Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 03. 18. 11:26

FHB:Most vedd!  

FHB:Most vedd!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
businesslady
businesslady 2018. 02. 07. 10:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#46460
Én pletykák nélkül is bízom a részvényben és ezért rendszeresen kapok itt hideget - meleget, mint tegnap is, amikor már etikátlannak lettem nevezve, mert nem pánikoltam. ))
bobsurf
bobsurf 2018. 02. 07. 09:03
Előzmény: #46458  poreci
#46459
Én addig, míg maglasan van az ár. Más nem érdekel.
Átlagárat tud mondani valaki?
poreci 2018. 02. 06. 22:22
Előzmény: #46451  bobsurf
#46458
én addig örülök, amíg sok a károgó, olyankor mindig jobban szokott emelkedni a részvény, mint a hurráoptimista hangulatban.
Valakinek kell ez a részvény és meg si fogja szerezni.
A kérdés csak az, hogy milyen áron.
Sandman-t az nem zavarja, hogy ha Zrt-síteni akarták volna, akkor azt már rég megtehetnék. De úgy látszik nem akarják. Hogy Zrt forgalomképtelen lenne és eladhatatlan? Nekem az egyik legnagyobb %-os nyerőm a Globus részvény kivezetése utáni kivásárlás volt, kár, hogy kevés papírral ültem benne.
Zrt szerintem arányaiban kevesebbet visznek csődbe, mint Nyrt-t (itt Magyarországon). Ugyanis a Zrt-ben általában van egy-egy nagy tulaj, aki nem szívesen látná a vagyonát eltűnni és ezért mindent meg is tesz. Ugyanez Nyrt-nél, ahol az ügyvezetőnek esetleg 1-20% részvénye van, vagy a nagy tulaj is max 5%-50%-os... Hát nagyobb a kísértés arra, hogy egy ilyen céget lopjon szét a management vagy a kisebbségi tulaj...
Mindegy, napon belüli +10%-os napoknál nem aggódom részvény árfolyam miatt , inkább pattintok egy sört...
Bekes 2018. 02. 06. 20:29
Törölt hozzászólás
#46457
triple 2018. 02. 06. 19:50
Előzmény: #46455  triple
#46456
de egy nagyon komoly püi rendszer átalakulás folyik, ahogy ezt zseniálisan kitalálták pár éve...de ekkora BUX emelkedésben, kevés korábbi befektető van, akinek "megéri" még ilyen perspektívában is elengedni, 10éves chart...
741-en sem voltak hajlandóak látszott heteken át...
triple 2018. 02. 06. 19:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#46455
csupán napról-napra közelebb vagyunk a megoldáshoz, ennyi történik...
MNV a kulcs ebben az egészben...
Bekes 2018. 02. 06. 19:12
Törölt hozzászólás
#46454
triple 2018. 02. 06. 18:25
Előzmény: #46446  Törölt felhasználó
#46453
Ne haragudjon meg senki, de ezt a tőkepiaci törvény alapján írod és osztod meg? Érdemes beleolvasni, de ez csak tanács vagy ötlet...
Kérdés sztem, az eladott/átadott tulajdonok, cégek megjelennek-e bármi eredménnyel a könyvekben? Ennek alapján hogyan alakul a saját tőke, de ezt majd az auditált beszámoló közli...
A mai vásárlások alapján kell a részvény, vagy valaki ebbe menekült...ezt mindenki mérlegelje maga :)
Törölt felhasználó 2018. 02. 06. 17:08
Előzmény: #46444  tomi140
#46452
Miért nem mész át az https://portfolio.erstebroker.hu/portfolio/Logon.aspx -ra én is ott tőzsdézem, és akkor nincs ilyen problémád, csak az internet kapcsolatodat hiányolhatod amikor nincs. saját magad veszed, és adod el, amikor akarod. Én 11 éve használom, és bevált. gyorsan vehetsz és adhatsz el, és csak magadat szidhatod.
bobsurf
bobsurf 2018. 02. 06. 12:07
Előzmény: #46449  businesslady
#46451
Mi a baj ezzel?😃
bobsurf
bobsurf 2018. 02. 06. 12:07
Előzmény: #46446  Törölt felhasználó
#46450
Nekem az a véleményem, h előbb vásárolnának ki a zrtből jó áron, mintsem h ott nézelődjön az ember.
Amúgy a nagy vevő eltűnése lehet stratégia is, nem?
TA alapon a mai esés-ugrással elég jól néz ki sztem.
businesslady
businesslady 2018. 02. 06. 11:35
Előzmény: #46448  businesslady
#46449
Közben 700 lett a rohadék))
businesslady
businesslady 2018. 02. 06. 11:33
#46448
Én azzal nem értettem egyet, hogy pánik van a világban minden szinten és ezt úgy adjuk elő itt a fórumon, mintha az FHB esne és minden más pedig "happy" lenne. Amúgy tőlem mindenki azt csinál amit akar, de a nagy döntéseit ne pánikhangulatban hozza meg.
Share_Hare
Share_Hare 2018. 02. 06. 11:07
Előzmény: #46446  Törölt felhasználó
#46447
Szerintem nem lesz kiszorítás / zrt. ...
Nem engedi a PÁRT. Ki lett adva az utasítás, BÉT visszavásárlása az osztrákoktól, fejlődnie kell bármi áron, új papírok jelennek meg (állami tulajdon értékesítési részvénykibocsátással), más "hazai" bankok megjelennek a tőzsdén...
Igazad van egyébként, a zrt olyan értelemben cumi...
De itt lesz egy 0,001 % közkézhányadú kirakatpapírt akarnak, amolyan Patyomkin-részvényt, amit lehet mutogatni hogy MAGYAR BANK A MAGYAR TŐZSDÉN... közben a takarékszövetkezetek viszik az összes osztalékot, mert minden részvény addigra a kezükre kerül... naponta fogják rángatni az árfolyamot, kisbüfiket cumiztatni... osztalék nem lesz, a jelentések/mérlegek kozmetikázva lesznek... stb.
Aztán ha minden náluk lesz akkor lesz osztalék...
Akinek rohadt sok felesleges pénze van nagyon hosszútávra, az maradhat, de másnak szerintem cumi ez a papír...
De ne legyen igazam.
Törölt felhasználó 2018. 02. 06. 10:57
Előzmény: #46445  Share_Hare
#46446
Úgy értem, hogy ZRt-vé alakulnak, Te is részvényes maradhatsz, csak nem tudod eladni a tőzsdén.
Nem keltek pánikot, nem érdekem és nem is érdekel ez a dolog. 
Részemről OFF vagyok, alapvető befektetési ismereteket nem akarok vagy tudok adni, mindegy.
Share_Hare
Share_Hare 2018. 02. 06. 10:35
Előzmény: #46442  Törölt felhasználó
#46445
"Ebben benne van szerintem a -100% is (ZRt)."
Ezt hogy érted??!! Kicsit keltem a pánikot szagú...
tomi140
tomi140 2018. 02. 06. 10:28
#46444
bocsánat hogy részvény tulajok ellen szólok: de végre megy oda ez a papír ahová való, a Takarékkal történt befektetési átruházás minősége kritikán aluli volt! sajnos azt kell mondjam hogy REMÉLEM hatással lesz a Q4-Q1es eredményében, mert engem nagyon bosszantott az egész. 6 napig nem tudtam hozzáférni a pénzemhez amikor pörögtek a dolgok, se eladni, se venni, se telefonon se fiókban nem lehetett, mert nem teljesültek a megbízások :D azóta utálom FHB-t.
businesslady
businesslady 2018. 02. 06. 10:14
Előzmény: #46442  Törölt felhasználó
#46443
Én alapvetően a tőzsdepánikról beszéltem és a BUX-ról, Te ezek szerint szorosan az FHB-ről. Ami mondjuk meg őszintén  morzsa egy világpánikban. Igaz, mindez az FHB fórumban hangzott el, jogos az észrevételed.
Törölt felhasználó 2018. 02. 06. 10:02
Előzmény: #46441  businesslady
#46442
Alapvető különbségek vannak a szemléletmódban. Az FHB-t soha nem soroltam azok közé a részvények közé, amelyek korrelálnak a BUX-szal. Több oka is van, kis közkézhányad, nem piaci alapú árazás, kormányzati kapcsolatok, stb. Aki a magyar piacon vásárolt (nem a 10 milliós befektetőkről beszélek, azok nem sok vizet zavarnak), az nem ezt a részvényt vette a fentiek miatt. Aki ezt vette, az a Spéder sztori miatt vette. Aztán egyértelművé vált az irány, megy ez is a szalmaemberekhez, ehhez kell a 90%. Napra pontosan meg lehet mondani, mikor lett meg nekik vagy a baráti kezeknek. Aki a forgalom ilyen mértékű hanyatlását ignorálja, az ezt a tényt nem veszi figyelembe. Innentől kezdve már csak Ti maradtatok, valaki kiugrál még belőle pár ezer darabbal, valamikor 2db-bal felhúzzák, de már nincs semmi, ami miatt venni lehetne. Se sztori, se osztalék (az eddig se volt), senki nem bízik már az árfolyam emelkedésben sem. Vannak még a végsőig kitartók, észérvek nélkül, érzelemből hozva gazdasági döntéseket. Ezért mondom, hogy két malomban őrlünk, én nem érzelmi alapon tartom a pénzem itt vagy ott és nem is akarlak meggőzni semmiről. Csak azt mondom, hogy minden kimenetelt gondolj át és így hozd meg a döntést. Ebben benne van szerintem a -100% is (ZRt). Ha ezt is el tudod fogadni, akkor nem lesz sajnálkozás, ha esetleg ez a forgatókönyv következik be - ami nem biztos, persze. Az már más tészta, ha másokat is rá akarsz beszélni a tartásra. Az nem túl etikus. De mindenkinek magánakk kell meghatároznia, hogy meddig tartja a pozíciót. 
businesslady
businesslady 2018. 02. 06. 09:48
Előzmény: #46438  Törölt felhasználó
#46441
Ha megnézzük a BUX indexet, 2007 közepén 30.000 volt és indult lefelé. 2009 elején elérte 10.000 alatti mélypontját és indult felfelé. A 2010 -es választások után a regnáló hatalom "államcsőd közeli helyzet" emlegetésére elakadt 25.000-nél és halódott évekig. Tehát maga a válság erős két évig /szűk három/ volt rá hatással. Aki kivárt és nem égette el a pénzét, illetve nem öngyilkolta meg magát, az újra kezdhette a gyarapodást. Ennyit az amatőr befektetői hozzáállásról.

Topik gazda

Kiwin
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek