Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 12. 11. 12:18

Chánuka - A fény ünnepe  

Chánuká ünnepe kiszlév hó 25-én kezdődik (idén 2009. december 11. este), és nyolc napig tart. Annak a győzelemnek állít emléket, amelyet a Mákkábeusok három évig tartó szabadságharc után arattak az Izraelt elfoglaló szíriai görögök fölött, és legyőzték a görögök hellenista zsidó támogatóit is, akik változtatásokat akartak bevezetni a zsidó vallásgyakorlatban. A harc polgári i. e. 165-ben a Jeruzsálemi Templom visszafoglalásával ért véget. A győzelemmel helyreállt Izrael szuverenitása is. A "chánuká" azt jelenti: "felavatás", s arra utal, hogy újra Isten oltalmába ajánlották a Templomot, amelyet a pogány bálványok és praktikák beszennyeztek.



Chánukai gyertyagyújtás a Nyugati téren



2009. december 11-től 19-ig minden este (december 11., és december 19. péntek kivételével) 18 órakor szeretettel várunk mindenkit a Nyugati térre, közös chánukai gyertyagyújtásra, közös táncra és a felejthetetlen chánukai fánkra. Ünnepségünket részvételükkel megtisztelik a zsidóság vezetői, és közéleti személyiségek.

link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 17:33
Előzmény: #318  Törölt felhasználó
#320
Általánosítasz, nem veszed észre?
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 17:33
Előzmény: #315  Törölt felhasználó
#319
Találtam egy aktuális linket is ami alátámasztja a véleményedet:

link

Szerintem is úgy tisztességes, ha a jó példákat is megemlítjük. A jó példák közé tartozik Soros György is szerintem, mert ő sem ártott senkinek és sok jót tesz a középeurópai egyetemmel a demokrácia és az esélyegyenlőség terén.
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 17:25
Előzmény: #315  Törölt felhasználó
#318
Igen, igazad van. Teljesen átlagosak és ugyanolyan arányban vannak képviselve általában a vezetői és elit rétegekben, mint mindenki más. Ha pedig véltlenül tőzsdeelnök vagy egyéb elnök válna belőlük, akkor azt a kimagasló erkölcsösségüknek, szorgalmuknak és becsületességüknek köszönhetik.
Összefoglalva: ugyanolyan jó emberek, mint bárki más a Földön és csak a véletlenen múlik, hogy bekerültek a különböző országok, szervezetek és pártok legfelsőbb vezetői közé. Nincs közük a médián keresztül történő manipulációhoz. Nincs közük a különböző titkos társaságokhoz. Emberbaráti szeretet vezérli őket és céljuk egy jobb jövő építése mindenféle emberáldozat nélkül, csupán a munkára és a tiszteletre alapozva. Nem támaszkodnak mások munkájára sem, mindig a saját erejükből akarják nemes céljaikat megvalósítani.
Szép dolog. Köszönöm.
user24 2009. 12. 21. 17:13
Előzmény: #282  Törölt felhasználó
#317
én személy szerint rühellem a palesztínokat, így ám-blokk. nem tudom te mit eszel rajtuk, kb. olyanik mint nálunk a kreolok.
és még mielőtt elkezded bizonygatni, hogy erről is a zsidók tehetnek, megjegyzem, hogy nem csak a karámban ilyenek. persze lehet őket támogatni. nyiss nekik számlát, azt vegyél nekik szappant. ;)
user24 2009. 12. 21. 17:06
Előzmény: #304  Törölt felhasználó
#316
:))))))))
Te most kiről beszélsz? A Saudi királyról, az USA elnökéről , a csecsen muszlimokról, esetleg "csak" a kishazánkban tobzódó vadkapitalista pártvezetőkről?
Elég általánosan fogalmaztál ugyanis, gyakorlatilag a fél világra ráillik. Na jó, arabokra azért teljesen nem, uis azoknak nincs 10 parancsolata... (Bár van nekik egyéb parasztvakító szövegük :( , de ebbe inkább ne menjünk bele.)
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 16:49
Előzmény: #304  Törölt felhasználó
#315
Így van, ez azt bizonyítja, hogy a zsidók között vannak becstelen emberek. Mint mindegyik nemzet, népcsoport, bármilyen vallású ember között.
gabriellusz 2009. 12. 21. 16:43
Előzmény: #313  Törölt felhasználó
#314
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 15:01
Előzmény: #312  Törölt felhasználó
#313
Aki hisz a történész szakmának, annak el kellene hinnie a gazdasági szakma gazdaságra vonatkozó állításait is? Éppen a mostani gazdasági válság mutatta meg, hogy a gazdasági szakma mennyire gyenge lábakon áll, akkor, ha objektívitást várunk tőlük.
Szerintem a történelem is és a gazdaság is és általában a társadalomtudományok nem függetleníthetők a politikai és pszichológai tényezők hamisító, hitegető, érdekbőlcselekvő hatásától.
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 14:58
Előzmény: #306  Törölt felhasználó
#312
Pontosan ezt éreztem a szavaidból, hogy Te elhiszed azt, hogy "A történész szakmának is megvannak a maga szigorú szabályai, pl. a források hitelességének a vizsgálata" és ez alapján azt hiszed, hogy a történelemkönyvek igazat írnak és ellenőrzött, objektív forrásnak számítanak.
Ezzel szemben például még azt sem tudják, hogy a magyar szent korona hol készült. Még erről is vitatkoznak, pedig az aztán eléggé dokumentálható lehetne, egy koronázás nem semmi. Mégis eltűntek a papírok és a bizonyítékok...
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 14:07
Előzmény: #309  Törölt felhasználó
#311
a netről kapták a" megbízást " a tolvajok/Hír tv/
pampa 2009. 12. 21. 14:02
Előzmény: #299  Törölt felhasználó
#310
A Polgárőrség Magyarország egyik nagylétszámú, az egyesülési jog alapján létrejött társadalmi szervezete. Célja az ország közrendje és közbiztonsága fenntartásának segítése, a határőrizetben, a környezet- és természetvédelemben, a veszélyhelyzetek megelőzésében és kezelésében, a társadalmi bűnmegelőzésben való lakossági részvétel, illetve az önkormányzatok és a lakosság közötti bizalom erősítése, továbbá a helyi közbiztonság közösségi védelme.

"A polgárőrség és a polgárőrök tevékenységük ellátása során hatósági jogkörrel nem rendelkeznek, kényszerítő eszközt nem alkalmazhatnak.
A polgárőr által tevékenysége során viselt formaruha a Magyar Honvédség, a rendvédelmi szervek vagy más hatóság tagjainak egyenruhájához való hasonlósága miatt megtévesztésre nem lehet alkalmas. A polgárőr hatósági jellegre utaló, megtévesztésre alkalmas egyéb jelzést vagy címet, rangjelzést nem használhat, illetve gépjárművén csak a polgárőrség feliratot helyezheti el.

"Jogelődje, az Önvédelmi Szervezetek Országos Szövetsége (ÖSZOSZ) 1991-ben jött létre, mely megalakulásának évében nevét Országos Polgárőr Szövetségre változtatta, 223 egyesületet tömörített mintegy 10 ezer taggal. Az egyesületek a közbiztonság és az akkori rendőrség kritikájaként alakultak meg. Az OPSZ élén akkor dr. Kopácsi Sándor ny. r. vezérőrnagy állt (Budapest rendőrfőkapitánya volt 1956-ban). Vezetése alatt kezdett erősödni a mozgalom, a polgárőrök megszerezték a szakmai alapokat.
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 12:48
Előzmény: #308  Törölt felhasználó
#309
Most mi lesz?!
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 12:38
Előzmény: #307  gabriellusz
#308
Botránykeltő bejelentést tett rendkívüli sajtótájékoztatóján Andrej Rokita, Krakkó város rendőrkapitánya: „Az auschwitzi tábor föliratát nem neonácik, hanem sima tolvajok lopták el”.
gabriellusz 2009. 12. 21. 12:36
#307
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 12:31
Előzmény: #301  Törölt felhasználó
#306
Nem vagyok tanár, bár oktatok is, felsőbbrendűnek meg pláne nem tartom magam, éppen liberális hozzám idézett mondatai voltak azok.
Az arab-izraeli konfliktus meg jóval összetettebb és bonyolultabb annál, hogy bárki kijelenthesse, hogy "nagyon tudja" a témát.
Azt mégis honnan szeded, hogy "amiket a tanárok tanítanak nem bizonyított tények"? A történész szakmának is megvannak a maga szigorú szabályai, pl. a források hitelességének a vizsgálata, aminek a wikipédia csak korlátozottan nem felel meg, éppen ezért nem is foglalkoznék az állításainak megcáfolásával... A négy linket én sem értem...
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 11:30
Előzmény: #304  Törölt felhasználó
#305
A lényeg tehát az hogy nem szabad bízni senkiben, az embereket vagy embercsoportokat, érdekcsoportokat a tetteik alapján kell megítélni. Gyümölcséről lehet felismerni a jól termő fát.
Harcolni kell a manipuláció ellen.
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 11:27
Előzmény: #303  Törölt felhasználó
#304
Azt bizonyítja, hogy vannak és voltak olyan emberek akik hatalomra törtek csupán azért, hogy egy meghatározott csoport érdekeit képviselve, becstelenül hazudva és lopva minél több embert kizsákmányoljanak, meglopjanak, becsapjanak. Ezek az emberek ilyen becstelenek voltak annak ellenére, hogy olyan vallással rendelkező családokban nőttek fel amely vallás már évezredekkel ezelőtt leírta a tízparancsolatot.
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 11:24
Előzmény: #302  Törölt felhasználó
#303
Ardenk, elárulod, hogy ezzel mit akarsz mondani, ill. ez a 4 link, amit bemásoltál mit is bizonyít?
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 11:22
Előzmény: #301  Törölt felhasználó
#302
Talán itt is tévedne a wikipedia?
Tudtok hitelesebb forrást mondani a wikipediánál?

link

link

link

link
Törölt felhasználó 2009. 12. 21. 11:15
Előzmény: #296  Törölt felhasználó
#301
Ebben az írásban amolyan tanári felsőbbrendűséget vélek felfedezni. Olyat amikor valaki nagyon tud valamit. Pedig azok amiket tanárok tanítanak, azok nem bizonyított tények. A vallással foglalkozó tanok pedig szerintem annyira nem bizonyíthatóak, hogy inkább a kitaláció vagy mese kategóriájába tartoznak. Sajnos a történelem is inkább mese a sok politikai érdek eltitkoló, dokumentumot megsemmisítő, meghamisító, cenzúrázó hatása miatt

Topik gazda

voltavos
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek