Topikgazda: Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 10:57

Egészségesebb irányba mozdult el a magyar adórendszer (Mazars)  

Ugrás a cikkhez
Nem hiszem, hogy ez volt az utolsó adócsomag az idei évben. Azt sem hiszem, hogy a 2011-es változásokat komolyan kéne venni - mondta Szmicsek Sándor, a Mazars adóigazgató partnere a mai sajtóbeszélgetésen, aki szerint ez még nem az az adóreform,...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=117500
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 14:40
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#40
"személyed jellemzése miatt inkább szégyellheted
magad,"

Ez csúcs. Nem, még véletlenül sem az a hibás, aki egy nyilvános fórumon sérgetet másokat, személyeskedik. Nem. Én szégyelljem magam miatta. Mi miatt is? Hogy véleményem van? Hogy az más, mint a te véleményed? Hogy én az enyémet kultúráltan mondom el? (Hogy amikor lehet érvekkel támasztom alá? Hogy amikor lehet és tudom, adatokkal igazolom ?) Miért is szégyelljem magam?

Nem fogom. Nincs miért.
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 14:38
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#39
Talán maradjon mindenki a témánál, mennyire jó lesz holnaptól minden. Itt az igazságos adórendszer, holnaptól a gazdagok fizetik a terheket, sőt a kiskeresetűeknek már dolgozni sem kell. Nagyon nem éri meg nekik:))
pampa 2009. 06. 30. 14:38
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#38
Nem olvastál figyelmesen. :)
Én nem sajnálom a segélyeseket,csak leírtam a jelenlegi intézkedés várható következményeit.

Állami Közmunkahely:
miért a most kifizetett semmiért segély mennyibe kerül?

Bizony dolgozzon meg a pénzért, minden idénynek megvan a maga munkája. Közetrület takarítás,park gondozás,csúszásmentesítés,vízelvezető rendszer tisztítása,parlagfű mentesítés, temetők rendbentartása, festések,mázolások,illegális grafitik plakátok eltávolítása,köztéri szobrok tisztítása,hidak lemosása, stb...
Ezt most is csinálják,csak fizetnek érte az önkormányzatok.

És bizony kell hozni olyan intézkedéseket amik gátat emelnek ezen réteg ujra termelődésének.
És a jelen helyzetben az egy kulcsos adóval én sem éretk egyet.
Én az SZJA-nál kb.4millánál léptetnék be egy 25 %-os kulcsot,6 millánál 50 %-os kulcsot ideiglenesen.
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 14:35
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#37
Ízelítő:
"Szerintem továbbra is védi majd a szent tehén komcsinyugger és cigó szavazótáborát.
zeeh"
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 14:34
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#36
mszp pénznyelő

fél a jobbiktól

orbán nem fél a jobbiktól
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 14:31
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#35
személyed jellemzése miatt inkább szégyellheted magad, azt te már nem tudod levakarni magadról, hiába is utasítod vissza, válaszod is ennek igazolása, nem tudod ki a jobbikos és mit mondanak, és továbbra is szajkózod a bulvár szövegedet
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 14:28
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#34
jó keresd ki

Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 14:26
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#33
Racional:
"felhívom szíves figyelmedet, a jobbikosok soha sem mondták, hogy a cigányok ne kapjanak segélyt és a nyugdíjasok ingyenélők"
Pedig ezek itt hangzottak el. "komcsinyugger", "cigók". Kikereshetem neked, máskor is megtettem már.

A személyeskedést meg megkérlek rá, hagyd, oké?
pampa 2009. 06. 30. 14:23
Előzmény: #26  user24
#32
Nem kell menekülni. Csak az a helyzet állt elő,hogy már "gyógyszerrel " nem kezelhető csak "sebészetileg" a beteg.
Ez bizony fájni fog.
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 14:23
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#31
penznyelo, te rosszabb vagy mint egy hógolyó,
a hogolyónnak nincs semmi esze és csendben eltünik,
de te még ráadásul valótlan baromságokat is összehordol, mielőtt lenullázod magadat kollaboráns, végsőkig kitartó híveiddel együtt, szvsz
felhívom szíves figyelmedet, a jobbikosok soha sem mondták, hogy a cigányok ne kapjanak segélyt és a nyugdíjasok ingyenélők, ezt a te hülye bulvársajtód szajkózza, amiből tájékozódsz, azért vagy ennyire hülye, szvsz te soha nem fogod megtudni, és felfogni, hogy a jobbikosok mit szeretnének, mert akkor nem írnál ide ennyi hülyeséget
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 14:22
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#30
helyes !!! Továbbra is megy az időhúzás. Mindenáron a végéig szeretnének maradni. A károkozás nem számít.
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 14:22
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#29
Felkészületlen? Mi közöm hozzá, hogy ki milyen névem írogat? Amikor szembetűnő, észreveszem. Lefordítottam, de így se jutottam előrébb, maradt a rejtély:). Szóval, mi volt a neved?
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 14:19
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#28
"Tehát az Mszp megint jól csinált mindent"
Nem. Egyáltalán nem csinál mindent jól. Sőt. Gyurcsány nagyon sokmindent elcseszett ("elkúrt"). Ez az adócsomag, meg Bajnai egész tevékenysége max. a tőzoltás kategóriában értékelhető és értékelendő. Én is így tettem.
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 14:19
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#27

A hatóság tudja:)--- nem gondoltam volna ennyire felkészületlen vagy. Ha lefordítod Enigma jelentést rájössz .....................fogod megtudni
user24 2009. 06. 30. 14:19
Előzmény: #21  pampa
#26
amúgy a helyzetet remekül jellemezted: "Ezt az átalakítást akkor lehetett volna elvégezni amikor még volt rá megfelelő keret a költségvetésben."
csakhát akkor most mi legyen? meneküljön ki merre lát?
user24 2009. 06. 30. 14:17
Előzmény: #21  pampa
#25
sokmindenben igazad van, de én úgy tudom a munkanélküli segély régen volt 9 hónap...
éshát igen. az is igaz, hogy dolgozzon aki bír. csak az a baj, hogy ebben az országban ha kiteszed a lábad pestről máshogy merül fel a kérdés, uis nincsenek munkahelyek, még feketék se.
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 14:16
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#24
Enigma:
"Leírtam már egy párszor pontokba gyűjtve, talán keresd meg a másik nevem felett valahol."

Melyik a másik neved?
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 14:15
Előzmény: #21  pampa
#23
1. "Ezzel párhuzamosan bevezetni az Állami Közmunkahely intézményét"

Ki alkalmazza őke, hol, hogyan? És szerinted ez mennyibe kerülne összesen?

2. Ezt írod először:
"A mostani ÁFA , jövedéki adó és az ezt követő áremelkedés keményen fogja érinterni a segélyen élők táborát."
Majd:
"Családi pótlék csak egy gyerekig alanyi jogon,minden további gyerek után a befizetett adó,ill. járulékból visszaigényelhető.
Minden további címet amin még segély folyósítható megszüntetni."

Erről beszéltem, amikor az ellentmondásokról írok. A fogyasztása tegyük fel 5%-al csökken (ha minden ÁFA növekedést áthárítanak a fogyasztókra). A jövedékivel meg ne gyere, mert azt az alkohol meg a cigi után kell fizessék, tehát ezért ugyan már ne sajnáljunk senkit. Ez szerinted baj, meg még azt is írod, hogy a bűncselekmények számát növeli. De simán megvonnád az összes segélyt, ami az ő bevétele. 5%-os elvonás baj, 100% nem. Logikus:)

3. "Szerintem ezen a területen is elkéstek a reformokkal."

Persze, elkéstek. Ez igaz. De nem válasz a problémára. Adott egy helyzet, amit meg kell oldani. 2010-től Orbánnak is meg kell oldani, ha kormányozni fog. "Elkéstek", "elkúrták" ezek nem válaszok.
(a tőzsdén sem válasz arra a kérdésre, hogy mit csináljak a bukóban lévő pozimmal, hogy: stopolnod kellett volna)
Törölt felhasználó 2009. 06. 30. 14:07
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#22
Leírtam már egy párszor pontokba gyűjtve, talán keresd meg a másik nevem felett valahol.
Most csak pár kiegészítést tennék hozzá.
Az Szdsz nem véletlenül bukott meg az egy kulcsos javaslataival. A sávos progresszív, ha jól alkalmazzák csodafegyver lenne. Lyukas zsebbe beletehetünk bármit , ott növekedés nem lesz.
Munkahelyteremtés kellene, de nem ebben a formában. 50 éven felüliek fokozott védelme- mivel ők már külföldre sem tudnak menni munkát vállalni.
pampa 2009. 06. 30. 13:58
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#21
Van egy réteg akinek egyszer már tényleg el kell engedni a kezét. Lassan 20 éve húzzuk magunk után őket és semmit sem hajlandóak tenni annak érdekében,hogy önfenntartóakká válljanak.

Tisztelet a kivételnek !

Ez a jelenlegi válság megmutatta,hogy van határa a társadalmi szolidalitásnak. Egy szint után már nem lehett többet erre a célra költeni.
A mostani ÁFA , jövedéki adó és az ezt követő áremelkedés keményen fogja érinterni a segélyen élők táborát. A kormány ha megint ellentételezi ezt a segélyekben az még jobban a szélsőjobb irányába fogja terelni a lakosságot.
Amennyiben pedig nem kompenzálja akkor szaporodni fognak a vagyon elleni bűncselekmények. Romlani fog az alig érezhető közbiztonság.

Szerintem ezen a területen is elkéstek a reformokkal. Ezt az átalakítást akkor lehetett volna elvégezni amikor még volt rá megfelelő keret a költségvetésben.
Egy 3 éves szakma szerző képzés után fokozatosan előre meghatározott ütemezéssel meg kellett volna szüntetni a segélyt.
Csak annak adni aki EÜ. alkalmattlan,elveszítette a munkahelyét (max.9 hó ).
Ezzel párhuzamosan bevezetni az Állami Közmunkahely intézményét, és mindenkit alkalmazni az adott területen éppen aktuális munkára.

Családi pótlék csak egy gyerekig alanyi jogon,minden további gyerek után a befizetett adó,ill. járulékból visszaigényelhető.
Minden további címet amin még segély folyósítható megszüntetni.

Topik gazda

halibuli
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek