Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 01. 16. 11:26

RFV 2009  

Nem tudni miért adják és ki adja itt el, de nem hiszem hogy pluszban dobálják kifelé a pakkokat.



Az alját nem látom egyenlőre, de én vettem az elmúlt napokban.



2010 előtt és 10000 alatt nem áll szándékomban megvállni tőle.

Ha csak.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 06. 01. 21:45
Előzmény: #16318  Törölt felhasználó
#16320
A nagy nyugtatgatások és reménykeltések közepette sajnos én csak az egyenlegemig látok ami 2400 forint/rv nem realizált nyereséget mutat... és ez nagyon fáj, nem egész 1 hónap alatt...

MNYP para totál feljtős...
De nem ok nélkül döntenek be egy részvényt 20%al... És sajnos csak azt tudom hangsúlyozni amit a múltkor: Soós kijelentése a túlzott optimizmusról nagyon nem tett jót... Gondolom neki sem mindegy a 40%-nyi részvényénél ez 2400 forint...
Törölt felhasználó 2011. 06. 01. 21:37
Előzmény: #16277  Törölt felhasználó
#16319
De milyen szabályokat? Minden törvényes keretek között folyik.
Ez a piac szerencsére még igen szabályozott.
Az meg sehol sem volt/lehet deklarálva, hogy egy rv. csak felfelé mehet.
Itt tudomásul kell venni, hogy aki kimegy a harctérre golyóálló mellény és fegyver nélkül, azt előbb utóbb szétcincálják.
Itt toppon kell lenni, mint szellemileg, mint lelkileg.
USA-ban van, hogy egy egy kockázatitőke társaság megborít -50%-ot egy-egy kis biotech céget, ha nem jön be a licence, vagy félresiklik egy kutatás. És szemek sem rebbennek.
Itt meg HA félresiklott a marosvásárhelyi projekt, akkor ne csodálkozzunk, hogy a projektre ment 3-5k-t, a -30% profitra meg esik 2k-t.

A kövény kibocsátás is jelentős jövőbeli teher, kockázat.
Törölt felhasználó 2011. 06. 01. 21:30
Előzmény: #16248  Steelman
#16318
savanyú a szőlő,mi lúzerkém? még nem nagyon láttalak itt, jöttél kicsit kárörvendeni, mi? gratulálok. legyen ennyi örömöd az életben! bocsánat, ez nem is óhajtó mondat.. ez így hangzik: ennyi örömöd van az életben...
srácok, befektetőtársaim! ne pánikoljunk már!!! szépen, higgadtan, nyugodtan számba kell vennünk az infókat, tényeket!
mi is történt? van egy akvizíció, profilba illő, jó áron, minden részvény elemző szerint "értékteremtő", ami ezektől is sokkal fontosabb, az eleddig teljesen hiteles menedzsment szerint is értkteremtő akvizíció, aminek köszönhetően jelentős ugrást hajt végre a cég, minden pénzügyi mutató tekintetében, mint árbevétel, EBITDA, nettó profit (lásd tegnapi gyorjelentés). nézzük csak a főbb számokat, árbevétel 5xöröződött, EBITDA duplázódott, nettó profit (ok, hogy az akvizícióból fakadóan egyszeri pü-i tételnek köszönhetően) kb. 9xereződött!!! regionális szereplő lett közép-kelet-európában, belépett az új és nagy, nagy kehetőségeket jelentő lengyel piacra.
olvasom a félrevcezető, megtévesztő, valótlan ellenérveket, mint:
ellenérv 1=faszság: nem organikus módon növekszik a cég, és ez mennyire gáz.. de vazzee, mi más teremtette meg az akvizíció lehetőségét, mint az eddigi, remek organikus növekedés maga???
ellenérv 2=baromság: miből fogja ezt az akvizíciót a cég finanszírozni?? múlt héten adtak el lengyelo-ban (figyelem, nagyságrendekkel nagyobb tőkepiac, és piac mint magyarország!!) 1.9 mrd forint értékben 5 éves!! kötvényt!! szerintetek a lengyel intézményi befektetők puszira, vakon jegyeznek le ennyi E-star kötvényt?? a magyar kötvénykibocsátást is figyelembe véve, az eddigi tapasztalatok alapján mondhatjuk nyugodtan, hogy gyorsan, jelentős mértékű forrást tud bevonni a cég kötvénykibocsátás formájában, és akkor a banki forrásokról még nem is beszéltünk. ami a lengyel tőzsdei bevezetést, kötvénykibocsátást, üzleti leehtőségeket illeti, szerintem elég megnézni ezt a linket: :link
szerintetek ilyen, valószínűleg tűz közelében lévő lengyel mendezsment tag véletlenül fogja kapni a tiszteletdíjukat az igazgatóságban? vsgy vmi hasznot is tud hozni a cégnek?? mindenki döntse el ezt maga, saját belátása szerint, az úriember rövid életrajza alapján...
ellenérv 3=ostobaság, hogy az akvizíció nélkül a negyedéves számok nem jók... az akvizíciót elfelejtve az árbevétel több mint 900 millával nőtt, azt meg mindenki tudta mér régóta, hogy a romániában kevesebben csatlakoztak a távhőre, mint amit vártak, de ennek EBITDA hatása - 50milla, ami a mostani ebitdának a 6%-a csupán. illetve itt jelentős csatlakozási igény mutatkozik, szóval a növekedési potenciál jelentős.
ellenérv 4= ökörség, nyugdíjpénztári para, szaga 2, 3 vagy 4. egyértelműen, világosan lenyilatkozta Soós Csaba, hogy a utilico, aztán meg a lengyel 2. legnagyobb nyugdíjpénztár belépésével, ez a kockézat kiárazódott, és nincs mér szignifikéns nyugdíjpénztári eladó pakk. egészen enevetséges most ezt a csontot megint előhútni, és csámcsogni a nagy semmin...
szóval tipikusan az történik ,hogy egy adott szituációra, történésekre (ami véleményem szerint rosszindulatú short spekuláció), utólag gyártunk hamis, alaptalan, buta elméleteket. aki itt a nagy pánikban (amit tudom nem könnyű) tiszta fejű tud maradni, és tud racionálisan gondolkodni, az látja, hogy a sztori nemhogy nem sérült fundamentálsian, csak erősödött, nincs semmi fundés gikszer, probléma. ezért én nem adok semmit, sőt, veszek még ilyen árakon, mert olcsó a papír. nekem nagyon úgy tűnik, hogy a former barátom (akit páran teljesen méltánytalanul és igazságtalanul támadtak ma, asszem neki sincs varázsgömbje pedig.. legalábbis még nekem sem mutatta...) által a múlt héten, vagy azelőtt említett szcenárió valósul meg, amikor beöntik a pappert x mennyiséggel, és 3-4x annyit tudnak visszavenni utána. 2 héttel ezelőtt adott volna vki 10,500on pappert?? sztem senki. és most? hát én most sem fogok. kitartás, régóta itt lévő, a papper mellet kitartó befektetőtársak, kitartás! ez egy jó, értékteremető cég, remek befektetés továbbra is!
Törölt felhasználó 2011. 06. 01. 21:23
Előzmény: #16239  bronz
#16317
1 nap alatt? Látom nem dolgoztál államigazgatásban. Ott egy tűzőgép beszerzés is napokig tartó papírozgatás.
Törölt felhasználó 2011. 06. 01. 21:20
Előzmény: #16229  DMolnar
#16316
Hát régebben nem így beszéltél "komám".
Törölt felhasználó 2011. 06. 01. 21:19
Előzmény: #16307  DMolnar
#16315
Reméljük, hogy a busás haszon a 12-höz képest lesz busás és nem a mai naphoz képest!
Törölt felhasználó 2011. 06. 01. 21:15
Előzmény: #16312  Törölt felhasználó
#16314
Nagyon szép írás, ritkán lehet ilyen személyes tapasztalatokat itt olvasni.
Törölt felhasználó 2011. 06. 01. 20:40
Előzmény: #16302  DMolnar
#16313
"szeretnék olyan lenni mint Te."

Ő a pápa, te a szektatag.

Törölt felhasználó 2011. 06. 01. 20:38
Előzmény: #16307  DMolnar
#16312
Ok,DMolnár, nem vagyok bosszuálló, mint a kiválasztott zs...zsiráfok.

Szóval, határhelyzet van. Volt egy sztori--rfv duplázódunk,senki sem ismer bennünket,fű alatt nagyot húzunk--tartott 2011.május elejéig. Élt 2 évet. Én éppen 15 éve húzom az ipart.nemegyszer átéltem a mai napot. Nem esett jól--3 hét alatt épp 32 millió a mínusz-- de pont ezért tudom:ennek be kellett következnie.
A DMolnár-féle kezdő--de megértve,és megpróbálva segítve--résztvevők pánikreakciói érthetőek. Én is ezt csináltam, amikor megyó éppen tromphfolt 9 éve. Mindenem elment.eladtam,elegem lett soha ne lássak tőzsdét....Megértem, és bocs, de elnéző mosollyal szemlélem.
Szóval a papír,itself. Ne lássunk összeesküvést, bár bizonyos esetekben nem vagyok ellene...Egyszerűen 2 éven át former mindig megfogta ha ilyen volt a szitu,5-10.000 darabbal az ár ott volt, ahol célszerűnek láttam...de most nem akartam:de Molnár egyet ne felejts el:ha én tételt adok, akkor csak úgy, hogy az ár emelkedjen(remember last october 9500-9800).Miattam az ár sohasem fog esni.....

A mai esés az elmúlt hónap rózsaszín szemüvegének eredménye:csak fel15-20-30k-ik..
Megsúgom:meg lesz, de nem úgy és nem akkor amikor a legtöbben várják. Értsétek meg: a tőzsdén egyszerre mindenki NEM nyerhet...
Kell kirázódás...a tanulópénzt--15 év után-- 30 millióm bánta..Jó pap...

DE:ma láttuk az alját.Kéretik számonkérni(nem júl1-én)...Felnőtté váltunk....
Aki maradt, erős...Aki ma a lövészárokban hátat fordítva menekült,az nem fegyvertárs..Szerintem elhullott...lehet ezért veszett el ERDÉLY?
egyetleneim 2011. 06. 01. 20:36
Előzmény: #16310  egyetleneim
#16311
Tessék meghallgatni!

link
egyetleneim 2011. 06. 01. 20:27
Előzmény: #16295  Törölt felhasználó
#16310
Én a mai napot vásárlásra használtam ki, a záró alapján nem jártam rosszul.
Arra a kérdésre, hogy a cég tudja e fizetni majd a kötvényeit a múlt heti beszélgetésen Kassai azt a választ adta, hogy a cég már 2011 q1-ben is fizetett kamatot, minden gond nélkül. A kötvények lejáratát úgy időzítik, hogy ne egyszerre járnak le. A lejárat előtt kb. fél évvel pedig refinanszírozzák az adott sorozatot, hogy a hirtelen kifizetés ne fogja meg a növekedést. A következő refinanszírozási kockázat 2013 nyarán-őszén időszerű, de akkor ez már egy másik, sokkal nagyobb cég lesz.
Most meggyőződésem, hogy első sorban az EETEK akvizíció le nem zárását árazza a piac. Szerintem a lakossági jegyzést megvárják a lezárással és utána jön az új profitelőrejelzés.
Törölt felhasználó 2011. 06. 01. 20:14
Előzmény: #16307  DMolnar
#16309
A grafikont nézve még mindig szinte tökéletes mása a mostani események a tavaly nyári-őszi eseményeknek....Ez alapján itt kéne lenni a korrekció (mutyi) aljának de majd meglátjuk a következő napok mit hoznak
grizzly_geza 2011. 06. 01. 19:45
Törölt hozzászólás
#16308
DMolnar
DMolnar 2011. 06. 01. 19:39
Előzmény: #16302  DMolnar
#16307
Nem csak a tőzsde miatt voltam (vagyok) ma idegroncs, szóval tényleg elnézést kérek a kirohanásért. Former, ha bejön július elejére a "busás reward", akkor küldök neked egy kartont a kedvenc boromból. Deal?
grizzly_geza 2011. 06. 01. 19:37
Törölt hozzászólás
#16306
grizzly_geza 2011. 06. 01. 19:36
Törölt hozzászólás
#16305
bronz 2011. 06. 01. 19:35
Előzmény: #16301  exmnbs1
#16304
Lehet, hogy a jól értesültek szórták, mert esetleg nem annyi profit várható, mint amiben sokan reménykednek?
grizzly_geza 2011. 06. 01. 19:34
Törölt hozzászólás
#16303
DMolnar
DMolnar 2011. 06. 01. 19:30
Előzmény: #16270  Törölt felhasználó
#16302
Kösz. Nem mondtam semmi olyat, amin ennyire be kéne vágnod a durcit, szeretnék olyan lenni mint Te. Konkrétan én így csináltam volna. Mindegy, lemondtam tegnap a reált, most elmegyek 3 hétre nyaralni. Remélem bejön a júliusi ígéreted és megmarad a guruság. Maradok tisztelettel: D.Molnár.F.
exmnbs1 2011. 06. 01. 19:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#16301
a 2 legfontosabb kérdést feltetted!

Topik gazda

kelvin
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek