Portfolio.hu fórum

Tisztelt Fórumozók,

A folyamatos véleménycsere biztosítása érdekében a fórumregisztrációban az alábbi változásokat léptetjük életbe:
Az új regisztrációk két hét után automatikusan élesednek.
Bízunk benne, hogy a könnyítés ellenére is folyatódik az a tendencia, hogy a fórum hangneme egyre kulturáltabb, higgadtabb.
Ami nem változik:
  • továbbra is érvényben maradnak a szigorú moderálási szabályok, vagyis
  • a személyeskedő, sértő hozzászólások után figyelmeztetés, majd kitiltás következik,
  • a közszereplőkkel kapcsolatos hozzászólások esetében (a nagyobb tűréshatár figyelembevételével is) szintén elvárt a kulturált véleményformálás.
  • bármely felhasználó jelzést küldhet a Portfolio.hu részére indoklással, ha úgy véli, hogy a Fórumban trágár, másokat sértő, az adott témától teljesen független, vagy bármilyen más szempontból kifogásolható hozzászólás született.
  • a Portfolio.hu minden felhasználót egyszer figyelmeztet arra, hogy megsértette a Fórum szabályait, második alkalommal figyelmeztetés nélkül letiltja az adott hozzászóló írásra vonatkozó jogosultságát.
  • a Portfolio.hu dönthet arról, hogy figyelmeztetés nélkül, azonnal kitiltjaaz adott felhasználót.

További jó beszélgetéseket kívánunk!

OTP részvényesek ide!

<< vissza a fórum témákhoz

1 [2] [3] [4] [5] [»] ... [17095]

Új hozzászólás | Nyomtatható verzió | betűméret: növel | csökkent

Hozzászólások oldalanként: 20 | 40 | 60 | 80 | 100   Sorrend: növekvő | csökkenő

(#1025740) Re: Mi torhethet a jovo hettol kezdve?
Értékelés:  0
előzmény (#1025738: gtg) | válasz erre | Ma, 15:20
Vagyis van 130 forintról pakkod. :)
És kapsz rá az idén 200 forint osztit. Az azért nem rossz.
Mennyit is kaptál eddig összesen?

Az elméleti 63-szoros érték már csak hab a tortán. Eladnád? Vagy inkább tartod? Még tán a gyerekedre is ráhagyod? Mikor adnál túl rajta, ha nem lennél rászorulva?

No én erről próbálok beszélni. 8000-en nem éri meg osztipapírnak venni. De még spekának sem. Mikor fog érni 504 000 forintot? OK. Splitteljünk. Mikor fog érni 50k-t?
És 18-20 év múlva lesz az osztalék 11 851 Ft? Mert esetedet alapul véve ilyen számok kellenének kialakuljanak a jövőben.

Alapvetően nem az osztit akarom előtérbe nyomni. Az a bajom, ha az osztit kihagyjuk a képletből, akkor a spekaság jön elő. Funda alapon is. Mert ROE alapján annyit kell érjen. Ühüm. Ha van vevő. Mert a speka piacon annyit ér egy termék amennyit megadnak érte. A fundának az eredmény után fizetett oszti kéne legyen az alapja és nem a várható árfolyam.

De ez csak saját vélemény ...
macibear
Jelzés a moderátornak

(#1025739) Re: Mi torhethet a jovo hettol kezdve?
előzmény (#1025736: fulton) | válasz erre | Ma, 15:01
Ezen tipródtunk mi is Kontrával. A következőre jutottunk.

1, Shortolták. (Dupla költség.)
2, Paraszt-shortolták. Simán csak eladták a korábban vett pakkjait és alacsonyabb áron visszavették az aukción. (Megemelte a beszerzési átlagárát.)
3, Új vevők jelentek meg az aukción.
4, Új vevők az aukció után

A másnapi forgalom melyiket támogatja?

- A "magas" nyitó a negyedik pontot.

- A nyitás utáni forgalom az elsőt illetve a negyediket.
A shortolónak elvileg tök mindegy milyen áron zárta a két irányt ha csak magával kereskedett volna marad egy szinten. Neki egyedül az idő kellett hogy számítson. Minél hamarabb túl lenni a dolgon. A nem mutyis vevőnek viszont nem mindegy hol kap. Ő tolhatta fel az árat egyedül.

- Biztos volt olyan "mutyis" vevő, aki simán eladta akár ennyi haszonnal is a megszerzett pakkját a "mutyiból" kimaradt vevőnek. Valszín ez volt a forrása az eladói oldalnak a shortos bizniszelőn kívül

- A tiszta második és harmadik eset meg sem jelent volna a forgalomban másnap. Megvették, tartják. Csókolom.

A lényege, hogy itt bizony kiépült egy kisebbfajta long bázis. Annak pedig van stopszintje... És eltűnt a piacról egy adag vételi erő.

A pénteki forgalom már inkább arra hajazott, hogy vannak még mindig akik el szeretnének adni. Gyakorlatilag már csütörtök déltől ez a tendencia. (11:57:04 8425 3 db a legmagasabb utolsó kötés) Egyenletes forgalom mellett adnak egy szűk sávban. Igaz megveszik, de a vevők egyelőre nem kapkodnak. Igaz az eladók sem. El leszünk még ezen a szinten egy ideig.
macibear
Jelzés a moderátornak
(#1025738) Re: Mi torhethet a jovo hettol kezdve?
előzmény (#1025735: pomperj) | válasz erre | Ma, 13:37
Túldimenzionáljátok az osztalékot, az olyan cégeknél számít elsősorban, ahol nincs növekedési story. Ha az alapnak pénz kell, nem kell osztalékra várnia, egyszerűen eladja.
10 éves állampapír versus otp: tegyük fel, hogy éves átlagban 8 % roe-t hoz tíz évig (nem 15-öt, ahogy idén, hanem csak 10-et), akkor simán duplázódik az árfolyam. Én még annak idején vettem 1300-ért otp-t, mivel ez még a tizedelés előtt volt, az tíz mai papírt ér, tehát aki megtartotta, az több mint 60-szorozott a tegnapi árfolyamon.
gtg
Jelzés a moderátornak
(#1025737) Re: Mi torhethet a jovo hettol kezdve?
előzmény (#1025732: gtg) | válasz erre | Ma, 13:36
Szívom magamba a tudást. :)

Egyelőre így gondolkodom, de meggyőzhető vagyok bármire:
A részvényvásárlás két úton hoz hasznot:
1, Osztalék
2, Árfolyamnyereség

Az osztalék az tuti, az árfolyamnyereség pedig Fekete Tulipán. Egyik nap még egy arany egy hagymagumó másik nap meg semmit nem ér. Szóval amíg nem realizál az az eszközérték csak csalfa tünemény.

ROE: Ezzel az a gondom, hogy a saját tőke növekedése - márpedig az folyamatosan nőtt még 2008 után is az elmúlt két év kivételével - ellene hat az eredmény bővülésének. Mindannyian azt várjuk, hogy bővül idén az eredménye, nagyobb lesz mint tavaly volt. De növekszik a BV is. Azt várnánk ugye, hogy a BV az eredmény arányában nő. 2007 nyara után nem ez történt. Valaki hazudik.

Kamatmarzs.
A nyereség nagyobb része nem a kamatmarzsból, hanem a szolgáltatási díjakból származik. Kártya-, utalási-, számlavezetési díj. Stb ... Lassan már azért is fizetek, hogy köszönhetek: "Jónapot kívánok"-díj. Ezeket meg úgy emeli szinte ahogy akarja. Bevétel növekedése biztosított.

De végül is teljesen mindegy mi miatt nő a bevétele, az eredménye. Ezt várjuk. És ezt várják a speka befektetők is. Amikor pedig eleget emelkedett, realizálnak. Független a fundás várakozástól. Sőt akkor kell ugye eladni, amikor van vevő.

Nem azt mondom én, hogy nem mehet 10k fölé, azt mondom csak, hogy nem tud tartósan fölötte maradni. Mindaddig nem, amíg nem változtatnak az osztalék politikájukon. Itt pedig ellentét van a "régi" és az újonnan tulajdonossá válni óhajtók érdekei között. A régieknek jó úgy ahogy van, tisztességes osztihozamot kapnak a tőkéjükre, az újaknak viszont már drága ez a szint osztalékpapírnak. Nem marad más vevő ezen a szinten csak a spekák. Azok pedig képesek beshortolni is. Úgy mint 2007-ben tették ...
macibear
Jelzés a moderátornak
(#1025736) Re: Mi torhethet a jovo hettol kezdve?
előzmény (#1025729: macibear) | válasz erre | Ma, 13:01
Thomas küldi:

"Nekem van egy elméletem, ezzel a Gruppamás storyval kapcsolatban.
Elképzelhető, hogy megpróbáltak egyben vevőt keresni a pakkjukra, csak nem találtak olyan formában, hogy átkötéssel tulajdonolni akarta volna valaki.
Az információ, attól függ, hány vevőjelöltnél próbálkoztak, ismert volt, hogy nagy pakk kerül eladásra. Mindenki szeret legolcsóbban vásárolni, így nem éltek a felajánlott lehetőséggel, hanem long eladás, vagy shortnyitással leszorították az árfolyamot, 8800-ról szánkózott is az árfolyam.
Shortos verziónál dupla pénzeszköz kellett, mert nyitásra, és a könyvépítésben vásárlóként történő megjelenés párhuzamosan is futhatott.
7800-on tulaj, még az összes shorttal poziban maradáskor is nyereséges volt a művelet, mert 230 HUF-al magasabb volt a napimin, vagyis a könyvépítős pakkot mindenféle képpen haszonnal tudta átkötni shortzárásra, olyan formában, hogy könyépítős pakk eladás/shortzárós vétel.
A másik dolog ami befolyásolja a matekot, hogy milyen átlagáron nyitotta a shortot, ha 8400 HUF pl., akkor 600 HUF/rv a nyerő az ügyleten."
fulton
Jelzés a moderátornak
(#1025735) Re: Mi torhethet a jovo hettol kezdve?
Értékelés:  -1
előzmény (#1025732: gtg) | válasz erre | Ma, 12:36
Igy igaz. Egy evre es papiron.
Csakhogy eleg erdektelen, mert az investor ROE-bol, meg P/BV-bol semmit nem kap.
Biztos hallottad: Csak az ar fizet. Meg az osztalek.

Viszont, a 10 evre magat elszano OTP invesztor mai aron veve, 10 evre jo esellyel kap 10*2.2% hozamot. Oszt jonapot.

Aki meg 10 evre vesz letrasan allampapirt, az mit kaphat jo esellyel ?
A Magyar hosszutavu atlaghozam 6-7%, szoval 10*6% hozamot.
Igen, most eppen meg csak 3.73%-ot. De Eltolcsy sem kepes megakadalyozni orokre a kamat emelest; sak amig EUR es USD ilyen olcso kamat-hatszellel tamogatja.

A penz nem ravaszkodik; nem erdekli, hogy ha kicsit magasabb a kamat, akkor OTP nyeresege elvben nohet kicsit.
Hanem? Egyszeruen a magasabb hozamhoz gravital.

Egyebkent: van 19 evnyi OTP/allamkamat versenyre adatod.
Minden evre megvan a piaci kamat is, meg az osztalek is, meg OTP ara is. Miert nem szamolod ki? hogy mennyire futnak parallel? Meg fogsz lepodni.

pomperj
Jelzés a moderátornak
(#1025734) Re: Mi torhethet a jovo hettol kezdve?
előzmény (#1025732: gtg) | válasz erre | Ma, 11:41
A fő kérdés a ROE, ha idén csinál pl. egy 17 %-ot a várt 15 % helyett, akkor máris 10 ezer felett van.
gtg
Jelzés a moderátornak
(#1025733) Re: Mi torhethet a jovo hettol kezdve?
előzmény (#1025730: pomperj) | válasz erre | Ma, 11:40
Ha a kamatok nőnek, akkor biztos lehetsz benne, hogy az otp kamatmarzsa még nagyobb ütemben fog. Az amcsi bankok most főleg azért estek, mert magasabb kamatpálya előrejelzést vártak a FED-től.
gtg
Jelzés a moderátornak
(#1025732) Re: Mi torhethet a jovo hettol kezdve?
előzmény (#1025729: macibear) | válasz erre | Ma, 11:37
Szerintem az osztaléknak nincs akkora jelentősége mint gondolod, a lényeg (főleg pl. a befektetési alapoknál) az eszközérték. Leegyszerűsítve egy alapnál a befektetők a teljesítményt nézik, tehát, hogy pl. az elmúlt egy évben mit produkált. Leegyszerűsítve, tegyük fel, hogy az otp-t 1-es P/BV-n veszik (nem akarok törtekkel vacakolni), tehát megveszi 2016 végén 5 ezerért (ennyi volt kb. az egy részvényre jutó saját tőke). Na most, ha az otp nem fizet osztalékot, akkor 2017 végén az alap befektetése ér 5750 forintot (ennyi lesz kb. az éves eredménnyel a saját tőke), ha fizet 190 osztalékot, akkor meg az alap befektetése ér 5560 forintot és lesz 190 kp-ja, tehát az eszközértéke ugyanúgy 5750 forint. Tehát mind a két esetben 15 % hozamot ért el.
gtg
Jelzés a moderátornak
(#1025731) Re: Mi torhethet a jovo hettol kezdve?
előzmény (#1025728: gyuripapa) | válasz erre | Ma, 11:32
Latom, jartal Petrik profeszorhoz System Analysis szakra;-)
pomperj
Jelzés a moderátornak
(#1025730) Re: Mi torhethet a jovo hettol kezdve?
előzmény (#1025729: macibear) | válasz erre | Ma, 11:23
Maci,
ebbe a gondolatmenetbe illik a magyar 10 eves bond gorbe: mikor is eri meg hosszutavon az OTP osztalek jobban? marmint a tuti allampapir befektetes hozamahoz kepest ?

link

Most a HUF kotveny 10y bond kamat eppen 3.73%. Az OTP meg fizet 2.2%-ot?
Es meg vigyem is a rizikot?
NAGY FRASZT.

2)Es ha, ahogy kinez, kitorne undok modon a kamat a piros vonal fole?
Na, tutira nem vennek OTP-t.

Es mekkora a riziko? Ha mondjuk a 10 eves kamat 3.73-rol felmaszna 6% magassagba modnjuk 2 ev alatt?
Akkor OTP esese osztalek-ertek alapon szamolva, durvan
8300*(3.73/6.00)=5200 forintot erne.

versike:
A fundak is undak,
Nemcsak a TA-k

3)Egyebkent epp felraktam a 3 eves kamatgorbet az Azsia topicba az USD kamathoz kepest; szabad megnezni.
Eppenseggel abban mar kitores van felfele a kamatban.
Az is orditja a pofamba: egy fraszt vennek OTP-t !

pomperj
Jelzés a moderátornak
(#1025729) Re: Mi torhethet a jovo hettol kezdve?
előzmény (#1025723: pomperj) | válasz erre | Ma, 10:33
Gyuri Papának is a buborék elméletéhez.

Ma reggel azon filózgattam mi lehet a gond. Mert valami gond van az tutinak látszik. Jó a cég. Szállítja az eredményeket. Jók a kilátásai is. Mégis... A TA-sított funda chartból is azt olvasom ki, hogy nem tud tartósan 10k fölé menni a papír. Hosszabb távú TA elemzés szerint is nagy zuhi fog következni 1-2 éves időtávon.

Nem tudom igazam van-e, de az osztalékfizetési gyakorlatban látom a magyarázatot. Nem emlékszem rá konkrétan milyen keltezésű és melyik dokumentumban, de mintha olvastam volna egy határozatról amikor eldöntötték a fizetendő osztalék mértékét. Gyakorlatilag elszakították az eredménytől. Jól kiszámítható módon, az eredménytől függetlenül fizetnek osztalékot.

Miért jó ez?
- Rosszabb időkben is kapnak a tulajdonosok valamennyit
- Jó időben lehet gyűjtögetni, majd "fejleszteni", növekedni, bevásárolni

Kinek jó?
- Egy bizonyos árszint alatt tulajdon jogot szerzőknek. Perpill úgy számolom, a 4000 forintos átlagár alatt vásárlóknak.

Miért rossz?
- Speka papírrá teszi az OTP-t

Hánytam, vetettem, de nekem az jött ki, hogy az osztalékpolitika miatt a fundás alapon értékelők ugyanúgy spekákká (árfolyam nyereségre játszókká) válnak mint a TA-sok.

Egy bizonyos szint (teljes időtartamra vonatkozó napi záró átlagár fölött kb kétszeres áron) egyszerűen nem éri meg tulajdont szerezni az OTP-ben alapvetően az osztalékra számítva. Márpedig ha jól sejtem a tulajdonosi szemléletet ez különbözteti meg a spekától. A tulajdonosnak esze ágában sincs eladni a cégét, az aranytojást tojó tyúkot.

Hacsak nem kap egy visszautasíthatatlan ajánlatot. :) Kíváncsi vagyok BudFox Tesó vagy bárki más vállalkozó fórumozó társunk mennyiért adná el a cégét? Érdekli-e különösebben mennyit is ér a cége? Valszín egyetlen egy dolog érdekli csak: Megtermeli-e a várt hasznot amire számít? Ha nem keres egy balekot akinek eladhatja. :)

Visszatérve az OTP-hez.
Mennyiért éri meg tulajdonjogot szerezni, pénzt tartósan lekötni?
4k-nál durván 5% minden évben. 8k-nál már csak 2,5%, 9k-nál 2,22%. Igaz ez évente növekszik egy kicsit. Lekötöd-e a megtakarításodat ennyiért? Egy várhatóan növekedő kamatkörnyezetben?

Le persze, mert az árfolyamnyereség látszólag ennek a többszörösét hozza. Valóban?

Egy szint fölött eltűnnek a tulajdonosi szemlélettel rendelkező nagybefektetők. Maradnak a spekák. Azok pedig rángatni fogják az árat. Beszállási átlagártól függően eladnak, majd visszavesznek. A fő trendet persze a funda, a politikai-gazdasági környezet fogja meghatározni. Az meg széljárás.
macibear
Jelzés a moderátornak
(#1025728) Re: Mi torhethet a jovo hettol kezdve?
előzmény (#1025723: pomperj) | válasz erre | Ma, 10:20
Szia pomperj!
Nem is olyan apróság, amit írsz. Ellenkezőleg, az egyik leghasznosabb elemzés. Ha megengeditek, megosztom veletek azt a gondolkodásmódot, amit elöször a termodinamikában használtak, a ,az erő fogalmát, ami mindig egy extenziv, tehát tömeggel, darabszámal, térfogattal jellemezhető mennyiség és egy intenziv, tömegtől független érték szorzata. Nálunk az extenziv mennyiség a daradbszám, az intenzív az ár. E kettő szorzata a tőkeerő, a kapitalizáció. Amit Te követsz, már magam is elkezdtem, de még nem vagyok a végén. Az első, ami feltünk, ezt itt a fórumon sokan leírták, az a jelenség, hogy ahogy közeledünk valamely csúcs felé, rendre csökken a forgalom, ahogy megjegyezted, a felmenő ágban a heti darabszám 1,5Millió volt. Amikor egy nagy úgy döntött, realizálja az addigra már évi 52%-ra hízott nereséget, megbomlott az egyensúly (ismerős fogalom a mechanikából, termodinamikából), elkezdődőtt az esés, ami addig nem áll meg, míg a új egyensúlyi állapot be nem következik. Akárcsak az inga, ez a dolog nem áll meg a közepén. Az intenzív paraméter, az ár akkor áll be, ha az erő, a vételi erő és eladási erő egyensúlyba kerül. Amit írsz, az erők egyensúlytalanságáról, az bizony igaz, bármi szépet is szeretnénk mondani az OTP részvény tulajdonosoknak.
gyuripapa
Jelzés a moderátornak
(#1025727) Re: Mi torhethet a jovo hettol kezdve?
előzmény (#1025723: pomperj) | válasz erre | Ma, 10:16
Felölem indulhat a nagy lespiral, kibaszott drága!
sanka
Jelzés a moderátornak
(#1025726) Re: Esést vár a mi Istenünk!
előzmény (#1025725: gyuripapa) | válasz erre | Ma, 10:12
Mindenkinek igaza van, csak idő kérdése!
sanka
Jelzés a moderátornak
(#1025725) Re: Esést vár a mi Istenünk!
előzmény (#1025721: macibear) | válasz erre | Ma, 09:58
Dehogy Neked, maci! Szó nincs róla. Ellenkezőleg, a legjobb úton haladunk a sikeres kereskedésben. Azoknak címeztem,akik rendre pomperj barátunkat, akit eredményei miatt nagyra becsülök, rendre leszólják. A tisztelet kijárna neki. Az idő eldöntötte, kinek volt igaza; azoknak, Őt leszólták, avagy poperj-nek. Ezzel a röviddel ez elötti, egyik hétvégén történt eseményekre gondoltam. Nem akarok védőügyvédje lenni, nincs is rá szüksége. De a tények Téged, meg Őt igazolják.
gyuripapa
Jelzés a moderátornak
(#1025724) Re: Erős vár a mi Istenünk!
előzmény (#1025722: macibear) | válasz erre | Ma, 09:22
Elnézést, persze
nedudgi52
Jelzés a moderátornak
(#1025723) Mi torhethet a jovo hettol kezdve?
előzmény (#1025706: gyuripapa) | válasz erre | Ma, 09:18
Ismet kivalo megjegyzesek.

2 aprosagot hozzatennek.
1)Igen: elokerult 23 Mrd forras, felszivni 3 Mdb reszvenyt. Csak szerintem a szam alulbecsult.

Miert? OTP_ben a januar-februari emelkedesben a heti volumen 1.5M db atlag forgalom volt.
Am, az 5 hetes eses elso 4 heteben 3.0M, az 5. hetben 5.5M db volt a jellemzo.
Szoval az emelkedes egyensulyi allapotahoz kepest oriasi volumen-novekedes volt.

Az uj netto eladasi volumen (4*3.0+5.5)-(5*1.5)=10M db. Ennyivel becsulhetoen volt tobb elado mint vevo 5 het alatt.
Es annak felszivasahoz a szukseges forras osszesen inkabb 85Mrd Ft.
Namost: az mar sok penz; es egy ideig ki vesz majd, ha kiment a nagyfiuk kasszaibol ennyi?

Meg akkor is sok az, ha mondjuk volt OTP-ben 1%-nyi angol shortcoveres vetel a 2 shortos alap lekaszalta a nyereseget.
Az mondjuk 2-3M db. De meg mindig a 8M db addicionalis elado felszivasahoz kellett 60-70Mrd Ft...az is veszettul sok.

Ja: ha 10Mdb okozott 1000 pont esest, ahogy latjuk?
Akkor 4% ugrott ki mindossze az OTP-bol, es jott helyette 4% bullos erzelmu. De ok mar sokkal remegosebb kezuek.

2. aprosag.
Ha mondjuk az Alapok nem kapnak jovo hettol sok uj friss penzt a kisbefektetoktol?
Sot, az eses miatt a megijedt es fejvakaros kicsik itt elkezdenek eladni az Alapokbol?
Akkor az Alapoknak, hogy cash-t csinaljanak, jovo heten ujra el kell adniuk. Es beindul ahogy szokott, a lemeno spiral?

Na ez az az ALT2. eset, amit multheten vazolgattunk, es maci is sejt: bizony, mehet ez joval lejjeb. Nalam fundasan meg mindig 6200 az OTP erteke...es tudjuk, az Inga ritkan ell meg kozepen.

Szoval, maradtak am szepen rizikok lefele is az OTP-ben. En meg mindig a felpattanasos verziot latom valoszinunek, ugy 50% esellyel a jovo heten.
Am, ha 1-2 hetig tovabbra is, egesz ido alatt oldalazgat, aztan undokul es nagy volumennel lefordulna?
Akkor nezegetni kell kozeelebbrol azt az ALT2 chartot. Es megrajzoljuk az elso 5 subhullamos, impulziv eset precizen. es lehet szamolgatni az aljat, 1.5-2 evre elore.
Akkor mar nemcsak papiron lesz betyarul nagy veszteseg. Akkor realizalni is fogjak sokan.
pomperj
Jelzés a moderátornak
(#1025722) Re: Erős vár a mi Istenünk!
előzmény (#1025719: nedudgi52) | válasz erre | Ma, 09:14
03.23-ra gondolsz?
macibear
Jelzés a moderátornak
(#1025721) Re: Esést vár a mi Istenünk!
előzmény (#1025717: gyuripapa) | válasz erre | Ma, 09:12
"Amire igényt tartanék, az, hogy tisztelettel legyünk egymás irányt"

Ezt meg hova tegyem? Megsértettelek? Mivel? Semmi esetre sem állt szándékomban. Netán másnak címzed?
macibear
Jelzés a moderátornak
(#1025720) Re: FRSI...
előzmény (#1025716: fulton) | válasz erre | Ma, 09:09
Én meg tapasztaltam.
Február végén szó szerint az utolsó forintomat is lekötöttem. Nem maradt pénz a realre. Hiába zártam, csak napok múlva jelent meg elkölthető pénzként a számlámon. Ugyanakkor kereskedni tudtam a felszabaduló pénzért.
macibear
Jelzés a moderátornak
(#1025719) Re: Erős vár a mi Istenünk!
előzmény (#1025706: gyuripapa) | válasz erre | Ma, 09:09
Csak egy apró megjegyzés: a 03.24-i forgalom első 2 órájában (gyakorlatilag másodpercre pontosan) az adatok:
mennyiség: 1 999 998
forgalom: 16 318 318 166
átlagár: 8159
utolsó ár (10:59:52): 8264
Innen kezdve húzták fel 38 perc alatt 8400-ig. Mindenki értelmezze saját belátása szerint.
nedudgi52
Jelzés a moderátornak
(#1025718) Re: FRSI...
előzmény (#1025716: fulton) | válasz erre | Ma, 09:06
Hello fulton. Én is így tudom. Az elszámolás idejére vonatkozik a T+. Azt írtam www úrnak is címezve, hogy nem tudom, ki, mennyit, mikor kap birtokba és mikor akarja azt a BÉT-en értékesíteni.
gyuripapa
Jelzés a moderátornak
(#1025717) Re: Esést vár a mi Istenünk!
előzmény (#1025712: macibear) | válasz erre | Ma, 09:03
Telitalálat, Maci! Fibosítottam, azt tettem közzé. Sikerült egy kemény matematikai feladatot megoldani.Biztos tudod, hogy komoly közgazdasági intézetek dolgoznak a buborék jelenségek azonosításán, a kipukkadás szintjének(árfolyamnak) becslésénél és főleg az ideje becslésénél. Egy figyelembe méltó iskola Svájcban van, az ETH-en és Amerikában jobban néven nevezik a dolgot, Economic Cycle Research Institute. Mindkét intézet belátható időn belül bekövetkező nagy és globális esést jósol.Most azt nem tudom, hogy ez érdekből történik-e, avagy korrekt, pártatlan elenzés eredménye-e.
A fórumra szereték visszatérni. Elég jól bírom a gyűrődést, a kritikát. Volt elég ideje és mód megszoknom. Még a lecseszést is elviselem. Az sem érdekel, hogy valaki nem hisz a technikai elemzésben. Legfeljebb bukik rajta egy nagyot, vagy vár nagyon sokáig, hónapokig, évekig. Amire igényt tartanék, az, hogy tisztelettel legyünk egymás irányt és arra öszötnöznék, hogy mi, kisbüfik, "punktist"-ok próbáljunk meg egymást segítve ledolgozni valamit a hátrányunkból, ami a mi kis tőkénk miatt van. Nekünk nincs forrásunk, hogy 8 millió OTP törzsrészvényt vegyünk, jókora diszkonttal.
gyuripapa
Jelzés a moderátornak
(#1025716) Re: FRSI...
előzmény (#1025715: macibear) | válasz erre | Ma, 09:01
Én is így tudom
fulton
Jelzés a moderátornak
(#1025715) Re: FRSI...
előzmény (#1025714: gyuripapa) | válasz erre | Ma, 08:52
Nem értem miért foglalkoztok ezzel a T+ dologgal. Kereskedni azonnal lehet vele, mihelyst a tulajdonodba került. A pénzügyi elszámolásra vonatkozik az időtartam.
macibear
Jelzés a moderátornak
(#1025714) Re: FRSI...
előzmény (#1025598: Kontraindikator) | válasz erre | Ma, 08:45
Szia Kontraindikátor! Köszönöm, hogy segitettél a certiben. Még tanulom. Írásod gondolataival egyetértek. Az, hogy nem tudott 8400 fölé kerülni, számora is intő jel volt. Minimális veszteséggel zártam a long pozicót és újra számoltam a dolgot. Ami a teljesülés utáni birtokbavétel idejét illeti, kaptam egy kioktatást www úrtól, hogy az régóta nem T+3, amit mi ketten írtunk, hanem T+2. Lehet, hogy tévedtem, de nem hinném, hogy ez igazából perdöntő lenne. Mindenesetre utána nézek a BÉT és a KELER szabályzatában. Tisztelettel:gyuripapa
gyuripapa
Jelzés a moderátornak
(#1025713) Re: OTPTL25
előzmény (#1025711: gyuripapa) | válasz erre | Ma, 08:36
Öt percenként ránézek. Ezen beírásodat most láttam.
macibear
Jelzés a moderátornak
(#1025712) Re: Esést vár a mi Istenünk!
előzmény (#1025710: gyuripapa) | válasz erre | Ma, 08:34
Hát ezt meg hogy hoztad ki?
Stooq szerint 8032-8528
Csak nem fibósítottál valamit?

Longilag baromi szarul néz ki a havi chart.

A következőre három-négy hónapra várható még két-három piros és talán egy zöld gyertya. Nagyságuk 600-1200 közötti. Nyár közepéig tekintve még nem láttuk az igazi aljat. Nyárig leszünk még 8044 alatt. A 9100-10k fölötti év végi zárót tekintve még nincs itt a beszállásnak sem az ideje sem a szintje.

Rövidebb távokat persze lehet és érdemes is játszani.
macibear
Jelzés a moderátornak
(#1025711) Re: OTPTL25
előzmény (#1025696: macibear) | válasz erre | Ma, 08:20
Szia Maci! Ha gépnél vagy és van rám időd, kérlek, jelezd.
gyuripapa
Jelzés a moderátornak
(#1025710) Re: Esést vár a mi Istenünk!
előzmény (#1025706: gyuripapa) | válasz erre | Tegnap, 21:30
Hello Bud-fox!Elírtam;e betüt írtam az az "a" helyett.Tehát a jövő, márc. 27.-ével kezdődő hétre a becslésem: max.:8476Ft, min.: 7980Ft.
gyuripapa
Jelzés a moderátornak
(#1025709) Re: záró ár
előzmény (#1025705: g-the-puntist) | válasz erre | Tegnap, 21:22
tegnapra érvényes volt :D
BudFox
Jelzés a moderátornak
(#1025708) Re: Erős vár a mi Istenünk!
előzmény (#1025707: www) | válasz erre | Tegnap, 21:14
Lhet, hogy rosszul tudom, hogy nem T+3, hanem T+2 az új rend. Ha tévedtem, elnézést kérek.
A dolog másik részét viszont meg tudom válaszolni: valószínüleg azért nem adhatta el, mert nem volt az övé. Mi, itt ezen a fórumon nem vettünk részt sem azaukción, nem vagyonk birtokában annak, ki, melyik pénzintézet mennyit, milyen áron kapott és főként milyen fizetési feltetelekben állapodott meg az eladó a vevővel, vagy vevőkkel. A másik, nem tudjuk azt sem, hogy milyen rendben történt az allokáció. Van, amikor a kátyaleosztás szerint, van amikor más rend szerint történik.
gyuripapa
Jelzés a moderátornak
(#1025707) Re: Erős vár a mi Istenünk!
előzmény (#1025706: gyuripapa) | válasz erre | Tegnap, 20:22
már elég régóta T+2, nem 3.

amúgy meg miért kellene az új tulajoknak a t+2 átvezetést megvárni? akár már ma is eladhatta, aki akarta.
Jelzés a moderátornak
(#1025706) Re: Erős vár a mi Istenünk!
előzmény (#1025680: Stock-holmszindroma) | válasz erre | Tegnap, 19:58
Kedves Barátaim! Inkább az "Esést vár a mi Istenünk" címet használjuk. Az "Erős vár a mi Istenünk" az evengelikus egyház, az evangelikus hívők köszöntése.Hagyjuk ezt meg nekik.
Ami a mi dogunkat illeti, azzal a kockázattal számolhatunk, hogy a Groupama- Pénzintézetek aukcióban kialakult 7800Ft-os átlagárú OTP pakkot a T+3. napon a KELER az új tulajok számlájára átvezeti és lehet olyan intézet, amelyik ezt elkezdi a BÉT-en eladni. A tegnapi nap tanulsága az, hogy a Bank felé a bizalom töretlen és pikk-pakk előkerült 23Mrd HUF forrás. Ugyancsak tanulság a tegnapi és mai napból, hogy sokkal többet, mint 8300Ft-8400Ft, egyenlőre nem adnak e papírért. A piacnak fel kell szívnia a túlkínálatot.Árprognózisom e jövő hétre: max.: 8476Ft, min.:7980 Ft.
gyuripapa
Jelzés a moderátornak
(#1025705) Re: záró ár
Értékelés:  1
előzmény (#1025701: BudFox) | válasz erre | Tegnap, 17:32
Lehet viccelődni, de ekkora baromságot hogy lehet címnek adni?
g-the-puntist
Jelzés a moderátornak
(#1025704) Re: záró ár
előzmény (#1025702: www) | válasz erre | Tegnap, 17:16
a pf egy másik moziban volt:)
apocca
Jelzés a moderátornak
(#1025703) Re: Esést vár a mi Istenünk!
előzmény (#1025695: hari69) | válasz erre | Tegnap, 17:16
Köszönöm!
Stock-holmszindroma
Jelzés a moderátornak
(#1025702) Re: záró ár
előzmény (#1025701: BudFox) | válasz erre | Tegnap, 17:13
lehet hogy nem ugyanazt a műsort nézzük? :)
Jelzés a moderátornak
(#1025701) Re: záró ár
előzmény (#1025700: enigma) | válasz erre | Tegnap, 17:12
17:04 | Erős volt ma az OTP

Thja.....vesszük észre...
BudFox
Jelzés a moderátornak
(#1025700) Re: záró ár
előzmény (#1025699: jackal82) | válasz erre | Tegnap, 17:10
8275
enigma
Jelzés a moderátornak
(#1025699) záró ár
válasz erre | Tegnap, 17:08
Kérhetnék 1 zárót?
jackal82
Jelzés a moderátornak
(#1025698) Re: Erős vár a mi Istenünk!
előzmény (#1025692: zkktib54) | válasz erre | Tegnap, 17:07
Sokan nem merik tartani a hét végére. Érthető.
macibear
Jelzés a moderátornak
(#1025697) Re: OTPTL25
előzmény (#1025696: macibear) | válasz erre | Tegnap, 17:06
Majdnem igazad lett és kicsin múlott a napi mines záró
spuri27
Jelzés a moderátornak
(#1025696) Re: OTPTL25
előzmény (#1025690: peter83) | válasz erre | Tegnap, 17:05
Továbbra is neccesnek tartom.

Az a gondom, hogy én szórakozok, lottózok, kis pakkokkal, nem összemérhető eseteddel. Én megengedhetem magamnak a kiütést, Te nem igazán. Keddig nekem még nem biztos a long, de nem feltétlen jelent kiütési alj szintet, bár benne van. Ez most tényleg lutri.
macibear
Jelzés a moderátornak
(#1025695) Re: Esést vár a mi Istenünk!
előzmény (#1025689: Stock-holmszindroma) | válasz erre | Tegnap, 17:04
"A certifikát olyan értékpapír, amelynek árfolyamát valamilyen mögöttes termék árfolyamának változása határozza meg. A mögöttes termék lehet egyedi részvény, részvényindex, nyersanyag, nemesfém, devizapár stb. A certifikátok segítségével a befektetők számára lehetőség nyílik arra, hogy közvetlenül nem elérhető termékekbe fektessenek."
hari69
Jelzés a moderátornak
(#1025694) OTPTL25
válasz erre | Tegnap, 17:04
hogy lesz ebből 8700?
peter83
Jelzés a moderátornak
(#1025693) OTPTL25
válasz erre | Tegnap, 17:01
azért ez a záró nem valami bíztató...
peter83
Jelzés a moderátornak
(#1025692) Re: Erős vár a mi Istenünk!
előzmény (#1025686: macibear) | válasz erre | Tegnap, 16:58
Kisbüfik vettek TDT longokat, most dobálják el. Szívatás.
zkktib54
Jelzés a moderátornak
(#1025691) OTPTL25
válasz erre | Tegnap, 16:57
tuti?:)
peter83
Jelzés a moderátornak
(#1025690) OTPTL25
válasz erre | Tegnap, 16:56
macibear! Szóval bízol benne, hogy a TL25 megmarad?
peter83
Jelzés a moderátornak
(#1025689) Re: Esést vár a mi Istenünk!
előzmény (#1025688: macibear) | válasz erre | Tegnap, 16:56
Biztos égő ilyet írni itt, de nem tudom, mi az a certi.
Én old-schoolba nyomom.
Stock-holmszindroma
Jelzés a moderátornak
(#1025688) Re: Esést vár a mi Istenünk!
előzmény (#1025687: Stock-holmszindroma) | válasz erre | Tegnap, 16:54
De én szeretnék 500 forint környékén még certit venni.
macibear
Jelzés a moderátornak
(#1025687) Re: Esést vár a mi Istenünk!
előzmény (#1025684: macibear) | válasz erre | Tegnap, 16:52
Dolgozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes.:)

Reméljük nem megy lentebb.
Stock-holmszindroma
Jelzés a moderátornak
(#1025686) Re: Erős vár a mi Istenünk!
előzmény (#1025680: Stock-holmszindroma) | válasz erre | Tegnap, 16:52
Csinálunk ma mines zárót? (8280 alatt)
macibear
Jelzés a moderátornak
(#1025685) Re: Erős vár a mi Istenünk!
előzmény (#1025681: Lacix) | válasz erre | Tegnap, 16:41
Nem azt mondta. Valahogy így hangzott: magasabb az értékelése, mint a nyugat-európai bankoknak, de a magasabb nyeresége miatt ez indokolt.
gtg
Jelzés a moderátornak
(#1025684) Re: Esést vár a mi Istenünk!
előzmény (#1025683: Stock-holmszindroma) | válasz erre | Tegnap, 16:36
Drogozni munka közben?

40 forintos a zakó nagysága eddig. Többre nem gondoltam mára alapvetően.
macibear
Jelzés a moderátornak
(#1025683) Re: Esést vár a mi Istenünk!
előzmény (#1025682: macibear) | válasz erre | Tegnap, 16:31
Ajj, igaz!
Marx is megmondta, hogy a vallás a nép ópiuma.
Stock-holmszindroma
Jelzés a moderátornak
(#1025682) Re: Erős vár a mi Istenünk!
előzmény (#1025680: Stock-holmszindroma) | válasz erre | Tegnap, 16:29
Erősíteni kéne azokat a falakat. :)
macibear
Jelzés a moderátornak
(#1025681) Re: Erős vár a mi Istenünk!
előzmény (#1025680: Stock-holmszindroma) | válasz erre | Tegnap, 16:22
Csányi megmondta, hogy annál többet nem ér, hát, majd kiderül.
Lacix
Jelzés a moderátornak
(#1025680) Erős vár a mi Istenünk!
válasz erre | Tegnap, 16:20
Nincs erő, ami az Otit 8300 alá tolná.
Stock-holmszindroma
Jelzés a moderátornak
(#1025679) Re: OTP részvényesek ide!
előzmény (#1025676: Kontraindikator) | válasz erre | Tegnap, 16:09
Ricsi fel, oti le.
Még 300 forinttal közelebb kell kerüljenek egymáshoz zárókat tekintve 2-3 nap alatt. Ricsiben van felfele esetleg 100-1500 forintos potenciál. A maradékot az otp-nek kell megcsinálni. Hát az olyan 8180-8200 környékét jelenti.
macibear
Jelzés a moderátornak
(#1025678) Re: OTP részvényesek ide!
előzmény (#1025676: Kontraindikator) | válasz erre | Tegnap, 16:02
Megerősítés volt. :)

Hónapos STO olyan mint korábban a hetes. De az csak annyit jelent, hogy a havi zárók egyre lentebb kerülnek. Kanócok, szakálkák meg a fene se tudja meddig érnek.

Nem bír kimenni a fejemből Csányi elszólás-megjegyzése: "(8300 a P/BV függvényében nem magas." Tuti oda fogják beállítani a zárót jövő hét pénteken.
macibear
Jelzés a moderátornak
(#1025677) OTPTL25
válasz erre | Tegnap, 15:57
Nem értem... A DAx megy fel, az OTP csorog lefele.
peter83
Jelzés a moderátornak
(#1025676) Re: OTP részvényesek ide!
előzmény (#1025675: macibear) | válasz erre | Tegnap, 15:56
Hát nem ezt írom én is? :DDDDD
Na, csak nem hazaengedtek végre? :D
Kontraindikator
Jelzés a moderátornak
(#1025675) Re: OTP részvényesek ide!
előzmény (#1025672: Kontraindikator) | válasz erre | Tegnap, 15:51
Ebből zakó lesz még záróig.
macibear
Jelzés a moderátornak
(#1025674) Re: OTP részvényesek ide!
előzmény (#1025673: Tuta) | válasz erre | Tegnap, 15:43
Szépen megálltunk először felfele az 50%-os Fibnél, majd vissza, és most a 61.8-ast kerülgetjük... egyelőre nem bír vele... ha rövid távon is, de ez most lefele lesz ma már... ráadásul az RSI-tis hozza felfele kis TF-en, az ár emelkedése nélkül...

link
Kontraindikator
Jelzés a moderátornak
(#1025673) Re: OTP részvényesek ide!
előzmény (#1025672: Kontraindikator) | válasz erre | Tegnap, 15:30
Shortfóliósok longa álltak.. :)
15:14 tovább emelkedik az OTP +0,3% Ez igen!
Tuta
Jelzés a moderátornak
(#1025672) Re: OTP részvényesek ide!
előzmény (#1025671: spuri27) | válasz erre | Tegnap, 15:18
Azért a T+3 napra kíváncsi leszek...
a könyvépítés résztvevői közül jó páran vehettek 7800 alatt, mert az ugyebár egy átlag, de nem ott teljesült az összes vétel. Volt aki 7500-ért, és volt aki 8100-ért vett...
Na de számoljunk a 7800-as átlaggal. 8300-on 500 HUF nyerőben vannak. Az 6.5%-os nyerő 3 nap alatt... ilyen banki kamatok mellett azért ez nem rossz business... kérdés, hogy lecsapnak e rá... de igazából az is elég ha a megvásárolt 8m db-ból mondjuk 1m gondolja úgy, hogy kiszórja... szóval az még okozhat meglepetéseket ;-)
Én is longot kiabálok mostanában, ezekről a szintekről, de ha ránézek a havi chartra azt mondom, hogy ajajjjjjjjjj.... felpatt lesz, és utána zakó megint... és nem is kicsit. (mondjuk ez a felpatt mértékétől is függ egyelőre!)
Kontraindikator
Jelzés a moderátornak
(#1025671) Re: OTP részvényesek ide!
előzmény (#1025667: deaklacus) | válasz erre | Tegnap, 15:00
Tegnap aki akart vehetett és el is adhatott. Mára semmi munició nem maradt, se itt se ott
spuri27
Jelzés a moderátornak
(#1025670) Re: OTP részvényesek ide!
előzmény (#1025668: Lacix) | válasz erre | Tegnap, 14:58
most, hogy a nagybüfik bespájzoltak olcsó papírokból, és egységesen longba álltak, nagy izgalom nem várható

napi 30-40Ft-al húzzák feljebb az árfolyamot, néha megtévesztésül beletesznek egy +100-as, majd -60-as trükköt is, de a trend long marad
________
Jelzés a moderátornak
(#1025669) Re: OTP részvényesek ide!
előzmény (#1025668: Lacix) | válasz erre | Tegnap, 14:53
:-)
deaklacus
Jelzés a moderátornak
(#1025668) Re: OTP részvényesek ide!
előzmény (#1025667: deaklacus) | válasz erre | Tegnap, 14:52
"Van ebben a papírban egyáltalán valamilyen mozgás ma?"
Biztos állandóan nézed, azért nem megy. Ez egy félős papír, ha nézik nem tudja produkálni magát. :-)
Lacix
Jelzés a moderátornak
(#1025667) Re: OTP részvényesek ide!
előzmény (#1025665: HARDCORETERROR) | válasz erre | Tegnap, 14:13
Van ebben a papírban egyáltalán valamilyen mozgás ma?
deaklacus
Jelzés a moderátornak
(#1025666) Re: OTP részvényesek ide!
előzmény (#1025665: HARDCORETERROR) | válasz erre | Tegnap, 14:08
megsúgom, jövö héten jön Albi is, aztán indul a nyugalom, indul a long

most biztos kertészkedik a jó idöben :)
________
Jelzés a moderátornak
(#1025665) Re: OTP részvényesek ide!
előzmény (#1025664: ________) | válasz erre | Tegnap, 14:02
ez a legbiztosabb jele annak, hogy az árfolyam senkinek nem lépi át az ingerküszöbét, így jönnek hofiék..
HARDCORETERROR
Jelzés a moderátornak
(#1025664) Re: OTP részvényesek ide!
előzmény (#1025662: ________) | válasz erre | Tegnap, 13:01
HOFIIIIIIII

Figyelj, haver! Kis focistám! Szerinted az új stadiontól megjavul a foci? Öhöm. Ha Mari néni szarul főz és adok neki Zepter edényhalmazt, attól finomabb lesz benne, ami szar?

link

________
Jelzés a moderátornak
(#1025663) Re: FRSI...
előzmény (#1025656: pomperj) | válasz erre | Tegnap, 12:17
+

:))
Juvefan
Jelzés a moderátornak
(#1025662) Re: OTP részvényesek ide!
előzmény (#1025655: Wolfy7807) | válasz erre | Tegnap, 11:46
levágja a kismalacot...

gyorsprofitot kiveszi
________
Jelzés a moderátornak
(#1025661) Erste weekly
válasz erre | Tegnap, 11:38
OTP: Itt a fordulat?

Február vége óta zuhan az OTP, a héten azonban érkezett fordulatra utaló jelzés. Márciusban egy ideig küzdött az árfolyam a 8.720 forintos szinttel, de visszatesztelése után ismét lejtőre került a bankpapír és elérte a 8.200 forintos támaszát. Tegnap erről a szintről sikerült a papírnak visszafordulnia, és ismét van remény az emelkedésre. Az első komolyabb ellenállás 8.720 forintnál húzódik, de előtte a 20 napos mozgóátlaggal is meg kellene küzdenie a papírnak.

Támasz és ellenállás szintek
1. támasz 2. támasz
1. ellenállás 2. ellenállás
7.920 8.200 8.720 8.980
HARDCORETERROR
Jelzés a moderátornak
(#1025660) Re: off-topic
előzmény (#1025632: macey) | válasz erre | Tegnap, 11:23
Nem lehetne a dodo fórumot csinálni és ezt meghagyni az OTP-nek?
ibolya5
Jelzés a moderátornak
(#1025659) Re: FRSI...
előzmény (#1025657: g-the-puntist) | válasz erre | Tegnap, 11:21
Az viszont benne van a ii-es hullám területében... Akkor mi az ábra?
g-the-puntist
Jelzés a moderátornak
(#1025658) Re: off-topic
előzmény (#1025651: Petikeeeee) | válasz erre | Tegnap, 11:19
Kostolgatsz?Fájt az igazság múltkor?
Kaktuszdenem
Jelzés a moderátornak
(#1025657) Re: FRSI...
előzmény (#1025647: pomperj) | válasz erre | Tegnap, 11:13
Szerintem iv of c már a tegnapi csúcson (8425) megvolt. Ez már v of c . Javíts ki , ha nem.
g-the-puntist
Jelzés a moderátornak
(#1025656) Re: FRSI...
előzmény (#1025652: Juvefan) | válasz erre | Tegnap, 11:07
harom dolog biztos.
Nem te, es nem en;-)
Es nem olyan, aki a sajat penzet tette oda: masok penzevel konnyu lazanak lenni, mondjuk egy haztomb araval tevedni nem nagy ugy...neki.
pomperj
Jelzés a moderátornak
(#1025655) Re: OTP részvényesek ide!
előzmény (#1025654: Wolfy7807) | válasz erre | Tegnap, 10:48
nagyon sok 1000db-ot eladott tegnap óta
Wolfy7807
Jelzés a moderátornak
(#1025654) OTP részvényesek ide!
válasz erre | Tegnap, 10:46
Csak nem tűnik fel hogy tegnap óta valaki az eladási könyvben 1000db-kat pakol be 5-sével? Néha kihagyásokkal. Mint pl most 8330-1000db
8345-1000db
8350-1000db
Wolfy7807
Jelzés a moderátornak
(#1025653) Re: off-topic
előzmény (#1025651: Petikeeeee) | válasz erre | Tegnap, 10:40
:))
Juvefan
Jelzés a moderátornak
(#1025652) Re: FRSI...
Értékelés:  4
előzmény (#1025647: pomperj) | válasz erre | Tegnap, 10:39
Tegnap az ostoba trader biztos a Csányi volt :)
Juvefan
Jelzés a moderátornak
(#1025651) Re: off-topic
előzmény (#1025641: Kaktuszdenem) | válasz erre | Tegnap, 10:37
Aki pedig politruk, annak a legkönnyebb elhelyezkednie, mert még értenie sem kell semmihez. :D
Petikeeeee
Jelzés a moderátornak
(#1025650) Re: off-topic
előzmény (#1025649: Wolfy7807) | válasz erre | Tegnap, 10:26
A német és a francia adatokat elnézve nem meglepő, hogy az összesített eurózónás beszerzésimenedzser-indexek mindegyike hat éve nem látott magasságokba emelkedett, tehát fino év lehet ez Magyarországnak is!
OTP-TOP
Jelzés a moderátornak
(#1025649) Re: off-topic
előzmény (#1025629: Dodo34) | válasz erre | Tegnap, 10:25
Ne érts félre!

A beírásaid után szűkül a kör a munkalehetőségeidet illetően!
Wolfy7807
Jelzés a moderátornak
(#1025648) Re: off-topic
előzmény (#1025646: spuri27) | válasz erre | Tegnap, 10:24
sajnos nem. 2012 decemberig munka mellett csináltam, munkahelyem 1,5 km-re volt az otthontól. akkor kirúgtak, azóta munkanélküli vagyok.
Dodo34
Jelzés a moderátornak
(#1025647) Re: FRSI...
előzmény (#1025628: ALANFED) | válasz erre | Tegnap, 10:23
Szia,
tenyleg vicces-latasmodu a Randomos elemzes;-)
"Magyar Értékelés
Gyorsan, nagyot emelkedtünk tegnap. "

De pf. cikke se higgadt realista invesztorra vall:
link

Meg nem vette eszre, hogy 9400->8300 az megiscsak eses? Altalanos 2. osztalyban ezt szoktak tudni.
Meg azt, hogy ha nagyfiuk kozul adnak el, az nem szokott se egyedul lenni, se jot tenni arnak.

Ja, tegnap belevett valaki 2.0M db nyitasban, ami ritka-nagy trader-ostobasag volt. erre senki nem szamithatott: egy 16Mrd-os vetel, ami maga elott tolta fel az arat? kis vonakodassal jopar Mrd-ot sporolhatott volna maganak.

De ma mar latszik, hogy egyelore nincs follow-thru vetel, es jobb lett volna a pf. cikk cimet jozanabb "esik-oldalaz" ra venni.

2)Hullamtanilag tart a tegnapi OTP charton sejtett oldalazo wave (iv of c), es meg 1-2 napig csapkodhat 8100-8300 savban.
A moka vege valoszinuen egy leszuras lehet, es most mar azt is tudjuk, hogy 7800-ig is leszurhat akarmelyik nap a jovo heten.
Na, onnan kell majd long szemuveget keresni; a vazolt 2 entry-t megjatszani, lasd Azsia topicban.

pomperj
Jelzés a moderátornak
(#1025646) Re: off-topic
előzmény (#1025644: Dodo34) | válasz erre | Tegnap, 10:21
Gondolom ápolásin vagy velük otthon?
spuri27
Jelzés a moderátornak
(#1025645) Re: off-topic
előzmény (#1025644: Dodo34) | válasz erre | Tegnap, 10:20
A szemünk előtt épül profit egy gyors termelési lehetősége a digitalizáción belül az OTP-nél, amiről írtam év elején is h.beszéltek erről már link
OTP-TOP
Jelzés a moderátornak
(#1025644) Re: off-topic
előzmény (#1025643: Juvefan) | válasz erre | Tegnap, 10:10
Köszönöm. Ez pontosan így van. Anyámnak 2006-ban stroke-ja (agyinfarktus) volt, fél oldalára béna, önállóan semmit nem tud csinálni. Korábban apám segített, de ma már ő is le van robbanva. Alig bír menni, tele van a teste jóindulatú bőrdaganatokkal, sajnos az arca is. Így nem tud emreke közé menni, de egyikük sem hagyta el a lakást évek óta. Az orvos is házhoz jön, mert nem tudom őket egyszerre mozgatni. régebben, amíg apám járóképes volt, és normálisan nézett ki, addig könnyebb volt. Ráadásul mindketten súlyosak, apám még magas is. Hiába nem esznek, a nulla mozgás, és a sok gyógyszer miatt meghíztak.
Dodo34
Jelzés a moderátornak
(#1025643) Re: off-topic
előzmény (#1025641: Kaktuszdenem) | válasz erre | Tegnap, 10:02
Neked meg a szád jár !

A szülei ápolása elveszi a napját , hova menjen mellette , aki ápolt már közeli hozzátartozót aki magatehetetlen volt napi 24 órában évekig , az érti ezt aki nem az meg kívánom ne is értse !
Juvefan
Jelzés a moderátornak
(#1025642) Re: OTP topik
előzmény (#1025639: macibear) | válasz erre | Tegnap, 09:57
Csorog ez lassan lefele, igazad van én is léptem mára.
miky
Jelzés a moderátornak
(#1025641) Re: off-topic
Értékelés:  2
előzmény (#1025637: Dodo34) | válasz erre | Tegnap, 09:55
Aki dolgozni akar annak nem nehéz elhelyezkedni,aki meg nem akar,vagy válogatós az igy jár.
Kaktuszdenem
Jelzés a moderátornak

1 [2] [3] [4] [5] [»] ... [17095]

Prémium