Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 11. 23. 14:51

1012 határidő  

Nem is értem miért nem jutott sz még senki eszébe! YESSS!!!

ELSŐ!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 09. 05. 20:56
Előzmény: #33139  Törölt felhasználó
#33140
Arra az adatra Én is kíváncsi vagyok!

Nemrég feszegettem ezt a témát :link

Bemásolom a lényeget , amire én is gondoltam !
Számokra lefordítva hogyan ütött be a krach?
"
– Konkrétan a nálunk meghatározó panelpiac omlott össze szinte varázsütésre, és csak mostanában kezd éledezni. 15-25 % diszkonttal értékesítjük a lakásokat 2007-2008-hoz képest. A családi házas övezetek is hasonló vagy akár magasabb értékcsökkenést szenvedtek el, kifejezetten igaz ez a nagyméretű házakra 200 nm felett. Az újépítésű lakások forgalma is jelentéktelenné vált. A hiteles vevők gyakorlatilag másfél évre eltűntek, de hirtelen a sok sírás-rívás közepette megjelentek a „vánkos” alól előkerült milliók, és szinte mindenki készpénzzel vásárolt. Jellemzően téglaépítésű, használt lakásokat alacsony rezsivel 20 és 50 millió forint körül. Nyilván van egy olyan vékony, de annál erősebb réteg, akinek nem volt deviza hitele (vagy ezzel párhuzamosan devizában kapta a jövedelmét), viszont biztos megélhetése van, adott esetben megtakarításai is, és elérkezettnek látta az időt a vásárlásra. Ők inkább csendben örültek a jó vásárnak."
Törölt felhasználó 2010. 09. 05. 20:50
Előzmény: #33138  Törölt felhasználó
#33139
Én is örök optimista vagyok! Holnap ennek örömére megnézem a "A Jövő Kezdete" c. filmet:)
Azért a ricsi napos chartot nézd meg jobban, és húzd meg az emelkedő csatornát. 1 hónapon belül volt -10% és +13% (fejből írtam, nincs előttem chart)

Azt hiszem a hét elején lesz adat itthonról friss államháztartási adatokról. Vélhetően végre egyértelművé fog válni, hogy nem tartható az éves 3,8%-os hiánycél, hisz már félidőben elköltötték az egész éves hiányt, és nem lesz elég fedezet az állam működésére:) Szóval lehet akár 1130 snp is, ha a magyarokat adják...
Törölt felhasználó 2010. 09. 05. 20:33
Előzmény: #33137  Törölt felhasználó
#33138
Richter nem esik mindig nagyot 3-4000 pontos emelkedés után .
A sávtető elérése után nem indul a sáv aljára!
Szerintem Snp átviheti harmadik próbálkozásra az 1130-as szintet és akkor pápá medve piac 1 időre!
Most optimista vagyok !
Törölt felhasználó 2010. 09. 05. 19:58
Előzmény: #33133  Törölt felhasználó
#33137
"Mol nálam is egyértelműen erős kitörés előtt áll."

Bocsi. Én nem írtam, hogy kitörés előtt állna. Csak sötét lónak neveztem. Az elmúlt hónapokban a mol 2x is felfelé tört ki csökkenő háromszögből, míg a telko hasonló formációnál 8%-ot esett..
Most emelkedő háromszög volt a molnal, amit kb 1 hónapja rajzolt. Ahogy várható volt felfele tört ki belőle.
DE! Miért ne eshetbe be mégis? Azaz behalt kitörés is lehetne.
Az állam biztos nem vásárolja. A pár napa alatt 5000 Ft emelkedés meg nonszensz. CD adni fogja vagy már adja is, hisz pár napja felminősítette;)

otp és ricsi technikailag kereskedhető, de mol és telko egyre kevésbé.
Moony 2010. 09. 05. 19:57
Előzmény: #33134  Moony
#33136
javítanám saját magam: 22000nél van a 161,8as fiboja a molnak, amit ha teljesültnek veszünk, akkor vissza kell látogatnia 21kig. onnan pedig mehet visssza felfelé
Törölt felhasználó 2010. 09. 05. 19:56
Előzmény: #33123  Törölt felhasználó
#33135
Köszi!

Most minden megjelent csak a dow az snp és a dax nem.
Moony 2010. 09. 05. 19:50
Előzmény: #33131  Törölt felhasználó
#33134
Szerintem is szükséges ricsiben egy kisebb-nagyobb korrekció, de ezután magasabb szinteket is meglátogathat. molban 21800 volt a fibo, amit szerintem nem lép át egyhamar.
Telko számomra se tűnik lényegesnek, otpben pedig kíváncsi vagyok, hogyan alakul tovább.
Törölt felhasználó 2010. 09. 05. 19:49
Előzmény: #33131  Törölt felhasználó
#33133
Mol nálam is egyértelműen erős kitörés előtt áll. Szvsz eléggé elfogytak benne a kisrészvényesek, és valaki csendben vásárolja fel. (állam, MOL, külső szereplő) A Mol ritkán lép nagyot, de akkor 5000 -t legalább menni fog 1-2 nap alatt.
Otp? kétesélyes, éppen ezért nagyon veszélyes is. Egyenlőre 4300-5300 között sávozik.
Ricsi ? túlvett, irány --le
Matáv? szóra sem érdemes kategória, de akár 1300ig húzhatják manipulában.
Dax-SNP írja továbbra is az irányt
tibbi60
tibbi60 2010. 09. 05. 19:39
Előzmény: #33129  Törölt felhasználó
#33132
Azt is írhatnám,hogy rohadt jó a topic,de sztem a legjobb.
Törölt felhasználó 2010. 09. 05. 19:30
Előzmény: #33130  Törölt felhasználó
#33131
Mennyi hely van ricsinél felfelé? 200-300 Ft?
A "nagyok" elég gyenge hozamot termelnek. Szóval nem biztos, hogy annyira sikerül nekik irányítani, ahogy azt elképzelik.
Mol valóban sötét ló. Otp viszont számomra egyértelmű shortrészvény, és adni fogják.
Törölt felhasználó 2010. 09. 05. 19:21
Előzmény: #33129  Törölt felhasználó
#33130
honnan veszitek a ricsiben a lefelét? Még van benne kicsi hely felfelé. A Mol- OTP páros -ra meg bármikor jöhet valami manipula hír, amivel csúnyán kiugrasztják őket. Én is lefelé várom, de Dax-Snp páros is teret ad fel is. A tőzsdén soha nincs lehetetlen, mivel a nagyok a kicsiket éppen ezzel a taktikával vágják át, hogy túlhúzzák az elvárt szinttől. Ahogy mehetünk 18k-ra ugyan úgy 30K-ra is. 3 éves napos egyértelműen , és lazán oda jelez.
Törölt felhasználó 2010. 09. 05. 19:04
Előzmény: #33120  Törölt felhasználó
#33129
Annyi nagyon valószínű, hogy a ricsi lefele veszi az irányt. A többit meg meglátjuk majd a héten:)
Törölt felhasználó 2010. 09. 05. 19:00
Előzmény: #33127  Törölt felhasználó
#33128
1-esnek 2-es a korrekciója
Törölt felhasználó 2010. 09. 05. 18:43
Előzmény: #33126  Törölt felhasználó
#33127
Bocsi hogy belebeszélek, de nekem is az Andrnichuk féle verzió a preferált. A megelőző bejegyzéseddel annyi a kétségem, hogy ahol az (i ) lejövőd van számozva nekem a momentum indikátoraim extrémbe mennek és ezt a (iii) nál kellene tenniük. Szarvassal annyiban vitatkoznék, hogy minden impulzusnak van korrekciója azonos degre figyelembevételénél. -esnek 2-es a korrekciója, Az más kérdés, hogy az 1/v is impulzus és az A/i is.
Törölt felhasználó 2010. 09. 05. 18:23
Előzmény: #33124  szarvasvadasz
#33126
Szia Vadász! Nagyon örülök, ha írsz hozzá megjegyzéseket, annak még jobban, ha kritika is van benne, mert legalább rájövök, ha valamit rosszul gondoltam.
A MACD beillesztése jogos! Impulzus ügyben természetesen a jelen esetünkre gondoltam, amikor tetőről indul az impulzus, de a korrekt megfogalmazásban tényleg benne van, h tetőzéskor impulzus jön impulzus után. Júl. elején úgy tűnt, h a megelőző brutális esés már egy következő nagyobb hullám első lába lehet esetleg, így arra gondoltam nagyobb felmenet címén, h meghaladja bux és snp a júniusi csúcsát. Snpben ez még mindig nem történt meg, de természetesen már szóba sem jöhet az a lehetőség (amely abban a pillanatban is csak teljesen homályos verzió volt számomra).
Közép, ill. hosszú távon bennem is két féle kép él, az egyik a Prechter féle, ezt ismerjük, a másik pedig ez: link
Viszont mindkettőnek része az az esés, amivel Buxnak 20k alá kell menni. Persze előtte még lehet 24400 is, hiszen nagyon erős index a miénk :).
Egyébként az elmúlt pár hetes munkám nagyjából a sok hűhó semmiért kategória, mert az ezen időszakban összeszedett 20%-os nyerőmet az elmúlt pár nap lenullázta. Sajnos túl élesen élt bennem az a kép, h Bux lemegy az eddigi mélypontjáig, és majd csak onnan pattan először, aztán amikor az emelkedésben egy nap alatt lefeleződött a több hetes munkám eredménye, a következő napon lenegyedelődött, akkor csak álltam lebénulva, mint az a szarvas, akire éjjel rávilágít a vadász az erdőben :D.
Törölt felhasználó 2010. 09. 05. 18:12
Törölt hozzászólás
#33125
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2010. 09. 05. 16:58
Előzmény: #33120  Törölt felhasználó
#33124
Szervusz Cashier, köszönet jár a munkádért, csak pár megjegyzésem van hozzá, minden rossz szándék nélkül:

Sose számozz MACD görbe/hisztigram nélkül, nagyon sokat segítenek a legjobb számozás kiválasztásában és a számozásod mások által történő értelmezésében (legalább is nekem).

"Annyit mindenki tud, h egy impulzus után korrekciónak kell jönnie, utána pedig újabb impulzusnak": általánosságban ez így nem állja meg a helyét, tetőzéskor fel impulzus után közvetlen le impulzus kell következzen ugyanazon a hullámszinten (tehát nincs közöttük korrekció. Short set-up pont kialakulásának ez az egyik fontos előfeltétele.

Végül július elsején ezt írtad: "Szarvasnak van még vmi hajszálvékony dologba kapaszkodó elképzelése, h lesz mégy egy nagyobb felmenet a további nagyobb esések előtt, természetesen benne van a pakliban, de már egyre inkább halványul az esélye." Ennek vagyunk most a szemtanui (~3000 pont emelkedés azóta), nálam egyenlőre egy 20k alatti célárú komolyabb esés továbbra is csak korrekció, amíg végleg meg nem dől a bull hullámkép.

Az összefoglaló ettől függetlenül hasznos, este lehet, hogy teszek föl majd hozzá kiegészítő infókat.
Törölt felhasználó 2010. 09. 05. 14:54
Előzmény: #33122  Törölt felhasználó
#33123
pedig mennie kell, két gépen is használom, de a futikat a határidő kifutása miatt frissíteni kell

piacfigyelőnél: szimbólumok jobb egér
legördít szimbólumokhoz, bal egér
itt megkeresed a futures-ek között az aktuálisat bal egérrel rákatt, majd megjelenítés
+ egy tanács: ha megjelent a poiacfigyelőben, akkor bal egérrel ráhúzhatod az előd chartjára
Törölt felhasználó 2010. 09. 05. 13:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#33122
Köszi de már mindent megpróbáltam és semmi csak deviza
Törölt felhasználó 2010. 09. 05. 12:33
Törölt hozzászólás
#33121

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók