Topikgazda: Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 10:09

Újra történelmi mélyponton a forint! - 312 felett járt az euró  

Ugrás a cikkhez
Hirtelen nagymértékű eladói nyomás bontakozott ki a forintpiacon, amelynek nyomán a magyar fizetőeszköz új történelmi mélypontra esett az euróval és a svájci frankkal és új 6.5 éves mélypontot ütött a dollárral szemben. Délelőtt háromnegyed 10...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=111187
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ujonc 2009. 03. 04. 12:43
Előzmény: #57  maxwax
#60
Miért így most milyen reform megy végbe?
ujonc 2009. 03. 04. 12:42
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#59
DonLaca!

A tanároddal egyet értek. Csak azt a kérdést tegye fel magának az ember, hogy ez a "véletlen" műve vagy esetleg valami tudatosság rejlik mögötte. Keresd a választ!
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 12:40
Előzmény: #55  ujonc
#58
Vagy házalni az államkötvényekkel mint egy porszívó ügynök.
maxwax
maxwax 2009. 03. 04. 12:38
Előzmény: #55  ujonc
#57
Akkor soha semmilyen reform nem mehetne végbe! Az olyan reform, ami az emeberek zsebére megy, az mindig kiveri majd a biztosítékot. Mondjuk kíváncsi leszek, milyen reformokat fog tervezni és végig is vinni a jövendőbeli kormány! Hol kezdi?
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 12:38
#56
Kb. 1,5 hónapja "Integrált nevelés" előadásom volt. A tanár Úr tökéletesen elemezte a magyar társadalmi szerkezetet napjainkig. Egyszerűen ámultam, hogy ebben a sötét világban végre van aki tisztán lát. Az elemzés utolsó mondatai:
"...eljutottunk a mai naphoz. Mára a mai társadalom a Szent István időkhöz képesti kohéziós társadalmi szintet sem üti meg. Atomjaira hullottunk. Nincsen társadalmi egység. (1900-as évek társadalmi egység, 70 -es években család, 1990 -es évek egyén a legfőbb egység alapja, ma már egyéni szintet sem érjük el) Olyannyira eldúrvúlt és olyannyira megszűnt a szolidaritás, hogy nincs olyan esemény ami képes kiváltani egy tökéletesebb rendszerbe ötvözés elemét ami az 1000 éves magyarság éltető ereje volt. Nem csak hogy nincs mi jobbá tegye ma Magyarországot, de még a fiatalok jövőbe vetett hitét is "el jelzálogosították". Egyszerűen nem lehet egy országnak a jövő nemzedéke kárára (és velük fizettetni ) felvenni államnak hiteleket, mert az alapjaiban sérti az egyén személyiségi jogait, olyan személyiségi jogot amit ma nem ismer el a társadalom. A szabad jövőbe vetett hitt. Az önmegvalósítás szabadságának eszméje!

Az óra végén megkérdeztük, hogy milyen megoldást lát mint szakember a fiataloknak?

A válasz: azt mint 56-ban az emberek. El innen minél messzebb!
ujonc 2009. 03. 04. 12:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#55
Lemondani?
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 12:31
Törölt hozzászólás
#54
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 12:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#53
> A felelőség így az egész hazai politikai elité.
> Az nem elég ha a kormány kigondol reformokat. Azokat végre is kéne hajtani de
> ha 2/3-os törvényekkel kéne parlamentileg
> jóváhagyni

Alapvetően liberális közgazdasági felfogással rendelkezem, de egy ilyen dilettáns, az elképzeléseit megvalósítani képtelen kormányt szerintem felelősen nem lehet támogatni. Én sem teszem.

Azt gondolom, hogy a felelősség igenis a mostani kormányé. Ha a kormánypárt és vezetői valóban az ország érdekeit képviselik (és nem a saját hatalmi érdekeiket), akkor ha nincs parlamenti támogatás a reformintézkedések mögött, be kell nyújtani a kormány lemondását, és rábízni a megoldást a következő, támogatással rendelkező kormányra!

Normális demokráciákban ez így megy, de félek, mi ettől még nagyon messze vagyunk.
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 12:22
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#52
Szégyen, hogy ide jutottunk!
Tegnap kutyasétáltatás közben az erdőben találkoztam egy ismert szociológussal. Költői kérdésemre, hogy mi lesz velünk, "perceik" vannak...válszt adta... az más kérdés, hogy mit lehet kezdeni a mocsárban....???
maxwax
maxwax 2009. 03. 04. 12:18
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#51
Szerintem nekem írtad, de ha nem én reagálok:

Nem vagyok poltikus, de szerintem az ellenzék biztos másként vélekedik az aktuális kormány intézkedéseiről, mert ez az ellenzék dolga. Nálunk még az is baj, hogy tök mindegy ki van hatalmon, az emberek egyből azt gondolják: hatalomra kerülve mindenki lop, csal, hazudik, lenyúl akár igaz, akár nem! Mivel ez bizonyíthatatlan, ezért hangulatkeltésre nagyon jó! Az, hogy ki a tisztességes? Ez bizony nehéz...
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 12:17
Előzmény: #45  stock33
#50
"Innentől kezdve ész nélkül vették fel az emberek a hiteleket,"
biztos nem, mert például én sem vettem fel
"Tudom, mindenért a jelenlegi a kormány a vétkes."
nem kell sarkítani, de értelemszerűen sokkal nagyobb a felelőssége,
ugye lassan 7 éve boldogítanak itt mindenkit akár akarja akár nem

"Miért nem nyertek 98-ban választást, akkor minden másként alakulhatott volna....."

bizony bizony Horn Gyulának még sikerült közműveket eladni garantált hozammal
igaz a garantált hozam nagyobb volt mint amiért az állam kölcsönt kapott akkor külföldről de akkor is

mi mindent adhattak volna még el
garantált hozammal
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 12:16
#49
"bankvezetőknek ne legyen érdekül csalni, sikkasztani"
Pl.: Postabank, Jelenlegi bankok egyoldalú hitelkamat változtatása ellenszemben Németo. fix Thm. van.
Sikkasztás, csalás, hűtlen kezelés Btk.-ra vonatkozó szabályain radikális szigorítást kéne végrehajtani.
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 12:13
#48
Na itt a kutya elásva! Már eleve úgy nézed mintha csalni akarnál. Én azt mondom, hogy ésszerűbb kereteket kéne szabni, amin egy tisztességes párt tisztességes működését semmilyen módon nem zavarná.
tokos. 2009. 03. 04. 12:13
Előzmény: #45  stock33
#47
"Tudom, mindenért a jelenlegi a kormány a vétkes. Miért nem nyertek 98-ban választást, akkor minden másként alakulhatott volna....."

Hát igen, akkor már valszeg full csődben lennénk, még 4 évet garázdálkodtak volna.
maxwax
maxwax 2009. 03. 04. 12:08
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#46
"2. Meghatározó alkotmányos reformokat kell bevezetni, hogy a jövőben a mindenkori politikai vezetőknek, bankvezetőknek ne legyen érdekül csalni, sikkasztani, Önös érdekeket nézni s ezzel megteremtenénk az esélyét egy jobb politikai elit kialakulásának ami elősegítheti, hogy a jövőben ne kerüljünk ugyan ebbe a helyzetbe. "
Ezt ugye nem gondolod komolyan? Szerinted hatalomra kerülve hozna-e bárki olyan törvényt, amivel akár saját politikai döntésit utólag jogilag támadni lehetne??? Ilyen nincs!
stock33
stock33 2009. 03. 04. 12:05
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#45
"a fidesz lakásvásárlási programja válságban egy lehetőség volt "

Magyarországon ekkor indult be hitelezési boom..... Innentől kezdve ész nélkül vették fel az emberek a hiteleket, amikor már nem volt kedvező a Ft, akkor átáltak devizára.
Tudom, mindenért a jelenlegi a kormány a vétkes. Miért nem nyertek 98-ban választást, akkor minden másként alakulhatott volna.....
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 12:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#44
a közigazgatást meg kell reformálni, minimum harmadolni, országgyűlésben képviselők száma minimum felére
szerintem ebben egyetértünk
ezek a reformok csak azután kaptak szárnya, miután nem a szocik, hanem a fidesz nyerte az önkormányzati választást
akkor is mi volt a szocik első lépése, az uniós pénzelosztást kivenni a választott képviselők kezéből és a saját embereik kezébe adni

de ha igaz, hogy a kormány azért nem tudta.. mert a másik oldal ...,
és ez vitte ide az országot
azaz a kormány nem képes..
akkor menjen a kormány legyenek új választások
mert nekem ez így nem jó
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 12:01
#43
1. Először is felelőségre kell vonni a ludasokat, hogy visszanyerjük Mo. politikai imagejét.
2. Meghatározó alkotmányos reformokat kell bevezetni, hogy a jövőben a mindenkori politikai vezetőknek, bankvezetőknek ne legyen érdekül csalni, sikkasztani, Önös érdekeket nézni s ezzel megteremtenénk az esélyét egy jobb politikai elit kialakulásának ami elősegítheti, hogy a jövőben ne kerüljünk ugyan ebbe a helyzetbe.
3. Na ekkor következhet be minden nemű reform...
Addig nincs miről beszélni.
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 11:59
Előzmény: #37  zborde
#42
Sziasztok!

Nem egészen értem, h miről van szó.. Mind1 nem is akarok belemenni, mert órákig lehetne elemezni a helyzetet. Mindenesetre bőven megérdemli a magyar, olyan a kormány mint a nép, mindíg az ingyenkenyérre vár. Hát az meg most pont nincsen...

Lacika a Cash rendszere már csak askot mutat, mondjuk h miért az nem tudom, viszont amúgy is jelentősen eltér a bankközi piactól - mint azt tudjuk. :))

ajánlatom: link
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 11:56
Előzmény: #37  zborde
#41
hitelből termelésre, beruházásra, kutatásra kellene fordítani
vagy éhenhalás ellen lehet felvenni válságban
a fidesz lakásvásárlási programja válságban egy lehetőség volt
de már elmúlt-)

Topik gazda

rdarvalics
4 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek