Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 12. 11. 12:18

Chánuka - A fény ünnepe  

Chánuká ünnepe kiszlév hó 25-én kezdődik (idén 2009. december 11. este), és nyolc napig tart. Annak a győzelemnek állít emléket, amelyet a Mákkábeusok három évig tartó szabadságharc után arattak az Izraelt elfoglaló szíriai görögök fölött, és legyőzték a görögök hellenista zsidó támogatóit is, akik változtatásokat akartak bevezetni a zsidó vallásgyakorlatban. A harc polgári i. e. 165-ben a Jeruzsálemi Templom visszafoglalásával ért véget. A győzelemmel helyreállt Izrael szuverenitása is. A "chánuká" azt jelenti: "felavatás", s arra utal, hogy újra Isten oltalmába ajánlották a Templomot, amelyet a pogány bálványok és praktikák beszennyeztek.



Chánukai gyertyagyújtás a Nyugati téren



2009. december 11-től 19-ig minden este (december 11., és december 19. péntek kivételével) 18 órakor szeretettel várunk mindenkit a Nyugati térre, közös chánukai gyertyagyújtásra, közös táncra és a felejthetetlen chánukai fánkra. Ünnepségünket részvételükkel megtisztelik a zsidóság vezetői, és közéleti személyiségek.

link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 10:20
Előzmény: #396  pampa
#400
"Van mindenre törvény,szabály,rendelet. A hatalom gyakorlói ne az esemény alapján hanem a törvények értelmében hozzák meg a döntésüket."

A vonatkozó törvények értelmében az erre feljogosított állami szerv, a bíróság jogerősen betiltotta a Gárdát. Pont.
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 10:18
Előzmény: #312  Törölt felhasználó
#399
" még azt sem tudják, hogy a magyar szent korona hol készült. Még erről is vitatkoznak, pedig az aztán eléggé dokumentálható lehetne, egy koronázás nem semmi. Mégis eltűntek a papírok és a bizonyítékok..."
Ardenk ez után a hozzászólás után csak azt tudom javasolni, hogy nézz körül a világban, annyi szép és jól fizető szakma van, de könyörgöm a történelemmel ne foglalkozz :))
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 10:14
Előzmény: #317  user24
#398
Annyira színvonalas volt a hozzászólásod, hogy igazából választ sem érdemelne, de azt mégis elmondanám, hogy sem a palesztinokat sem a zsidókat nem szeretem, én ugyanis egyes embereket szoktam kedvelni és nem népeket...
Néha persze mindenki általánosít, de azon vagyok, hogy ezt lehetőleg elkerüljem, még ha nem is mindig sikerül.
gabriellusz 2009. 12. 22. 09:52
#397
pampa 2009. 12. 22. 07:50
Előzmény: #347  Törölt felhasználó
#396
Egyébként az általad leírtak se támasztják alá, amit mondani akarsz, miszerint a Polgárőrség és a Gárda hasonló civil kezdeményezés. Amit írtál, láthatod, hogy egy soktízéves folyamat eredményeképpen alakult ki, rengeteg egyesület és tag által.

Látod,látod. Ezek tények. Ők is úgy indultak mint a Gárda,csak nekik "hagytak időt" arra,hogy kiforrják magukat.
Mint leírtam már nem vagyok sem Gárda tag sem szimpatizáns.
Nem tartom jónak,hogy a mindenkori hatalom szelektál mit enged és mit nem.
Már a tüntetések,tiltakozásoknál is ez volt a bajom.
Van mindenre törvény,szabály,rendelet. A hatalom gyakorlói ne az esemény alapján hanem a törvények értelmében hozzák meg a döntésüket.
Szabó Máté is ezen véleményét hangoztatta.

Ez ugyanúgy kettősmérce mit aminél te is tiltakozol.
Csak én elismerem,hogy elfogult vagyok, addig ezt a hatalom gyakorlói nem engedhetik meg maguknak.

ujonc 2009. 12. 22. 00:19
Előzmény: #392  Törölt felhasználó
#395
Na megyek aludni! Nem érek itt rá bohóckodni veled!
Szia!
ujonc 2009. 12. 22. 00:17
Előzmény: #392  Törölt felhasználó
#394
Erre meg csak egy egyszerű "Köszi"-t írnék!
Én is szeretlek!
ujonc 2009. 12. 22. 00:16
Előzmény: #391  Törölt felhasználó
#393
És te mégis megpróbáltad!
Köszi!
Egyébként amit írtál azzal egyet értek. Igazad van. Az utolsó mondatoddal vitatkoznék, na de ki szereti ha lehülyézik! Kevertem a két dolgot, mentségemre szolgáljon, ahogy írtad is az egyik dologból következtetem a másikat. Annyival azért kiegészíteném a dolgot, hogy ami kialakult bennem az nem egyetlen ember egyetlen cslekedetével azonosítható. És amint írtam az utánpótlás folyamatos.
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 00:02
Előzmény: #384  ujonc
#392
"Itt van pénznyelő meg spanyol és oldalakon keresztül vért izzadva próbálják bizonygatni, hogy a zsidó vallás nem különbözik fő vonalaiban a kereszténységtől. És a zsidó nemzet nem rosszabb, csak az a rossz aki rosszra gondol! "

Én nem akarok neked semmit bizonygatni. Csak döbbenettel tapasztalom a te alapvető tájékozatlanságodat, fogalmi zavaraidat és ösztönszintű hozzáállásodat a megfelelő szintű és bonyolultságú gondolkodásoddal együtt.
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 23:59
Előzmény: #379  ujonc
#391
Újonc:

"A közgondolkodásban az előítélet egy negatív valami! Számomra nem az! Nevezhetnénk ezt élettapasztalatnak is. Nem hasonlítanám magamat az alkoholistához. Előítélet mindenkiben van. Biztos vagyok benne, hogy mostanra benned is kialakult irányomban."

Te alapvető fogalmi zavarban vagy. Nézzük, mi a tapasztalat és az előítélet között a különbség.

Én megismertelek téged valamennyire a véleményeid alapján és ebből KIZÁRÓLAG VELED KAPCSOLATBAN kialakítok egy véleményt. Ez tapasztalat. Amit egyetlen emberrel kapcsolatban tapasztalok. Megismertelek téged, nyilván nem teljesen, mert ez sohasem lehet az, és ebből alkotok valamilyen véleményt. Ami nyilván szubjektív is, és nem teljeskörű információk alapján alkotott, DE CSAK RÁD VONATKOZIK.

Az előítélet attól előítélet, hogy NEM ISMERSZ VALAKIT, CSAK ANNAK A VALAKINEK EGYETLEN BIZONYOS PARAMÉTERÉT, különösen általa ráadásul megváltoztathatalan és megválaszthatatlan jellemzőit (pl. faj, származás, vallás, nem, stb. stb.) és PUSZTÁN EBBŐL VÉLEMÉNYT ALKOTSZ RÓLA, illetve vele kapcsolatban bizonyos előfeltevésekkel, kiinduló attitűddel élsz.

Nálad ez már azzal megvalósult, hogy "hajrá bizonyítsatok". Azaz azt üzented az összes zsidónak, hogy a rossz tapasztalatod miatt arra vársz, hogy győzzenek meg arról, hogy ők nem rosszak, azaz alapból negatív attitűddel közelítesz feléjük. Ez színtiszta előítélet. Nem tapasztalat. Előítélet.

Az a baj, hogy gyanítom, hogy hiába írom ezeket neked, mert látszik, hogy alapvető fogalmakkal nem vagy tisztában és ösztönök mentén "gondolkozol".

Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 23:53
Előzmény: #388  ujonc
#390
"De a gyerekeimől nem volt szó!"

a gonoszság azokat sem kíméli, nekünk kell megvédenünk magunkat és őket, mert elpusztulunk
Szebb Jövőt!
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 23:51
Előzmény: #387  ujonc
#389
értem:)
ujonc 2009. 12. 21. 23:51
Előzmény: #386  Törölt felhasználó
#388
De a gyerekeimől nem volt szó!
ujonc 2009. 12. 21. 23:50
Előzmény: #386  Törölt felhasználó
#387
Nem halottam róla!
Azonban ez a Te szádból csak "rágalom" meg "antiszemitizmus"! Ha a másik oldal mondja az a saját maga cáfolata!
Remélem érted! ;- )
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 23:46
Előzmény: #384  ujonc
#386
hát arról halottál mikor az izraeli katonák tüzet raktak egy 12 éves palesztin fiú nemiszervén kb ilyen életed lenne neked és a gyerekeidnek libsi szerint
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 23:42
Előzmény: #379  ujonc
#385
"amig Simon Perez az ország felvásárlásáról beszél az Izraeli Kereskedelmi Kamara éves ülésén. "

á dehogy is csak viccelt poénos, mint a gázai bombák
ujonc 2009. 12. 21. 23:41
Előzmény: #377  Törölt felhasználó
#384
Azért nem vagy semmi!
Itt van pénznyelő meg spanyol és oldalakon keresztül vért izzadva próbálják bizonygatni, hogy a zsidó vallás nem különbözik fő vonalaiban a kereszténységtől. És a zsidó nemzet nem rosszabb, csak az a rossz aki rosszra gondol! És akkor jösz Te, meg az intelmeid.
Akkor esetleg részleteznéd milyen életem lenne Izraelben a nézeteim miatt? Évekig?
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 23:32
Előzmény: #382  ujonc
#383
elég nagy baja van neki:)
ujonc 2009. 12. 21. 23:28
Előzmény: #377  Törölt felhasználó
#382
Na látod ,neked meg az a bajod, hogy ilyenek a főhőseid!
ujonc 2009. 12. 21. 23:26
Előzmény: #376  Törölt felhasználó
#381
Hát persze, hogy érdekel a származás, meg a státusz!
Ez nagyon is sokat elárul.
Nincs is annál röhelyesebb mint amikor Gyurcsány előadja, hogy Ő mennyire tudja, hogy milyen a kisnyugdíjjból megélni!
Bocsi kimaradt egy pár hét, nem tudok egész nap itt lógni. Tudod, család, gyerekek, munka! Meg aztán hosszú távon nem is látom az értelmét itt az egymás okosításának. A két tábor úgy is hajthatatlan.

Topik gazda

voltavos
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek