Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 12. 11. 12:18

Chánuka - A fény ünnepe  

Chánuká ünnepe kiszlév hó 25-én kezdődik (idén 2009. december 11. este), és nyolc napig tart. Annak a győzelemnek állít emléket, amelyet a Mákkábeusok három évig tartó szabadságharc után arattak az Izraelt elfoglaló szíriai görögök fölött, és legyőzték a görögök hellenista zsidó támogatóit is, akik változtatásokat akartak bevezetni a zsidó vallásgyakorlatban. A harc polgári i. e. 165-ben a Jeruzsálemi Templom visszafoglalásával ért véget. A győzelemmel helyreállt Izrael szuverenitása is. A "chánuká" azt jelenti: "felavatás", s arra utal, hogy újra Isten oltalmába ajánlották a Templomot, amelyet a pogány bálványok és praktikák beszennyeztek.



Chánukai gyertyagyújtás a Nyugati téren



2009. december 11-től 19-ig minden este (december 11., és december 19. péntek kivételével) 18 órakor szeretettel várunk mindenkit a Nyugati térre, közös chánukai gyertyagyújtásra, közös táncra és a felejthetetlen chánukai fánkra. Ünnepségünket részvételükkel megtisztelik a zsidóság vezetői, és közéleti személyiségek.

link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 12. 19. 14:19
Előzmény: #218  Törölt felhasználó
#220
Például ő is zsidó volt:

link
Törölt felhasználó 2009. 12. 19. 14:02
Előzmény: #218  Törölt felhasználó
#219
Ez azért igaznak tűnik:

link

Nem hiszem, hogy zsidó létére jó ember lett volna. És van belőlük több is a magyar történelemben.
Törölt felhasználó 2009. 12. 19. 13:37
#218
...pontosan ahogy mondod... aki a legjobban szidkozódik a kérdésemre sosem tud felelni... "..mondjon egyetlen olyan esetet amikor konkrétan bárhogyan is közvetlenül egy zsidótól szenvedett ell valamilyen negatívomot.." itt nem elfogadható aza közhely hogy tönkreteszik az országot, közvetlen példát nem tud senki. pl. elvettéka házát, cégét, pénzét, becsapták, stb.. ezek csak legendák.
Törölt felhasználó 2009. 12. 19. 13:33
#217
El kell mennem és amúgy tényleg befejezésképpen:
Jelenleg a világ civilízációjának a nehézségei nem e két egyház differenciájában rejlenek. Lehet gondolkodni.
Én még nem hallottam, hogy Magyarországon egy zsidó valakit megölt volna vagy kirabolt.
Európában nincs zsidó probléma, de van antiszemitizmus. Sajnos.
Törölt felhasználó 2009. 12. 19. 13:28
#216
az is tévedés, hogy zsidó vallást nem gyakorlolhatja más csak zsidó származású, ha hiszed ha nem a zsidó vallásba is be lehet térni melynek eredményeként teljes jógú zsidóvá válhatsz, sőt még az izraeli állampolgárságot is megkapod:)
Némi külömség az hogy a betérés nem oylan esemény mint pl. keresztények lenni és a zsidó vallás az egyetlen mely "nem hittéritő" vallás.
Törölt felhasználó 2009. 12. 19. 13:26
#215
további szép napot!
én megyek a hóra:)
Törölt felhasználó 2009. 12. 19. 13:25
Előzmény: #212  Törölt felhasználó
#214
ja és a keresztény vallás nem egy nemzetséghez köthető, hanem mindenki számára nyitott középpontjában az ember áll (mind egy, hogy milyen nemzetségből való)
Törölt felhasználó 2009. 12. 19. 13:23
#213
teljesen igazad van, a vallások között nem az ellentétet kell keresni én is csak azért példálóztam mert nem szeretem az antiszemita sárdobálást.. egyébként Adojnoj Echod azaz az egyetlen igaz i..ten.. az alapja a ezeknek a vallásoknak, biztos vagyok benne hogy egy és ugyanazt az Örökkévalót tiszteljük....
Törölt felhasználó 2009. 12. 19. 13:23
Előzmény: #209  Törölt felhasználó
#212
arra még nem gondoltál, hogy az őskeresztény vallás nem a zsidó vallás folyománya? hanem egy teljesen más igaz (egy Isten hívő) világszemlélet
az őskeresztény vallás alapja a tolarencia, szeretet, elesettekkel szembeni érzékenység
a többi akkor lett hozzá kötve, mikor intézményesült és kialakult az egyház
mondoka 2009. 12. 19. 13:20
Előzmény: #207  Törölt felhasználó
#211
Minden vallásnak valamennyire eretnek dolog a másik vallás. -Ha a vallási türelmességet nem tisztelik.
Még keresztény vallások közt is régen ott volt a protestáns-katólikus ellentét.
Mára már az intelligensebb felfogásban működik a legtöbb vallás.
Törölt felhasználó 2009. 12. 19. 13:19
Előzmény: #208  Törölt felhasználó
#210
valószínűleg rájöhetsz a hozzászólásaimból...
Törölt felhasználó 2009. 12. 19. 13:18
#209
keress egy ó héberről készült Mózesi Kőtábla fordítást, és hasonlitsd össze a Keretény tízparancsolattal... nem többféleképpen értelmezhető, többértelmű különbségeket találsz...De ezt a sort folytathatnám akár a Mózes Könyvbeli úr napjával..és még így tovább. Én nem szidalmazom más vallását, ezek tények, de ettől még tiszteletben tartom.
Törölt felhasználó 2009. 12. 19. 13:15
Előzmény: #206  Törölt felhasználó
#208
te zsidó származású vagy?
Törölt felhasználó 2009. 12. 19. 13:14
Előzmény: #204  Törölt felhasználó
#207
mi a bajod az őskeresztény magyarokkal, akik már 1100 éve is keresztények voltak mint pl Bulcsú és miért ne tartanák meg a tíz parancsolatot?
Törölt felhasználó 2009. 12. 19. 13:09
#206
én is ezt teszem most, és sokan ezt tennék, de nem hallgatja meg csak az akiben van elég inteligencia hozzá..
mondoka 2009. 12. 19. 13:08
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#205
Szerintem nem kellene haragudni senkire emiatt a Talmud -ot érintő téma miatt.
Amúgy is én vetettem fel. Ha bűn ez az az én bűnöm. De miért lenne bűn?
Ha igaz hogy a nemzsidók félreértelmezik a zsidók eme szent írását, akkor ma a felvilágosult gondolkodó, de hagyományismerő zsidóknak hasznos volna eloszlatni a félreértéseket. Sokat tehetnének az antiszemitizmus ellen.
Miért nem ezt teszik ha nincs mit takargatni?
Törölt felhasználó 2009. 12. 19. 13:05
#204
egyébként a Talmudból nem mindegy melyik fordítást olvassátok Luzsénszky Alfonz fordítás egy antiszemita kreálmány, teljesen hamis fordítás. Ebből a fordításból erednek azok a NEM helytálló dolgok, hogy egy zsidó büntetés nélkül ölhet gojt és stb... ezek teljesen hamis dolgok, kizárólag antiszemita elmebetegek fújják belőle a hazugságokat.
Ha hiteles fordítás akartok olvasni ezt olvassátok: link

Egyébként ha már ennyire belefolyunk a vallásokba mondják el nekem az Ős Keresztény "Magyarok" hogy a keresztény vallás mi jogon írja át a 10 parancsolatot? Miért fordítja félre és írja át a jelentését? Ha a keresztény biblia tartalmazza Mózes 5 könyvét is akkor az abban foglaltakat miért nem betartandó számukra? Úgy látszik szentírásuknak csaka felét követik? Ez milyen szisztéma..
Bocs de ez nem biztos hogy ide tartozik de látom hogy a Hanukkából mi lett.. de ma este véget ér Hanukka úgy hogy lehet megnyugodni...
Törölt felhasználó 2009. 12. 19. 12:56
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#203
érdekel az igazság, mert abból csak egy van
ezért írok ehhez a témához
nekem is van zsidó származású ismerősöm akinek a fél családja meghalt a háború poklában
Törölt felhasználó 2009. 12. 19. 12:55
#202
Neked külön írok.
A goj kifejezés azt jelenti, hogy nem zsidó. Mi köze van ennek a tízparancsolathoz.
Van egy tanácsom: foglalkozunk inkább részvényekkel a profitszerzés reményében.
Törölt felhasználó 2009. 12. 19. 12:53
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#201
Neked és családodnak is Békés Karácsonyt és Boldog Újesztendőt kívánok!

Topik gazda

voltavos
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek