Topiknyitó: Portfolio 2010. 01. 08. 14:20

Benedek Fülöppel erősít az OTP  

Ugrás a cikkhez
Az OTP Csoportnál folytatja munkáját Benedek Fülöp, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) közelmúltban lemondott vezérigazgató-helyettese - derült ki Csányi Sándornak, az OTP Bank Nyrt. elnök-vezérigazgatójának pénteken a Debreceni Egyetem...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=126797
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 01. 13. 07:02
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#79
Szász Ur dolgozott , mindenesetre Ukrajnában van csődben és Oroszországban hasonlóan.

Szerb piacon nincs csőd veszély.

Persze én vagyok Otp bennfentes , de engem is alkalmazhatna szakértőként havi 500.000 Ft-ért.
Törölt felhasználó 2010. 01. 13. 07:02
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#78
Szász Ur dolgozott , mindenesetre Ukrajnában van csődben és Oroszországban hasonlóan.

Szerb piacon nincs csőd veszély.

Persze én vagyok Otp bennfentes , de engem is alkalmazhatna szakértőként havi 500.000 Ft-ért.
Törölt felhasználó 2010. 01. 13. 04:09
Előzmény: #63  prfecó
#77
Ugye ők azok, akik a kékfrankot ki akarták bocsátani, mint alternatív fizetőeszközt? Ezek után kétségeim vannak szakértelmüket illetően. Egyébként mindig gyanús, ha valaki jelentősen a piaci szint feletti kedvezményekkel dolgozik (lásd a Kulcsár&Hívei Bankot!)
Törölt felhasználó 2010. 01. 13. 04:03
Előzmény: #61  prfecó
#76
Ha jól emlékszem, a a Vállalkozók Érdekvédelmi Szervezete (VÉSZ) éppen a Raiffeisent jelölte vizsgálatai alapján olyannak, amelyet el kell pusztítani, mert a legtöbb kárt okozta magyar polgároknak. Ettől még tévedhet.
Törölt felhasználó 2010. 01. 13. 03:59
Előzmény: #59  prfecó
#75
Csak annyit hozzá, hogy bármrly EU-s bank csak akkor végezhet egy másik országban tevékenységet, ha előtte ezt bejelenti az ottani felügyeletnek. Ugyanez volt a probléma annak idején a Grawe-val, bár az nem bank.
Törölt felhasználó 2010. 01. 13. 03:54
Előzmény: #57  prfecó
#74
1. Ne téveszd össze a profitot a kizsákmányolással.
2. Minden piaci szereplő, köztük a bank is, meghatározott piaci körülmények között működik. Ha a magyar piac magasabb kockázatú, magasabb kockázati felár mellett, drágábban működik
3. Betétbiztosítás Magyarhonban korlátlan (OBA+állam)
Törölt felhasználó 2010. 01. 13. 03:45
Előzmény: #55  saru
#73
milyen jó, hogy nem vagyunk Kína! és nem vagyunk Oroszország vagy Ukrajna! Nem lehet egyszerűen kinyírni ellenfelünket, vagy csak az akár nekünk nem tetszőket.
Törölt felhasználó 2010. 01. 13. 03:42
Előzmény: #52  prfecó
#72
Pontosan kikre gondolsz, és miért lennének eredményesebbek? Talán éppen azért "szuperhatalom" (bár ezt kétlem), mert Csányi ügyesen vezeti. És ennek része, hogy bármely politikai oldalnak milyen gesztusokat tesz.
Törölt felhasználó 2010. 01. 13. 03:37
Előzmény: #53  prfecó
#71
Úgy tudom, a szerb bank a csőd szélén van, de legalábbis nem hozta a várt eredményt. Még Urbán jelentette be, hogy el akarják adni, de nem volt rá vevő. De nem is a csodatétel volt Szász feladata.
Törölt felhasználó 2010. 01. 13. 03:34
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#70
és milyen jó, hogy nem vagyunk Kína! és nem vagyunk Oroszország vagy Ukrajna! Nem lehet egyszerűen kinyírni ellenfelünket, vagy csak az akár nekünk nem tetszőket.
Törölt felhasználó 2010. 01. 13. 03:29
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#69
simicska soha semmivel nem foglalkozott az ozp-ben. Lebukását követően ugyanolyan átmeneti menedéket kapott, mint mosta aBenedek, vagy Szász. Csak gesztus, bármelyik oldalnak...
prfecó 2010. 01. 11. 14:14
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#68
Rétfalvy Urat is kirugták az ITGH -tól.

Remélem nem jelenik meg az OTP tanácsadói körében.
Törölt felhasználó 2010. 01. 10. 21:50
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#67
Nyilván ez az oka és nagyon helyes, hogy így van.
Törölt felhasználó 2010. 01. 10. 21:50
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#66
Nyilván ez az oka és nagyon helyes, hogy így van.
Törölt felhasználó 2010. 01. 10. 19:57
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#65
3.) háborús bűnök éppen azért nem évülnek, mert az azokat elkövető hatalom értelemszerűen nem üldözi magát. és az ilyen hatalom fennállása hosszabb lehet, mint az adott bűncselekmény évülési ideje.

loxo 2010. 01. 10. 19:30
Előzmény: #63  prfecó
#64
Köszi!
prfecó 2010. 01. 10. 19:22
Előzmény: #62  loxo
#63
Sopron Bankot ajánlom Magyarországon. ,

A helyi szövetkezet ugy ad nagy kedvezményt , ha a helyí lokálpatrióták igazolnak. Nem tőzsdéznek !! sajnos :-(((
loxo 2010. 01. 10. 19:19
Előzmény: #61  prfecó
#62
Ez miatt mentem Oberwartba, tök normálisak, és többen beszélnek magyarul -ugyanis magyarok. A település is hagyományőrző, több helyen két nyelven van kiírva az épületre a neve, pl:Tüzoltóság, könyvtár. Jó az ilyet látni, más a közérzetem. Az említett szövetkezetről nem tudok, de, ha van fiókja Pesten, és csak eurót kezel az jó lenne. Ha esetleg megtudnád írni a nevét azt megköszönném. Lehet, hogy megérne egy váltást. A Raiffi. előnye, hogy a tőzsdét is viszik.
prfecó 2010. 01. 10. 18:41
Előzmény: #60  loxo
#61
Raeiffeisen Oberwart - kitúnően beszélnek magyarul , és nagyon sok magyar ügyfelük van.Sajnos Raiff. Hungary nem fogadja el azott kötött szerződéseket
Ajánlom ott a másik takarékszövetkezetet jobb az életbíztosításuk és olcsobb a számlaszeződésük.

Sopronban van a magyar központja osztrák tulajdonu (..xy. Bank - osztrák tulajdonú azt hiszem már van Budapesten is fiókja) , állítólag Ausztriában megkötött szerződés szerint Bp-n is osztrák törvények szerint mennek a játékszabáélyok , kizárólag Euróban ad pénzt , hitelt és fogad el befizetést.

Román tulajdonú DigiBank is kacsingat Gyula felé!!!!!!!!!!!!
loxo 2010. 01. 10. 17:46
Előzmény: #59  prfecó
#60
Köszi. A hajóról nem hallottam, meg a vasútitársaság is érdekes. Az a gond, hogy Pesten élek, és ha elkell mennem valahova, akkor már mindegy, hogy Oberwart, vagy valami más város. Da azért utána nézek, hogy az általad írtak közül számonra van-e használható.
prfecó 2010. 01. 10. 17:05
Előzmény: #58  loxo
#59
Határon átnyuló bank , amelynek nincs Magyarországon telephelye.
Azonban az Eu-ban bejegyzettbank és szerződése emódon kiterjed Magyarországra is.

Jogosult magyar állampolgár a fizetését , megtakarítását ott elhelyezni. A szerződés megkötését az anyabank ország törvényei szerint , a költségek az ottani árverseny szerinti.

Pl Németországban sokkal olcsobbak a bank költségek, Olaszországbasn az átutalások.
Néhány érdekesség Magyarországon:

Bank of China Németországban bejegyzett EU adószámu és bejegyzésű, kinai többségű bank.
Magyar ügyfelei is vannak , többségében nagy mamut vállalatok. Több magánügyfele is van , akik bíznak a kinai cég üzlertfilozofiájában.

Magyarországon megtalálható muszlimbank is , amely nem fizet kamatot, de másként ad a cégeknek befektetési lehetőséget. Ügyfelei kizárólag muszlim kötődésüek.

Német államvasutak DB-ÖBB magyar kirendeltségén is lehet pénzügyi műveletekel végezni magyar állampolgároknak néhány banki műveleti formában.

Budapesten kikötő nemzetközi 5 csillagos hajókon ír-luxemburgi pénzügyi cégek is rendelkezésre állnak EU állampolgároknak budapesti tartozkodás alatt.
loxo 2010. 01. 10. 16:42
Előzmény: #57  prfecó
#58
Mi az a "határon átnyúló" bank? Nekem kint -osztrák- van banki számlám, de egyik sem a legjobb költség tekintetében. A tőzsdei tranzakció drágább mint a KBC, a betéti kamat kisebb mint a UniCredit. Ha van valami tuti okosság -és korrekt a pénzintézet- érdekelne a javaslatod. Jelenleg kint Raiffeisen-nél vagyok.
prfecó 2010. 01. 10. 13:18
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#57
Teljesen igaz.

Előpbb összedől a magyar állam , mit az OTP.

Engem az zavar Bulgária, Ukrajna fizetésképtelen állapotban van. Ott nagyon sok pénz már eluszott és még eluszhat.
IMF pedig nagyon fogja Kelet-Európa kezét , de nem az OTP a fő lényeg számára.
Tehát egyszerüen csökken a profit és Magyarországot sem lehet ennyíre kizsákmányolni. Én már határon átnyuló banknál tartom a számláimat , mert Mo.i árak felével dolgoznak. Betétbiztosítás meg 20 milka/ számla
Törölt felhasználó 2010. 01. 10. 11:43
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#56
Csekete:

1. "ettől függetlenül nem fogadom el, hogy az én nevemben -aki vette a részvényét- szerződést kössön magával."
Nem fogadod el = 1. tiltakozol és nem szavazod ezt meg a közgyűlésen; 2. nem veszel, vagy ha már van, eladod ezt a részvényt. Ennyi.

2. Igen? És? A MOL IT tagja és hogy jön ez az OTP-hez? (most a két cég közötti sajátrészvényes mutyit hagyjuk).

3. Ez komoly ellenérv:)
saru 2010. 01. 10. 11:33
Előzmény: #54  exmnbs1
#55
"Kínában nem bitófa van, hanem tarkólövés.";

valljuk be, hogy ezt érdemelnék...!
exmnbs1 2010. 01. 10. 10:34
Előzmény: #52  prfecó
#54
Urbán?
prfecó 2010. 01. 10. 10:08
Előzmény: #52  prfecó
#53
Szász Károlynak már meg van az uj munkahelye a kormányváltás után , Szerbiában állítólag bizonyított!
prfecó 2010. 01. 10. 10:06
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#52
Kiváncsi vagyok a közgyűlésen valaki megkérdeziCsányí Urat , hogy ezekk az emberek , mit hoztak az OTP-nek.
Simicska, Benedek és még sok -sok kisbünöző!!!!!!!!

Kirugott helyettesei meg miért eredményesebbek , mint Csányí vezette OTP, amelynek gazdasági superhatalma van.
Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 20:38
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
Srácok.

A magyar nyugdíjalapok egy lapra tettek fel mindent. Szerintetek kik azok akik veszik az OTP-t?

Felteszel mindent a pirosra/feketére. Ha nem jön be úgy fogják shortolni a bennfentes brókergyerekek hogy csak na.

Mondjuk szvsz előbb megy csődbe (jelent fizetésképtelenséget ) a magyar állam, mint az otp .

Itt qrva nagy a baj. Közvetlen ismerőseim közül többen is a végüket járják a hiteleik miatt. (deviza-jelzálog deviza-autó forint-bármi)
Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 19:36
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#50
Megpróbálom utoljára:
1. Részvényopció
Tudom ez egy bevett gyakorlat, ettől függetlenül nem fogadom el, hogy az én nevemben -aki vette a részvényét- szerződést kössön magával. Munkáltató-munkavállaló-tulajdonos!

2. Csányi a MOL igazgató tanácsának a tagja! Ehhez nem kell egyetem, hogy megértsd!
Amennyiben úgy érzed, akkor elmagyarázom!

3. Ah!
Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 18:25
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#49

1. Részvényopció - a világon mindenhol bevett gyakorlat, ami egyrészt a menedzsment fizetéskiegészítését szolgálja, másrészt közgazdasági tartalmát tekintve érdekelté teszi a menedzsmentet a részvényei értéknövelésben, ami végső soron egy részvénytársaság célja. Ezzel szerintem semmi, de semmi probléma nincs. A mértékeken talán lehetne vitázni, de hogy egy magán cég a részvényesek által megválasztott vezetőinek a részvényesek közgyűlése által megszavazott módon mit ad, ahhoz kívülállóként semmi közöd. Részvényesként meg megvannak a jogaid, ha más nem, eladod a papírokat. Ez ilyen egyszerű.

Nem kell átmenni komcsiba, hogy minden bankár mocskos szemét, meg az egész részvényopció nyúlás. És egyébként a mértékben is tévedsz, mert az "évente milliárdokat" tényszerűen sem igaz.

2. (MOL). Ezt nem értem...

3. "Még egy gondolat a törvényességről.
Ezelőtt 20 évvel törvényes volt az 56-os sortűz!"

Nem, az már akkor sem volt törvényes, csak a nem törvényesen működő hatalmat ez nem érdekelte. Megint keverednek a dolgok.
Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 18:18
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#48
csányi jogerősen valóban nem bűnöző
Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 18:13
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#47
Igen tudom még nem jogerős elítélt, és ha Csányin múlik nem is lesz az.

Akkora xarkupac ez az egész , hogy azt csak kevesen látják át. Nem én vagyok az egyik közülük. Szerencsére.
Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 17:59
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#46
Valahol olvastam, hogy Kínában nem bitófa van, hanem tarkólövés. A kivégzés kb 5-10 dolláros számláját pedig kiszámlázák az elítélt családjának.

Félelmetesen embertelen a kínai rendszer, de a 'gazdasági' bűnözők is ezt a büntetést kapják.

Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 16:55
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#45
Törvényeink szerint nem bűnöző, de...
- évente milliárdokat vesz ki a cégből részvényopció formájában, holott annyit tesz, ami a munkaszerződésében kell hogy legyen leszabályozva
- A MOL igazgató tanácsának tagja, ezért kedvezményes hitelt biztosít a közelállóknak, hogy a semmiért ki tudják fizetni az opciós részvényeiket.

Nem tudom. hogy szoktál-e tőzsdézni, de kaptál már ingyen- kedvezményes áron- valamit a börzén?

Még egy gondolat a törvényességről.
Ezelőtt 20 évvel törvényes volt az 56-os sortűz!
Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 16:22
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#44
Ne keverjük a kettőt. Pont ez volt a mondandóm lényege is. Csányi ügyes, de nem bűnöző. Akit felvett, az bűnöző, el is ítélték.

Az ügyesség és bűnözés között sokszor nagyon vékony / hományos a határmezsdje. De azért van. És van, amikor egyértelmű a különbség a kettő között.
Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 16:19
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#43
Amennyiben mi lennénk pl.Kína, akkor ezek az emberek rég a bitófán lennének.

Mivel ez Magyarország, így ők képviselik a törvényes gazdasági elitet...
Csányi, Hernádi, Simicska. Kaja, Bajnai...stb.
Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 16:14
Előzmény: #40  sokmani
#42
rémlik, simicska is az ingatlanokkal foglalkozott csányinál.
Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 16:13
Előzmény: #35  saru
#41
mit csinált?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek