Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 12. 11. 12:18

Chánuka - A fény ünnepe  

Chánuká ünnepe kiszlév hó 25-én kezdődik (idén 2009. december 11. este), és nyolc napig tart. Annak a győzelemnek állít emléket, amelyet a Mákkábeusok három évig tartó szabadságharc után arattak az Izraelt elfoglaló szíriai görögök fölött, és legyőzték a görögök hellenista zsidó támogatóit is, akik változtatásokat akartak bevezetni a zsidó vallásgyakorlatban. A harc polgári i. e. 165-ben a Jeruzsálemi Templom visszafoglalásával ért véget. A győzelemmel helyreállt Izrael szuverenitása is. A "chánuká" azt jelenti: "felavatás", s arra utal, hogy újra Isten oltalmába ajánlották a Templomot, amelyet a pogány bálványok és praktikák beszennyeztek.



Chánukai gyertyagyújtás a Nyugati téren



2009. december 11-től 19-ig minden este (december 11., és december 19. péntek kivételével) 18 órakor szeretettel várunk mindenkit a Nyugati térre, közös chánukai gyertyagyújtásra, közös táncra és a felejthetetlen chánukai fánkra. Ünnepségünket részvételükkel megtisztelik a zsidóság vezetői, és közéleti személyiségek.

link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ujonc 2009. 12. 21. 22:19
Előzmény: #354  Törölt felhasználó
#360
Hmmm.. Engem például nem zavarna! Bár a padláson megvannak a keresztlevelek.
ujonc 2009. 12. 21. 22:12
Előzmény: #357  exmnbs1
#359
Őőőő... Gondolom az ázsiaiakra gondolsz? Vagy nem így szokás hívni őket?
ujonc 2009. 12. 21. 22:11
Előzmény: #352  Törölt felhasználó
#358
Nem erről van szó. Inkább arról, hogy mondtál egy akkora blődséget ahol nagyon kilógott a lóláb.
Amikor Te azt írtad, hogy egy-kétszáz gyűlölködtél? Gondolom nem. Miért gondolod, hogy én igen?
A szeretet és a gyűlölet egyébként emberi érzések , amik mindannyiunkban megtalálhatók. És ahogy látom, neked sem kell a szomszédba menni érte ("kifordul tőled a gyomrom").
Az internet kortalan. Beszélgettünk a koromról? Én nem emlékszem.
Az előítélettel nem születik az ember, az kialakul. Bizony nem jó dolog, jó lenne ha megváltoztathatnám! Hajrá, bizonyítsatok! Okozzatok nekem kellemes meglepetést!
exmnbs1 2009. 12. 21. 22:03
Előzmény: #355  ujonc
#357
bizony olyan is van, bár színesbőrűnek szokás hívni őket, sőt ferdeszemű is
ujonc 2009. 12. 21. 22:02
Előzmény: #355  ujonc
#356
rosszul
ujonc 2009. 12. 21. 22:02
Előzmény: #351  exmnbs1
#355
Már megbocsáss, de mit tudok rosszúl. Ez nem cáfolat az általam írtakra. Az, hogy zsidók mindenhol vannak köztudott. Mint ahogy magyarok is. A vallásuk azonban ettől még "kiválasztott nép"-ről beszél. Vagy Te néger zsidóra gondoltál?
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 21:43
Előzmény: #353  exmnbs1
#354
Így van. Lenne itt néhányukban döbbenet, ha kiderülne, hogy volt zsidó felmenőjük:) Egyébként ezt kívánom mindegyik ide írónak.
exmnbs1 2009. 12. 21. 21:32
Előzmény: #348  Törölt felhasználó
#353
amennyire a "tiszta magyar", a "tiszta zsidó" is pont annyira értelmetlen

Sokszor az érintettek sem tudják eldönteni magukról, mert az asszimilálódott családjukban nem volt téma
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 21:27
#352
te tipikusan az az ember vagy, aki ha egy zsidót lát, akkor százat képzel. Senki sem köteles a pl, a zsidókat, a keresztényeket a muzulmánokat szeretni, de gyűlölködni, hogy hányan jöttek vissza.
kifordul tőled a gyomrom, én becsületes többnemzetiségi családból származóm, te már ilyen fiatalon is pengeted azokat a bizonyos hurokat és még a szeretet ünnepe előtt sem fogod vissza magadat.
Gyújts fényt, mert televagy előítéletekkel és sötét gondolatokkal.
exmnbs1 2009. 12. 21. 21:23
Előzmény: #350  ujonc
#351
Rosszul tudod, zsidók mindenhol vannak Afrikától Távol-Keletig
ujonc 2009. 12. 21. 21:12
#350
Szerintem meg egy nemzethez köthető vallás.
Amennyire én tudom (de cáfoljatok meg, ha nem így van) a vallás is azon alapszik, hogy a "kiválasztott nép".
De még az itt linkelt Talmud fordításban is tíz részből kilenc a zsidóké, a maradékon meg osztoznak a többiek. És ez az a nézet amire azt mondják józanabbak, ezt azért nem kéne.
ujonc 2009. 12. 21. 21:07
Előzmény: #331  Törölt felhasználó
#349
Értem!
Szóval egy-kétszáz jött vissza.
Gondolom ennek a pár embernek a leszármazottai igényeltek abból a Gyurcsány álltal meghírdetett kárpótlási jegyből amiből csak a faji-, vallási-, politikai-okokból munkaszolgálatra alkalmazott emberek vagy leszármazottai jogosultak.
Százezres nagyságrendben. És ezt most szépen állami földekre váltják töredék értéken. Szapora egy nemzet lehet.
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 21:01
Előzmény: #337  Törölt felhasználó
#348
Ardenk, tényleg alapvető fogalmakkal nem vagy tisztában...

"Bocsánat, de tényleg nincs honnan tudjam az ilyesmit, mert itt Magyarországon élek és itt csak azt láttam, hogy külön templomuk van, nem tudtam, hogy nem magyarul az anyanyelvük a magyarországi zsidóknak."

Most meg idekevered az állampolgárságot is. Vallás, nép, népcsoport, állampolgárság. Ezek külön fogalmak. Népek, népcsoportok keveredéséről meg már ne is beszéljünk. Márpedig Magyarországon ez aztán igazán jellemző, így egyébként meglehetősen értelmetlen is pl. az, hogy "tiszta magyar".
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 20:57
Előzmény: #310  pampa
#347
Pampa, e nem reagáltál (érdemben) az én hozzászólásomra.

Egyébként az általad leírtak se támasztják alá, amit mondani akarsz, miszerint a Polgárőrség és a Gárda hasonló civil kezdeményezés. Amit írtál, láthatod, hogy egy soktízéves folyamat eredményeképpen alakult ki, rengeteg egyesület és tag által. És mégegyszer (mert ez elkerülte a figyelmedet): ÁLLAM ÁLTALI FELHATALMAZÁSSAL ÉS ÁLLAM ÁLTAL SZABÁLYOZOTT MÓDON VÉGZI TEVÉKENYSÉGÉT. A Gárda sose kapott arra felhatalmazást, amit művelt, mögötte nincs teljes társadalmi támogatottság. Mögötte színtiszta politika van, abból is az egyik szélsőség.

Saját magadról állítod ki a szegénységi bizonyítványt, hogy még mindig nem érted, vagy nem akarod érteni a különbséget. Különben is, állítólag számodra Vona nem vitaképes (a Jobbik se), akkor miért véded ennyire az általa létrehozott Gárdát (ami nagyjából ugyanezt képviseli egy egyesület mögé bújva)?
kassziopeia 2009. 12. 21. 20:15
Előzmény: #345  Törölt felhasználó
#346
Szép estét!

Különösen nem szeretnék hozzászólni, de a Zongorista c. film nekem nagyon tetszett, igazi jellemábrázolás volt.
Hogy ki a kirekesztő, hát el kell olvasni a bibliát és a talmudot.
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 19:54
#345
Hogy kit hová sorolnak,azt az illető saját maga dönti el.
Ha magyar, akkor beszéli a nyelvet, ismeri a történelmet, annak vallja magát.
A magyar zsidók is lehetnek izraeliták (fontos a meghatározás) vagy magyarok.
Ma azt mondani valakire, hogy zsidó az nem jelenti azt, hogy izraelita. Ez nagyon fontos dolog a mai világban.
Ha valaki keresztény, az lehet akár brazil, francia, spanyol vagy akárki.
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 19:36
Előzmény: #343  Törölt felhasználó
#344
Én nem az állampolgárásgra gondoltam, hanem a hovatartozásra.
A szlovákiában élő magyarok attól még nem szlovákok, mert szlovák az állampolgráságuk.

Ilyen értelemben kérdeztem, hogy Vásárhelyi Miklós magyarnak tekinthető-e?

Ilyen értelemben kérdezem, hogy Horn Gábor magyarnak tekinthető-e szerinted?
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 19:32
#343
Azért írok vissza, hogy végre fogtad...
Igen, vannak vallások és sok-sok ország a világon. Az lehet keresztény, zsidó vagy muzulmán, szikh stb., stb.
Magyarországon is élnek mindenféle valláshoz tartozó emberek, de attól ők magyar állampolgárok.
Többszázezer magyar is él vagy dolgozik Izraelben. Van, aki izraeli állampolgár, van, aki nem.
De az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy izraeli állampolgárságot nem könnyű kapni az ismert történelmi események miatt.
Krisztus előtti években pl. a jelenlegi Irak Izrael volt, a jelenlegi Izrael pedig Judea Jeruzsálem városával.
Ennyi.
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 19:30
#342
Megér ez a koszos primitív bagázs ennyi hozzászólást?
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 19:24
Előzmény: #334  Törölt felhasználó
#341
Minek lehet tekinteni az etiópiai zsidókat? Vallásnak vagy nemzetnek?

link

Topik gazda

voltavos
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek