Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 01. 16. 11:26

RFV 2009  

Nem tudni miért adják és ki adja itt el, de nem hiszem hogy pluszban dobálják kifelé a pakkokat.



Az alját nem látom egyenlőre, de én vettem az elmúlt napokban.



2010 előtt és 10000 alatt nem áll szándékomban megvállni tőle.

Ha csak.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 05. 20. 09:08
Előzmény: #15598  DMolnar
#15600
Miért nem lehet a kötvénykibocsájtás eredményét bejelenteni?!
treff
treff 2011. 05. 20. 09:07
Előzmény: #15598  DMolnar
#15599
f*sza kezdés...
DMolnar
DMolnar 2011. 05. 20. 09:05
Előzmény: #15596  Ronin_
#15598
10312 eddig az alja 800 darabbal... kínomban röhögök :D
Törölt felhasználó 2011. 05. 20. 09:04
Előzmény: #15596  Ronin_
#15597
Utilico 9k átlagáron az Aviva 10k körül szált be hasonló nagy befektető esetén a 10k körül várható valami, szvsz erre reagált Soós Úr:Előreszaladt árfolyam.
Ronin_ 2011. 05. 20. 08:05
Előzmény: #15595  DMolnar
#15596
"Nem mondtam sok újat, de 10k alá ha beesik, az Utilico és az Aviva is ráncolni fogja a szemöldökét, abban biztos vagyok. "

Én kihasználnám a helyükben egy jó kis vételre. Ilyen alapoknál mindig van szabad pénz.
DMolnar
DMolnar 2011. 05. 20. 07:59
Előzmény: #15592  Törölt felhasználó
#15595
Látom lassan mindenki beér a műszakba :)
Durmitor és Former kicsit meg tudtak nyugtatni, jót fog tenni az idegrendszeremnek ha 1 hétig be se kapcsolom a PETIt.

Kicsit lehiggadtam tegnap óta, elmondom én mit érzek.

Eszetlen, agyatlan, buta módon be lett öntve, egyértelmű cél az ár letörése, pánik generálása. A cél viszont több is lehet.

Vagy valaki közepes méretű (1% alatti tulaj) ki akar szállni és mindegy neki hogy 4, vagy 5-szörös haszonnal teszi. Vagy nagyobb halról van szó és beáldoz 5-10 ezer darabot, hogy elszedhessen 20-30 ezret az amúgy is kicsi, 20% alatti közkézből.
Az is lehet, amit már többen írtak, hogy árat kell csinálni egy új halnak. Nem igazán értem ez esetben miért nem lehet könyvön kívül átadni nekik megegyezés szerinti áron. Így nem volna rizikó.
Van rá esély, hogy sokan megijedtek Soós Úr szavaitól (előreszaladt árfolyam, profit warning), vagy félreértették. Szerény véleményem szerint ha a 7500-as aljat vesszük és beszorozzuk 2-vel, mivel a Cég épp megduplázta a fundáját, akkor egy szolíd 15 ezres célár volna fair már most. Ha az Erste 2011-es 14k célárát vesszük, akkor alsó hangon is 20-24k várható. Most ez még hagymázas álomnak tűnik, de 9200-nál a 10k is annak tűnt sokak számára.

Nem mondtam sok újat, de 10k alá ha beesik, az Utilico és az Aviva is ráncolni fogja a szemöldökét, abban biztos vagyok.

Legyetek jók, dolgozzatok szorgalmasan, és ne üljetek fel a provokátoroknak, akik csak durrogtatnak. Pl. hogy ő maga a Concord és neki köszönjük a tegnapit, meg hogy leverik 7000-ig. Az OTP-E-star részvény árfolyamot hasonlítgatni meg nagyon amatőr dolog, tessék kicsit tanulni a tőzsdéről ;)

Ronin_ 2011. 05. 20. 07:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#15594
Látom, te már megint megmondó ember vagy...
Ki fizet érte?
Törölt felhasználó 2011. 05. 20. 07:45
Előzmény: #15589  egyetleneim
#15593
Tavaly vettem 9.800-on leeset 7.200-7.300-ig,belevettem kiültem.Most 12.300-ról van a nagyja,11.400-on belevettem,ha tovább esik egy hét múlva megint tudok venni.Ezt is ki fogom ülni.
Törölt felhasználó 2011. 05. 20. 06:06
Előzmény: #15591  Törölt felhasználó
#15592
Bocs, korán van:)
Törölt felhasználó 2011. 05. 20. 05:57
Előzmény: #15590  Törölt felhasználó
#15591
Jó reggelt kívánok.Félreértetted, én arra a rossz dumára írtam, amire Te is reagáltál, és nem a Te beírásodra.
Törölt felhasználó 2011. 05. 20. 05:39
Előzmény: #15579  Törölt felhasználó
#15590
VadSpeki alias Jhonny1 2 hónappal ezelőtti dumájára próbáltam utalni amikor szétoffolva a topikot kifejtette, hogy 9000-ről a vadspeki főiskolás haverjaival felspekizik 15k-ig. Ha a viccet sem érted nagyon meg lehetsz zuhanva. Szép napot.
egyetleneim 2011. 05. 19. 23:52
Előzmény: #15588  Törölt felhasználó
#15589
Én a magam részéről vételen gondolkodom megint, megjegyzem nem adtam el egy darabot sem. Azt nem tudom megítélni, hogy csak le akarják nyomni az árat, vagy egy alap száll ki. Ahogy látom a kis papírokat nagyon adták most. Persze a nagy menetelő esik a legnagyobbat, ez törvény.
Az viszont biztos, hogy sok lúzeren lehet most keresni. Egy közeli barátom 11.110-on adott el és 12.200-on vette vissza a héten.
Persze most ideges. Ki fogják rázni.
Törölt felhasználó 2011. 05. 19. 22:47
Előzmény: #15586  Törölt felhasználó
#15588
Azoknak, akik személyesen szeretnék megkérdezni a cégvezetést: link

A Tőzsdeklub csapata minden E-Star spekit nagy szeretettel vár május 26-án este 6-kor.
Törölt felhasználó 2011. 05. 19. 22:45
Előzmény: #15586  Törölt felhasználó
#15587
visszaterve a profit warningra Romaniaban, azert megjegyeznem hogy az onkormanyzat mar jelezte hogy karpotolja az E-start a keves visszacsatlakozo miatt. Tehat itt mar van egy jelzes azoknak akik kovetik a reszvenyt. Szerintem itt a fonok inkabb vissza akarta folytani a tulzott optimizmust, mert mar egy 40%-os profit novekedes is kiabrandithatonak tunik egyeseknek :)

A masik pont, a tulaj illetve a menedzsment tobbszor megemlitette, hogy Romania az egyik legkedvezobb celpont a ceg szamara. Jo kapcsolatuk van az onkormanyzatokkal, es en meg szamitanek egy-ket uj projektre.

Jo ejt!
Törölt felhasználó 2011. 05. 19. 21:57
#15586
Mi ez a para Tisztelt Tulajdonos Társak?

Láthatóan valaki olcsón szeretne venni és ezért bármire képes. Aki nem bírja a történéseket, az kapcsolja ki az infókat hó végéig, akkorra ígérték az első negyedévest. Nem hinném, hogy csalódás lesz, és ezt páran pontosabban is tudhatják, na ők szeretnének olcsón venni még.
Ha nem ez lenne a céljuk, akkor felhajtottak volna maguknak vevőt jobb áron az eladandó mennyiségre.

A Romániáról szóló hírek sem újak, aki követi az ottani sajtót, annak ez nem volt meglepetés, ahogy nyílván a vezetőségnek sem, ők ugyanis a tervezett beruházások (pl. 8 kazánház helyett 6 – a szám nem pontos, csak a szemléltetés miatt), valamint költségek visszafogásával reagáltak még időben, ezért nem gondolom, hogy a jövedelmezőség csökkent volna. Valamint sikerült jóval magasabb egységárakat is lenyeletni az önkormányzatokkal. Viszont ahogy former is írta, a növekedési potenciál így most még magasabb.

Ha jól emléxem, akkor a lengyel kötvénykibocsátás zártkörű, ami magyarra lefordítva azt jelenti, hogy a kiválasztott szerencsések a könyvépítés után jól jövedelmező kötvényekkel gazdagodhatnak. Akik meg mégsem kaptak a kívánt áron, azok igyekeznek olcsón részvényt venni.

Nyugi, nem lehet minden hullámot meglovagolni, hacsak nem te kelted őket…

Régen láttam ilyen kiváló céget magyar tőzsdén, örülök, hogy vannak papírjaim!
Törölt felhasználó 2011. 05. 19. 21:55
Előzmény: #15583  Törölt felhasználó
#15585
Akkor Te is shortosnak születtél csak még nem tudod. Én sem.:-)

Törölt felhasználó 2011. 05. 19. 21:55
Előzmény: #15581  Törölt felhasználó
#15584
"Ez a romániai ál profit warning is egy szép nagy kamu..mert mit is mondtak" egyelőre kevesebben csatlakoztak, mint amire számítottak"

De ha kiderül, hogy kamu akkor az veszélyezteti továbbiakban a cég hitelességét.
Az igazmondás hosszú távú befektetés. (és mindig megtérül)
Törölt felhasználó 2011. 05. 19. 21:53
#15583
Ez hihetetlen... az utóbbi 3-4 hónapban, amibe beleveszek méreteset zuhan... legyen az rv vagy befjegy...
Törölt felhasználó 2011. 05. 19. 21:14
Előzmény: #15581  Törölt felhasználó
#15582
Jó estét kívánok. Téged vártalak.

"Ami még elő szokott fordulni, az a pszichológiai manipuláció. Nem egyszer megfigyelhető, hogy egy jelentősebb tulajdonszerzés előtt 10-20%-kal leöntenek egy papírt, majd elkezdik szép lassan venni.Leöntik 20-30 ezer darabbal, s nagyjából 2-3 szoros mennyiséget vesznek a visszavásárlás alatt. Őszintén nézzünk magunkba: hétfőn még mindenki hülye lett volna 12.000-en eladni a papírját. A tegnapi és a mai nap után ugyan melyikőtök nem adná szívesen ugyanezen az áron és még hálás is lesz érte..Esett 10%-ot, de ugyanoda már 15% emelkedés után vezet az út. Hát az bizony csábító egy realizálásra,nem? "

Én ebben bíznék, az első pontot sajnos nem értem.
Törölt felhasználó 2011. 05. 19. 21:02
Előzmény: #15571  Törölt felhasználó
#15581
Érdekes és tanulságos napok vannak mögöttünk.A teljes igazság úgyis csak utólag fog kiderülni, de egy biztos: a fundával semmi baj sincs,sőt sokan nagyon félreértelmezték a sajttáj-on elhangzottakat...
Amit látni: az "első" brókercégnél jó egy hete adogatják olyan magánszemélyek,akik nem állnak távol bizonyos meghatározó befektetési alapoktól. Hogy miért így és most teszik, egyelőre rejtély, bár vannak feltételezéseim:

1.Valahogyan kiszivárgott a lengyel sztori, s barátaink a bejelentés után nagy tételű, blokk-eladásokban gondolkodtak, döntően új szereplők irányába. Ez egyelőre nem jött be,s pánikszerű eladásokba kezdtek, mert még így is nyerőben tudtak kiszállni
2. Tudnak valamit, amit mi még nem:mondjuk egy nagy, eddig meghatározó tulaj közeljövőbeli kiszállását, s ezért olyan sietős az eszetlen öntés.Ennek azért igen minimális esélyt adnék.

Ami még elő szokott fordulni, az a pszichológiai manipuláció. Nem egyszer megfigyelhető, hogy egy jelentősebb tulajdonszerzés előtt 10-20%-kal leöntenek egy papírt, majd elkezdik szép lassan venni.Leöntik 20-30 ezer darabbal, s nagyjából 2-3 szoros mennyiséget vesznek a visszavásárlás alatt. Őszintén nézzünk magunkba: hétfőn még mindenki hülye lett volna 12.000-en eladni a papírját. A tegnapi és a mai nap után ugyan melyikőtök nem adná szívesen ugyanezen az áron és még hálás is lesz érte..Esett 10%-ot, de ugyanoda már 15% emelkedés után vezet az út. Hát az bizony csábító egy realizálásra,nem?

Ez a romániai ál profit warning is egy szép nagy kamu..mert mit is mondtak" egyelőre kevesebben csatlakoztak, mint amire számítottak" Nade, azt is mondták, hogy ettől csökken a cég nyereségessége?Ugye nem...tehát a potenciális majdani csatlakozók száma magasabb, mint a várt, s a cég nyereségessége sem romlott. Mi ez, ha nem potenciális növekedési lehetőség, ami a későbbiekben nagyobb nyerőt hozhat, mint amire sokan számítanak?

Egy szó mint száz: ha nem duplázta volna meg a cégméretet a napokban az E-star, lehetne egy kicsit aggódni a túlzott várakozások helyreárazódása miatt.
De így, hogy egyre komolyabb az alulértékeltség, nincs mitől tartani.
Nem mondom, hogy nem eshet tovább még egy kicsit, de talán nem is árt, ha a remény és a félelem egyszerre van jelen egy részvénynél, mert ez a tartós emelkedés feltétele. Utólag visszanézve talán túl sok volt a remény,kevés a félelem az utóbbi hetekben......

Topik gazda

kelvin
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek