Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 12. 11. 12:18

Chánuka - A fény ünnepe  

Chánuká ünnepe kiszlév hó 25-én kezdődik (idén 2009. december 11. este), és nyolc napig tart. Annak a győzelemnek állít emléket, amelyet a Mákkábeusok három évig tartó szabadságharc után arattak az Izraelt elfoglaló szíriai görögök fölött, és legyőzték a görögök hellenista zsidó támogatóit is, akik változtatásokat akartak bevezetni a zsidó vallásgyakorlatban. A harc polgári i. e. 165-ben a Jeruzsálemi Templom visszafoglalásával ért véget. A győzelemmel helyreállt Izrael szuverenitása is. A "chánuká" azt jelenti: "felavatás", s arra utal, hogy újra Isten oltalmába ajánlották a Templomot, amelyet a pogány bálványok és praktikák beszennyeztek.



Chánukai gyertyagyújtás a Nyugati téren



2009. december 11-től 19-ig minden este (december 11., és december 19. péntek kivételével) 18 órakor szeretettel várunk mindenkit a Nyugati térre, közös chánukai gyertyagyújtásra, közös táncra és a felejthetetlen chánukai fánkra. Ünnepségünket részvételükkel megtisztelik a zsidóság vezetői, és közéleti személyiségek.

link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 19:21
Előzmény: #334  Törölt felhasználó
#340
Mégegyszer elnézést a tudatlanságom miatt.
Akkor mi a helyzet azokkal a zsidókkal akik itt Magyarországon átkeresztelkedtek a katolikus vallásra. Például ilyen volt Vásárhelyi Miklós is. Ő nem volt magyar ember, hanem zsidó maradt annak ellenére, hogy átkeresztelkedett a katolikus vallásra?

link

Mi a helyzet azokkal, akik nem voltak zsidó származásúak de a zsidó hit hívei lettek?

link

link

"A curious historical event did occur as a result of this emigration. Sometime in the 7th or 8th century, the Khazars, a Turkic tribe in what is now the Ukraine, seems to have converted to Judaism. "

pampa 2009. 12. 21. 19:11
Előzmény: #336  Törölt felhasználó
#339
Neked is.

De mi csak elvekről vitatkozhatunk. Esetekről nem. Az a bíróság dolga.
Érvényben van ellenük háborús bűn miatt nemzetközi elfogató parancs.
Ezért írtam én azt,hogy nem értek egyet azzal,hogy elrabolják az érintetteket és úgy állítsák bíróság elé.
Az emberablás terrorizmus,és egy ország aki minden erejével küzd ellene saját célja érdekében sem használhatja,mert azzal hitelteleníti a harcát.
Szerinetm nincsen "jó" gyilkosság és "rossz" gyilkosság. Csak gyilkosság van. Nincsen "jó" terrorizmus" és "rossz" terrorizmus. Csak terrorizmus van.
Te ezt elfogadod. Szerinted van.
És sajnos a te és a hasonlóan vélekedők miatt annyira rossz a világban Izrael megitélése.
Mindenki azt érzékeli,hogy a törvények fölöttinek tartják magukat.

Volt is egy vezetőjük akinek azóta már szállóigévé vált a mondása:
A törvények csak a szegényekre vonatkoznak....
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 19:08
Előzmény: #333  Törölt felhasználó
#338
Bocsánat, nem akartam közfelháborodást okozni. Én azt hittem, hogy olyan vallás, mint a katolikus, vagy a protestáns, vagy a református, vagy a buddhista... stb.
Persze az én szememben a kommunizmus is egyfajta vallás, mert épeszű ember csak akkor állna ki a kommunizmus mellet, ha hisz benne.

Szóval nincs is zsidó vallás?
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 19:02
Előzmény: #334  Törölt felhasználó
#337
Bocsánat, azt hittem hogy vallás.

Mi a zsidó nép vallása? Esetleg több vallásuk is van?
Van esetleg protestáns zsidó is?

Bocsánat, de tényleg nincs honnan tudjam az ilyesmit, mert itt Magyarországon élek és itt csak azt láttam, hogy külön templomuk van, nem tudtam, hogy nem magyarul az anyanyelvük a magyarországi zsidóknak.
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 18:55
#336
Utoljára válaszolok neked, de csak azért, hogy ne vilagítson a medve cukor.
Ha sétálnál az utcán, vagy esetleg valamely barátod vagy rokonod és melletted robbantanának vagy be szeretnék nyomni a tengerbe, akkor mit csinálnál?
Cipi Livnivel én nem foglalkozom, majd ő megvédi magát, de a Hamasszal vagy Iránnal sem. Ez nem a mi dolgunk, van nálunk mit javítani csak ehhez nincs szükség sem a Magyar Gárdára sem más antidemokratikus pártra vagy szervezetre. Mindenki nézzen szét először a saját portáján.
Boldog, békés Karácsonyt mindenkinek!
pampa 2009. 12. 21. 18:44
Előzmény: #324  Törölt felhasználó
#335
Eichmann elrablása ,majd izraeli elitlése és kivégzése szerinted teljesen rendben van?
Mert akkor az ellen sem lehetne kifogásod,ha Sharont vagy most Cipi Lívint is elrabolnák Izraelből és egy másik országban bíróság elé állítanák és az itéletet amit kapnának végrehajtanák.
Mert én veled ellentétben ezzel sem értenék egyet ugyanúgy ahogyan az első esettel sem.

Ez a különbség kettőn között.
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 18:17
#334
Nálad alapvető tudásbeli problémák vannak. A zsidó nép nemzet, mert van nyelve, írása, történelme, jelene és van jövője, mint minden más demokratikus országnak.
Neked nem szeretnék többet válaszolni, mert egyszerűen nincs miről beszélnünk. Ne haragudj, ne égesd magad, Legyen egy kis emberi tartásod, ne vádaskodj állandóan és hagyd békén a történelmet.
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 18:16
Előzmény: #330  Törölt felhasználó
#333
"Én úgy gondolom, hogy a zsidó egy vallás, nem pedig nemzet."

Nem vagyok a téma tudora, de ez hülyeség. Vallás is és népcsoport is.

Egyébként ha csak vallás lenne, pláne teljesen érthetetlenné válik az összes mai szöveged.
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 18:14
Előzmény: #330  Törölt felhasználó
#332
Keresztény embert még nem láttál bűnt elkövetni?
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 18:11
#331
A hatszázezer magyar deportált zsidók közül egy-két száz jött vissza. De sokan bújkáltak, főként Budapesten, valamint többen odavesztek munkaszolgálatosként.
Nem szeretnék erről többek beszélni Karácsony előtt, amely a szeretettről, szól, ha ezekre visszagondolok, kifordul a gyomrom.
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 18:09
Előzmény: #329  Törölt felhasználó
#330
Én úgy gondolom, hogy a zsidó egy vallás, nem pedig nemzet. Egy olyan vallás amelyiknél a vallási kötődés erősebb, mint a nemzeti kötődés. A zsidó vallás az alapja a kereszténységnek is, tehát ilyen értelemben jó vallásnak tekinthető, a céljai jók kelle(ene) legyenek.
Azért gondolom, hogy inkább vallás, mert például egy keresztény vallású Izrael-i lakosra mégsem mondják, hogy zsidó.
A tízparancsolat nem a zsidóktól származik? Az nem a bűnökre buzdít.
Azért nem értem, hogy miért követnek el bűnöket ezek a vallásos emberek. Vagy lehet, hogy nem is vallásosak? A vallás helyett inkább az egymást segítő szerevezet tartja össze őket?

link

link

Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 18:00
#329
Bocsi, igazad van, 600000 ezer magyar zsidóról volt szó.
És ha már válaszolok neked, hidd el, amikor az egyetemre jártam, nagyon érdekeltek a második világháború eseményei, úgyhogy nagyon sokat olvastam illetve hallgattam a korabeli emberektől (elsőkézből).
Bennem sok vér folyik, többek között spanyol is. Hidd el, igykszem korrekt lenni.
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 17:50
Előzmény: #326  Törölt felhasználó
#328
De igen, autóval járok és bankárokra bízom a pénzemet, mert bízom bennük és nem akarok előítéletes lenni.

link

A fenti linken közölt információknak sincs közük az első világháborúhoz. Csupán véletlenről lehet szó, ha az időpontokat figyelembe vesszük.
ujonc 2009. 12. 21. 17:48
Előzmény: #324  Törölt felhasználó
#327
És gondolom ennek a 600ezer deportáltnak a tízszerese veszett oda így lett 6millió áldozat.
A deportálás nem likvidálás!
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 17:46
Előzmény: #322  Törölt felhasználó
#326
"Tudod, olyan ez, mint a híradó. Ha sok benne a vészhír, akkor hajalamosak vagyunk azt hinni, hogy vészhelyzet van az egész világon. Így hat ránk, nem tehetünk róla. Ha túl sok a rossz példa, akkor hajlamosak vagyunk általánosítani. A hírekben meg inkább a rossz példákat jelentetik meg, a jókról hallgatnak."

Akkor ugye nem ülsz autóba, mert annyi balesetről látsz, hallasz, ugye?
ujonc 2009. 12. 21. 17:46
Előzmény: #317  user24
#325
Ha ilyet mondassz, pénznyelő majd jól leteremt!
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 17:45
#324
megmondom neked, hogy mi lesz. C-izmi fognak. Beírhatod fix egyesre a képzeletbeli totódban.
És még egy történelmi eseményt is elmesélek neked meg a többieknek karácsonyi ajándékként.
Kis gyerek voltam, amikor ez történt. Tudod, több országból küldtek Eichmann-nak meghívót, hogy jöjjön vissza valamelyik európai országba és meséljen a rémtetteiről, többek között 600000 (tudom, nektek ez hihetetlen, de kitörölhetetlen tény) zsidó deportálásáról.
Kis csacska, elrejtőzött Argentínában és azt gondolta, hogy nagy ez a világ és büntetlenül megussza.
Tévedett, elkapták és Izraelben nemzetközi bíróság elé állították. Több európai országból jött ügyvédek védték, többek között a peren jelenvolt a családja is. A korabeli magyar és nemzetközi sajtó naponta számolt be a perről.
Maga Eichmann az első perctől kezdve nem tagadott semmit, részletes beismerő vallomást tett.
Az ítélet kötél általi halál volt, amit az ítélet és a fellebbezés (amely helybenhagyta az ítéletet) végrehajtották. A hamvait a tengerbe szórták. A korabeli (1961) ítéletet nagy megnyugvással fogadták mindenhol a világon.
És még valami: dr. Mengelének (a haláltábor mészárosának sikerült eliszkolnia, még forró volt a platt, amikor benyitottak hozzá.)
Tanulságos dolgok ezek, mint amikor az Auschwitz-i haláltábor vezetője alól kirúgták a széket.
A nürnbergi per eseményei hozzáférhetőek és közismertek, ez maga a történelem.
De én úgy tudom, hogy ez a Hanukkával kapcsolatos ismertető topic, vagy esetleg tévedtem?
ujonc 2009. 12. 21. 17:44
Előzmény: #319  Törölt felhasználó
#323
Akár ezt is gondolhatjuk!
:- ))))
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 17:42
Előzmény: #321  Törölt felhasználó
#322
Tudod, olyan ez, mint a híradó. Ha sok benne a vészhír, akkor hajalamosak vagyunk azt hinni, hogy vészhelyzet van az egész világon. Így hat ránk, nem tehetünk róla. Ha túl sok a rossz példa, akkor hajlamosak vagyunk általánosítani. A hírekben meg inkább a rossz példákat jelentetik meg, a jókról hallgatnak.
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 17:39
Előzmény: #320  Törölt felhasználó
#321
Elnézést kérek érte. Lehet, hogy tényleg tévedtem az általánosításommal. Majd körültekintőbb leszek. Lehet, hogy túl sok a rossz példa itt mifelénk. Nem jó, ha rögtön Rákosi, meg Apró Antal, meg Kun Béla, Péter Gábor jut eszünkbe. Ne legyünk ennyire pesszimisták. Gondoljunk a jó példákra is. Úgy talán nem tévedünk az általánosításunkkal. Tehát soroljunk fel jó példákat is, ne csak rosszakat és akkor nem esünk az általánosítás tévedésének csapdájába.

Topik gazda

voltavos
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek