Portfolio.hu fórum

Tisztelt Fórumozók,

A folyamatos véleménycsere biztosítása érdekében a fórumregisztrációban az alábbi változásokat léptetjük életbe:
Az új regisztrációk két hét után automatikusan élesednek.
Bízunk benne, hogy a könnyítés ellenére is folyatódik az a tendencia, hogy a fórum hangneme egyre kulturáltabb, higgadtabb.
Ami nem változik:
  • továbbra is érvényben maradnak a szigorú moderálási szabályok, vagyis
  • a személyeskedő, sértő hozzászólások után figyelmeztetés, majd kitiltás következik,
  • a közszereplőkkel kapcsolatos hozzászólások esetében (a nagyobb tűréshatár figyelembevételével is) szintén elvárt a kulturált véleményformálás.
  • bármely felhasználó jelzést küldhet a Portfolio.hu részére indoklással, ha úgy véli, hogy a Fórumban trágár, másokat sértő, az adott témától teljesen független, vagy bármilyen más szempontból kifogásolható hozzászólás született.
  • a Portfolio.hu minden felhasználót egyszer figyelmeztet arra, hogy megsértette a Fórum szabályait, második alkalommal figyelmeztetés nélkül letiltja az adott hozzászóló írásra vonatkozó jogosultságát.

További jó beszélgetéseket kívánunk!

Mi lesz veled Magyarország?

<< vissza a fórum témákhoz

1 [2] [3] [4] [5] [»] ... [2202]

Új hozzászólás | Nyomtatható verzió | betűméret: növel | csökkent

Hozzászólások oldalanként: 20 | 40 | 60 | 80 | 100   Sorrend: növekvő | csökkenő

(#44044) Re: statisztika....
Értékelés:  0
előzmény (#44028: _pampa) | válasz erre | Tegnap, 16:57
"Hagyják figyelmen kívül, amit mondok" a kampányban - két amerikai diplomáciai távirat szerint is erről beszélt a 2006-os választások előtt diplomatáknak Orbán Viktor.

A te logikád szerint, piktor azért nem csalta el a 2006-os választásokat mert elbukta azt? :))
ts3
Jelzés a moderátornak

(#44043) Re: Ezt láttam I. Orbán Ramszesz csodás piramisában
előzmény (#44039: penznyelo_) | válasz erre | Tegnap, 16:38
"Nem a kormányhoz, hanem az államhoz kerül. A kormány az állam egy szerve, a végrehajtó hatalom."

Ezen vitatkoznék.
Sajnos igaza van, ("ma") a kormányhoz kerül, és "ő" dönti el, hogy kinek osztogatja el, no meg minden hatalom is "ő".
Ezek után az sem csoda, hogy baj van a demokrácia értelmezéssel/felfogással...
tuksz
Jelzés a moderátornak
(#44042) Re: statisztika....
előzmény (#44041: _pampa) | válasz erre | Tegnap, 16:23
Idézd már be azt, ahol azt ismeri el, hogy "csalással jutott hatalomra". Ugyanis te ezt állítottad.
penznyelo_
Jelzés a moderátornak
(#44041) Re: statisztika....
előzmény (#44040: penznyelo_) | válasz erre | Tegnap, 16:19
Az öszödi beszédben.
_pampa
Jelzés a moderátornak
(#44040) Re: statisztika....
előzmény (#44028: _pampa) | válasz erre | Tegnap, 16:10
"Mert a Miniszterelnök elismerte, hogy csalással jutott hatalomra!"

Ilyet mikor és hol is ismert el?
penznyelo_
Jelzés a moderátornak
(#44039) Re: Ezt láttam I. Orbán Ramszesz csodás piramisában
előzmény (#44032: _pampa) | válasz erre | Tegnap, 16:09
"Minden adó, járulék a kormányhoz kerül.A költségvetésen keresztül osszák vissza a nagy ellátó rendszerekbe."

Jaj.
1. Osztják.
2. Nem a kormányhoz, hanem az államhoz kerül. A kormány az állam egy szerve, a végrehajtó hatalom.
penznyelo_
Jelzés a moderátornak
(#44038) Re: statisztika....
előzmény (#43994: penznyelo_) | válasz erre | Tegnap, 15:51
Főleg az Orbánét szeretné ,de szerintem abból nem kap ,nem jut neki mert Lázár és pár társa azonnal bekebelezi a kis gyomrába,pedig milyen jó lenne már neki is belőle . :o)
Csakisazigazat
Jelzés a moderátornak
(#44037) Re: Ezt láttam I. Orbán Ramszesz csodás piramisában
Értékelés:  -1
előzmény (#44035: _pampa) | válasz erre | Tegnap, 14:45
A járulékot arra kell felhasználni amire beszedik.

Az adóból kipótolható, de nem kötelező.
Azért kellett átnevezni, mert mint járulékot csak nyugdíjra lehetett volna felhasználni.
Nézd meg a 2013-ban "nem bevezetett" nyugdíjtörvényt, mi várható.

capaeledel
Jelzés a moderátornak
(#44036) Re: Ezt láttam I. Orbán Ramszesz csodás piramisában
előzmény (#44032: _pampa) | válasz erre | Tegnap, 14:36
"Lehet, hogy hiányos az ismeretem,de mindenkinek jár valamilyen címen rendszeres járadék,ha eléri az öregségi korhatárt."

Ha valakinek nincsen elégséges szolgálati ideje, akkor nem jogosult nyugdíjfolyósításra. Minimumfeltétel a teljes öregségi nyugdíj megállapításához, hogy a ledolgozott évek száma legalább 20 év legyen. Ha ez nem teljesül, de az öregségi nyugdíjkorhatárt elérve a kérelmező rendelkezik minimum 15 év szolgálati idővel, akkor viszont öregségi résznyugdíjt fog kapni.
link
capaeledel
Jelzés a moderátornak
(#44035) Re: Ezt láttam I. Orbán Ramszesz csodás piramisában
előzmény (#44033: capaeledel) | válasz erre | Tegnap, 14:32
Aki betölti az öregségi nyugdíjkorhatárt, de sohasem dolgozott mit kap minden hónapban?

A kormány más címen is szed be pénzeket,az csak technikai kérdés, hogy mit miből pótol ki.

Az, hogy miért nevezték át a járulékot adónak valószínűleg szintén technikai kérdés. Összefüggésben lehet a MNYP rendszerrel.
_pampa
Jelzés a moderátornak
(#44034) Re: Ezt láttam I. Orbán Ramszesz csodás piramisában
előzmény (#44031: capaeledel) | válasz erre | Tegnap, 14:26
Gyakorlatilag eddig egyik kormány sem tudta elfogadhatóan végezni a munkáját.Teli volt hibával a tv.alkotási munka.
A választóknak egyedül 4 évente arra van lehetőségük,hogy valamelyik pártot,listát támogassák szavazatukkal.Amennyiben próbálnának szakmai alkalmasság alapján dönteni olyan nem kormányozhatna aki már egyszer oda jutott.

szvsz
_pampa
Jelzés a moderátornak
(#44033) Re: Ezt láttam I. Orbán Ramszesz csodás piramisában
előzmény (#44032: _pampa) | válasz erre | Tegnap, 14:26
"Lehet, hogy hiányos az ismeretem,de mindenkinek jár valamilyen címen rendszeres járadék,ha eléri az öregségi korhatárt.Annak is aki sohasem fizetett semmilyen járulékot sem. "

Az öregségi nyugdíj csak a min 20 év szolgálati idő után jár.

"Azért kell kiterjeszteni az adókedvezményt a járulékokra, hogy az is igénybe tudja venni akinek nem annyira magas a jövedelme, hogy a levont adó fedezet lenne a kedvezmény mértékére. "

Az adó miatt csökkenteted pl az eü.-re járó összeget?

"Minden adó, járulék a kormányhoz kerül.A költségvetésen keresztül osszák vissza a nagy ellátó rendszerekbe."

Akkor szerinted semmi eltérés nincs az adó és járulék között ? Akkor miért kellett a 24%-os nyugdíjjárulékot átnevezni adónak ?

capaeledel
Jelzés a moderátornak
(#44032) Re: Ezt láttam I. Orbán Ramszesz csodás piramisában
előzmény (#44030: capaeledel) | válasz erre | Tegnap, 14:21
Lehet, hogy hiányos az ismeretem,de mindenkinek jár valamilyen címen rendszeres járadék,ha eléri az öregségi korhatárt.Annak is aki sohasem fizetett semmilyen járulékot sem.

Azért kell kiterjeszteni az adókedvezményt a járulékokra, hogy az is igénybe tudja venni akinek nem annyira magas a jövedelme, hogy a levont adó fedezet lenne a kedvezmény mértékére.

Minden adó, járulék a kormányhoz kerül.A költségvetésen keresztül osszák vissza a nagy ellátó rendszerekbe.
_pampa
Jelzés a moderátornak
(#44031) Re: Ezt láttam I. Orbán Ramszesz csodás piramisában
előzmény (#44027: _pampa) | válasz erre | Tegnap, 13:46
Nem nagyon értem a logikádat.
Ha leírom hogy valamin rontottak, akkor Te leírod hogy ez, és ez a dolog eddig sem működött rendesen.
Akkor ez magyarázat arra hogy bármit tovább lehet rontani ?
capaeledel
Jelzés a moderátornak
(#44030) Re: Ezt láttam I. Orbán Ramszesz csodás piramisában
előzmény (#44027: _pampa) | válasz erre | Tegnap, 13:30
"Annak hogyan alakul a"szociális" nyugdíja aki sohasem fizetett be a költségvetésbe egy Ft-ot sem? "

Annak nem jár nyugdíj. Legalább 20 év szolgálati idő kell az öregségi nyugdíjhoz. Ne keverd a szociális segélyt a nyugdíjjal.

"A gyermeknevelés költségével pedig visszafizeti ÁFA formában"

A járulékból járó adókedvezményről volr szó.Az egyik járulék, a másik adó. Az eü. járulékot az egészségügy kapja, az ÁFA-t a kormány.

capaeledel
Jelzés a moderátornak
(#44029) Re: statisztika....
előzmény (#44028: _pampa) | válasz erre | Tegnap, 12:46
Elkanyarodtunk az emlékmű kérdéstől.
Akkor mi lenne a megoldás ebben az esetben?
Nem építheti meg mert tüntetnek ellene?
Ki kellene kérni történészek véleményét?
Létezik idehaza "független" történész?

Amennyiben úgy döntenek, hogy mégsem építik meg akkor a következő kormányokra nézve kötelező lesz lemondani valami megépítéséről, ha az emberek tüntetnek ellene?

Rengeteg kérdés merül fel.
_pampa
Jelzés a moderátornak
(#44028) Re: statisztika....
előzmény (#44026: penznyelo_) | válasz erre | Tegnap, 12:37
Mikor írtam azt,hogy nem lehet tiltakozni a kormány ellen?
Hidd el, nem foglak gátolni abban, hogy kiállj a FIDESZ székház elé egy táblával a nyakadban:

Orbán monnyon leeee!!!!!

Tudod miért tiltakoztam? Mert a Miniszterelnök elismerte, hogy csalással jutott hatalomra! Nem én állítottam,ő ismerte el!
_pampa
Jelzés a moderátornak
(#44027) Re: Ezt láttam I. Orbán Ramszesz csodás piramisában
előzmény (#44019: capaeledel) | válasz erre | Tegnap, 12:31
Ez egy "izgalmas" kérdés.

Annak hogyan alakul a"szociális" nyugdíja aki sohasem fizetett be a költségvetésbe egy Ft-ot sem?

A másik pedig az,hogy pl a gyermekek után járó adókedvezmény a nagykorúsággal az iskola elvégzésével megszűnik és utána már fizet a rendszerbe.A gyermeknevelés költségével pedig visszafizeti ÁFA formában a kapott adókedvezményt.

szvsz
_pampa
Jelzés a moderátornak
(#44026) Re: statisztika....
előzmény (#44018: _pampa) | válasz erre | Tegnap, 11:56
Pampa, te öngólkirály...

"Én úgy értelmezem a mi demokráciánkat, hogy a választók felhatalmaznak szavazatukkal egy politikai pártot, hogy irányítsa az országot 4 évig. Döntsenek kitüntetésekről,beruházásokról,emlékművekről."

Akkor már csak azt nem értem, 2006-2010 között miért tiltakoztál itt folyton a szoci kormány ellen...

Tudod, mi a demokrácia felfogásotok? Ha ti vagytok a hatalmon, akkor bármiről, bármilyen módon dönthettek. Ha más, akkor az hazaáruló, népellenes stb. és ne döntsön semmiről.
penznyelo_
Jelzés a moderátornak
(#44025) Re: Ezt láttam I. Orbán Ramszesz csodás piramisában
előzmény (#44014: _pampa) | válasz erre | Tegnap, 11:47
""mikor csúcson van a hajléktalanság, a létminimum alattiság, az éhezés, a kivándorlás, az államadósság."

Ez volt a felvetés.

Stadion,uszoda vs. szegénység..."

Olvasni se tudsz? Pedig oszo szövegét be is idézted, majd szajkózod ugyanazt a demagóg baromságot tovább.

Vitaképtelen vagy az van. Vagy azért, mert szellemileg nem vagy rá képes, vagy mert érdekből vagy itt, aktivistaként pedig ez a dolgod.
penznyelo_
Jelzés a moderátornak
(#44024) Re: Ezt láttam I. Orbán Ramszesz csodás piramisában
előzmény (#44011: pampa) | válasz erre | Tegnap, 11:45
"Az oktatásra is fölösleges elkölteni"

A tiédre tényleg felesleges volt költeni...
penznyelo_
Jelzés a moderátornak
(#44023) Lefelé a lejtőn...
válasz erre | Tegnap, 10:53
"A választás azt bizonyítja, hogy nem számít, milyen közpolitikai teljesítményt nyújt a kormány. Ez a kormány az oktatásban, az egészségügyben, a társadalompolitikában, a gazdaságpolitikában, tehát minden fontos területen nagyon gyenge teljesítményt nyújtott, ha nem is mindenütt annyira borzasztót, mint az oktatásban. Ennek ellenére a törzsszavazók hatalomban tartják a Fideszt."
Ez teljesen egyértelmű. Hitványnak kell lenni, zéró közeli valóságos teljesítményt felmutatni és tapsol a strucccsapat...
link
Sigorszky
Jelzés a moderátornak
(#44022) Re: statisztika....
előzmény (#44018: _pampa) | válasz erre | Tegnap, 10:45
Gratulálok, megértetted a "lényeget".

Teljesen igazad van, sokkal jobb renccer az, amiben 10 szavazat összegyűjtésével akár le is lelőhetlek (mint (be)képzelt többség ), mint az én logikám szerinti, melyben igazolni kell minden olyan döntést, melyben embereket sértenek.

Éljen az anarchia, fúj emberi jogok, meg indoklás számonkérhetősége!

tuksz
Jelzés a moderátornak
(#44021) Re: Ezt láttam I. Orbán Ramszesz csodás piramisában
előzmény (#44020: _pampa) | válasz erre | Tegnap, 10:38
Leírnád hogy pl hogy alakul a nyugdíja annak aki az "adókedvezmény" miatt nem fizetett nyugdíjjárulékot ?
Az "adókedvezmény" terhére csökkentened az eü. ellátásra jutó összeget ?
Ez az adókedvezmény nem pénzelvonás az eü. rendszertől?

capaeledel
Jelzés a moderátornak

1 [2] [3] [4] [5] [»] ... [2202]