Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 06. 05. 19:41

LMP-HP  

Ha már annyira nagy kampány volt itt a szélső-jobboldalnak...



link



link



link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 06. 15. 08:33
Előzmény: #134  Törölt felhasználó
#135
Ennek jó intézménye az ajánlásos tagrandszer, ami már működik. Nem úgy lehet tag valaki, hogy bemegy az íróasztalhoz, és amint befizeti az éves tagdíjat, máris tag lehet. Szeretik megismerni a lelendő tagtársakat.
Törölt felhasználó 2009. 06. 15. 08:09
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#134
Na igen, ez kemény. Valószínűleg tényleg ez lesz a közeljövő legkellemetlenebb és egyúttal legveszélyesebb feladata ennek a fiatal pártnak. Veszélyes azért, mert óhatlanaul keménységet igényel, minden értelemben, és könnyű túl lőni a célon. Az ilyen kemény retorika támadhatóvá, és ezért sebezhetővé teheti az adott közösséget, lévén könnyen vádolható önteltséggel, kirekesztéssel stb., és ez morális értlemben romboló hatást válthat, kivülről nézve pedig könnyen elfogyhat a levegő az adott közösség körül. Mindez elkerülhetlen, ezért ezt az egyébként elkerülhetetlen szituációt a lehető leghatározottabb fellépés mellett a lehető leggyorsabban "le kell tudni".

Törölt felhasználó 2009. 06. 14. 10:04
#133
Az ancien regime hajótöröttjeinek

A tegnapi választáson bebizonyosodott, hogy az LMP csillaga erősen felívelőben van.
Miként az is, hogy a parlamenti pártok egy részének meg leáldozóban, fontos lépéseket tettek megérdemelt helyük, a történelem roncstemetője felé.
És ez egyre inkább így lesz.

Ha az előttünk álló időszak nehézségeire gondolok, nem én vagyok az egyetlen, akinek a legkellemetlenebb feladatnak az tűnik, hogy elhajtsuk a kiesett pártok zsugorodó húsosfazekai mellől kiszorult, és sikerünk szagára hozzánk csapódó kóbor szerencsevadászokat, ingyenélőket, udvaroncokat. Róluk, hozzátok szól ez a bejegyzés.
Diszklémer: nem az elsősorban kistelepüléseken dolgozó, helyi viszonyok folytán más pártok környékére sodródott, helyi politikában tevékenykedő másod, harmad vonalbeli pártpolitikusokról van szó. Az egy egészen más motivációjú, hátterű közeg, Közöttük sok jó emberrel vagyunk kapcsolatban, sokuk már kellő ismerkedés után megtalálta helyét nálunk.
Az udvaroncok, ügyeskedők sleppjéről beszélek.

Azért írok, hogy ne gyertek ide. Ne fogalmazzatok levelet arról, hogy ti is szeretitek a természetet, hogy mindig is rokonszenvesek voltunk a számotokra, hogy ti hiába próbáltátok belülről megreformálni az SZDSZ-t / MSZP-t, ne retusáljátok át az életrajzotokat, ne fedezzétek fel magatokban az ökopolitikai gyökereket, ne lássatok bennünk semmilyen lehetőséget, ne akarjatok „szakértelmetekkel” segíteni, egyáltalán, ne szeressetek minket! Ne gondoljátok, hogy itt majd újraélhetitek fiatal, idealista hónapjaitokat!
Egy dicsérő szóra sem tartunk igényt tőletek.
Ez nem a ti helyetek, nem a ti közegetek, nem is értenétek, ami itt folyik.
Az LMP nem volt, és nem is lesz befogadója az ancien regime hajótöröttjeinek. Ússzatok ki a partra, ácsoljatok kunyhót, és műveljétek meg a földeket.

link
Törölt felhasználó 2009. 06. 14. 08:04
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#132
csatlakozom az elozo beirashoz.
lehet mas a hangvetel egymassal szemben is.

szep vasarnapot! hajra Talma!
Törölt felhasználó 2009. 06. 12. 21:08
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#131
Soda, még ha nem is értek egyet pipiter, és matgab véleményével, mint topicgazda, nem szeretném, ha itt is az általánossá vált Pf civakodás lenne a meghatározó hangulat!
Sokunknak az LMP pont a politikához, közélethez való higgadt, kulturált hozzáállása miatt lett szimpatikus, itt is szeretnénk ha így menne a vita.
Mindenkit kérek, ezt tartsa tiszteletben!
Törölt felhasználó 2009. 06. 12. 19:41
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#130
bocsáss meg de teneked bármikor bármilyen helyzetben az lenne a véleményed, hogy

1, köcsögök
2, átakráják baszni
3, nem emberek

minden olyan formációról amit zsidók alapítanak
tényleg csak gratulálni tudok
jó nagy hülye vagy
kiegyezo 2009. 06. 12. 15:59
Előzmény: #128  Törölt felhasználó
#129
Az ajánlatom:

Ha a következő országgyűlés választáson az LMP a SzDSz-szel jelentős mértékben és szervezetten együttműködik (közös listát, sok közös egyéni jelöltet állítanak, stb.) akkor bármelyik itteni topicon lehülyézhetsz és én válaszolni fogok a postodra, hogy "Igen."

Várom az ellen-ajánlatokat.
Törölt felhasználó 2009. 06. 12. 15:37
Előzmény: #127  kiegyezo
#128
De okos vagy te.Majd nézz 2010-körül kicsit.Az Lmp-nem véletlen lett létrehozva.
kiegyezo 2009. 06. 12. 15:34
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#127
Ez a számítás pont olyan megalapozott, mint az LMP-SzDSz összefüggésed :-)

Két 2,5%-os párt biztos kiesőnek számít. közös lista esetén 2*5%-ot kell elérniük:
"Külön szabályok a közös és kapcsolt listákra vonatkozóan:

- A közös lista, illetve a kapcsolásban részt vevő listák nem kapnak mandátumot, ha az országosan összesített érvényes szavazatoknak legalább 10%-át, illetve kettőnél több párt esetén legalább 15%-át együttesen nem érték el.
- Az előbbi határt elérő listakapcsolásnak vagy közös listának az a tagja, amely nem éri el az összes érvényes szavazat több mint 5%-át, kiesik és nem kap mandátumot. A továbbiakban pedig úgy kell tekinteni, mintha a kapcsolásban, vagy a közös lista állításában nem vett volna részt.
- A százalékos határ kiszámításánál a közös listára leadott szavazatokat az érintett pártok által országosan együttesen tett nyilatkozatnak megfelelően, ennek hiányában egyenlően kell megosztani a pártok között.
- A kapcsolt listák a listákra leadott összesített szavazatok arányában szereznek mandátumot."
Törölt felhasználó 2009. 06. 12. 15:26
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#126
Matgabnak teljesen igaza van.
Az lmp a szadesz alteregója és a hatalom gyakorlásáért ugrálnak a köcsög egyikből a másikba.
Így akarják átbaszni az embereket.
Törölt felhasználó 2009. 06. 12. 15:21
Előzmény: #123  matgab
#125
Ez is igaz lehet.A népet vezetni.
Törölt felhasználó 2009. 06. 12. 15:20
Előzmény: #122  Törölt felhasználó
#124
jól beszélsz+"MDF" is besegít a Bokrossal vagy Somogyival, a P. C-al...szép bagázs....
matgab 2009. 06. 12. 15:17
Előzmény: #122  Törölt felhasználó
#123
a fidesz könnyebben el tudja adni a népnek, hogy az LMP-vel lép koalára, mint hogy tenné a szadesz-szal...

Majd 4 év múlva ismét átugranak a liberálisok a szadeszbe és akkor megint jöhetnek a szocikkal...
Törölt felhasználó 2009. 06. 12. 15:08
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#122
Az Szdsz hozta létre,tudták a pártjuk nemsokára meghal,ill 5%-alá kerül,létrehozták,hogy kellő időben koaliciót kössenek.
Törölt felhasználó 2009. 06. 12. 15:04
Előzmény: #120  kiegyezo
#121
Cáfolták,mit vártál majd beismerik.A lényeg az Szdsz érjen el 2,5%-ot 2010-ben ennyit az LMP-is,és koalició,mert ketten úgy jutnak be a parlamentbe.Ennyi.
kiegyezo 2009. 06. 12. 14:15
Előzmény: #118  Törölt felhasználó
#120
Ezt többen is cáfoltuk itt. Meg ők is másutt. Nézd meg a programokat, látni fogod te is, hogy nem igaz.

Üdv: kiegyezes.hu
commander8 2009. 06. 12. 13:43
Előzmény: #114  kiegyezo
#119
Nincs mit.
Remélem hasznos, amit írtam.
:)
Törölt felhasználó 2009. 06. 12. 13:06
Előzmény: #117  kiegyezo
#118
Az Lmp-az Szdsz fiókcsapata.
kiegyezo 2009. 06. 12. 13:02
#117
Törölt felhasználó 2009. 06. 12. 09:04
Előzmény: #113  kiegyezo
#116
Így van, a végső célja egy pártnak az általa vállalt politikák - és ami nagyon fontos, emberek - országos szintű képviselete. Amire vigyázni kell, hogy nem lehet önmagáért való cél a parlamentbe jutás. Organikus, helyi szintre támaszkodó fejlődés eredményeként célszerű felépíteni a legmagasabb szintet, az országos képviselet. A parlamentbe jutás óhatalanul azt eredményezi, hogy egy párt megválasztott képviselői egy másik szintre kerülnek, és nagy a veszélye, hogy köztük és a helyi tagság valamint a választóik között mély, végzetes szakadék keletkezik. Ezen hatás ékes példája az SZDSZ. Mára egy sajátos VIP klubbá züllött, és néhány tucat, elefántcsonttoronyban élő ember belügyévé vált univerzális értékek és eszmák képviselete, akik minden, segítő észevételt elutasítanak azon az alapon, hogy ők azt jobban tudják. Na igen, tényleg jobban tudják. Csodálkoznak, hogy ehhez nem kapták meg 200 ezer állampolgár támogatását. Én meg azon csodálkozok, hogy 60 ezren ehhez a támogatásukat adták.
Törölt felhasználó 2009. 06. 11. 22:10
Előzmény: #114  kiegyezo
#115
Örülök, hogy ilyen aktív a topok, teli jó gondolattal!

Ma nagyon sokat kellet dolgoznom, most értem ha, de lesz egy két gondolatom ide holnapra. :)

Igazán a LMP tagjai, szervezői, alapítói olyanok mint Mi, "egyszerű" Emberek, akik tenni akarnak az életünkért, a közösségért, és nem áll meg ott a gondolkozásuk, hogy mit tehetnek a saját érdekeik érvényesítéséért!
Nagyon egyszerű: azt kellene már végre felismerni mindenkinek, hogy ha a közösségnek, (legyen ország, város) jól mennek a dolgai, akkor mint egyénnek nekem is. Mint egyén, - a közösség része -, én is tehetek, kell is, tennem ezért, ez lenne az amit egyéni felelősségvállalásnak neveznek.
Nem a "nagyoktól" kell várni a megoldást, megoldhatjuk mi is, és nem csak azzal ha valahova x-elünk.
Tényleg nagyon egyszerű dolgok ezek, de mégis hiányzik a többség hozzáállásából.

Civil gondolkozás! :)

kiegyezo 2009. 06. 11. 20:04
Előzmény: #109  commander8
#114
Köszi amit küldtél a honlapra, már kinn virít a Levelesládában :-)
kiegyezo 2009. 06. 11. 19:56
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#113
Egyetértve azzal, amit írtál a helyi szintű tevékenységről, mégis úgy érzem, a Parlament nagyon fontos: aki ott van, az országosan is fel tudja kelteni a figyelmet a képviselt értékek, ügyek és saját maga iránt.
Törölt felhasználó 2009. 06. 11. 18:26
Előzmény: #109  commander8
#112
Nem is elsősorban arra kellene most gyúrniuk, hogy bekerülejenek a parlamentbe. Települési szinten kellene megmutatni magukat, a helyi közéletben kellene megbecsülést szerezni. A kisebb közösségek szintjén, ezek közügyeiben lehetne leginkább megmutatni és érzékeltetni, mit is értenek más politikán. A többinek, ha alkalmas enberekkel, jól csinálják magától jönnie kell. Szóval a jövő őszi helyi önkormányzati választásokra kell felkészülni, aztán jöhet a 2014-es (vagy 2013-as?) ogy választás.
Törölt felhasználó 2009. 06. 11. 17:41
Előzmény: #110  kiegyezo
#111
Magyarok Szövetsége
link
ez is érdemes megnézni
kiegyezo 2009. 06. 11. 17:34
Előzmény: #109  commander8
#110
Azért, hogy _legalább_ minipártként ott lehessenek, mi, választók tudunk a legtöbbet tenni: kis x-ecskéket. Ők hiába tekernek ezerrel, ha mi a megszokott logók mellé ikszelünk (ez az országgyűlési választásokon sokkal inkább várható: nagyobb a tét). Ha már ismerjük őket és tetszenek, akkor segítünk nekik, pl. úgy, hogy ahol szóba kerül ilyesmi, ott megemlítjük, hogy van egy ilyen párt. Ismertté kell válniuk.

Mi, a honlapunkkal pont azt tűztük ki célul (2008. elején), hogy keresünk ilyen csoporto(ka)t és segítünk nekik. Nagyon örülünk, hogy van valaki, aki mellé érdemes odaállni. Függetlenül attól, hogy mindenben persze velük sem értek-értünk egyet, mi pl. atomenergia-pártiak vagyunk (*), ők nem. A Humanista Párt is nagyon szimpatikus és szívesen támogatjuk, de nekünk túlságosan is idealistának tűnnek.

Ha 2-3 ilyen párt bejutna, akár a mostaniak mellé. Nagyon meg tudnák változtatni az egész parlamenti működést, különösen, ha minden döntéshez meg kellene győzni egyik-másikat. Alkalmi többségekkel egész jópofa dolgokat lehetne elérni, mert akkor talán megszűnnének a(z önkéntes?) párt-karanténok.

De ehhez be kell jutniuk.

Üdv: kiegyezes.hu
commander8 2009. 06. 11. 16:39
Előzmény: #99  kiegyezo
#109
Elolvastam néhány oldalát aLMP-nek, nekem nagyon szimpatikus.
Csakhogy az elképzelések valóra váltásához szerintem több kell annál, hogy egy minipárt legyen a parlamentben.
Nagyon értelmes gondolataik vannak.
Törölt felhasználó 2009. 06. 11. 16:09
Előzmény: #107  Törölt felhasználó
#108
Nincs vita, én csak azt soroltam fel, szerintem mi oka lehet, hogy a plakát még mindig eszköz.
Én azt tartom a hsz-em érdemi részének, hogy az LMP - legalább is szerintem - nem lesz erre a kampányeszközre rászorulva (sőt, mellőznie kellene). Ennek oka a megcélzott választó réteg. Ha igaz ugyanis, amit az LMP önmagáról és a válaszóiról állít, és igaz az önkép, amit ezek a választók feltehetően magukról gondolnak, akkor a megcélzott választóréteg egy viszonylag kidolgozott - mondjuk így - világnézettel rendelkezik, ami szerintem nem bír el olyan leegyszerűsítést, amit a plakát, mint üzenetek kifejezője megkíván.

És pontosan, egyetértek a megállapításoddal. Ha az LMP az akar maradni, amit hirdet, akkor olyan eszközökkel kell növelnie a bázisát, amielyek tényleg azokat az embereket vezetik a táborába, akiket egyébként is képviselni akar.

A mai, egyszavas üzenetekekel, leegyszerűsített jelszavakkal kampányoló pártoknak nincs ilyen igénye, hisz a szavazat az szavazat. Ennek a stratégiának viszont jó eszköze lehet a plakát.
Törölt felhasználó 2009. 06. 11. 14:19
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#107
hát szerintem nem plakát alapján kellen szavazni... azok, akiket a plakát buzdít szavazásra, nem nagyon rendelkeznek konkrét elképzeléssel a témakörben, akkor meg miért is teszi le bárki mellett a voksát???? LEHET, hogy csak többet árt vele, mint használ...
Törölt felhasználó 2009. 06. 11. 13:55
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#106
A plakátozás hasznossága egy érdekes kérdés, szerintem több funkciója van.

Egyrészt, az "anciene regime" pártjai számára (bocsánat a súlyos képzavarért) az ún kommunikáció, PR terén egyfajta kifizetési hely. Ez a terület egyébként legalább olyan "mocskos", mint a pénz, amiből fizetik, illetve a mód, ahogyan erre a pénzre ezek a pártok szert tesznek.

Másrészt annyi értelme mindenképpen van, hogy a választási hajlandóságukat tekintve bizonytalan szavazókat maguk a plakátok tömeges megjelenése "választási hangulatba" hozhat. Nagyjából, olyan funkció ez, mint a karácsonyi közterületi kivilágítás.

Emellett szerintem nagyjából az egyetlen, fizikai értelemben is kézzelfogható bizonyítéka annak, hogy a pártok nem felejtették még el, tulakdonképpen nincsenek egyedül az országban, hiszen vannak a választók, szólni kellene hozzájuk.

És végül, elképzelhetők olyan választási plakátok, amik tényleg tartalmasak, és ezáltal tényleg az adott pártra történő szavazásra csábítják a pártpreferenciával nem rendelkezőket. Régen azért akadt egy két ilyen plakát.

Véleményem szerint egy olyan pártnak, mint az LMP, elsősorban azért lehettett ezt célszerű bevetni, mert nagyon fiatal pártként így azért hatásosan tudta tudatni az országgal, hogy létezik, de szerintem, tekintve a megcélzott réteget, erre a kampánymódra nemigen volt és lesz rászorulva.
Törölt felhasználó 2009. 06. 11. 13:48
Előzmény: #104  kiegyezo
#105
én a személyes gondolataimat osztottam meg veletek... akárhányszor is látom ugyanazt a plakátot, nem fogm jobban elhinni, ami rajta van...és sztem mindenki így van ezzel... az embernek már megvan a kialakult világnézete, ideológiája, mire szavazóképes lesz (legalábbis kéne,hogy legyen) ha az ellenkezőjét akarják lenyomni a torkán, csakazértis ellene szavaz...
kiegyezo 2009. 06. 11. 13:43
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#104
Szerintem a megismertetésnél fontos lehet (mint az LMP+HP esetében most).

Vagy akkor, ha van valami fontos üzeneted és az emberek eszébe szeretnéd juttatni.

Vagy ha másvalakinek van üzenete és el akarod takarni :-(
---
Régebben hallottam, hogy a szavazók elég komoly hányada (nem emlékszem a %-ra, de meghökkentem rajta) a szavazófülkében dönti el, hogy ki mellé teszi az X-et. Felelőtlenség. Ezt kiegészítendő: a mi szavazókörünk ajtaján volt egy félreérthetetlen üzenetű, irányultságú plakát (nem párté, hanem az önkormányzaté).

Üdv: kiegyezes.hu ( link :-)
Törölt felhasználó 2009. 06. 11. 13:29
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#103
én meg azt nem tudom elképzelni, hogy a plakátoknak van valami eredményessége... hogy valaki lemegy kutyátsétáltatni vasárnap délelőtt az utcára... meglát egy plakátot, és azért mert azt a plakátot látta, azért fog rájuk szavazni...
a politika pont olyan témakör, amit nem kéne reklámozni... aki nem ért hozzá, ne foglalkozzon vele... mert azt se tudja mire, de szavaz... amit éppen a plakátról olvas, vagy a tv-ben lát. ami persze általában köszönőviszonyban sincsa a realitásokkal függetlenül attól, hogy éppen melyik plakátot látta...
Törölt felhasználó 2009. 06. 11. 13:24
Előzmény: #99  kiegyezo
#102
Ehhez csak annyit: a lakásommal szemben építési telek van, osb lapokkal vették körül. 5 méterenként jobbik felirat került rá, majd pár nap múlva pont rátették a fidesz elég! plakátját... 10.000 nm hely volt még mellette....
Törölt felhasználó 2009. 06. 11. 13:11
Előzmény: #98  commander8
#101
no így vagyok énis... az aki Mo-n él, (normálisan, ahogy ahogy civilizált világban illik) , dolgozik, adózik stb, annak igenis van jogosultsága magyarnak éreznie magát... aki nem így cselexik, inkább ki se nyissa a száját... és tudom, hogy sokan lehurrognak, de aki magyarnak született, de évek óta külföldön él, dolgozik, az se nagyon jártassa a száját BELpolitikai ügyekben...

Topik gazda

Gudakes1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek