Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 12. 11. 12:18

Chánuka - A fény ünnepe  

Chánuká ünnepe kiszlév hó 25-én kezdődik (idén 2009. december 11. este), és nyolc napig tart. Annak a győzelemnek állít emléket, amelyet a Mákkábeusok három évig tartó szabadságharc után arattak az Izraelt elfoglaló szíriai görögök fölött, és legyőzték a görögök hellenista zsidó támogatóit is, akik változtatásokat akartak bevezetni a zsidó vallásgyakorlatban. A harc polgári i. e. 165-ben a Jeruzsálemi Templom visszafoglalásával ért véget. A győzelemmel helyreállt Izrael szuverenitása is. A "chánuká" azt jelenti: "felavatás", s arra utal, hogy újra Isten oltalmába ajánlották a Templomot, amelyet a pogány bálványok és praktikák beszennyeztek.



Chánukai gyertyagyújtás a Nyugati téren



2009. december 11-től 19-ig minden este (december 11., és december 19. péntek kivételével) 18 órakor szeretettel várunk mindenkit a Nyugati térre, közös chánukai gyertyagyújtásra, közös táncra és a felejthetetlen chánukai fánkra. Ünnepségünket részvételükkel megtisztelik a zsidóság vezetői, és közéleti személyiségek.

link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 12. 20. 19:20
Előzmény: #266  Törölt felhasználó
#280
mi történt Palesztinában a 19 század vége és 1972 között?
Pandix 2009. 12. 20. 19:20
Előzmény: #258  pampa
#279
Nem értem, miről beszélsz, pampa.
Rövid hozzászólásomban nem fogalmaztam meg véleményt sem Izraellel, sem Iránnal kapcsolatban.
Csak azt írtam, hogy olyan még nem fordult elő szvsz, hogy Izrael iráni atomlétesítményt bombázott, amit te befejezett tényként közöltél. Igaz, annyit hozzátettem, hogy a jövőben ez valószínúleg be fog következni.
Törölt felhasználó 2009. 12. 20. 19:12
Előzmény: #276  pampa
#278
pampa vannak államok, kik bárhol a világban folytathatnak terrorista akciókat nekik szabad:)
szabad, mert erősek gazdaságilag, katonailag és nincs mese azt csinálnak amit akarnak, ehhez találnak ideológiát és ha kell okot is teremtenek akcióik igazolásához
aki ellenük szól vagy tesz az meg bűnöző, terrorista levele:)
kispangit 2009. 12. 20. 19:06
Előzmény: #269  pampa
#277
Egy jogállamban tilos az önbíráskodás, és aki 5 cm-rel tovább lát az orránál, annak világos, hogy erős ok-okozati összafüggés van Szögi Lajos meglincselése és a Gárda megszületése között. Ugyancsak erős korreláció van a Gárda megmozdulási helyszínei és az ott lakó cigányság részaránya között.
Egyenruhás félkatonai szervezeteket egy demokráciában még az állam is csak jól körülhatárolt jogosítványokkal hozhat létre, spontán félkatonai szereveződéseknek jogállamokban nincs helye. A történelemből tanulni kellene: SA-->SS-->a végeredmény közismert, ami nem csak egy jól körülhatárolható vallási-felekezeti közösséget érintett, hogy qrvára "píszí" módon fejezzem ki magam.
pampa 2009. 12. 20. 18:55
Előzmény: #275  Törölt felhasználó
#276
Hát bizony marad egy liberális megoldás.
Feltételezés alapján oda küldönek egy szuper helikoptert és szétlővik a lakását,autóját, házát. A gond megoldva.
Mekkora lenne a felháborodás,ha egy Jobbik kormány ugyanezt a módszert alkalmazná idehaza...
Mert van magyarországon is olyan telep ahová nagyon veszélyes bemenni,és szinte lehetetlen bizonyítani az ott élők bűnösségét. Természetesen feltételezésre mindenki tudja ,hogy ki a "hunyó". Tehát a módszer adott csak alkalmazni kell.

Ugye liberális, nem lenen ellene kifogásod?

És mint már sokszor leírtam:
Nem vagyok antiszemita.
Még akkor sem ha te ezt állítod.
Törölt felhasználó 2009. 12. 20. 17:54
Előzmény: #274  mondoka
#275
Ötletesen szemlélteti a valóságot????

Mi a valóság?
Hogy van egy állam, amelyik nem hagyja magát és ha pofont kap nem tartja oda a másik orcáját, hanem visszaüt?

Pampa már számtalanszor elsütötte ezt a demagóg és rendkívül álszent "megoldási javaslatát", mely szerint a palesztin terroristákat nem megölni kell, hanem elfogni és bíróság elé állítani.
Csak még egyszer sem adott arra választ, hogy ki fogja el őket és ki állítja bíróság elé?
Az aktuális palesztin kormány, amelyik maga is támogatja a terrort? Pampa ezt maga sem gondolja komolyan és ez a javaslata éppen ezért felháborítóan cinikus.

Ez a valóság pampa antiszemita valósága.
mondoka 2009. 12. 20. 16:12
Előzmény: #258  pampa
#274
Pampa! Ez a hozzászólásod nagyon ötletesen szemlélteti a valóságot. Milyen érdekes hogy így kifordított hírként már felfogható az amibe már szinte mindenki belefásult. És a szörnyűségek ellenére természetessé fajult ez az állapot.
De megeshet hogy ezen a fórumon nincs kit számonkérni ezekért az ügyekért.
Esetleg akkor van kit számonkérni ha valaki kifejezetten egyetért ezekkel barbár tettekkel.

Valaki azt mondja hogy miért a "Fény ünnepe" nevű topikon van szó erről. Talán azért mert aki ír nincs más módja hogy azoknak az embereknek beszéljen erről akiknek itt megteheti. És hát bűnösök közt cinkos aki néma.

megjegyzés:
(Persze a bűnösök köztünk vannak emberek között , de nemigazán , vagy egyáltalán nem itt a topikon)
pampa 2009. 12. 20. 15:43
Előzmény: #272  Törölt felhasználó
#273
A Gárda ugye azért jött létre, azt hirdette, hirdeti magáról, hogy mi majd megvédjük az embereket, visszaszorítjuk a cigánybűnözést."

Ezeket nem találom a felsorolásaidban.

És a Gárdának tagja lehetett bármely párt tagja vagy párton kívüli. Ezért nem kell csak a Jobbik-hoz kötni.

És nem reagáltál egyetlen konkrét kérdésre sem.
Törölt felhasználó 2009. 12. 20. 14:58
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#272

Szerintem a Gárda maga, ill. alapítói csak jobban tudják, miért jöttek létre, mint te:

" * A felesketett gárdisták fizikai, lelki és szellemi képzése és önképzése, hogy feladataikat példamutató hatékonysággal, kellő erővel, céltudatossággal és alázattal hajthassák végre.
...
* Aktívan vegyen részt katasztrófa-elhárításban, rend- és polgárvédelmi feladatokban.
...
* Rendkívüli helyzetben a nemzeti önvédelem erősítése.
* Része vagy gerince kíván lenni a majdan felállítandó Nemzetőrségnek."

forrás: www.magyargarda.hu
Törölt felhasználó 2009. 12. 20. 14:55
Előzmény: #266  Törölt felhasználó
#271
"Dehogy foglalkozom Izrael politikájával. A Hanukával kapcsolatban nyitották meg a topicot és idáig fajult a dolog bizonyos hozzászólók miatt."

Ez teljesen jogos. Egyébként nem véletlenül született a topic, nyilván a topicnyitó sem a vallási ünnepeket és hagyományokat kívánta itt megbeszélni, megosztani.

Én is durvának tartom és már többször leírtam ide, hogy egy vallás/nép ünnepével kapcsolatban ez lesz, ami itt folyik.

"Ma népszerű dolog zsidózni, cigányozni.
Néhány embernek fogalma sincs semmiról és csak írja és írja a demagógiát, az általánossagokat."

Ezzel is abszolút egyetértek.
Törölt felhasználó 2009. 12. 20. 14:52
Előzmény: #269  pampa
#270
Pampa:

"Nem ezért jött létre. Ez az indok volt a feloszlatására."

1. A feloszlatásának a félelemkeltés volt a fő indoka.
2. - szerinted miért jött létre?
- miért masíroztak éppen olyan településeken, ahol sok roma él?;
- miért éppen olyan helyekre vonultak ki, ahol valamilyen vélt vagy valós romákkal kapcsolatos konfliktus, bűncselekmény történt?
pampa 2009. 12. 20. 13:53
Előzmény: #263  Törölt felhasználó
#269
A Gárda ugye azért jött létre, azt hirdette, hirdeti magáról, hogy mi majd megvédjük az embereket, visszaszorítjuk a cigánybűnözést. Hát szerintem "a bűnözőket ítélje el a bíróság, senkinek nincs joga törvényen felülinek lenni". Érted? Én ugyanazt mondom mindkettőre.

Nem ezért jött létre. Ez az indok volt a feloszlatására.
Ne keverjük össze.
És még az OCÖ a Jobbik feloszlatását is akarta kezdeményezni.
Valamilyen módon a Polgárőrség és a Településőrség (megalakult,mert a kormány tervezte?) is hasonló tevékenységet folytat mint a betiltott Magyar Gárda azon tevékenysége volt ami miatt sokan bírálták.
Rasszista szervezet.... volt cigány tagja is ,igaz csak egy pár napig mert a toleráns roma társadalom részéről halálos fenyegetést kaptak,ha azonnal nem lépnek ki.
Ugyan hogyan rasszistáztak volna tovább roma tagokkal a soraiban...

Törölt felhasználó 2009. 12. 20. 13:50
#268
Replika, kérges szívűeknek is!

olvassatok bele - aztán vályúhoz, egy kis vasárnapi húsleves - de ne a másik topikozóbl főzzétek, mert az is meglehet itt :-(((
Törölt felhasználó 2009. 12. 20. 13:46
#267
Dehogy foglalkozom Izrael politikájával. A Hanukával kapcsolatban nyitották meg a topicot és idáig fajult a dolog bizonyos hozzászólók miatt.
Én nem kívánok többet erre reagálni, mert nem látom értelmét. Az egyik provokatív hozzászólás követi a másikat. Ma népszerű dolog zsidózni, cigányozni.
Néhány embernek fogalma sincs semmiról és csak írja és írja a demagógiát, az általánossagokat. Sajnos eldurvult itt a világ.
Törölt felhasználó 2009. 12. 20. 13:45
#266
Dehogy foglalkozom Izrael politikájával. A Hanukával kapcsolatban nyitották meg a topicot és idáig fajult a dolog bizonyos hozzászólók miatt.
Én nem kívánok többet erre reagálni, mert nem látom értelmét. Az egyik provokatív hozzászólás követi a másikat. Ma népszerű dolog zsidózni, cigányozni.
Néhány embernek fogalma sincs semmiról és csak írja és írja a demagógiát, az általánossagokat. Sajnos eldurvult itt a világ.
Törölt felhasználó 2009. 12. 20. 13:42
Előzmény: #261  Törölt felhasználó
#265
nem fogom a vitát végigolvasni, felesleges -
ebben igazat adok!

a politika ugyan mérgezi a gazdaságot, ez nem vitás, mert a kétes vagyonok...
Törölt felhasználó 2009. 12. 20. 13:40
Előzmény: #263  Törölt felhasználó
#264
bocsi, hogy a csapos közbeszól:

két külön téma egy provokatív céllal kívülről létrehozott szervezet, amelyben EGYESEK LÉPRE-mentek..
'56-ban is "hagyták előbújni a sötétben bujkáló ellenforradalmárt", mert az hitték könnyű lesz leszámolni a MÁSKÉNT GONDOLKODÓKKAL, ha maguk szolgáltatnak bizonyítékot a GONDOLKODÁSUKRÓL, mert egyenirányítás alatt a gondolat maga bűn!

lehet, hogy az államilag szervezett terror önvédelem (Guantanamo is!) - a bosszúállásnak biblia-ideológiai alapjai vannak, ezek az alapvető filozófiai különbségek az újszövetséggel szemben, viszont az újszövetséget nem tartják be?!
Törölt felhasználó 2009. 12. 20. 13:31
Előzmény: #260  pampa
#263
Akkor elárulom hozzászólásom értelmét és az újabb kettős mércédet.

Te Espanyollal a topicban Izrael politikájáról beszélgettek. Abba most ne menjünk bele, hogy erről mi a véleményem, hogyan értékelem, a kérdés rendkívül bonyolult.

Te elítéled egy-egy merénylet utáni izraeli válaszcsapást és egy terrorista Izrael általi likvidálásával kapcsolatos konkrét eseményre írtad:
"A bűnösöket bíróság elé kell állítani és az itéletet végre kell hajtani. Senki sem helyezkedhet a törvények fölé,mert azzal a másiknak is "példát "mutat"

Ezzel tehát azt mondod, hogy Izrael ne önbíráskodjon, a bűnözőket ítélje el a bíróság, senkinek nincs joga törvényen felülinek lenni. Én ezt abszolút elfogadom.

Na de írtál ugyanilyet a Gárdával kapcsolatban? Sohasem. A Gárda ugye azért jött létre, azt hirdette, hirdeti magáról, hogy mi majd megvédjük az embereket, visszaszorítjuk a cigánybűnözést. Hát szerintem "a bűnözőket ítélje el a bíróság, senkinek nincs joga törvényen felülinek lenni". Érted? Én ugyanazt mondom mindkettőre.

Te csak Izraelre mondod ezt, a Gárdára még most sem. Pedig most már őket BÍRÓSÁG SZÜNTETTE MEG JOGERŐS DÖNTÉSÉVEL.

Ez a te sokadik kettős mércéd.

A durva, hogy még csak nem is érted...
pampa 2009. 12. 20. 13:24
Előzmény: #261  Törölt felhasználó
#262
Az USA nemzeti gárdájával nincsen gond?
Mert szerintem a Magyar Gárda az alapító okirat szerint a hatályos törvények és szabályok szerint működhető szervezet. Az,hogy némely tagja vagy vezetője törvénysértéset követett el azért még a szervezetet nem kellett volna feloszlatni.
szvsz
Törölt felhasználó 2009. 12. 20. 12:47
#261
Nem érted a hozzászólásokat, mert nem is akarod.
Magyarország szent és oszthatatlan, demokratikus állam, ahol nincs helye különböző nem állami védelmi, megosztó, rasszista, antiszemita szervezeteknek. Van-e szervezete a FIDESZ-nek, MSZP-nek, SZDSZ- vagy MDF-nek. Természetesen nincs. A Jobbik, mint párt működhet, de saját védelmi szervezete nem lehet.
A Jobbik egy alkotmányosan bejegyzett párt, indulhat bármely fórumon, ahol kifejtheti véleményét.
Most arra kérlek, hogy fejezd be és ne égesd magadat.
Inkább mondjál egy-két tippet a börzén. Azt szívesen meghallgatom.

Topik gazda

voltavos
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek