Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 05. 13. 21:10
Előzmény: #7875  szarvasvadasz
#7900
a 7890 sz. hsz- meg olvasni is eleg volt, mire a vegere ertem az elejet elfelejtettem. brrr..
ha nem akarsz adozni -> usa fxbroker, es ennyi. semmi bonyolitas
2 eve vagyok usa ECN cegnel, ket szamlaval 1 usa ceges es egy magan, nem vonnak adot es nem is arulkodnak senkinek. ev elejen kuldenek a maganrol egy W8 nyomtatvanyt es rad bizzak h hova vallod be/v nem vallod, oket nem erdekli.
a cegest pedig a konyvelom konyveli Atlantaba, ennyi.

megj.: en sem ado elkerules miatt csinalom igy. hanem: 6 eve kezdtem, 4eve alatt csak buktam nem kevesett, sok 10k usd-t, 2 eve kerestem usa ECN ceget a konyvelom tanacsara, azota csak nyerek, (skalpolassal), es mivel nem lehet osszevonni 6 evnyi eredmenyt (2009 ben meg semmit nem lehetett ) ezert nem tartom igazsagosnak h fizessek a nyeroimbol, mikor meg mindig nem vagyok 0-n, ez ev vegere mar nemi nyerot tervezek, ha osszesegeben mar + leszek, akkor itthon, majd meglatom, vszinu majd bevallok nemi cash-t, mint egyeb jovedelem v. valami ilyesmit.
Törölt felhasználó 2011. 05. 13. 21:02
Előzmény: #7898  Törölt felhasználó
#7899
Sokkal jobb vagy :)
Én is kezdek a tűrés határom végéhez érni, de a hetes és a havi még akkor is mindig longos nálam. Igaz már a hetesen akkor is pozit kellett volna letenni amikor felvettem... persze akkor ezt nem néztem meg.
Az egyetlen okos dolog mostmár amit tehetek, hogy megvárok egy korrekciót és lezárom őket, vagy nyitok ellen pozikat nagyobb egységekben fentről.
Vagy van más lehetőségem is?
Törölt felhasználó 2011. 05. 13. 20:53
Előzmény: #7897  Törölt felhasználó
#7898
Phiii, akkor én mennyivel jobb vagyok a 4323-as átlaggal....
Na, mondjuk ennyit nem viselnék el...
Törölt felhasználó 2011. 05. 13. 20:46
Előzmény: #7896  szarvasvadasz
#7897
14160?????
Pffff.... az csak kb.50 pip.
14728 és 14583 as longjam vannak nyitva.
Izzasztó napjaim lesznek, már látom... :))
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 05. 13. 20:42
Előzmény: #7894  Törölt felhasználó
#7896
Szerintem 1.4160 körül lenne a most zajló fel korrekció max teteje, ott vagy lejjebb amikor kész, utána új aljra illene mennie 1.403x körülre. Itt megfontolom az egyik pozi zárását.

Innnen lehet számítani ismét egy nagyobb felre, de most még kérdés számomra, hogy itt vége-e az egész dalnak is egyúttal vagy sem.
Törölt felhasználó 2011. 05. 13. 20:34
Előzmény: #7893  szarvasvadasz
#7895
Igazán nincs mit. :)
Törölt felhasználó 2011. 05. 13. 20:31
Előzmény: #7892  szarvasvadasz
#7894
Meddig korrekciózhat most fel?
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 05. 13. 20:31
Előzmény: #7890  Törölt felhasználó
#7893
OK, így már világos, köszönöm.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 05. 13. 20:28
Előzmény: #7889  Törölt felhasználó
#7892
A legtetejről lemaradtam, de párszáz pipnél járok így is. Ma rezgett a léc, de még nem zártam egyiket sem. Nálam ~1.4030 illetve ~1.389 körüli a vízválasztó.
Törölt felhasználó 2011. 05. 13. 20:28
Előzmény: #7887  Törölt felhasználó
#7891
Ez így van. Csak idő kérdése mikor nyírják ki ezt a rendszert. De lesz helyette majd másik. :))
Törölt felhasználó 2011. 05. 13. 20:27
Előzmény: #7886  szarvasvadasz
#7890
Nem. Sehova nem kell menned.
Ha csinálni akarsz egy offshore céget, akkor keresel egy megfelelő embert erre a célra Magyarországon. Aki némi ellenszolgáltatás fejében mindent megcsinál neked tök szabályosan, neked csak alá kell írnod. Hogy kit és hol kell keresned annak függvénye, hogy melyik országban akarod a cégedet megalapítani. Ami voltaképpen nem is a te céged lesz, mert hogy te csak a meghatalmazott leszel mindenhez. Innentől kezdve neked nincs tulajdonod a cégben. Te csak használod a cég dolgait, némi (kb 1 ft os) bérleti díjért
Te magyar állampolgár vagy itteni lakcímmel. Rád a Magyarországi adójogszabályok vonatkoznak. Te nem kaphatsz osztalékot a cégből. Nem vagy tulajdonos. Csak magyarországi képviselő, meghatalmazott vagy.
A cég nevére nem vehetsz regisztrált dolgot, itthon. Például lakást. Mert akkor apeh azt mondja, hogy a cég tevékenységet végez nálunk. Csengetheted a forrásadót + büntit is kapsz. Ha te magán emberként lakást veszel az a kutyát nem érdekli. Mondjuk ha minimál béren vagy bejelentve és 30 évesen veszel egy 20 millát érő lakást hitel nélkül. Azt azért lehet megkérdezik, hogy mégis hogyan tudtad ezt megcsinálni.
Az itthoni céges bankkártyák név+cégnévre szólnak. Az anonim bankkártyával a hétköznapi dolgokat lehet fedezni, lehet vele vásárolni. Azon csak a cég neve szerepel. Egy lakást simán berendezhetsz például, senkit nem érdekel.
Viszont ha jól emlékszem az anonim kártyáról sem szabad kp t. levenni. (de ebben nem vagyok már biztos)
Ahhoz, hogy kp hoz juss az offshore cégből. Kell csinálnod minimum egy kft t. Merthogy ugye onnan már ezer féle juttatást kaphatsz, te mint a kft ügyvezetője. Simán adhatsz te tanácsokat annak az offshore cégnek mondjuk, amit persze le is számlázol. Bla bla bla... Őersze több kft, nagyobb süllyesztő, több pénz, több lehetőség.
Macera. És nem is éri meg csak abban az esetben, ha az éves adód meghaladja a 800 eurót. Egyébként felejtős szerintem.
Ami még érdekes lehet az a szlovákiai cégalapítás, de...hmmm... elnézést nekem elveim vannak. Akármennyivel több is, de inkább itthonra adózom. :)
Törölt felhasználó 2011. 05. 13. 20:21
Előzmény: #7888  szarvasvadasz
#7889
Mit szólsz a mostani menethez hullámilag?
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 05. 13. 20:15
Előzmény: #7887  Törölt felhasználó
#7888
Eddig sem volt bajom az adózással. Mindig az a lényeg, hogy legyen miből, akkor marad is.
Törölt felhasználó 2011. 05. 13. 20:07
Előzmény: #7886  szarvasvadasz
#7887
Sztem offshore-nak nincs sok hátra, sok embernek szúrja a szemét.
Gyorsvonaton ülve haladunk a teljes megfigyelés felé.
Gondoljunk csak bele: telefon + e-mail. Ennyi.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 05. 13. 19:54
Előzmény: #7882  Törölt felhasználó
#7886
Akkor ha jól értelek:
1. alapítok egy ciprusi céget
2. céges számlát nyitok egy ciprusi brokinál
3. a cég pénzt keres
4. kimegyek külföldre felvenni a zsét
5. hazajövök és bánatomban elverem a sarki kocsmában, mert:
- a cég nevére nem vásárolhatok belőle értelmes dolgot itthon (vagy ott)?
- a saját nevemben nem vásárolhatok belőle értelmes dolgot itthon vagy ott (mert hát honnan van nekem az a pénz)?
- a saját offshore cégemből pl. osztalékként ott kint legálisan kivett pénzből nem vásárolhatok itthon/odakint?

Melyik is? Miért is?
Törölt felhasználó 2011. 05. 13. 19:52
Előzmény: #7883  Törölt felhasználó
#7885
:)))))
Hogy ez nem jutott eszembe...
akár 13 is jöhet... simán. Kutya nem tartja nyilván.
De ha már, akkor lehetne inkább 12 karton csoki? :))
Törölt felhasználó 2011. 05. 13. 19:48
Előzmény: #7882  Törölt felhasználó
#7884
Offshorenál megoldás lehet még a kft alapítása is a kp kivételre.
Alap felállás az, hogy az offshore cégnél, sehol nem vagy tulajdonos, semmiben. Viszont, ha csinálsz egy kft. - t, amit itthon jegyeztetsz be. Sok kiskapu megnyílik. Alapból ugye lehetsz ügyvezető igazgató, amelyért természetesen tisztelet díj illet téged, ami nem haladhatja meg a minimálbér (ha jól emlékszem)30% át mert eddig adó és járulék mentes a móka.
De nem ez a legjobb benne. Hanem hogy innentől kezdve lehet... hogy is fogalmazzak... "számlázgatni". Lakást kiadni, lakást bérelni... és így tovább és így tovább. Minél több kft, annál több számla ki - be, ki - be...
Innentől már gyakorlatilag azt nem veszel ki a cégből amit nem akarsz. Azt hiszem pontosan tudjuk mindannyian, hogy milyenek a számlázási szokások nálunk.
Törölt felhasználó 2011. 05. 13. 19:45
Előzmény: #7882  Törölt felhasználó
#7883
10 raklap konzerv ... pölö???
Törölt felhasználó 2011. 05. 13. 19:36
Előzmény: #7881  szarvasvadasz
#7882
Minden olyan dolgot, ami lekövethető.
Lakás, nyaraló, telek, autó, repülőgép, helikopter, hajó... más nem jut eszembe.
Olyat aminek adás - vételi szerződése van.
Ilyesmit nem szabad venni.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 05. 13. 19:30
Előzmény: #7878  Törölt felhasználó
#7881
"Bármit ami regisztrált cucc, nem szabad venni"

Mit értesz ez alatt?

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek