Topikgazda: Törölt felhasználó 2009. 04. 17. 09:37

25%-os és 15%-os áfa-kulcsot hoz a Bajnai-kormány?  

Ugrás a cikkhez
A tegnapi MSZP frakcióülésen volt olyan javaslat, amely szerint a felső áfa-kulcsot 20%-ról ne 23%-ra, hanem 25%-ra emeljék, de cserébe megjelenjen egy kedvezményes 15%-os kulcs is - erősítette meg az MTV Este című műsorában a sajtóinformációt...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=113595
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2009. 04. 17. 17:25
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#60
Ezen kell változtatni.Megértelek, hogy nem örülsz neki. Minden jövedelmet meg kell adóztatni és akkor nem kellenek ekkora elvonások. De mindent. Nincs kivétel. Nekem ez a véleményem. Akkor lehetne csökkenteni a terheket.
Törölt felhasználó 2009. 04. 17. 17:20
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#59
A Köztisztviselői illetményalap 6x-osát, ami távolról sem a minimálbér. Valamikor régen akörül volt, csak azt elfelejtették emelgetni időközben. Idén 38650,- Forint, ezért volt kár számolgatni, szorozgatni. Van több olyan ismerősöm, aki emiatt (és még nem számítva a 13. havi eltörlését hamarosan), a közben bekövetkezett előmenetelével együtt sem keres annyit nettóban, mint 2003-ban keresett - mert közben már nem jogosult adójóváírásra a mostani szabályok szerint.
Törölt felhasználó 2009. 04. 17. 16:39
Előzmény: #57  exley
#58
Mindent elvenni azért nem.De nem kellene a 3.000.000- sem 6.000.000-ra emelni.
exley 2009. 04. 17. 16:34
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#57
Libájnnak el kellene venni a gazdagoktól mindent, száműzni őket(kb 1 000 000 fő) és minden elkobzott vagyont szét osztani a szegények között(3 000 000 fő). Különben bukásra van ítélve, szegény.
Nincs benne diktátori hajlam, akkor már most elvérzett.
Puha pancser nem lehet kormányfő.
Törölt felhasználó 2009. 04. 17. 16:29
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#56
"Álmondj királylány...."
vagy
"Jó éjszakát gyerekek!"
Mint lentebb már írtam vala: men akarok 2Ft-vel többet fizetni csak azért,hogy "valaki" 1Ft-t kaphasson!!!
És még ráadásul az sem igaz, hogy a kifizetet 1Ft-vel nem fogja növelni a fekete gazdaságba jutó pénzeket!!
Természetesen, ezzel ismét csak kitolva velem!!!
Aki kevesli a közterheit, nyisson jótékonysági gittegyletet vagy segítse Bangladesnek,de már nagyon elegem van abból, hogy ezt mind nekem -bocs a fejedelmi egyesszámért!- kell fizetnem!
A közteherviselés két "réteget" nem érint:
- akik eddíg is csak kaptak a büdzséből
- és azok, akik mindenen felül állnak!
Én egyikbe sem tartozom!
Törölt felhasználó 2009. 04. 17. 16:17
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#55
A minimálbér emelésével egyetértek.Részben azért,amit már írtatok,részben azért,mert nagyon sokan vannak ténylegesen minimálbéren.Az emeléssel a m.vállalókat terhelő adók,járulékok bevételt növelnének az államnak,a fogyasztás növekedésével nőne az áfa bevétel is.A munkaadói oldal adó és járulék csökkentésével a foglalkoztatást sem veszélyeztetné.Csökkennének az eltitkolt (zsebbe fizetett) jövedelmek miatt kieső adóbevételek.A vállalkozásoknak is jót tenne,mert a fizetőképes kereslet növekedne,bővülhetne a termékek szolgáltatások volumene.A közszférában a garantált bérminimum,ha emelkedne is,(nem fagyasztanák be)visszafolyna adó,járulék formájában és áfában jelentős része.El tudnám képzelni,hogy még kompenzálni lehetne a kieső összeget a dohány, szesz stb. jövedéki adójának emelésével,a luxuscikkek emeltebb adóztatásával.Egyetértek a két,vagy többkulcsos áfa alkalmazásával is.Az alapvető élelmiszerek,gáz,hő,gyógyszerek egy részének 15,a többi termék,szolgáltatás 25%-os áfájával.Végül kevesebb szoc.segélyt kellene kifizeni,ami szintén jelentős megtakarítást eredményezne.
Sajtkukac 2009. 04. 17. 16:02
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#54
A támogatásokról még csak annyit, hogy - szerintem - minél több a támogatás a gazdaságban, annál torzabb az rendszer, és annál rosszabbul is működik az egész. Teljesen mindegy, hogy a romák felemelkedését vagy egy zöldmezős beruházást támogatnak.
Nem egyik napról a másikra, de én mindenfajta támogatást és adójóváírást megszüntetnék, cserébe viszont jó alacsony adók kellenének (cégeknek és magánszemélyeknek is). Az állam feladata (megint csak szerintem) az infrastruktúra fejlesztése és üzemeltetése, és nem feladata a veszteséges vagy tőkeszegény vállalatok támogatása. Arra vannak a banki hitelek, alacsony kamatokkal. Nem véletlenül van az, hogy nyugaton rögtön kamatot csökkentenek recesszió idején...
De nálunk meg inkább arról szólnak a hírek/döntések, hogy hogyan emeljük tovább az adókat, tartsuk magasan a banki kamatokat, vegyünk fel újabb IMF hitelt és milyen további támogatásokat osszunk szét...

Arra, hogy a minimálbér emelése bérfeszültséget okozna, én is csak azt tudom mondani: blablabla :D
Lehet, hogy a közférában valahol a "minimálbér + valami szorzó" alapján számolják ki a fizetést. De ezt a képletet talán ilyen formában meg kellene szüntetni... (én egyébként azokról beszéltem, akik ténylegesen minimálbért keresnek, ill. arra vannak bejelentve)
exley 2009. 04. 17. 15:55
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#53
Olyan felelsleges ezen rágódni. Jön a "lé" az EKB-ból, IMF-től korlátlanul. Amikor majd azt mondják, hogy több nincs, akkor kell aggodni. Addig sztem éljünk és szorjuk a pénzt világba. Kit érdekel pont mopst a válság közepén, hogy mi lesz. A mának kell élni és kész. A szocik ezt jól csinálták az elmúlt 8 évben. Az Unió, ha fel akar emelni akkor ez a '00 milliárd dolcsi csak egy csepp a tengerben, ha nem akkor éljünk a mának ezerrel.- Senki ne törödjön semmmivel. Harapjuk két pofával az ÉLETET! Kis libások is tudják, hogy ez a dörgés, azért kormányoznak, ÉLVEZETTEL. A Fecó után a a kis libájn majszol a húsos fazékból. A kommunistákat 100 évig kínozta a kapitalizmus, hadd legyen nekik is egyszer szerncséjük. Nem kell tőlük sajnálni ezeket a kis morzsákat.
Törölt felhasználó 2009. 04. 17. 15:55
Előzmény: #47  Phylaxa
#52
Phylaxa!
Amióta csak vissza tudok emlékezni -kezdhetjuk a 68-as év "új gazdasági mechanizmusával" és Nyers Rezsővel (aki nem ismer, kérdezze meg anyukát!)- az "előteremtés" kívétel nélkül azt jelentette, hogy aki tiszteségesen dolgozott és fizette a közterheket, mindíg rosszul járt!
Ez a bajom a most hangoztatott köz- fizetések emelésével, hogy ennek a fedezetét is azok fogják kinyögni, akik eddíg is megszakadtak!!!!
(:és persze ADÓ,TB és egyéb járulékait IS!)
Lenti számítások alapján a kiadott béremelés 1Ft-jéért Nekem 2FT-t kell befizetnem.....
Engedtessék meg, hogy ne örüljek neki!
Törölt felhasználó 2009. 04. 17. 15:53
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#51
Szia Csendes!

Azzal valóban én is egyetértek, hogy célszerű lenne a kisfalvak külön önkormányzatait összevonni. Azonban az felháborít, hogy a spórolást tisztelt kormányunk ismét a kisembereken kezdi és nem magán. Ha nekem havi szinten több milliós lenne a jövedelmem, mint nekik, röhögnék a 15 %-os visszavételen, amit magukon spórolnának. Ha engem kérdeznének én a parlamenti képviselők számát 100 fő alá csökkenteném, a fizetésüket egy fix összegben maximalizálnám és nem kapnának ilyen-olyan címszó alatt költségtérítést. Sőt!! A tanácsadásokra és szakértői munkákra kifizetett milliókat is beszüntetném és olyan embereket ültetnék a parlamentbe, akik döntésképesek és nem mások tanácsára szorulnak.
Phylaxa 2009. 04. 17. 15:53
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#50
Köszi....így pontos.
Törölt felhasználó 2009. 04. 17. 15:47
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#49
Üdv!
S minek a 6-szorosát kapja egy vezető-főtanácvsos, ha már több, mint 37 az?
A minimálbérét?
Azaz a maximum fizetés 429.000 Ft a köztisztviselőknél?
Ezesetben 227.130 Ft az állam tényleges kiadása, havonta...
Törölt felhasználó 2009. 04. 17. 15:46
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#48
Kékszem!
Én még emlékszem arra az időre, amikor 3-4 falu volt egy "önkormányzati" egység....
Nem győztek szanaszét szakadni, mert olyan rossz volt együtt!
Persze minden szakadárnak saját önkörmányzati hivatal, apparátus kellett. Meg minden,ami ezzel "nekik jár!"
Lehet, hogy a pénznélküliség megoldja ezt a gondot is.
Nem mondom, hogy örülök neki, hogy emberek rosszul járnak, de talán ez is rész az olcsóbb állam kialakulásához.
Bocs!
Phylaxa 2009. 04. 17. 15:43
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#47
1.Mivel szerintem sokkal kevesebb pénzbe kerül az állam szempontjából mint amennyire sokan gondolnak ezért előteremthető. Nem vagyok biztos benne, hogy hitellel....de abban igazad van, hogy át kellene már alakítani az egész bevétel - kiadás rendszert és bizony az önkormányzatokhoz és képviselőtestületekhez is hozzá kell nyúlni....nem beszélve az egyéb "mellékes" hivatalokhoz. Egyébként pedig minden közpénzből történő fizetést a minimálbérhez kötnék.Egy szorzó elég....így megállna az olló tágulása és talán ismét lenne értelme az átlagfizetés kifejezésnek.

2. Korrekt.
Törölt felhasználó 2009. 04. 17. 15:41
Előzmény: #31  Phylaxa
#46
Nettó havi bér: 76.340
Havi bérköltség: 135.450
link

100K esetén a bérköltség 56,4%-a a nettó bér.
Ezt elköltve 61.072 Ft nettó értékű árút kap a 100K-ért munkát vállaló, ha nincs egyéb, adózatlan jövedelme ;-)

Így a munkáltató által kifizetett összeg 55%-a az állam zsebébe kerül...
(Dohányosok, alkoholfogyasztók és saját tulajdonú autót magáncélra használók még többet, kivéve, ha nem olvasnak aránytalanul sok bulvárlapot és nem gyógyszerezik magukat!)
Törölt felhasználó 2009. 04. 17. 15:35
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#45
Hozzá kell tennem, hogy a mai világban én ennek is örülök, mert a környékünkön nagyon-nagy a munkanélküliség.
Törölt felhasználó 2009. 04. 17. 15:34
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#44
Szia Csendes!

Felsőbb szinten lehet, de sajna védenem kell a mundér becsületét, mert a települési önkormányzatoknál sajnos ezzel kell beérni. És persze a 13. havi fizuval, amit meg akarnak szüntetni. Sajnos saját bőrömön kell tapasztalnom!!!
Törölt felhasználó 2009. 04. 17. 15:32
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#43
Bocs! Hogy ne keresgéljetek annyit a szorzókat a 2. számú mellékletében találjátok a törvénynek. Ha megnézitek itt sem olyan túl magasak a fizetések.
Törölt felhasználó 2009. 04. 17. 15:32
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#42
Szia Kékszem! :-)

Azért ugye nem akarod azt elhitetni velünk, hogy a kiszámolósdi végeredménye a tényleges össz kifizetést adja? (ami felette ilyen-olyen címen kerül kifizre, az sem piskóta!)
exley 2009. 04. 17. 15:30
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#41
Akit "le kellene nyakazni" meglépett. Libájn kit fog likvidálni? Ő lesz a mi ILLIeszcunk.

Topik gazda

OTTER
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek