Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 12. 11. 12:18

Chánuka - A fény ünnepe  

Chánuká ünnepe kiszlév hó 25-én kezdődik (idén 2009. december 11. este), és nyolc napig tart. Annak a győzelemnek állít emléket, amelyet a Mákkábeusok három évig tartó szabadságharc után arattak az Izraelt elfoglaló szíriai görögök fölött, és legyőzték a görögök hellenista zsidó támogatóit is, akik változtatásokat akartak bevezetni a zsidó vallásgyakorlatban. A harc polgári i. e. 165-ben a Jeruzsálemi Templom visszafoglalásával ért véget. A győzelemmel helyreállt Izrael szuverenitása is. A "chánuká" azt jelenti: "felavatás", s arra utal, hogy újra Isten oltalmába ajánlották a Templomot, amelyet a pogány bálványok és praktikák beszennyeztek.



Chánukai gyertyagyújtás a Nyugati téren



2009. december 11-től 19-ig minden este (december 11., és december 19. péntek kivételével) 18 órakor szeretettel várunk mindenkit a Nyugati térre, közös chánukai gyertyagyújtásra, közös táncra és a felejthetetlen chánukai fánkra. Ünnepségünket részvételükkel megtisztelik a zsidóság vezetői, és közéleti személyiségek.

link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:58
Előzmény: #175  Törölt felhasználó
#180
Zoli, te zsidókérdésben inkább ne akarj beszélgetni. Egy ideig tudod játszani a jófiút, de hamar kibújik, ami benned van ("anyádat te rohadt zsidó barom").
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:57
Előzmény: #177  Törölt felhasználó
#179
Tőlem ugyan várhatsz ilyet. Abban különbözünk, hogy én nem foglalkozom ilyennel.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:57
Előzmény: #176  Törölt felhasználó
#178
Ezt meg még krizingergént írtad:

"Jeruzsálemet nem csak a térképről, de még a történelemből is kitörölném. Túl sok halált és szenvedést hozzot a vallás nevében mindenkire, most is és 1000-éve is."
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:51
Előzmény: #176  Törölt felhasználó
#177
Pénznyelő jó várok olyan , híreket tőled ami arról szól, hogy svábok tömegesen halálra rugdostak 1 tanárt, és sportolókat szurkálnak halálra.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:48
Előzmény: #174  Törölt felhasználó
#176
Ábrahám a sivatagból vezette népét, és foglalta el a a mai Jeruzsálemet, amit az idők , folyamán, támadt szinte minden környéken élő erősebb nép. Ez nem sértés hanem tény.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:46
Előzmény: #174  Törölt felhasználó
#175
"judeaiakat, izraelieket , Dávid gyermekeit, azóta kergetik , mióta előjöttek a sivatagból."

és nem így volt?
szerinted akkor hogyan is volt ez az elmúlt 3000 évben?
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:43
Előzmény: #171  Törölt felhasználó
#174
Siegfried:

"judeaiakat, izraelieket , Dávid gyermekeit, azóta kergetik , mióta előjöttek a sivatagból."

De nem az utolsó megjegyzés volt a mondandóm lényege. Foglalkozz az előtte lévő bekezdéssel.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:30
Előzmény: #171  Törölt felhasználó
#173
Pénznyelő várom vagy másolj , vagy kérj bocsánatot . A történelem leírása szerintem nem bűn, és az hogy a történelem ismétli önmagát ez a kijelentés sem az.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:25
Előzmény: #170  Törölt felhasználó
#172
én se, láttam hogy a "sváb" gyalázta volna a zsidókat vagy a szokásaikat
miért állítod ezt?
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:20
Előzmény: #170  Törölt felhasználó
#171
"Hát pont ezt tetted te is. " Másold be , hogy hol bántottam , hol szidtam zsidó embereket, és hol gyaláztam zsidó ünnepeket ?
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:17
Előzmény: #149  Törölt felhasználó
#170
Siegfried, ha jól tudom, te többször büszkén leírtad már ezekben a topicokban, hogy sváb vagy. Ez tök jó. Képzeld el, hogy azért (nyilván megfelelő kifejezésekkel) "tetühintás"-oznának, Zsidesz-eznének, "hanukáznának", "ormány"-oznának, csak azért mert te sváb vagy. Nem ismernek, nem tettél nekik te semmi rosszat, de lenne egy topic (sőt az összes topic), ami a sváb szokásokat, ünnepeket gúnyolná, megállás nélkül olyan írásokat másolnának be, amikor éppen egy sváb elkövetett valamit egy másik ember ellen, ha egy mutyiról, vagy teljesen törvényes de milliárdos üzletről lenne szó, azonnal sváboznának, stb. stb. (tudjuk egyáltalán, hogy itthon, vagy gloláblisa a gazdasági, politikai elitnek melyik tagja éppen sváb származású, érdekelne bárkit?)

Te hogyan éreznéd magad? Ugye milyen durva?

Hát pont ezt tetted te is.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:11
Előzmény: #165  Törölt felhasználó
#169
Te is csak 100 éves távlatban gondolkozol, a történelemben , 100 év semmi, a középkorban is volt zsidó üldözés, még az ókorban is . Az inkvizició és üldözte őket, jogosan vagy jogtalanul lényegtelen. A tény az tény , igaz amit írtam , ha antiszemitizmus ha nem.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:07
Előzmény: #164  Törölt felhasználó
#168
Ha így gondolod gondold , szíved joga , de aki más véleményen van az nem az jelent hogy antiszemita, ezt az országot is sokszor szállták meg, és biztos fogják is még. David Ben-Gurion ki népetekből szerintem a múlt század legnagyobb alakja is megírta, hogy a megszállt területekről ki kell vonulni. E helyet még most is telepek épülnek, tovább szítva a feszültséget. és még 1 tény , a palesztinok szaporábbak, és demokráciában választások szoktak lenni, tehát csak idő kérdése és nem lesz már zsidó állam, mert több palesztin lesz ott.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:04
Előzmény: #166  Törölt felhasználó
#167
semmi gond:)
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:02
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#166
Ja értem, tényleg félreértettelek. Bocsánat.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:00
Előzmény: #160  Törölt felhasználó
#165
Az hogy volt üldözés a történelemben, az szomorú. A történelem a magyaroknak sem kedvezett, mert a nagyhatalmak kigolyózták ugyanúgy, mint a zsidókat is. A nagyhatalmak nem barátai a kisebb népeknek. A nagyhatalmak nyereségvágyból cselekszenek.
Az nagyon szomorú, hogy Magyaroszágon is volt zsidóellenes törvény, nem is nagyon régen. Semmi jót nem hozott nekünk az a világ amelyikben a zsidókat üldözték. Az üldözés üldözést szült. A zsidók után a magyarok következtek. Ez az üédözés még ma is tart, hiszen a régi rendszer képviselői még ma is tudják hatalmukat éreztetni.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 16:59
#164
Köszönöm a "beszélgetést", részemröl ennyi. Én nem vagyok sem náci, sem rasszista, tisztában
vagyok a történelemmel és megéltem már egy-két évet.
De egyben biztos vagyok: a gyülölet nem hoz semmi jót. Süt a gyülölet és az inkorrektség a hozzászólásotokból, a tudatlanság meg a demagógia égbekiáltó.
Majd az élet helyre tesz.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 16:59
Előzmény: #160  Törölt felhasználó
#163
Vagy az bánt , hogy Izrael létét Amerika jó indulatához kötöm ? A tényeket tiszteld , ha Amerika nem ad fegyvert Izraelnek , már vége lett volna.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 16:58
Előzmény: #157  Törölt felhasználó
#162
értelek
félreértettél én azt akartam ezzel mondani, hogy az ó birodalom idején szerintem már ott voltak ezek a piramisok és egy általunk nem ismert ősi elpusztult civilizáció (Platon is beszélt egy az egyiptomiaknál (egyiptomiak meséltek róla neki mikor ott járt) régebbi kultúráról ma Atlantiszként is definiálják) emelete őket
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 16:56
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#161
A gyűlölet gyűlöletet szül, az erőszak pedig erőszakot.
A diktátorok nem szokták élvezni munkájuk gyümölcsét.
Keresni kell a békéhez vezető utat és óvakodni az erőszaktól.
A lopás is lopást szül. Jobb az, ha mindenki a munkát választja a csalás vagy lopás helyett.

Topik gazda

voltavos
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek