Topiknyitó: Cinder 2009. 08. 15. 10:34

DAX DAX DAX  

Tegnap jött a várt hiányzó fekete gyertya, de a forgalom szerintem túl kevés volt...Még mindig nem lehet kijelenteni, hogy jön a forduló!? Szerintetek?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
loliense 2010. 03. 10. 18:03
#740
Sziasztok!

Van köztetek olyan aki német papírokkal is kereskedik,nem csak a DAX-szal?
Szívesen látnám.
Törölt felhasználó 2010. 03. 10. 12:12
Előzmény: #738  Törölt felhasználó
#739
Való igaz! A forex az nem a hosszútávú poziciók felvételére javalott!
Törölt felhasználó 2010. 03. 10. 11:35
Előzmény: #737  Törölt felhasználó
#738
Céges számlán eddig is szembe lehetett, de a 20%-os adóról nem hallottam. És még mindig ott vannak az egyéb forexes költségek, ami miatt soha nem fog érdekelni. Sajnos az én kereskedési stílusommal összeférhetetlen. (hosszútávon tartás)
Törölt felhasználó 2010. 03. 10. 11:23
Előzmény: #735  Törölt felhasználó
#737
Persze a forexen két aranyszabályt használok:
-Csak terndben kereskedek, bejelentéseket, és a 14:30 órákban nem kereskedem.
-Kicsi haszon, de biztos, és mindig veszteség stopot használok.
Törölt felhasználó 2010. 03. 10. 11:18
Előzmény: #735  Törölt felhasználó
#736
Azért van egy jó hírem neked!

Idén január 1-től a forexen való kereskedés adója 20%, plusz szembeállíthatod a nyereséget a veszteséggel! Azaz mint a certi, csak az a különbség, hogy a tőkeáttételt te határozod meg a számla nyitásánál kedved szerint. Ha jó helyen nyitod a számlát elég pici a költség. (plEUR/USD 2 pip)

Javaslom neked probáld meg, ha más nem demon!

Egyébként én a Peti + Forex használok, leginkább a certik azon belül a dax, forexen USD-JPY, EUR-USD nagy ritkán olaj
Törölt felhasználó 2010. 03. 10. 11:07
Előzmény: #734  Törölt felhasználó
#735
Fizikailag is van dollárom és certiben is, a fizikai a fix, a certis a változó mennyiségű. A certiben usd/huf longom van, a fizikai az eur/usd short, mivel eurót váltottam át dollárra. Technikától függetlenül, ahogy gyengült a dollár úgy vettem bizonyos szinteken. Jelenleg fizikailag dollárom, euróm és fontom van. Font csak mutatóban, amikor erősödött, abból is dollárt vettem, amikor mindenki temette a dodót.

Gondolom az érdekel, hogy szerintem miben érdemes devizára kereskedni.
- A fizikai vételnél kb. 1-2% költséged van, attól függ, honnan szerzed be.(Ha sok ismerősöd van ez is lehet 0%) Előnye a többivel szemben, hogy innentől kezdve nincs költsége. (kamatkülönbözet forexnél és brutál nyereségadó, certinél 20% adó). A mostani helyzetben nálam az is előny, hogy fizikailag nálam van. Hátránya most az alacsony kamatozás.

- A forexes vételt senkinek nem ajánlom a magas költségek miatt. Plusz kezdőknek a kockázat miatt.

- Certifikát: Sokan azt gondolják, hogy a nagy "spread" miatt drága. Nagyjából visszaszámoltam. A tőkeáttétel miatt a teljes tőkére vetítve pl. most a dollár vétel árjegyzőtől 0,65%.(Ha beállsz a könyvbe akár a középárfolyamtól kedvezőbb áron is veheted, azaz több mint ingyen) Előnye: A tőkeáttétel miatt nem kell a teljes tőkét befektetni, a többi pénzt akár kamatoztathatod is, adója 20%, persze ezt is meg lehet kerülni úgy, hogy adómentes legyen. Egyéb költsége a lejárat és kiütés miatti átkötésen kívül nincs.

Jó kereskedést.
Törölt felhasználó 2010. 03. 10. 08:53
Előzmény: #731  Törölt felhasználó
#734
Azért arra kiváncsi lennék, hogy az usd longot mivel csinálod?

A reggeli technikai elemzésben még mindig a DAX-nál a longot támogatják.
célár felfele 5914, majd 5973
Altarnatív forgatókönyvként 5820 támasz, ha elesik 5808, majd 5767 célár.

Persze a fentiek egy technikai elemzésből származnak.
Törölt felhasználó 2010. 03. 09. 22:54
Előzmény: #732  Törölt felhasználó
#733
Outsider 30!
csontra ebből áll nekem is a portfolióm kivéve a USD t de a héten nagyon kell türtöztetnem magam hogy ne nyúljak bele!
Törölt felhasználó 2010. 03. 09. 21:27
Előzmény: #731  Törölt felhasználó
#732
Mindig is tudtam, hogy ez egy jó fórum, jó emberekkel! :)

Ismerem az álláspontodat régről, értem is az elgondolásodat, hasonlót feljesztettem ki én is, bár az irány ebben az esetben más. Igazad van abban, hogy a ki-be ugrálás a certikben nagyon költséges mulatság, megtanultam a saját káromon!

A holnapi viszont láttásra.
Törölt felhasználó 2010. 03. 09. 20:38
Előzmény: #724  Törölt felhasználó
#731
Szia Simonsz!

Van. 7200 óta folyamatosan shortolom a Dax-ot. Egy éve sem adtam el mindet. Ha csökken a Dax eladok, ha emelkedik veszek(TS-t) TA-tól teljesen függetlenül. Ellentétben a többséggel, én úgy gondolom, hogy hosszútávon is megéri beleülni a certikbe.(persze vannak kivételek, de aki ismeri a certiket az tudja miről beszélek) Mivel hosszútávon gondolkodom, nem szoktam kétirányba csapkodni. Dax TS-em van, Dollár longom, olaj shortom és egy minimális eur/huf long. Folyamatosan változó összetétellel.

Általában szoktam olvasni a fórumokat, de a színvonal miatt nem sűrűn írok. A színvonalat más fórumokra értettem. Az utóbbi időben hiányolom a konstruktivitást, a segítőkészséget. (Az ingyenest, egy köszönömért.)

Jó kereskedést mindenkinek!
Törölt felhasználó 2010. 03. 09. 19:53
Előzmény: #727  Törölt felhasználó
#730
Az akkor gáz, ugye?De köszi a választ!
pedig jó le kellene mennie, mert sokan ülhetünk shortban...:(
Törölt felhasználó 2010. 03. 09. 19:41
Előzmény: #728  Törölt felhasználó
#729
Ja megvan nokia dobozom volt! :)
Törölt felhasználó 2010. 03. 09. 19:40
Előzmény: #725  NightLord
#728
Miért mit követtem el?

:)
Törölt felhasználó 2010. 03. 09. 19:40
Előzmény: #726  Törölt felhasználó
#727
Üdv!

Ilyen hoszzútávó jóslást nem mernék felválalni!
Törölt felhasználó 2010. 03. 09. 19:13
#726
szerintetek le fog még menni a dax márc.26-ig?
NightLord 2010. 03. 09. 19:08
Előzmény: #723  Törölt felhasználó
#725
A topik azért tűnt el, mert a daxosok a stocklandyardon vannak : )
Törölt felhasználó 2010. 03. 09. 18:20
Előzmény: #723  Törölt felhasználó
#724
Szia outsider30!

Azt hittem már senki nincs, aki daxxal foglalkozik.

Köszi a véleményed!

Azért a mai napon sikerült egy long poziciót nyitni, remélem nem tévedtem. Ha holnap nem viszi át az említett szintet valoszínű zárom a pozit, de egyenlőre úgy fest jól döntöttem, bár már sokszor gondoltam így.

Az igazság az, hogy ki kellett alakítsak egy stratégiát, ami jelenleg technikai alapon nyugszik érzelem mentesen!

Van most nyitott pozid?
Törölt felhasználó 2010. 03. 09. 14:55
Előzmény: #722  Törölt felhasználó
#723
Én még mindig nem látok nagy kockázatot a shortban. A 6000-es szint túl magas. Magasak az értékeltségi szintek funda alapon. Technika annyira nem érdekel. Tőlem oda rakják rövid távon az árakat ahova akarják.

A topik azért tűnik el mindig, mert kevés ember foglalkozik a DAX-szal és még kevesebb szól hozzá. Én sem bánnám ha minden nap olvashatnám. Majd ha eső lesz, akkor biztos írnak.
Törölt felhasználó 2010. 03. 09. 14:39
Előzmény: #721  Törölt felhasználó
#722
Senki nincs itt a régiek közül?
Törölt felhasználó 2010. 03. 07. 17:45
Előzmény: #720  Törölt felhasználó
#721
Most ovastam, hogy más technikai elemzésben is az 5907 szintet jelölték meg ellenálásnak!

Topik gazda

Cinder
Cinder
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek