Portfolio.hu fórum

Tisztelt Fórumozók,

A folyamatos véleménycsere biztosítása érdekében a fórumregisztrációban az alábbi változásokat léptetjük életbe:
Az új regisztrációk két hét után automatikusan élesednek.
Bízunk benne, hogy a könnyítés ellenére is folyatódik az a tendencia, hogy a fórum hangneme egyre kulturáltabb, higgadtabb.
Ami nem változik:
  • továbbra is érvényben maradnak a szigorú moderálási szabályok, vagyis
  • a személyeskedő, sértő hozzászólások után figyelmeztetés, majd kitiltás következik,
  • a közszereplőkkel kapcsolatos hozzászólások esetében (a nagyobb tűréshatár figyelembevételével is) szintén elvárt a kulturált véleményformálás.
  • bármely felhasználó jelzést küldhet a Portfolio.hu részére indoklással, ha úgy véli, hogy a Fórumban trágár, másokat sértő, az adott témától teljesen független, vagy bármilyen más szempontból kifogásolható hozzászólás született.
  • a Portfolio.hu minden felhasználót egyszer figyelmeztet arra, hogy megsértette a Fórum szabályait, második alkalommal figyelmeztetés nélkül letiltja az adott hozzászóló írásra vonatkozó jogosultságát.
  • a Portfolio.hu dönthet arról, hogy figyelmeztetés nélkül, azonnal kitiltjaaz adott felhasználót.

További jó beszélgetéseket kívánunk!

OTP részvényesek ide!

<< vissza a fórum témákhoz

1 [2] [3] [4] [5] [»] ... [51280]

Új hozzászólás | Nyomtatható verzió | betűméret: növel | csökkent

Hozzászólások oldalanként: 20 | 40 | 60 | 80 | 100   Sorrend: növekvő | csökkenő

(#1025613) Re: off-topic
Értékelés:  0
előzmény (#1025610: macibear) | válasz erre | Ma, 05:58
Szép kezdeményezés!

Ezért kérdeztem rá tegnap a családra és a mobilitásra. Mert sajnos én csak olyan munkát tudnék biztosítani amihez sokat kell utazni és csak 7 végéken tudna hazajárni az ember.
2 idős ember gondozása viszont ezt nem tudja megengedni.
Wolfy7807
Jelzés a moderátornak

(#1025612) Re: off-topic
előzmény (#1025602: Dodo34) | válasz erre | Ma, 05:47
link Szia Dodo. Ide alap a német és van gyakornoktól a már képzett szakmai közgazdász végzettségi állás. Kecsó jó hely bármerre mégy van autópálya (na jó Békéscsaba fele még ne keressd a felhajtót :-)
vallfa00
Jelzés a moderátornak
(#1025611) Re: off-topic
előzmény (#1025610: macibear) | válasz erre | Ma, 05:34
Tudok, menjen a xIll ker Rozsnyai u 21 g4s logisztikai kft
300 ezer max ( bruttó)
Magasföldi Ritát keresse.
Nem atomfizika, betanítást, papírokat intézik.
Jobb nincs ismeretlenül.
Kopejka01
Jelzés a moderátornak
(#1025610) Re: off-topic
előzmény (#1025602: Dodo34) | válasz erre | Ma, 05:23
"Ebből nem tudok magamra nézve következtetést levonni."

Sajnálom.
Ha jól értem lakóhelyedhez képest Debrecen ugyan az ország másik fele, de ez egy konkrét állásajánlat volt ... Ahogyan a Kontráé is lehet az, kicsit közelebb.

Kérdezzük meg esetleg Budfox Tesót nem tudna-e alkalmazni?
De feldobhatjuk általánosságban is:

Kedves Olvasók!
Tudna valaki munkát adni, segíteni Dodó Tesónak?
macibear
Jelzés a moderátornak
(#1025609) Re: off-topic
előzmény (#1025606: bekalencse) | válasz erre | Ma, 04:57
Nicsak egy félföldim!
A végén még kiderül, egy helyen vesszük a sört. :)
macibear
Jelzés a moderátornak
(#1025608) Re: FRSI...
előzmény (#1025605: Csibefogo) | válasz erre | Ma, 04:51
Szeva Csibe Tesó! :)

Na végre, hogy előkeveredtél! Hiányoztak ám a precíz megfogalmazású technikai elemzéseid! :)
macibear
Jelzés a moderátornak
(#1025607) Re: FRSI...
előzmény (#1025605: Csibefogo) | válasz erre | Ma, 01:22
Újra a fedélzeten? :-)
KB58
Jelzés a moderátornak
(#1025606) Re: off-topic
Értékelés:  1
előzmény (#1025603: Dodo34) | válasz erre | Ma, 00:55
Szia Dodo34!
Javaslok egy dolgot.
(Bár én Debrecen mellett lakom és errefelé 99%, hogy el tudnál helyezkedni.)
Figyelembe véve, hogy 2 öreg hozzátartozód van és nem nagyon tudnál elköltözni, illetve - elmondásod szerint - becsületes, dolgos, intelligens ember vagy, én a helyedben rámennék az idős emberek kisegítésére.
Felénk ez nagyon jellemző, hogy nincs fűnyírós, nincs metszős, ásós, kapálós, favágós, fabehordós, bevásárolós, ránézős, ételhordós ember. Főleg olyan nincs aki megbízható. Tele van a padlás ígérgetős emberekkel meg olyanokkal aki csak ki akarja az idősektől csalni a pénzt.
Nagyjából bizonyára ismered a problémakört szerintem.
Aztán később e köré még akár vállalkozást is lehet építeni (bár sok az adó, ehó, rengeteg bizbasz járulék, stb.)
Elnézést, hogy beleszóltam!
bekalencse
Jelzés a moderátornak
(#1025605) Re: FRSI...
Értékelés:  1
előzmény (#1025583: macibear) | válasz erre | Ma, 00:04
A mai nap megkaptuk az első fordulós jelzést egy szép Bullish Engulfing gyertya alakzat személyében.
Kezdő speka kollégáknak:Csökkenő trendben alakul ki,az előző napi kistestű piros gyertyát a következő nap nagytestű zöld gyertya követi,amely beborítja,átöleli a piros gyertya testét.A jelzés megbízhatósága magas,de mérget azért nem vennék rá.

link

A fenti charton jól látható a több mint egy hónapja formálódó lefelé mutató ,szűkölő ék alakzat (Falling wedge).
Jól látszik,hogy az alsó szár (támasz szint)laposabb mint a felső és így az eladói nyomás csökkenését is jelzi.
TA szerint ebből a lefelé mutató ék alakzatból fölfelé várható az árfolyam kitörése(talán néhány nap kérdése),de ehhez jelentős forgalom is kellene.

Segítené ezt a várt kitörés,ha (hullámosan vizsgálva) a lefelé futó 3. impulse hullámot a mai nappal induló 4. emelkedő korrekciós hullám követné és hajtaná felfelé.
Möglássuk,ahogy tanult kollégánk szokta mondani.

Csibefogo
Jelzés a moderátornak
(#1025604) Re: off-topic
előzmény (#1025603: Dodo34) | válasz erre | Tegnap, 23:31
Én elhiszem amit írsz, de kicsit hihetetlennek tűnik... Én úgy gondolom, ha ma valaki Mo-on dolgozni akar az tud... ugyanakkor tisztában vagyok vele, hogy nagyon sokszor nem találkozik a kereslet a kínálattal. Én a budapesti helyzetet látom, és felsővezető lévén szoktam interjúztatni, és nagyon sokszor jutunk odáig, hogy azzal a bérezéssel amit kínál a cég sajnos nem tudunk szakképzett dolgozót felvenni, így inkább vállaljuk a betanítását. De egyben biztos vagyok! Munka van dögivel, csak sajnos senki nem akarja megfizetni... 100e HUF egy albérlet + rezsi. Ahhoz, hogy egy 2 fős család meg tudjon élni ma Bp-n alaphangon kell így a 300k netto havonta. Ebből 100 albérlet (ha nincs saját) 50 rezsi, 60 kaja, 15 ruházkodás (csak, hogy írjak valamit :D ), aztán még ott van a telefon, kiskutyafüle, és néha jó elmenni egy moziba, vagy rendelni egy pizzát... és akkor még nincs autó, utazás stb... de már hónap végére zseton sem... de a lényeg, hogy ez a munkáltatók által kínált pénzből szenvedés a fővárosi élet... cserében van munka... vidéken ahogy érzékelem ez a helyzet ilyen szempontból rosszabb, ugyanakkor kevesebből meg lehet élni.
Szóval ha valakinek ma kis hazánkban meg van keze, lába, és ráadásul beszél nyelvet is, és adott esetben a malteros vödröt sem derogálni neki odavinni a kőművesnek, az talál munkát!!! Feljönnél Pestre, és holnap kezdhetnél szinte bármelyik szállodában recepciósként! 10 éve nem lehetett bejutni ilyen pozíciókra... mára betanított szakmunka lett... 140-150 netto + jatt fizetésekkel. Nyilván a gond akkor van, ha ez pl kevés... Építkezésekre úgy viszik az embereket, hogy lassan külön buszjárattal mennek érted, ha elmegy nekik dolgozni az ember fia. egy segédmunkás 8 órás munkára heti 5 napra keres 200 nettót alaphangon. Igen, ez kemény fizikai munka! De mivel írod, hogy nem a fizetés a kérdés így kiragadtam két példát, de sorolhatnám. Ha 400 nettóért vagy felette keresgetsz, az már keményebb dió! Na oda előélet kell, szakmai tudás, ismeret, esetleg ismerős. De az alap történetekhez nettó kétszázért elég sok lehetőség van! Szóval vagy nagyon nem jó helyen pályázgatsz, vagy Ózd környékén laksz ahol 5 forintért sem kapsz állást, vagy hiányzik kezed lábad... ;-)
Kontraindikator
Jelzés a moderátornak
(#1025603) Re: off-topic
előzmény (#1025580: spuri27) | válasz erre | Tegnap, 23:00
Nekem volt önbizalmam, de már nincs. Gondolj abba bele, hogy 4,5 év nem kellesz a kutyának se a munkaerőpiacon. Nem a fizetés miatt, odáig el sem jutsz, csak jelentkezel, és a beküldött anyagod alapján nem kellesz. Peidg én azért küldöm be, mert szerintem el tudom végezni, szerintük meg nem. Vagy kamu az összes ilyen hirdetés. Nekem meg más lehetőség nincs, mert kapcsolatom nincs sehová. Az előző és egyetlen munkahelyemre is az utcáról vettek fel, minden ismerettség nélkül, 30 perc elbeszélgetés után. Igaz akkor 27 éves voltam, és nem voltak ilyen szar idők, mint most. tehát az egész eddigi életem, tudásom nem kell a kutyának se. Baromi szar érzés. naná, hogy ezek után nincs önbizalmam. Mutass olyan embert, akinek ez használ, ez jól esik. fejvadásszal is beszéltem. Azt mondta, ő is próbált kiajánlani, de nem kellettem senkinek.
Dodo34
Jelzés a moderátornak
(#1025602) Re: off-topic
előzmény (#1025601: macibear) | válasz erre | Tegnap, 22:45
Ebből nem tudok magamra nézve következtetést levonni. Hirdetem magam a neten is, de 4,5 év alatt csak 1 kkv keresett meg. Német fordítót kerestek. Mondom OK. Erre küld a pali egy tök nehéz elektrotechnikai témájú angol nyelvű szöveget. nekifeszültem, aznap délután megcsináltam, visszaküldtem emailben. Semmi válasz, majd kb. 2 hét múlva jön megint 1 email, megint angol szöveg. Azt is megcsináltam. Majd 3-szor ugyanígy. Ekkor felhívtam, hogy meg volt-e elégedve, lesz-e elbeszélgetés, megállapodás. Erre mondja, gondolta úgyis van időm, unatkozok, és megcsinálom, csak úgy ingyen. No comment. Elköszöntem.
Dodo34
Jelzés a moderátornak
(#1025601) Re: off-topic
előzmény (#1025599: Dodo34) | válasz erre | Tegnap, 22:34
Diplomákkal a zsebemben az utolsó éveket kábelhúzással töltöttem.
Egyszerűen tele lett a sejhajom amivel "értelmiségiként" találkoztam előtte. Baromi jól fizetett, de csak a pénzlehúzásról szólt az egész gyakorlatilag teljesítmény nélkül. Szóval inkább elmentem "melósnak". Interjú nélkül. Aztán megbecsültek. Mert az egyetemen megszerzett tudást sok mindenre lehet ám használni a legalantasabb munka esetén is. Lehet szerencsém volt...

Haverom fia Debrecenben nem talál munkást a vállalkozásába. Pedig nem minimálbért fizet, még a nyolc óránál sem kell többet dolgozni. Csak dolgozni kéne.
macibear
Jelzés a moderátornak
(#1025600) Re: FRSI...
előzmény (#1025596: gyuripapa) | válasz erre | Tegnap, 22:24
Ha kereskedési idő alatt kötés történik a korlátáron illetve alatta akkor ütik a certit. Kereskedési idő a BÉT-en 9:00-17:05 záróig.

Ez azért lényeges mert a német tőzsde később zár közel fél órával mint mi. Gyakori, hogy a DAX certit ez idő alatt ütik ki.

Kötelező certit venni ily közel a kiütéshez. Nagyon magas a nyereség/veszteség arány.
macibear
Jelzés a moderátornak
(#1025599) Re: off-topic
előzmény (#1025580: spuri27) | válasz erre | Tegnap, 22:24
nem haragszom. nem jutok el interjúig sem, így az nem lehetett gond, hogy nem tetszett az interjúztató személye...egyébként tényleg furcsának találtam azt a pár, összesen 4 interjút, amire bejutottam egyáltalán.....az egyikent az ügyvezető csinálta maga, és megkérdezte, hogy nem vagyok-e meleg, hogy nincs feleségem....mondom nem, hetero vagyok, voltak barátnőim, de nem nősültem meg....nem szóltam érte, hogy amúgy mi köze van hozzá...ja és mindez műanyag nyílászárók értékesítői munkakörére.....a másik: autószalon vezető 1 órán át faggat, majd közli, hogy nem akar ám felvenni, csak kíváncsi volt egy ilyen 2 diplomás palira....magyarul csak szívatásból hívott be. Más: 1 munkahelyem volt, és ott beosztottként a középvezető, középvezetőként pedig a felsővezető adta a munkát, és megmondta mit kell csinálni. Ez volt a rend. 20 évig ilyen környezetben dolgoztam, világos fegyelmi és függelmi viszonyok között. Összesen 2 diplomám van. Azon nincs mit titkolni, mert egyrészt az előző és eddigi egyetlen munkahelyemen azért alkalmaztak, mert volt végzettségem, másrészt, ha nem írom be, akkor olyan lyukas az életrajzom, mint az emmentáli sajt.
Dodo34
Jelzés a moderátornak
(#1025598) Re: FRSI...
előzmény (#1025596: gyuripapa) | válasz erre | Tegnap, 22:19
Abban a pillanatban ütik a certit amikor eléri a kiütési árat. Az árjegyzés ebben a pillanatban meg is szűnik, és lehet várni az Erste határozatára, hogy mennyi a maradványérték, és mettől meddig lehet eladni a közölt áron a tulajdonolt pakkokat.
Én ma lemaradtam, gyáva voltam, nem mertem longot nyitni... utána meg azért nem rohantam, mert valami nem kerek nekem a chartot nézegetve... Nekem akkor is hiányzik az a 7700-7800-as szint. Amit Maci írt holnapi 8150 körüli szint is érdekes lehet holnap, mert onnan könnyen megcélozhatjuk a 8600-as zónát, és utána jöhet amire én várok. Ugyanakkor érdekes helyen álltunk meg fönt, mert az esés 50%-os fibjéről lepattantunk 400 felett... szóval én még kivárok azzal a long dologgal... hogy jól teszem e nem tudom, de ott lebeg még a levegőban a T+3 napos dolog is... kérdés hányan lesznek akik gyorsan el is tennék a hasznot... Sok kicsinek már bent a longstopja, az is okozhat galibát lefele... meglátjuk...
Kontraindikator
Jelzés a moderátornak
(#1025597) Re: FRSI...
előzmény (#1025594: macibear) | válasz erre | Tegnap, 21:46
Gratula! 392 Ft-on venni TL25 certit...
gyuripapa
Jelzés a moderátornak
(#1025596) Re: FRSI...
előzmény (#1025594: macibear) | válasz erre | Tegnap, 21:13
Szia maci! Ha jól értettem, volt ma egy társunk, aki nyitáskor (8080Ft)TL25-öt vett. A mai minimum 8044Ft volt, a kiütés meg az Erste Bank termékísmertetője szerint 8032 Ft. 12Ft-al a kiütés előtt venni, no ez a bravúr.
Azt tudod-e mikor ütik ki a certit? Amikor a napi kereskedés során alámegy, avagy záróban?
gyuripapa
Jelzés a moderátornak
(#1025595) Re: FRSI...
előzmény (#1025594: macibear) | válasz erre | Tegnap, 20:54
Na ott még paráztam és nem mertem venni. De feljebb is csak 200db-al mertem próbálkozni.
Wolfy7807
Jelzés a moderátornak
(#1025594) Re: FRSI...
előzmény (#1025592: Wolfy7807) | válasz erre | Tegnap, 20:36
TL25 392 én nyertem :)
Hozzáteszem, én csak szórakozok ...
Ja, és nem adtam el a fenti pakkot.
macibear
Jelzés a moderátornak
(#1025593) Re: Ötletgyár
előzmény (#1025586: gtg) | válasz erre | Tegnap, 20:33
Elszórakoztam egy kicsit a P, BV és E számokkal.
No nem mintha mennék Csányi után, de nekem is az jött ki, hogy márciusi záróra 8300 lenne reális.

Csak elmélkedek, hangosan gondolkodok, nem ijesztgetni akarok senkit.
No szóval az van, ha valóban úgy alakul a csillagtérképen az OTP 17Q1 pöttye ahova jelenleg látom kerülését az bizony az első jele egy komolyabb esésnek. De ez nagyon "lusta-lomha" jelző, ráadásul az ár még utána jelentősen megy fölfele. Ez tehát nem m5-m15 alapján való várakozás a következő két napra. Nem, ez évekre vonatkozik. TA alapon is az jön ki, hogy lazán meg kellene csinálni a 10 550-et (a mostani korrekció lényegtelen ebből a szempontból, megyünk-e még lejjebb nyárig, vagy innen rohanunk fel oda). Funda alapon is emelkednünk kellene. Egyelőre csak az van, hogy ezen csúcs után baromi nagy zakó jön. Mind TA mind funda-TA alapon. Bő egy év. Valami készül a világban ... ?
Tudom, korai ezt mondani, hisz még a 17Q1 sincs meg. Tegyük is ezt a törpölést egyelőre a kéménybe.
macibear
Jelzés a moderátornak
(#1025592) Re: FRSI...
előzmény (#1025583: macibear) | válasz erre | Tegnap, 20:16
Köszönöm!

Hasonlóképpen gondolkudunk.

kipróbáltam a certit. vettem ma TL25-öt 497-ért és TL24-et 902-ért.

Möglátjuk mit hoz a holnap!
Wolfy7807
Jelzés a moderátornak
(#1025591) Re: FRSI...
előzmény (#1025590: gyuripapa) | válasz erre | Tegnap, 20:05
Papa! Ebben biztosan teljesen igazad van!!! :-) Baj, ha nem veszem figyelembe minden attribútumát? Mert elég konvencionálisan szemlélem Teslát! :-))))
Karpediem
Jelzés a moderátornak
(#1025590) Re: FRSI...
előzmény (#1025589: Karpediem) | válasz erre | Tegnap, 20:00
Remek a nickneved. A Bank vezérkara (ügyvezetés, IT, FB) a bónusból gazdagodik. Ennek egyik feltétele a ROE növelés, a másik a részvényesi érték képviselete, az év végén az árnak érdemben meg kell haladnia az elmúlt évi záróárat, 8400Ft-ot.Tehát "FÖL, föl, Ti részvényesei a földnek". OTPTL24-em és Nyomdám van, a család meg az OTP-ben bizik. Ami gondot okoz, az az amerikai tőzsde esetleges esése. A jenkik már megszivatták az egész világot, még az USB-t, skót bankot is, jócskán, amikor értékpapirosított jelzálog hiteleveleket rásóztak a világra..."non prime mortgage loans"... Európa bankárai olyan terméket vttek meg, amiről nem tudtak, mi is az...Csak nehogy megszívjuk újra. Csányi klasszisát, meg dr. Kunsch, az (Unicredit korábbi vezére) alaposan megnézte, hogy mi a túró is ez. Aztán mondtak egy nagy "No"-t és elhajtották az amikat. Most is van néhány kockázatos részvény apiacon. Akármilyen zseniális Elon Musk, meg a tesla modelljei, pénzügyileg a dolog sz@rul áll. Évek óta veszteséges, újabb és ujabb részvénykibocsátásra kényszerül. Sok buborékot láttunk már kipukkadni.
gyuripapa
Jelzés a moderátornak
(#1025589) Re: FRSI...
előzmény (#1025588: gyuripapa) | válasz erre | Tegnap, 19:41
Csak nekem furcsa, hogy a Vezér súgott a piacnak, hogy 8300 alá nem engedik??? Mert ugyebár, csak tudott a kitárazásról.... És a piac lekövette...Azaz: innen bankvásárlásos UP! :-)
Karpediem
Jelzés a moderátornak
(#1025588) Re: FRSI...
előzmény (#1025573: Wolfy7807) | válasz erre | Tegnap, 19:33
Szia Maci! Érvényes-e az az FRSI számítás, amit korábban föltettél? Ami pomerj-t ért kritikákat és ami azok tartalmát illeti, szeretnék egy kicsit hozzászólni. Kettőnknek címzett, de mindenkinek szóló elemzésében, ami egy szépen levezetett Elliott elemzés, közép, hosszú távról szól és semmiféle, ismétlen semmiféle negativ kitételt nem tett az OTP-re. Abban is megegyeztünk, dokumentálható módon, hogy e technikai lengésnek az alja 8050Ft és 7950 Ft közt van, az tickre sikerült. Mindenkinek, az őt bírálóknak is azt kívánom, hogy ilyen pontosan számolja ki a fordulót. Ezt magam hetekkel ez elött leírtam. Az nem kétséges, hogy Bank nagyon jó. Még inkább az lesz, már 2017-ben. Kontra barátunk alapos elemzésével egyetértek. Ami az árat illeti, még lehet egy rövidke esés, egészen 7950Ft-ig, ami ugye a megszokott kettős fenék. Semmi egyébb. Aztán irány föl. Így is kereskedek.
Mindössze az a gondom, változatlanul, hogy májusban, júniusban, főleg külső, elsősorban amerikai hatásra lesz-e egy nagy zakó,mint volt a Lehman-Brothers csőd után. Pomerj is, magam is azon elmélkedünk, melyik kimenetel következik be. Az Ő 1.ALT alternatívája az, hogy e forduló után közép-hosszútávon újra elérjük, ill. meghaladjuk a 9400Ft-ot. Ami a Bank alapjait illeti, ez teljesen reális. De a tőzsde nem így működik.Emlékeztetnék ezért Neumann János matematikus elméletére, aminek kifejlesztésében oroszlánrészt vállalt, a tőzsde játékelméleti felfogásáról. Ma a 2.ALT egyik változatát sem vudom elvetni. Most nem vagyok abban a helyzetben, hogy az Ő két alternativája közül valamelyikre igen mondjak. A saját számításaim újra és újra elvégzem és ezek nyárra jóval alacsonyabb árat jósolnak. Ezek egyik alapja az Andrew féle villa elemzés, ami sok év alatt nagyon bevált. Ennek semmi, de semmi köze nincs a Bank immanens,belső dolgaihoz, nyereségtermelő képességéhez, fejlődő képességéhez.
gyuripapa
Jelzés a moderátornak
(#1025587) Re: OTP topic
előzmény (#1025584: gtg) | válasz erre | Tegnap, 19:17
Igen vételre 4400-7800 között
vagfoldi
Jelzés a moderátornak
(#1025586) Re: Ötletgyár
előzmény (#1025581: HARDCORETERROR) | válasz erre | Tegnap, 19:03
Ez az, náluk 8500, nálam 8600 jön ki akkor, ha megismétli a tavalyi eredményt. De ha jobbat csinál, akkor máris 9000 felett vagyunk.
gtg
Jelzés a moderátornak
(#1025585) Re: FRSI...
előzmény (#1025577: Kontraindikator) | válasz erre | Tegnap, 19:01
Köszönöm mindekettőtöknek, neked is, meg gtg nicknevű barátunknak, hogy helyesbítettetek. Ha válallta e kötelességét, amkkor a tőzsdefelügyelet kezébe eszközt adott, hogy ezt ellenőrizte. Köszönöm még egyszer, mert ezzel pénzt tesztek a zsebembe. Magyarul: följebb állok a TL24 eladással.
gyuripapa
Jelzés a moderátornak
(#1025584) Re: OTP topic
előzmény (#1025582: vagfoldi) | válasz erre | Tegnap, 19:00
Hónaposon meg erős vételre...
gtg
Jelzés a moderátornak
(#1025583) Re: FRSI...
előzmény (#1025573: Wolfy7807) | válasz erre | Tegnap, 18:31
Aljat fogtunk, fordul.

Pontosabban hétfőn lenne valamiféle minimuma, de ezt a holnapi nap lazán fel tudja fordítani és máris a mai lesz az alj.

Kontrával viszont azt nézegetjük, hogy holnap-hétfő okozhat egy kisebb meglepetést. Shortilag semmi esetre se érdemes tenni rá, de long beszálló elképzelhető 8150-8200 között. TL25 csak merészeknek javallott.
macibear
Jelzés a moderátornak
(#1025582) Re: OTP topic
előzmény (#1025579: Trend_energy) | válasz erre | Tegnap, 18:18
Köszi hasznos kis leírás.Napiban itt is erős eladásra ajánlják.

link
vagfoldi
Jelzés a moderátornak
(#1025581) Ötletgyár
válasz erre | Tegnap, 18:16
OTP - Long bank
Belépési pont: piaci ár Kiszállási pont: 8730 Stop-loss: 7999
Az OTP elmúlt évek szárnyalását követően az elmúlt hónapban lezajlott a szükséges korrekció. A jelenlegi szinteken azonban már ismét vételre érdemesnek tartjuk az OTP részvényeit. 9000 forintos árolyam fölött már mi is túlértékeltnek éreztük az OTP részvényeket és ahogy vártuk meg is érkezett a korrekció a részvényben. Körülbelül 1 hónap leforgása alatt, több mint ezer forintot csökkent a részvények árfolyama.

Most viszont ismét erőt tud az OTP mutatni. Bár a mai napot még réssel eséssel indította a részvény, de már a délelőtti órákban sikerült a pozitív tartományba visszaküzdenie magát a részvény árfolyamának. Ez kimondottan erős viselkedésre utal, különösen annak fényében, hogy tegnap gyorsított könyvépítés keretében 7800 forintos árolyamon 8,26 millió darab OTP részvényt értékesített a Groupama csoport, de már nem tesztelte vissza ezt a szintet ma a piac. Egyébként 7800 forintnál húzódik a 200 napos mozgóátlag is, így onnan lett volna igazán indokolt a korrekció vége, de így még pozitívabb a kép.

Technikailag 8750 forintnál látható egy ellenállás, ezért ez alatt 8730-nál határozzuk meg a kiszállási pontunkat, míg technikai alapon a stop loss megbízást a mai mélyont alá 7999 ponthoz javasoljuk elhelyezni.

Forrás: Bloomberg

A Groupama tranzakcióról

A Groupama tegnap este eladott 3 százalékot a 8 százalékos OTP részesedéséből gyorsított könyvépítés keretében, amely manapság nagyon divatos nem túl nagy, de méretesebb részesedések értékesítésére. 2 napja hasonlót láthattunk például a Raiffeisen esetében is.

Az értékesítés zárt körben történt, azaz csak nagyobb intézményi szereplők vehettek részt benne, s emiatt valószínűleg stabil kezekbe kerültek a részvények, így nem rohannak rövidtávon egyből profitot realizálni.

A tranzakcióra egyébként 7800 forintos árfolyamon került sor, ami egyben a 200 napos mozgóátlag is, így ennek a támasznak a jelentősége megerősödött.

Mennyit érhet fundamentálisan az OTP

Fundamentális oldalról megközelítve egy 8500 forint körüli rövidtávú célárat tartunk reálisnak, ami 1,65-ös P/BV értékeltséget jelentene. A következő paraméterek mellett:

5130 forintos könyvszerinti érték
15%-os saját tőke arányos megtérülés (ROE)
10,25%-os tőkeköltség (COE), 1-es Béta (kockázati együttható) feltételezésével
3%-os növekedéssel
A menedzsment legalább 15%-os ROE célt tűzött ki, így mi a feltételezésünk inkább a konzervatív oldalon maradtunk. Számolásunk rendkívül érzékeny a ROE alakulására, így például ha a sáv alja helyett 16%-os ROE feltételezéssel élünk, mely még a menedzsment kilátásai alapján szintén reális, akkor már 9000 forintos fair árfolyamot kapnánk. Ebből is látható, hogy 8500 forintos számolásunk inkább csak alsó közelítésnek tekinthető.

A technikai kép és a társaság fundamentumai alapján is érdemesnek tartjuk az OTP részvények vételét.
HARDCORETERROR
Jelzés a moderátornak

1 [2] [3] [4] [5] [»] ... [51280]

Prémium