Topiknyitó: TrendMan 2009. 02. 25. 09:49

>>>Államadósság törlesztés>>>  

link



Szerintem ez egy jó ötlet, igaz csak csepp lenne a tengerben, de hátha megindulna valami összefogás féle ?!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
TrendMan 2009. 02. 25. 22:37
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#74
Egyrészt, ha elolvasod az eredeti cikket, akkor az együgyű ötletgazda sem volt annyira együgyű, hogy erre ne gondolt volna.
Olyan számlára gondol, ahol nem a magyar államnak, hanem közvetlenül az IMF felé megy a törlesztés.

Másrészt, ha a jobb agyféltekés gondolkodást (szeretet, lelkesedés, zene, vers, közösség etc...) megtartod a saját kis zárt szférádnak, akkor így vagy úgy a nagy egész degradálódása előbb-utóbb téged is elér.
Erre rengeteg példa van, és ennek sajnos számtalan útja van.
Ezek egyike pl. a gazdasági válság, amiben vagyunk.

A bal agyféltekés gondolkodás oké, de a harmónia csak akkor jön létre, ha a másikat is használod.
(Ezért járnak pl. az emberek meccsre, ezért tombolnak a lelátókon. Ezeket az értékeket keresik ott - még, ha nem is tudnak róla:-)
Törölt felhasználó 2009. 02. 25. 22:26
Előzmény: #72  TrendMan
#73
Vállalom a bal agyféltekés gondolkodást. Ez ugyanis a racionalitás és logika féltekéje. Ilyen kérdésekben mi más kellene, ha nem ez? A jobb marad a családnak, a szerelmnek, stb...

"Ha úgy érzem, hogy nemes célra megy, akkor odajuttatom így vagy úgy azt az 500 Ft-ot.
Ha úgy gondolom, hogy a korrupt állam benyeli, akkor ha tehetem, nem vallom be."

Egyrészt az adódat és a vitabeli adóssághoz hozzájárulást is ugyanannak a korrupt államnak fizeted. Másrészt mindez nagyon nem érzés kérdése.
TrendMan 2009. 02. 25. 22:17
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#72
Ez megint egy tipikus bal agyféltekés kérdés.

Ha úgy érzem, hogy nemes célra megy, akkor odajuttatom így vagy úgy azt az 500 Ft-ot.
Ha úgy gondolom, hogy a korrupt állam benyeli, akkor ha tehetem, nem vallom be.
mondoka 2009. 02. 25. 22:12
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#71
Mi is csak még fennmaradt szimbólumok vagyunk ebben a szimbólikus világban. Ami a mégszimbólikusabbaknak áll...
Törölt felhasználó 2009. 02. 25. 22:12
Előzmény: #67  TrendMan
#70
TrendMan, ha te spórolhatsz 500Ft-ot az adódon, spórolsz, vagy a többet vallod be?
TrendMan 2009. 02. 25. 22:07
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#69
Az egy központilag kiötölt ötlet volt.
Egyébként a nészavazás nagy sikert aratott.

Használd a jobb agyféltekédet is, tudod azt, ahol a művészet lakik :-)
Törölt felhasználó 2009. 02. 25. 22:02
Előzmény: #67  TrendMan
#68
A szimbolikus 300Ft-os vizitdíjat leszavazták egy szimbolikus népszavazáson, hogy az embereknek szimbolikusan ingyenes egészségügyben szimbolikusan ne kelljen kinyitniuk szimbolikus pénztárcáikat.
TrendMan 2009. 02. 25. 21:45
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#67
Gepida és a többiek:
Mint mondottam volt, ezt szimbólikus ötletnek kell tekinteni.
Életünkből hiányoznak a szimbólumok, már a magyar zászló sem dobogtatja meg úgy a sziveket, mint régen és március 15. sem ünnep, hanem a politikai PR-kampány része.

Így pedig nem lehet előrehaladást, összefogást elérni. Az ország ügyei holtponton vannak.

Mindenki nagyon okos és mindenkinek a rövid távú, öncélú gondolkodása működik nagyon jól.
Lehet, hogy egy egyszerű emberre és egy egyszerű gondolatra van szükség, hogy mély igazságokat meglásson ?

Törölt felhasználó 2009. 02. 25. 21:33
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#66
Gepida, egyetértek:) Kb. hasonló színvonalú az ötlet.
Törölt felhasználó 2009. 02. 25. 21:20
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#65
Lehet ez is volt a cél,némi cinikusság,nehéz lenne ezt így megoldani,de figyelemfelkeltésnek megfelelő...
Törölt felhasználó 2009. 02. 25. 21:09
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#64
kozos szamla: halott otlet
egyreszt azert, ami ki is lett szamolva: fejenkent vegul tobb millio lenne
masreszt pl. nekem eszem agaban sincs fizetni spontan tobb milliot, mert arra gondolok, hogy 10 ev mulva megint ugyanitt tartanank es fizethetnenk ujra
- es akik eddig eltapsoltak a let azok jot rohognenek es ott folytatnak, ahol meg abba sem hagytak.. -
Törölt felhasználó 2009. 02. 25. 21:01
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#63
az is lehet. pedig drukkoltam neki. :)
Törölt felhasználó 2009. 02. 25. 21:00
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#62
Nem Isaura volt?))
Törölt felhasználó 2009. 02. 25. 20:58
Előzmény: #1  TrendMan
#61
Nem akarom megbántani a GYF-nek emailt írót. De kb olyan szinten mozoghat, mint azok a nyugdíjasok, akik annak idején Isadora kiszabadítására gyűjtöttek pénzt.

(Akik nem ismernék a sztorit: Isadora egy brazil szappanopera rabszolganő szereplője volt.)

Akik ezt a levelet egy pillanatig is komolyan veszik. Hát.... :))
Törölt felhasználó 2009. 02. 25. 20:49
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#60
georgee amit belinkelt reagálás rá

csak azt nem tudom a tv- k ilyen jo bankáros meséket miért nem vetitenek? tudja erre valaki a választ? :-)
a gyerekek biztos imádnák :)))
Törölt felhasználó 2009. 02. 25. 20:45
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#59
"Jaj már ennek aza lényege hogy rögtön arra a számlára menne a pénz a hol z adóság van , nem kellene semmit se szervezni 5 milliárdért, és csak úgy hogy ha x évig nem vesznek fel hitelt, és önkéntes alapon."
1. Hát ez jó, sikerült kiemelned a leglényegtelenebb pontot a szövegemből. Persze értem én, a többire nem tudsz ellenérvet írni.
2. "Önkéntes alapon". Ez vicces. Az adó kötelező, nézd meg a hajlandóságot. De mégegyszer, össznépi hajlandóság mellett is az adósságállomány 0.025%-a lenne. Ez mire elég?

Komolyan nem értem, ti nem szoktatok gondolkodni, vagy az alapműveletek nem mennek?
Törölt felhasználó 2009. 02. 25. 20:39
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#58
Jaj már ennek aza lényege hogy rögtön arra a számlára menne a pénz a hol z adóság van , nem kellene semmit se szervezni 5 milliárdért, és csak úgy hogy ha x évig nem vesznek fel hitelt, és önkéntes alapon.
Törölt felhasználó 2009. 02. 25. 20:32
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#57
Nem hiszem el ezt a naivitást, ami itt meg.
"Nos , kedves pénznyelő, akkor kérlek a mai hírt légyszíves kommentáld!
Tehát részleteiben:
Először is miért volt ez a törvény jó és milyen jól átgondolt kormány stratégia mentén alkották meg?"
1. Már a felvetés is rossz, mert ilyen adómorál mellett, ki és miért is fizetne bármit is magától.
2. De tegyük fel, hogy mindenki fizetne. Számoljunk már. Mégegyszer: 500 Ft x 10 millió = 5 milliárd. Egy ilyen akció meghirdetése, megszervezése, adminisztrációja nagyságrendileg hasonló összeg lenne kb. (lásd népszavazás 5 milliárd), tehát alig maradna belőle.
3. Érdemben nem sokat javít az 1000, 2000, de 10000 Ft sem. Az 500 Ft /fő 0.025%, a 10000 Ft /fő pedig 0.5% (ahol azért már nagyon csökkenne a fizetési hajlandóság is) a teljes adóssághoz képest. Semmi.
4. Valaki felvetette: legyen rendszeres. Tök jó, az adó nem ilyen? Inkább fizessen mindenki rendesen adót. Az ilyen akciók helyett az adómorál javítása hatékonyabb módszer lenne.
5. A vizitdíj 300 Ft volt. Leszavazták az emberek. Azok, akiknek ezt is kéne fizetni. Ez 500 Ft lenne...
6. Így is úgyis az állampolgárok fizetik meg, tök mindegy, hogy adónak vagy adóssághoz való hozzájárulásnak hívják.

El kell felejteni.
Törölt felhasználó 2009. 02. 25. 18:37
Előzmény: #28  mondoka
#56
Találtam egy teljesebb verzió,keserű..... :(

link

Törölt felhasználó 2009. 02. 25. 12:55
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#55
Szia
Törölt felhasználó 2009. 02. 25. 12:53
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#54
ez is igaz na szia
Törölt felhasználó 2009. 02. 25. 12:52
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#53
egyébként az alapfeltevést értem hogy a joindulat vezérel ...de most már tényleg megyek :)
Törölt felhasználó 2009. 02. 25. 12:52
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#52
"amugy meg a legnagyobb jövedéki adó a cigin és a pián van ha nem tudnád... tehát akik ilyen termékeket vesznek nagyban hozzájárulnak az adosság visszafizetéshez" A tb kaszát pont az alkoholisták, és a dohányosok terhelik meg, arról nem beszélve hogy az alkoholistáknak a sok piától elgyengül a szív izmuk is, és ezért leszázalékolják őket.
Törölt felhasználó 2009. 02. 25. 12:50
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#51
de viszont tankolni kell na azon is jo sok jövedéki ado van... szépen hozzájárulok a "büdszéhez" stb..
Törölt felhasználó 2009. 02. 25. 12:50
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#50
"ha a sok csorónak, piára cigire van pénze "
Törölt felhasználó 2009. 02. 25. 12:49
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#49
van ilyen is... ;) amugy meg a legnagyobb jövedéki adó a cigin és a pián van ha nem tudnád... tehát akik ilyen termékeket vesznek nagyban hozzájárulnak az adosság visszafizetéshez...... nem tudtad??? félelmetes... a gondolat menet
na jo senkit se akarok megbántani.... se veszekedni mindenkinek a legjobbakat !
sziasztok
Törölt felhasználó 2009. 02. 25. 12:47
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
és aki nem cigizik nem piál siegfried? :) mert én nem...
Törölt felhasználó 2009. 02. 25. 12:45
Előzmény: #46  mondoka
#47
"Szerintem egy olyan megkötésel hogy az állam nem vehet fel több hitelt" 34-es hsz.
mondoka 2009. 02. 25. 12:43
Előzmény: #44  TrendMan
#46
Én szívesen adnék, mondjuk a 10x -sét is annak mint ami az elsőre eszembe jutott, ha tutira nem az lenne hogy :
-Az állambácsi egyik kezével kölcsönöket fizetne vissza az adományokból, a másikkal meg ennél nagyobb hiteleket venne fel.
Az lenne a boldog adományindító érzés, hogyha igenis az az adóság már nem lenne soha többé. Vagy legalábbis már soha többé nem lenne akkora összegű, csak kisebb.
exley 2009. 02. 25. 12:39
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#45
Jó a fejtegetéseitek, csak azt felejtitek el, hogy ezek egytől egyig ortodox kommunisták.
TrendMan 2009. 02. 25. 12:35
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#44
Én indítottam a totyikot, örülök a sok beszólásnak :-)

Igaz, hogy ha mondjuk évente 1 millió hazafi fizetne be 1x500 HUF-ot erre a számlára, az is csak egy nagyon elenyésző összeg lenne.

De miért ne lehetne ezt az 'aktust' szimbolikus jelentőségűnek tekinteni ?
+++
Gondoljátok amikor a Reformkorban Wesselényi báró bált rendezett a NEMZET ügyének megsegítésére, vagy mentette az árviztől szenvedőket - közben számolgatott ?
+++
Gondoljátok amikor '56-ban kitört a forradalom, akkor az egyetemisták, az ifjak, a forradalmárok azon törték a fejüket, hogy hány ezer orosz tank jön majd ellenük ???
Törölt felhasználó 2009. 02. 25. 12:34
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#43
Ezt én is így látom. Ha a politikai "elit" egyszer megérezné, hogy az emberek összefognak (nincs jobb és bal, csak fent és lent), akkor kissé megváltozhatnának a dolgok. Mint egy össznépi tüntetés: fideszesek, mszp-sek, árpád sávosok, cigányok mindenki. :) Utópia...
Törölt felhasználó 2009. 02. 25. 12:33
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
"igen a kisembereken mulik minden ha megértik az alapvetö összefüggéseket , és fellépnek az igazságtalansáok ellen"

De amig ennyi a tudatlantanulatlan ember erre esély sincs .... ez a szomoru valoság...
Te is tévuton jársz ez nem megoldás csak további lenyulás .....! :-) De majd remélhetőleg megérted..
Törölt felhasználó 2009. 02. 25. 12:27
Előzmény: #40  BudFox
#41
Tudom olvastalak tegnap otiban, én is tudom hogy nincs sok értelme ennek az 500 forintnak, de legalább valmi öszefogás szerűnek a kezdete. Igaz törékegy, gyenge , butuska ötlet, de legalább nem az hogy szarom le , meg nem az én dolgom, nem érdekel, és monyon le hozzá állás.

Topik gazda

TrendMan
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek