Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 12. 11. 12:18

Chánuka - A fény ünnepe  

Chánuká ünnepe kiszlév hó 25-én kezdődik (idén 2009. december 11. este), és nyolc napig tart. Annak a győzelemnek állít emléket, amelyet a Mákkábeusok három évig tartó szabadságharc után arattak az Izraelt elfoglaló szíriai görögök fölött, és legyőzték a görögök hellenista zsidó támogatóit is, akik változtatásokat akartak bevezetni a zsidó vallásgyakorlatban. A harc polgári i. e. 165-ben a Jeruzsálemi Templom visszafoglalásával ért véget. A győzelemmel helyreállt Izrael szuverenitása is. A "chánuká" azt jelenti: "felavatás", s arra utal, hogy újra Isten oltalmába ajánlották a Templomot, amelyet a pogány bálványok és praktikák beszennyeztek.



Chánukai gyertyagyújtás a Nyugati téren



2009. december 11-től 19-ig minden este (december 11., és december 19. péntek kivételével) 18 órakor szeretettel várunk mindenkit a Nyugati térre, közös chánukai gyertyagyújtásra, közös táncra és a felejthetetlen chánukai fánkra. Ünnepségünket részvételükkel megtisztelik a zsidóság vezetői, és közéleti személyiségek.

link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 13:36
Előzmény: #418  Törölt felhasználó
#420
Írjál még "szmáljit", aranyos és laza.
Isten ments, hogy bárki bárkivel "fight"-ba bocsátkozzon.
Áldás, Békesség!
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 13:30
Előzmény: #417  mondoka
#419
nem egy emberben kell keresni, nyilván.
a harag és a gyűlölet nem azonos fogalmak. persze, időnként mindenki bosszankodik valamin, vagy megharagszik valakire, mert megbántotta, és egy normális lelkületű ember szeretni is tud.
remélem, olyan emberrel nem fogsz találkozni, aki nem tud szeretni, azt viszont remélem, hogy olyannal igen, aki képtelen gyűlölni.
(elolvastad azt a linket, amit olvasmányként hoztam ide, és már marhára unjátok? :))
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 13:25
Előzmény: #416  Törölt felhasználó
#418
én meg még szmájlit is biggyesztettem oda a biztonság kedvéért, nehogy sértőnek érezd, láthatóan kevés sikerrel. (most csak magamban vihogok, úgyse érted a szmáljit.)

különben azért vetemedtem erre a hsz-re, mert amikor leírtam, hogy izraeli utam során milyen remekül éreztem magam, akkor az volt a gond, hogy reklámozom. ezt alaptalannak érzem, ennyi erővel senki nem dícsérhet, nem tarthat jónak semmit. én viszont nem vagyok depressziós alkat, nem tartom jónak, ha csak a rosszat vesszük észre.
amikor írtad, hogy xy-nak csak a pénz számít, és mammon az úr, mert megjegyezte, hogy inkább az otp-ről beszélgetne, akkor jeleztem, hogy ez éppenhogy nem elítélhető egy portfolio.hu elnevezésű gazdasági oldalon. ugyanakkor megkérdeztem, te miben utazol, a válasz az volt, hogy cenzori minőségben kérdezem-e, és ha nem válaszolsz, biztos repülni fogsz innen. nos, amint látom, nem repültél, tehát kiderült, alaptalan volt a félelmed, nem vagyok cenzor.
most könyvügynökké avanzsáltál, mert egy ideje ajánlgatok egy olyan cikket, amit érdemesnek tartok arra, hogy elolvasson mindenki. írásban ebből a mondatból nem feltétlenül érezni ki az iróniát, de ha nem vettem volna humoros megjegyzésnek, akkor én sem humorizáltam volna vissza. szóval könyvügynök sem vagyok, egyszerűen úgy gondolom, ami érdekel, annak utánanézek, nem csak egy forrásból, mert széles látókörre törekszem. az információ, a tudás hatalom, és egy kicsit én is hatalomvágyó vagyok, na! :)

nem, nem tudom, ki írt ilyesmit.

na mindegy, gondoltam, hátha mégiscsak lehet itt normálisan, lazán is beszélgetni, de látom, tévedtem. nem sértődtem meg, de felesleges fightokra nincs időm, se kedvem hozzá.
mondoka 2009. 12. 22. 13:18
Előzmény: #415  Törölt felhasználó
#417
Képtelen a szeretetre? Képtelen a gyűlöletre? Nos mi ez, ki ez? Netán egy zombi?
De most legőszintébben és komolyan?

(Pl. ha egy szülő nem tud haragudni a rossz gyerekére. Elfogult vele. De attól még tud haragudni vagy gyűlölni sok minden mást.
A szeretetnél szintén...)
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 13:05
Előzmény: #415  Törölt felhasználó
#416
Nem hiszel el öregem? (Nem vagyok az öreged.)
Mi lesz most velem?
(gyengébbek kedvéért ---> ironizálni próbáltam... láthatóan igen kevés eredménnyel)
Ne kötekedj, mert nem hoz Neked semmit a Jézuska.
Ki is írt vmi hasonlót?
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 12:56
Előzmény: #414  Törölt felhasználó
#415
nem hiszlek el öregem, de tényleg! te még sose láttál olyasmit, hogy valakinek valami egyszerűen tetszik, és semmi érdeke nem fűződik hozzá, mégis ajánlja másoknak? :)

ujoncnak:
"A szeretet és a gyűlölet egyébként emberi érzések , amik mindannyiunkban megtalálhatók."

na, látod, ebben biztosan tévedsz. létezik olyan ember, aki képtelen a szeretetre, és olyan is, aki képtelen a gyűlöletre. legfeljebb még nincs személyes élményed.
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 12:49
Előzmény: #412  Törölt felhasználó
#414
Te könyvügynök vagy?
ujonc 2009. 12. 22. 12:46
Előzmény: #412  Törölt felhasználó
#413
És mond csak kislányom, Te jó gyerek voltál?
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 12:39
Előzmény: #411  Törölt felhasználó
#412
azt nézi, hogy fajlagosan ki mennyit kötekedik. és aki a kelleténél többet, az megkapja václav havel alábbi cikkét bőrkötésben. aki pedig jó gyerek volt, annak lelki békét hoz. azért az se semmi. :)
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 12:23
Előzmény: #408  exmnbs1
#411
Miért, a Jézuska mi alapján oszt ajándékot?
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 12:21
Törölt hozzászólás
#410
mondoka 2009. 12. 22. 12:13
Előzmény: #408  exmnbs1
#409
Ez a topik nem mászik le a képernyőről !

Csak a topkra jöjjön minden rossz . És a valódi életben pedig jöjjön minden szép és jó.
És sok sok szeretet! Kivétel nélkül mindenkinek!
exmnbs1 2009. 12. 22. 12:04
Előzmény: #406  Törölt felhasználó
#408
ebben a topikban nem sok jót(((((
mondoka 2009. 12. 22. 11:44
Előzmény: #406  Törölt felhasználó
#407
Köszi ! Puszi! :)) sá lállá lalalalalom...
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 11:39
Előzmény: #405  mondoka
#406
shalom, shalom!

olvasmányos link: link

zenehallgatós link: link

:)

jujj, mindjárt karácsony, úgy izgulok, hogy mit hoz a jézuska!
mondoka 2009. 12. 22. 11:13
Előzmény: #402  mondoka
#405
pampa 2009. 12. 22. 11:08
Előzmény: #403  Törölt felhasználó
#404
Rendben.
Térjünk vissza majd a következő kormány ilyen jellegű intézkedései után .
Mert bizonyára lesz belőle ,hiszen az elődje teremtett precedenst rendesen.
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 11:02
Előzmény: #401  pampa
#403
Nem. De befejeztem ezt a témát, mert aki ennyire nem érti, azzal nem lehet mit kezdeni.
mondoka 2009. 12. 22. 10:59
Előzmény: #401  pampa
#402
Izraelben a keresztényeket nem érhet atrocitás?
link
pampa 2009. 12. 22. 10:26
Előzmény: #400  Törölt felhasználó
#401
Igen.

A hatalom logikája mentén a Polgárőrség is betiltható.
És az összes párt is. Akkor is ez lenne a véleményed,ha a következő kormány teljesen törvényesn feloszlatná az SZDSZ-t vagy MDF-et esetleg az MSZP-t netalántán az OCÖ-t?
Ennyi.
Ezért hibázik a hatalom,ha kifogtaja a szabályokat az éppen számára kívánatos módon.

Topik gazda

voltavos
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek