Portfolio.hu fórum

Tisztelt Fórumozók,

A folyamatos véleménycsere biztosítása érdekében a fórumregisztrációban az alábbi változásokat léptetjük életbe:
Az új regisztrációk két hét után automatikusan élesednek.
Bízunk benne, hogy a könnyítés ellenére is folyatódik az a tendencia, hogy a fórum hangneme egyre kulturáltabb, higgadtabb.
Ami nem változik:
  • továbbra is érvényben maradnak a szigorú moderálási szabályok, vagyis
  • a személyeskedő, sértő hozzászólások után figyelmeztetés, majd kitiltás következik,
  • a közszereplőkkel kapcsolatos hozzászólások esetében (a nagyobb tűréshatár figyelembevételével is) szintén elvárt a kulturált véleményformálás.
  • bármely felhasználó jelzést küldhet a Portfolio.hu részére indoklással, ha úgy véli, hogy a Fórumban trágár, másokat sértő, az adott témától teljesen független, vagy bármilyen más szempontból kifogásolható hozzászólás született.
  • a Portfolio.hu minden felhasználót egyszer figyelmeztet arra, hogy megsértette a Fórum szabályait, második alkalommal figyelmeztetés nélkül letiltja az adott hozzászóló írásra vonatkozó jogosultságát.
  • a Portfolio.hu dönthet arról, hogy figyelmeztetés nélkül, azonnal kitiltjaaz adott felhasználót.

További jó beszélgetéseket kívánunk!

A norvégok a legboldogabbak a világon - Magyarország 16 hellyel feljebb jött

<< vissza a fórum témákhoz

Új hozzászólás | Nyomtatható verzió | betűméret: növel | csökkent

Hozzászólások oldalanként: 20 | 40 | 60 | 80 | 100   Sorrend: növekvő | csökkenő

(#8) Re: A norvégok a legboldogabbak a világon - Magyarország 16 hellyel feljebb jött
Értékelés:  -1
előzmény (#4: gambadoro) | válasz erre | hétfö, 16:10
"mi a tökömtől lenne boldog egy északi, a sötétben és a hidegben? "
Attól, hogy nem fagyott meg és egy csomót spórolt a naptejen meg a napszemüvegen! :-)

No igen, én is épp' ezen merengtem, hogy a természetes fény tartós hiánya inkább depresszióssá tesz, nem boldoggá.
Minél délebbre mégy, annál több vidám (bolgod?) és lusta:-) embert látsz.
szivacs
Jelzés a moderátornak

(#7) Re: A norvégok a legboldogabbak a világon - Magyarország 16 hellyel feljebb jött
Értékelés:  -2
előzmény (#2: andare) | válasz erre | hétfö, 16:07
hidd el a besavanyodottakat is beleszámolták, így ez egyben azt is jelenti hogy kevesen vagytok... Hajrá Magyarország! :)
babosko30
Jelzés a moderátornak
(#6) Re: A norvégok a legboldogabbak a világon - Magyarország 16 hellyel feljebb jött
Értékelés:  2
előzmény (#5: _Bekre_Pal_) | válasz erre | hétfö, 16:01
ezért mondom, hogy ez így baromság

a románok egyébként tudnak élni

ha csak a létbiztonság számítana, akkor:
Kanada
Ausztria
Skandinávok
Benelux
Svájc
Németország

lenne a sorrend, ha az arabokat nem számítjuk

egyébként pedig kinek mi a jó:)
mint írtam, szerintem egy kellemes mediterrán régiónál nincsen jobb
ha azt nézzük, hogyan érzed magad
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#5) Re: A norvégok a legboldogabbak a világon - Magyarország 16 hellyel feljebb jött
Értékelés:  1
előzmény (#4: gambadoro) | válasz erre | hétfö, 15:57
itt a jelentés amúgy link

ami nekem nagyon érdekes, az az, hogy a csehek milyen full boldogok, de a lengyelek is elvannak és hogy románia magasan beelőz azt mutatja, hogy ez egy összetett fogalom

amit nem értek, az az, hogy tanzánia meg madagaszkár miért full sereghajtó, szerintem ez nem indokolt. pl. tanzánia a szomszédos kenyához képest egy gyöngyszem és a béke és biztonság szigete. a tanzániai maszájok elvannak a szavannán a bomáikban, néha kecskét esznek, néha antilopot, a városok afrikai szemmel helyenként szinte rendezettek, ehhez képest meg kenya, ami egy kurva zűrös ország, na az meg fenn van ott, ahol 2-3 éve még magyarország is tartózkodott. különös. és kolumbia mitől olyan kurvahappy, mindenki kokózik?
_Bekre_Pal_
Jelzés a moderátornak
(#4) Re: A norvégok a legboldogabbak a világon - Magyarország 16 hellyel feljebb jött
Értékelés:  1
előzmény (#1: szivacs) | válasz erre | hétfö, 15:40
ez egy a szokásos hülye kategorizálások közül

finnek biztos boldogok,hiszen delíriumban van a fél ország

a norvégok jól élnek az olajból

de, boldog embertömeget én csak mediterrán országokban láttam
mi a tökömtől lenne boldog egy északi, a sötétben és a hidegben?

egy rövidnadrágban sokkal jobban érzi magát az ember, amikor kék az ég és meleg van
akkor egy csomó luxuscikk full feleslegessé válik
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#3) Re: A norvégok a legboldogabbak a világon - Magyarország 16 hellyel feljebb jött
Értékelés:  -1
előzmény (#2: andare) | válasz erre | hétfö, 15:18
Ez egy cikk. A portfolio írta.

Igyál inkább egy Maß-t ha bánatos vagy! :-)
szivacs
Jelzés a moderátornak
(#2) Re: A norvégok a legboldogabbak a világon - Magyarország 16 hellyel feljebb jött
Értékelés:  0
előzmény (#1: szivacs) | válasz erre | hétfö, 15:10
"Boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyek országa..." Ezért örömködsz te is.
andare
Jelzés a moderátornak
(#1) A norvégok a legboldogabbak a világon - Magyarország 16 hellyel feljebb jött
Értékelés:  -2
válasz erre | hétfö, 14:56
"Norvégia a legboldogabb ország a világon, az amerikaiak szomorúbbak lettek, és a boldogság nem csak a pénzen múlik - ez derült ki a világ országait rangsoroló idei tanulmányból. Magyarország a 75. helyen szerepel a listán, tavaly a 91. helyen végzett a felmérésben.

A Föld országait a lakosság boldogsági szintje alapján sorba állító jelentés megállapította: Norvégia annak ellenére is megszerezte a vezetést, hogy a gazdaságában kulcsszerepet betöltő olajár mostanában kedvezőtlenül alakul.

Az ENSZ kezdeményezésére létrejött Fenntartható Fejlődési Megoldások Hálózata (SDSN) által publikált tanulmány szerzői szerint a ranglista kialakulásában valójában az emberi tényezők nyomnak a legtöbbet a latban.

Norvégia a tavalyi negyedik helyről ugrott a lista csúcsára a felmérésben. A korábbi listavezető, Dánia a második helyre szorult, az első öt között sorrendben Izland, Svájc és Finnország szerepel még. Az elmúlt tíz év alatt Venezuela és a Közép-afrikai Köztársaság esett vissza a legjobban, Nicaragua és Litvánia emelkedett a legtöbbet.

Magyarország a 75. helyen szerepel a listán, tavaly a 91. helyen végzett a felmérésben.

A skandináv országok kiugró eredménye annak köszönhető, hogy arrafelé "működik a közösségi érzés és az egyetértés abban, hogy mi jó a közösségnek" - vélte Meik Wiking, a koppenhágai boldogságkutató intézet egyik vezetője, aki azonban nem vett részt a globális boldogságjelentés és rangsor elkészítésében.

John Helliwell, a kanadai British Columbia-i Egyetem közgazdásza, a tanulmány vezető szerzője úgy értékelte, hogy miközben valamennyi pénzre azért szükség van a boldogsághoz - amit az is jelez, hogy a lista sereghajtói között kétségbeejtően szegény országok is vannak -, egy bizonyos küszöb fölött azonban a több pénz nem jár több boldogsággal.

Az idén ötödször elkészült éves jelentés 155 országot rangsorolt az egy főre jutó GDP és a várható egészséges élettartam alapján. A tanulmányhoz továbbá globális felmérések négy tényezőjét is alapul vették, amelyekben a résztvevők egy tízes skálán értékelték, hogy mekkora társadalmi támogatásra számíthatnak, ha bajba kerülnek, mekkora szabadságot élveznek életük fontos döntéseiben, mennyire érzik korruptnak a társadalmat, amiben élnek és mennyire gondolják nagylelkűnek magukat.

Az Egyesült Államok, amely tavaly még a 13. helyen állt, a 14. helyre csúszott le. Az elmúlt évtizedben Amerika "boldogságindexe" 5 százalékkal csökkent.

Jeffrey Sachs, a Columbia Egyetem közgazdásza, a tanulmány társszerzője szerint a visszaesés oka, hogy Amerikában a közösségi szellem kezd széthullani. "Egyre rosszindulatúbbak leszünk, a kormányunk pedig egyre korruptabbá válik, és nő az egyenlőtlenség" - foglalta össze a bajok gyökerét Sachs, és hozzáfűzte: "Ez hosszú távú trend és a körülmények egyre rosszabbak lesznek".

A boldogság és hogy az ember azt csinálhatja, amit szeret, sokkal fontosabb, mint azt a politikusok gondolják - hangsúlyozta Helliwell, aki saját boldogságát 9-re értékelte a tízes skálán."
szivacs
Jelzés a moderátornak

Prémium