Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 10. 09. 09:08

Pannunion  

Pannunion - 228 millió forintot nyert az UMFT GOP pályázatán
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mrtibi16
mrtibi16 2010. 11. 26. 10:15
Előzmény: #359  mrtibi16
#360
140-en mennyi a vevő mert oda állnék be én is!?
mrtibi16
mrtibi16 2010. 11. 26. 09:48
Előzmény: #358  Törölt felhasználó
#359
csak egy kis pénzem felszabadult és szerettem volna tudni h hol van eladó és vevő!
Törölt felhasználó 2010. 11. 26. 09:46
Előzmény: #357  mrtibi16
#358
ugyanúgy áll mint tegnap...nyugalom van itt...
mrtibi16
mrtibi16 2010. 11. 26. 09:35
#357
Sziasztok egy könyvet kérhetnék!?
Törölt felhasználó 2010. 11. 26. 09:09
Előzmény: #352  Törölt felhasználó
#356
Látom, képben vagy ebben a technikában. Az a gép viszont egy ILLIG RDK 54 hőformázó. link
A már nyomtatott fóliából csinálja a fedeleket.

Van nyomdagépük is, az Grafomac gyártmány. Erről is van kép az oldalukon. link

Én még régen voltam náluk, láttam ezeket, elmagyarázták, hogyan készül egy termékük. Több gyártási lépcső van. Először a műanyag alapanyagokból fóliát gyártanak. Ez megy a nyomdába, aztán formázzák. Vagy a fóliát formázzák előbb, aztán megy nyomtatásra, attól függően, hogy egy terméknél mi éri meg jobban. A közben keletkező műanyaghulladékot meg visszadolgozzák a fóliába.

Érdemes böngészni az oldalukat is, sok minden kiderül a technológiájukról, meg a cégről.
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 21:38
Előzmény: #353  mrtibi16
#355
Nem erősítek és nem is cáfolok.
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 16:49
Előzmény: #353  mrtibi16
#354
azért ilyen napon nagyon jó ebben a papírban ülni...:)
ne felejtsétek el ezt mikor a többi papír megindul ez pedig állni fog...ez is majd megindul...:)
mrtibi16
mrtibi16 2010. 11. 25. 16:25
Előzmény: #352  Törölt felhasználó
#353
Szia! HA ilyen jó kapcsolataid vannak, érdekelne, hogy a PannErgy és a Pannunion vezetői között milyen a kapcsolat, mert én olyan információt kaptam, hogy nem túl rózsás, meg tudod az infómat erősíteni, vagy esetleg cáfolni!?
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 16:21
Előzmény: #351  Törölt felhasználó
#352
A belső gép és a külső is egy Illigiano Windmöller egypályás központi nyomóműves flexo nyomdagép (fasza gép amúgy)Tekercselt fóliát nyomdáz és konfekcionál.
Jó lesz ez a papír csak ki kell várni , meg kel várni amíg valami nagyobb fazon el kezdi venni.
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 16:05
Előzmény: #350  Törölt felhasználó
#351
Ha jól tudom, nem foglalkoznak alu-papír csomagolóanyaggal, csak műanyaggal és azt dekorálják. A honlapjukon legalábbis így van. Tehát nem a kocka/téglarámára gondoltam, hanem ami ilyen fedeles műanyag dobozkában kapható.
link

Itt a bal oldali képen a háttérben lévő gép, ha igaz, éppen a sárga műanyag Rámás fedelet gyártja.

Ez persze a lényegen semmit nem változtat, nincs nagyon közkéz, nincs forgalom.
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 15:27
Előzmény: #347  Törölt felhasználó
#350
Hát persze a csomagolást azt nem is , csak a csomagolóanyagot.Csomagolásnak már a kész becsomagolt terméket nevezzük , amíg nincs becsomagolva valami addig csak csomagolóanyag és csomagolatlan termék van.A csomagolás mint olyan a termékdíjadó alapja és nem a csomagoló anyag.A csomagolóanyag csak egy termék, lehet adni venni büntetlenül , de amint azt rendeltetésszerűen felhasználják adóköteles lesz.

Szerintem Te kevered . A Rámához a Pannunion csak az alufóliával kasírozott politenált papírt gyártja , ez nem a dobozos Ráma , hanem a papíros kocka ráma , nemsokára , de szerintem már kész is van a karácsonyi csomagolás csengőkkel stb.-vel díszítve és jön hozzá két héten belül a TV reklám is.
Amúgy rosszul tudod mert az Unilever a Knorr levesek és jégkrémek kivételével már saját magától szerzi be a csomagolóanyagot ezek többnyire tényleg inkább a flakonos termékek .( domestos cif coccolino axe rexona dove baba signal.)
Néhány éve csak úgy hipp hopp felvásárolt egy igen komoly olasz flakonfúvó céget az Unilever , és igazad van mert nem saját magának gyártja , hanem saját magától veszi a flakonokat. Őket link Ők vagyishát az Unilever látja el saját magát egész Európában flakonnal.
Ezeknek a multi és transznacionális vállalatoknak a Policy-ében benne van feketén fehéren hogy mit és hogy kell ahhoz megvásárolniuk ami a tényleges termelést és költségeit érinti hogy az a lehető leg kölséghatékonyabb legyen , akár mint a példa is mutatja flakonfúvót vagy esetleg nyomdát , ilyenek.
Amit nem hiszem hogy fognak és nagyon nagy pénzeket költenek még rá és külsősöktől szerzik be az már csak a 3 illetve 5 rétegű 301 BC és 501 BC tetőfenékalj kartondobozok . Itt még hatalmas pénzeket költenek.
Olyan mint a CBA . Ők sem szaroznak a pékekkel vagy a zöldségbeszállítókkal , vettek pékségeket meg komoly földterületet és maguknak termelnek.
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 15:04
Előzmény: #345  Törölt felhasználó
#349
Hát ugye a saját malacát mindenki úgy hizlalja ahogy nem szégyenli...

Nem; félreérted az Öko-Pannon mint hasznosításkoordináló nem szűnik meg , csak nem kapnak a partnerei lehetőséget arra hogy az Öko-Pannonnak fizetett hasznosítási díj ellenében 80%-ban mentesüljenek a termékdíj mint adó megfizetése alól.Az EU-ban mindenhol vannak hasznosításkoordinálók de határokon nem nyúlhat át a tevékenységük.Magyarországon a legnehezebb a helyzet és sokkal durvább lesz Januártól.
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 14:58
Előzmény: #344  Törölt felhasználó
#348
Hát elég nagy baj ez neked drága barátom.
Sajnálom.
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 11:46
Előzmény: #341  Törölt felhasználó
#347
Van némi félrevezető infó itt. Az Unilever egyáltalán nem magának gyártja a csomagolást. A Pannunion a mai napig gyártja a fedeleket a Rámához és egyéb Unilever termékekhez, sőt az igény az utóbbi időben folyamatosan növekedett. Ha annyira közeli a kapcsolatod, akkor ezt neked is tudni kell...
evazeller 2010. 11. 25. 09:25
Törölt hozzászólás
#346
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 09:06
Előzmény: #341  Törölt felhasználó
#345
Egyelőre úgy látom a bevételeken nem látszik a külföldi konkurencia partner elszívó tevékenysége...illetve a folyamatos bővítés is arra utal,h a megrendelésekkel nincs gond...
az ÖKO PANNON megszüntetésével kapcsolatban...nem lehetséges hogy megjelenik egy hasonló tevékenységi körrel rendelkező vállalat?ami elképzelhető,h külföldi tulajdonú lesz viszont a cégre nézve nem jelent magasabb kiadást...gondolom ez nem egy non profit vállalat...ez csak egy kérdés,mert ahogy látom te ebben jobban otthon vagy....
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 06:10
Előzmény: #341  Törölt felhasználó
#344
Nekem az írásodban a lényeg: van ilyen papírom.
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 02:13
Előzmény: #341  Törölt felhasználó
#343
Annus felsikerült baszni az agyamat.
Megyek vissza sakkozni.
A köcsög orbánt meg majd megbeszéljük.
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 02:12
Előzmény: #341  Törölt felhasználó
#342
Annus felsikerült baszni az agyamat, megyek vissza sakkozni.
A köcsög orbánt meg majd megbeszéljük...)
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 01:56
Előzmény: #333  Törölt felhasználó
#341
Jaj Annus na most milegyen.
Ilyenkor mindig rámjön hogy mit is csináljak magammal, reggel fél kettő van igazság szerint már a kokaint meguntam a marihuánára meg már szerintem immunis vagyok , így most csak szimplán maradt a kávé , de nem is baj mert így kiszúrtam az agonizálásodat.
Írod hogy tetszik a papír meg hogy sok termékük van , félre ne érts kérlek, ez nem le vagy felduma, van nekem is ilyen papírom ,ismerem céges szinten is őket ,partneri kapcsolatunk már több tíz éves ,napi kapcsolatban vagyok Prenner Líviával és stb stb stb.Még valami ha tényleg tetszik és érdekel a dolog és ha tényleg van hozzá türelmed akkor persze hogy érdemes venni és talán évek múltán szép meglepetés lesz.
De vannak ám bajok is, nagyon komoly olasz szlovén konkurenciájuk van akik nem szaroznak és folyamatosan veszik le a partnereiket, piacukat;csak egy példa a Boci csokit már eladták nem Magyarországon gyártják régebben a legnagyobb vevőjük Ők voltak a Bocicsokisok és még a kisebb márkák és az ehhez tartozó infrastruktúra stb stb.Mai napig ez van sajnos Például láttam régebben hogy dicsekednek a Ráma csomagolásával , azt a csomagolást évek óta az Unilever gyártja saját magának , mint ahogy a Domestosos és Cifes flakont kupakkal együtt kompletten .
A Pannunion már a poliuretán habtálcáit például készen veszi olaszból.
Látom írtad hogy milyen sok termékük van és hogy jó lehet ez a papír.A pannunion legnagyobb polietilén beszéllítója a TVK szintén megtalálható cég a parketten.A Vegyiművek már volumenében és kapacitásában is klasszisokkal komolyabb cégóriás mint a Pannunion , hisz gondoljunk csak bele a TVK 1000 szer több ilyen jellegű gyártócskát lát el folyamatosan alapanyaggal, ez kb egy ezerszer nagyobb piacot is jelent sokkal biztosabb befektetés mert hát ha tényleg csak így nézed hogy "milyen sok termékük van " akkor a TVK terméke ami ugyan csak alapanyag , de közvetett módon az például Pannunio vagy Alpla vagy Rotapack Pilispack vagy Halaspack vagy stb termékei is egyben .
Ha például veszel Pánnuniont akkor a csomagolóanyag piac 1 tizezrelékét vetted meg , ha viszont TVK veszel akkor a csomagolóanyag piac 1 ezrelékét vetted meg.
Kicsit ha tovább görgetjük a kérdést és megpróbáljuk ezt picit globális szinten nézni akkor le kell ásnunk az alapokig.Ezeket a műanyagokat kőolaj krakkolásával állítják elő majd pedig polimerizálják őket , de ebbe most ne is menjünk jobban bele. A Mol biztosítja igen kedvező áron ezt a bizonyos krakkolt etilént a TVK nak amit a Vegyiművek polimerizál és adja tovább már feldolgozható állapotban a piacnak. Ha például MOL részvényt veszel akkor képzeljük csak el hogy a MOLnak mennyi sok "terméke van" Ha MOLt veszel akkor a csomagolóanyag piac 1 századát biztos megvetted.A MOL nem csak a TVK-t hanem EU szinten több alapanyaggyártót lát el , Pl. Petrohemija , Slovnaft ez utóbbi 9%ban tulaj a TVKban is A Mol pedig azt hiszem 88%-ban.
A Pannunionnak van még egy komolyabb rákfenéje is.2011 januárjátol megváltozik a Termékdíjtörvény.A tewrmékdíjat minden csomagolt termék után fizetni kell súlya alapon , ez amolyan zöld adó.Na de nem is ez a baj aki fogyaszt az adózzon csak , a baj ott kezdődik hogy orbán és csapata megszüntetik a mellesleg jól bevált rendszert és kiveszik a képletből az ÖKO PANNON hasznosításkooordináló aés hulladékgyüjtő vállalastot ( Ők biztosítják a hasznosítási díj ellenében a termékdíjkedvezményt 80% ig .Ezt nem is kell megfizetni csak a maradék 20 % ot. Januártól a csomagoló és töltő valamint a csomagolóanyag gyártók sajnos nem támaszkodhatnak a hasznosításkoordinálóra és sajnos 100% termékdíjat kénytelenek majd fizetni, ráadásul nagymértékba emelik a termékdíjakat.
Áááá SZAR LESZ A HELYZET MI IS FÉLÜNK. EZZEL MEG AZ A BAJ HOGY A KÜLFÖLDI GYÁRTÓK SZARÁT MEG NEM ADÓZTATJA MEG rbán. FASZKALAP EGY BAROM EGY SENKIHÁZI SZAR SZEMÉT.Azt a maradék kis piacot is tönkrebasszák.
És pumpálják a lóvét külföldre majd az emberek!!!!
Na így vegyetek külhoni csomagolt terméket.

Topik gazda

DEXTERMORGAN
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek