Topiknyitó: trendelek 2009. 01. 28. 09:08

Adóbevallás 2008  

A 2008-as 853-as elektronikus adóbevallás tanulmányozástam. Azt véltem felfedezni, -melyről eddig én még nem hallottam - hogy a korábbi években befizetett tőzsdei nyereséget vissza lehet igényelni a pl. tavaly realizált veszteségből - a

A 853-05-02-es lap 191-199 sorok u.n adókiegyenlítés címen.

Eddig abban a tudatban voltam, hogy csak a korábban elhatárolt veszteséget lehet a majdani nyereségből jóváirni. - Jól látom?



... viszont a már többször javított kitöltőprogram még mindig rosszul számolja ki a 199-es sort!... szvsz.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 02. 01. 21:47
Előzmény: #59  mondoka
#60
Segítséget szeretnék kérni egy Ebokeres tőzsdéstől az adózással kapcsolatban. Ugye autómatikusan levonja az adót? Akkor most mit kell kitöltenem ha nettó eredmény negatív lett? Előre is köszönöm a segítséget.
nagy.ati.andras@gmail.com
mondoka 2009. 02. 01. 20:21
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#59
Kinekjóváírt? Micsoda? Milyenköltség?
Már megbocsáss, de a day trade is tőzsdei ügylet. Annak hogy egy pozoció 5 évig , vagy 5 percig volt fentartva tudtommal nincs jelentősége. -Tévedek?
Törölt felhasználó 2009. 02. 01. 17:28
#58
Vigyázzatok, mert a day trade ügyletekben jóváírt összegek is költségként szerepelnek, és ezek nem vehetők figyelembe, mint költségek!
Törölt felhasználó 2009. 02. 01. 14:10
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#57
? :(

Nem értem miért nem válaszolsz rá!?
Törölt felhasználó 2009. 02. 01. 12:14
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#56
Törölt felhasználó 2009. 02. 01. 12:08
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#55
most gondoltam hogy erre meg a tobbire is valaszolok de inkabb nem

jo adozast mindenkinek...
Törölt felhasználó 2009. 02. 01. 11:46
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#54
Egy másik topikban erről már többen írtunk és akkor utána jártam. A real time nem levonható, az biztos!! Az internet sem!
Hogy miért? Azért, mert a befektetési törvény meghatározza, melyek minősülnek befektetési szolgáltatásoknak, pl bróker, és mi egyéb szolgáltatásnak Pl real time. Ha jól emlékszem az SZJA törvény úgy fogalmaz, hogy levonható a befektetési szolgáltatási tevékenyésg és a befektetési szolgáltatási tevékenységet kiegészítő szolgáltatás ellenértéke, no ezen törvényben a real time csak egyéb szolgáltatások között van felsorolva.
lalitipp 2009. 02. 01. 11:22
#53
Segítsen valaki!Tőzsdén kereskedett,zártvégű befektetési jegyeket vettem.Azt írja,hogy a nyereség kamatadónak minősül,amit levonva fizetnek ki.Ez oké annak aki jegyezte névértéken.És aki névérték alatt vette?Névértékig árfolyamnyereségadó,utána kamatadó?Ez volt az egyik.A másikat lejárat elött eladtam azt árfolyamnyereségadóval számoljam?Remélem nem volt túl zavaros.
Törölt felhasználó 2009. 02. 01. 08:58
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#52
Tévedsz. Ha utólag találsz olyan tételt ami valós és elszámolható veszteség, költség, azt önellenőrzéssel módosíthatod (feltéve, ha még nem ellenőrizték az érintett időszakot) bármikor.
Az egy más kérdés, hogy ez esetleg felhívja a figyelmét az APEH-nek egy igazi ellenőrzésre, de ha nincs takargatnivaló, akkor miért ne, sőt.
Pandix 2009. 02. 01. 00:33
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
Dehogynem!
Akit egyszer a tőzsde füstje megcsapott... :)
Törölt felhasználó 2009. 02. 01. 00:25
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#50
igy van!
nagyon fontos hogy ha iden volt veszteseged akkor azt ird be a bevallasba mert ha jovore nyereseged lesz akkor csak igy allithatod szembe vele
ha most nem irod be jovore mar keso lesz akkor mar nem veszik figyelembe

tehat akinek vesztesege van semmibe nem kerul beirni legfeljebb nem hasznalja ki ha jovore is vesztesges lesz
de akkor mar ugysem tozsdezik tovabb :)
Törölt felhasználó 2009. 02. 01. 00:23
Előzmény: #47  Pandix
#49
olvasd el ujra
a torveny szovege itt is egyertelmu
minden olyan koltseg levonhato amit kifejezetten a nyereseg megszerzesere forditottal es csak arra!
tehat realtime biztosan levonhato mondjuk az internet elofizetes aran meg vitatkozhatsz az apeh-hel mert azt masra is hasznalhatod
olyan koltseget vonsz le amit csak akarsz
konkretan a papirokat csak akkor kerik be ha ellenoriznek
nincs kulon olyan rovat az adobevallasban hogy realtime levonas tozsdezoknek...
Törölt felhasználó 2009. 02. 01. 00:21
Előzmény: #34  kerikoma
#48
nem igenyelheto vissza
olvasd el jobban a torveny szovege egyertelmu
az adokiegyenlites csak a korabbi evben mar bevallott vesztesegre vonatkozik amit az ez evi adodbol levonhatsz ezert kiegyenlites
ha 2007-ben nyereseges voltal akkor az azert volt mert 2006-ban nem volt elszamolt veszteseged igy az ado meg lett fizetve kesz pont lezarva
nem lehet utolag visszaigenyelni a torveny szerint
Pandix 2009. 01. 31. 23:44
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#47
A bróker jutalékát szerintem is biztosan le lehet vonni. Az én brókercégem olyan igazolást küldött tavaly, ahol a nyereség/veszteség már eleve a jutalék levonásával volt számolva.
Ezenkívül volt az igazoláson ún. "járulékos költség" is, ami az éves számlavezetési díjat tartalmazta. Már nem emlékszem, hogy ezt levontam-e vagy sem.
Korábban voltak itt viták, hogy akkor levonható-e pl a real time adat előfizetés díja is, mivel az is költség, de szvsz az lett a konszenzus, hogy az már nem.
trendelek 2009. 01. 31. 10:30
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#46
Igen, az ügyleti költség...szvsz.
Törölt felhasználó 2009. 01. 31. 10:13
Előzmény: #38  kata311
#45
És mi a helyzet a bróker jutalékkal? Azt is le lehet vonni a nyereségből és csak a maradék után fizetni a 20%-ot?
Pandix 2009. 01. 30. 23:55
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#44
Nem lehetne valahogyan elérni, hogy az Adóbevallás témában is jöjjön időnként egy szakértő a Portfólióba, aki minden kérdésre válaszol, ugyanúgy, ahogy a papír kétszázasok kivonásával kapcsolatban is válaszolt az olvasók kérdéseire az MNB szakértője?
Ez az adókiegyenlítés szerintem mindenkit érint ezen a fórumon.
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 12:42
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#43
Mit lehet visszaigényelni?

Szegény APEH! :))

link

No, nem ez az egyetlen hibás nyomtatványa, Pl. 0901-is az.

Csak tudnám miért tart olyan sokáig kijavítani.
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 12:19
Előzmény: #40  kerikoma
#42
Hmmm.... érdekes. Nagyon úgy tűnik, hogy vissza lehet igényelni...

DE miért nincs ez sehol konkrétan leírva???

Mármint a példákon kívül.... a törvényszövegből meg...
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 12:17
Előzmény: #37  trendelek
#41
És téééééényleg. Végigcsináltam a példatári feladatokat. Le vagyok döbbenve. Mivel tavaly nem voltam érdekelt nem foglalkoztam vele, de ha hazaérek megnézem bizti nem volt még ez a "szabály".

De a progi tényleg nem számolja jól.

Remélem azért sokan visszakapnak egy csomó pénzt. Jövőre már ezt is tudom :)))

Azért olyan furi ez az egész....

Topik gazda

trendelek
3 3 4

aktív fórumozók