Portfolio.hu fórum

Tisztelt Fórumozók,

A folyamatos véleménycsere biztosítása érdekében a fórumregisztrációban az alábbi változásokat léptetjük életbe:
Az új regisztrációk két hét után automatikusan élesednek.
Bízunk benne, hogy a könnyítés ellenére is folyatódik az a tendencia, hogy a fórum hangneme egyre kulturáltabb, higgadtabb.
Ami nem változik:
  • továbbra is érvényben maradnak a szigorú moderálási szabályok, vagyis
  • a személyeskedő, sértő hozzászólások után figyelmeztetés, majd kitiltás következik,
  • a közszereplőkkel kapcsolatos hozzászólások esetében (a nagyobb tűréshatár figyelembevételével is) szintén elvárt a kulturált véleményformálás.
  • bármely felhasználó jelzést küldhet a Portfolio.hu részére indoklással, ha úgy véli, hogy a Fórumban trágár, másokat sértő, az adott témától teljesen független, vagy bármilyen más szempontból kifogásolható hozzászólás született.
  • a Portfolio.hu minden felhasználót egyszer figyelmeztet arra, hogy megsértette a Fórum szabályait, második alkalommal figyelmeztetés nélkül letiltja az adott hozzászóló írásra vonatkozó jogosultságát.
  • a Portfolio.hu dönthet arról, hogy figyelmeztetés nélkül, azonnal kitiltjaaz adott felhasználót.

További jó beszélgetéseket kívánunk!

Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!

<< vissza a fórum témákhoz

1 [2] [3]

Új hozzászólás | Nyomtatható verzió | betűméret: növel | csökkent

Hozzászólások oldalanként: 20 | 40 | 60 | 80 | 100   Sorrend: növekvő | csökkenő

(#79) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
Értékelés:  0
előzmény (#78: _Bekre_Pal_) | válasz erre | szerda, 18:18
utólag visszaolvasva kissé sok lett a szövegben a szar, de azért remélem világos, mit akartam mondani
_Bekre_Pal_
Jelzés a moderátornak

(#78) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
előzmény (#77: salve) | válasz erre | szerda, 18:17
értem

ezt én úgy nevezem, hogy fejétől bűzlik a hal, ami persze attól még a hal része

kicsit hosszabban kifejtve az ország erkölcsileg teljesen tönkre van menve és ebben a politikai elit mint viselkedésmodell különösen nagy felelősséggel rendelkezik, de akik felmentik magukat a bűnök alól erre hivatkozva, azoknak sincs igazuk. még kissé továbbmenve és a helyzetet bonyolítva: amilyen a mosdó, olyan a törölköző, amilyen a választó, olyan a politikusa. egy szellemileg és erkölcsileg leszedált ország törvényszerűen magára húzta a szart a választások során, ha tetszik ha nem, kollektíve felelősek vagyunk a szar bűnöző politikusainkért, akikre a szarabb emberek előszeretettel mutogatnak amikor a saját hitványságukat relativizálják.

szóval nem ártana a sok faszság helyett az ország lakosságának arra koncentrálnia, hogy embert faragjon magából, mert sose keveredik ki a szarból
_Bekre_Pal_
Jelzés a moderátornak
(#77) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
előzmény (#69: _Bekre_Pal_) | válasz erre | szerda, 17:53
jogos a felevetés. bocs ha félreérthetően fogalmaztam, persze hogy nem muszáj! arra akartam utalni: egyesek amikor azt látják h. xy meg z ellopott/elcsalt mittudomén mennyit de nem keveset és megúszta (nem feltétlen miniszteri szinten volt visszaélés, ez lehet megyei vagy vársi szinten is), kimosták belőle stb... és akkor ő azt mondja magának, jó, "akkor nekem is szabad legyen" kiskapukat keresni, mutyizni.. lehet hogy nem teljesen jó az analógia de ugye ismerjük atz a mondás, "ne kérdezzük meg hogy miből vagy honnan lett meg az a bizonyos első milliója az adott vállalkozónak" - aki ma már gazdag vagy kőgazdag..
salve
Jelzés a moderátornak
(#76) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
előzmény (#75: elemes) | válasz erre | szerda, 14:51
De, ugye mindhiába!
sanka
Jelzés a moderátornak
(#75) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
előzmény (#74: SREd) | válasz erre | szerda, 14:00
szerintem meg pont fel akarnak hozni a saját szintjükre.

nem feltétlenül szívjóságból, hanem kényelemből.
elemes
Jelzés a moderátornak
(#74) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
előzmény (#68: salve) | válasz erre | szerda, 13:53
"mint a hazug multicégek akik azt állítják, "áá, itt nincs ám megkülönböztetés kor, nem, bőrszín stb. alapján!!", hát igen, elvileg nincs is csak gyakorlatilag van és úgy hogy nyíltan soha senki nem mondja ki"

Hidd el, ha elvileg és kimondva is lenne megkülönböztetés, az sokkal kellemetlenebb lenne. Sajna, a világ működését nem lehet elvonatkoztatni a szimpátiák/antipátiák mozgatórugóitól, emberekből vagyunk, nyugatabbra is eléggé így van ez.

Abban teljesen egyetértek, hogy a nyugati fejlettebb gazdaságok nem akarnak felhozni a *saját* szintjükre, de az EU-ban tapasztalható átlagszintre igenis fel lehet jönni, ha egy ország iparkodik és a vezetése is kellően élelmes. Ebben nemhogy gátolnának, de még segítenek is a felzárkóztatási támogatásokkal, szóval jobban nézünk ki, mint pl. a szoci érában, és a földrajzi pozíciónk miatt is jobban, mint pl Üzbégisztán.
SREd
Jelzés a moderátornak
(#73) Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
válasz erre | szerda, 13:33
"Több hibája is lehet az új metrókocsiknak, mégis kapkodni kellett velük

...Sietni kell, mert különben felújítás sincsen
Van még egy városháza környékén hallható magyarázata a felújított metrókocsik siettetett forgalomba állításának. Ezek szerint lassan elfogynak a régi szerelvények, nem tudnák a menetrendet a régiekkel tartani. Ezért már most be kell vetni az öt Magyarországra már leszállított újat. A további probléma, ha lehet, még kellemetlenebb: mivel itt felújításról van szó, akkor kapunk újabb darabokat, ha egy régit kivihet az orosz gyártó. Csakhogy jelenleg tudtunkkal nincs Oroszországban egy szerelvény sem. Nem tudják ugyanis Budapesten nélkülözni a régieket...."

link

bigyula
Jelzés a moderátornak
(#72) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
előzmény (#62: salve) | válasz erre | szerda, 13:33
"elfogult vagy, ennyi. a józan észnél fontosabb nálad az hogy utálod az orbánrendszert"

stb stb

Tényleg ezzel helyettesíted a gondolkodást...? hogy ilyeneket képzelsz?
elemes
Jelzés a moderátornak
(#71) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
előzmény (#63: Vazsmegyei) | válasz erre | szerda, 13:32
"Az Alstom "újkocsis" ajánlatával csaknem a harmadára csökkent volna a szerelvény park."

Ez vagy valami, vagy megy valahova.
De értelme nincsen.
elemes
Jelzés a moderátornak
(#70) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
előzmény (#68: salve) | válasz erre | szerda, 13:25
„ a nyugatnak esze ágában sincs bennünket felhozni a saját szintjére!”

Tizenkét év alatt 12 000 milliárd forint érkezett az EU-tól. Ez a támogatás a II. világháború utáni Marshall-segélyhez mérhető. Enélkül a magyar gazdaság és az államadósság mértéke is egészen másképpen nézne ki.
kismarton
Jelzés a moderátornak
(#69) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
előzmény (#68: salve) | válasz erre | szerda, 13:15
"ahol fent is meg lent is muszáj mutyizni (is), ha meg akarsz élni..ezt tudat alatt mindenki tudja. de csak akkor érzi bajnak, ha ő éppen kimarad a buliból"

Ne bassz, muszáj?
_Bekre_Pal_
Jelzés a moderátornak
(#68) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
Értékelés:  -2
előzmény (#67: Phylaxa) | válasz erre | szerda, 13:05
még mindig egyetértünk. szerintem sok embernek elege van már abból hogy itt minden teljesen átpolitizált. csak feketén vagy fehéren akar látni és láttatni mindent az egymással szembenálló 2 oldal - hiszen "hideg, elvont polgárháborúban" állnak egymással. én amúgy őszintén sajnálom hogy az Lmp nem (volt) sikeres. azt bizonyítaná az a párt hogy elvileg tényleg lehetne más a politika (becsületesebb, semlegesebb stb.). de a rögvalóságban élve az emberek valahogy mégis tudják, sajnos nem lehet más! főleg egy ilyen, nyugati mércével mérve szegénynek mondható országban ahol fent is meg lent is muszáj mutyizni (is), ha meg akarsz élni..ezt tudat alatt mindenki tudja. de csak akkor érzi bajnak, ha ő éppen kimarad a buliból! amely ország a 2 sebességes EU 2. sebességére let állítva szándékosan, mert a nyugatnak esze ágában sincs bennünket felhozni a saját szintjére! neki csak egy jó kis olcsó piacnak meg bérmunkás rabszolgahadnak kellünk kb., és semmi másnak! a görögök is csak ugyanígy kellenek a németeknek! papíron persze nincs így, ott a polkorrekt púderdumát nyomják! mint a hazug multicégek akik azt állítják, "áá, itt nincs ám megkülönböztetés kor, nem, bőrszín stb. alapján!!", hát igen, elvileg nincs is csak gyakorlatilag van és úgy hogy nyíltan soha senki nem mondja ki, csak a kiszolgáltatott munkavállaló érzi a saját bőrén!! dolgoznunk kell a megoldáson és a gyűlölködést megpróbálni félre tenni és tisztelni jobban egymást - de ez nálunk még sajna nem nagyon megy mert mindössze 27 éve volt a rendszerváltás..
salve
Jelzés a moderátornak
(#67) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
Értékelés:  1
előzmény (#66: salve) | válasz erre | szerda, 11:46
Nekünk a jól működő és tartós dolgokat kell megvennünk. Nekünk nincs sok pénzünk és annak egy részét is ellopják (Teljesen mindegy, hogy mikor és kik). A nyugat fejleszti ki az új technológiákat, mert ott van a zseton. Viszont létezek egyrészt alapdolgok, ilyen például a nukleáris kutatás, amiben nyilván Oroszország nagyhatalom. Ez van. Működik nálunk? Biztonságos? Volt bármi problémánk az ellátásával? Másrészt például a metró, mely Budapesten szintén alap, anélkül a város élhetetlen lenne.

Tudom, hogy emberek szeretnek politikát belevinni mindenbe. Nem hiszem, hogy ebbe például azt kellene tenni.

Aztán persze nekem is vannak dolgaim, amiről hallani sem szeretnék. De ez nem az. :)
Phylaxa
Jelzés a moderátornak
(#66) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
Értékelés:  -1
előzmény (#65: Phylaxa) | válasz erre | szerda, 11:34
igazad van. Demszky sara volt az hogy visszautasította, amikor a ruszkik a szovjet államadósság fejében vállaltak volna metróépítést Bp.-ten.. aztán megépíttette Demszky a 4-es metrót bármi áron és ismerjük mi lett belőle, az ügyet kísérő korrupcióról nem is beszélve
salve
Jelzés a moderátornak
(#65) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
Értékelés:  1
előzmény (#62: salve) | válasz erre | szerda, 11:29
Moszkva metróhálózata ugyanúgy működik mint másé a világban. Egyébként az egyik legszebb.

A nukleáris erőműveik is ugyanúgy működnek.

Én például a rendszerváltás után ha valóban lehetőség lett volna rá, akkor a szovjet tartozás fejében megcsináltattam volna velük pár új metróvonalat. Beljebb lennénk azóta is és a BKV-nak talán még bevétele is lenne belőle. :)
Phylaxa
Jelzés a moderátornak
(#64) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
előzmény (#63: Vazsmegyei) | válasz erre | szerda, 11:22
_Kétharmadára- csökkent volna! Bocs, javítva.
Vazsmegyei
Jelzés a moderátornak
(#63) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
előzmény (#55: elemes) | válasz erre | szerda, 11:18
Elemes, elemes! Ne cumizzál már annyira az oroszokon.
Az Alstom "újkocsis" ajánlatával csaknem a harmadára csökkent volna a szerelvény park.

Nem mindenki ellensége a pénztárcájának.
Aztán nézzed meg az Alstom kocsikat 10 év múlva! Lehet hogy cserével ki kell majd selejtezni őket, de ne így legyen!

Hol vannak a tömegközlekedésben a 10 éve vásárolt Volvo és Mercedes buszok?
Neked tudnod kell, elfogadnám az értékelésedet róluk.
Vazsmegyei
Jelzés a moderátornak
(#62) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
előzmény (#57: elemes) | válasz erre | szerda, 11:09
elfogult vagy, ennyi. a józan észnél fontosabb nálad az hogy utálod az orbánrendszert és nem tudsz, -tok belenyugodni h. megnyert egymás után 2 választást. következésképpen bármit tehet akár jót akár rosszat, az neked sohasem lehet jó. de még kivándorolhatsz kanadától izraelen át egy csomó országba, ha nem tetszik. ja és még egy: remélem soha többet be nem teszd a lábad itt Bp.-ten sem a 2-es sem a 3-as metróba, hiszen azok a kádárrendszerben épültek, szovjet technológiával, szovjet felügyelettel és minőségben épültek tehát hihetetlen szerencséd van, hogy eddig sohasem omlott be pl. az alagút azzal avonatal, amiben épp utaztál!!!
salve
Jelzés a moderátornak
(#61) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
előzmény (#56: salve) | válasz erre | szerda, 11:08
Én még nem utaztam az új metróval, de ha lesz lehetőségem rá, mindenképp kipróbálom.

Engem az zavar, hogy ez a beruházás 30 évre szól.
Ennyi időre a legújabb technikát érdemes venni, mert 30 év hosszú idő.
Nem hiszem, hogy egy felújított jármű ugyan olyan jó, mint egy olyan, amit már az alapoktól modernebbre terveztek.
Pl. egy 1200-es ladába le lehet cserélni a futóművet, a motort és az üléseket, akkor sem lesz olyan mint egy új tervezésű autó.

A klímát sem értem miért spórolták ki.

Az energiafelhasználási adatokat is szívesen látnám. 30%-al kevesebbet fogyaszt az elődnél? Rendben.
De mi a helyzet az új tervezésű metrókhoz képest?
Vortex
Jelzés a moderátornak
(#60) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
előzmény (#58: exmnbs1) | válasz erre | szerda, 10:57
Nehogy már a kedvetekre tegyenek, ha nem jelez vissza a beépített nyugati csúcstechnológiás elektromos visszajelző.
Vazsmegyei
Jelzés a moderátornak
(#59) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
előzmény (#58: exmnbs1) | válasz erre | szerda, 10:51
Pontosabban ma sem
exmnbs1
Jelzés a moderátornak
(#58) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
előzmény (#57: elemes) | válasz erre | szerda, 10:51
10:45
Megint nem jár.....
exmnbs1
Jelzés a moderátornak
(#57) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
előzmény (#56: salve) | válasz erre | szerda, 10:50
"semmivel nem szebb vagy kényelmesebb nála az Alstom"

elhiszem, hogy neked nem szabad mást írnod, de azért a napi 200-300 ezer utas nem ezt fogja tapasztalni. őket nem lehet azzal meggyőzni, hogy a moszkvics jobb.

hetven milliárd forintért.
elemes
Jelzés a moderátornak
(#56) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
előzmény (#55: elemes) | válasz erre | szerda, 10:29
képzeld el már a legelső napon utaztam rajta. szó sincs skoda 1000mb-ről, semmivel nem szebb vagy kényelmesebb nála az Alstom. annyi a különbség h. Alstom egybeniyott, ez meg nem (de vész esetén összenyitja egyből a vezető a kocsikat mert kinyitja őket egy gombnyomással). és még annyi hogy az Alstom kevésbé téglalap, azaz íveltek az oldalfalai, picivel áramvonalasabb. amúgy esezmben sincs védeni. csak annyit állítok ami igaz is: nem jobb annyival az Alstom (sőt!), mint amennyivel drágább! jó példa a skoda, mert ugyanez igaz mondjuk a mai skoda - bmw összevetésre is: nem jobb annyival az utóbbi, mint amennyivel többért vesztegetik! azért drágább mert nagyobb a múltja a presztízse, de semmi több! ár - érték arányban egy mai skoda jobban megéri! nekem pl. beko, török hűtőm van. amikor először elromlott a szerelő megnyugtatott, ne izguljak, mert én akkor 50-ért megkaptam azt amiben ugyankkora egy gorenjéből 15-20, egy márkásabból meg 30-al többe került volna, és: utóbbiak semmivel sem jobbak, azok közt is javított meg ugyanennyi időset pont ugyanezzel a hibával! és a sttisztika azt mutatja, hiába "no name" a beko, általában semmivel sem szarabb mint a "márkás nagynevűek! sajnálom h. nem tudom msot nekd betenni azt a tegnapi 24.hu cíikket, aminek az alján a kommentelők többsége azt írta, nem találják semmiben sem csúnyábbnak, sem kényelmetlenebbnek az Alstomnál ezt a felújított orosz vonatot (amit nemcsak átfestettek hanem 30%-al kevesbbet fogyaszt az elődeinél stb. de te eleve leszarozod politikai antipátiádból kiindulva tehát kár róla beszélni - a cikket most kerestem a 24.hu-n, de már gyorsan levették! - naná hogy politikai okból hiszen ott a kommentelők többsége tegnap nem találta semmivel se szarabbnak az Alstomnál! és hát a 24.hu ellenzéki, és ezt így is érvényre juttatja, azaz öncenzúrával is - mondván: hát nehogymá az jöjjön ki hogy bárki még elégedett is lehet az orosz vonattal, !
link
salve
Jelzés a moderátornak
(#55) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
előzmény (#53: salve) | válasz erre | kedd, 21:21
annyira gáz amikor próbálod fényezni az orosz teknikát :)

utaztál már a fehérre festet mityisinszkij kocsival? elég biztos vagyok benne, hogy nem.

tudod milyen feeling?
Ezekilencszázhetven.
Skoda 1000 MB.

HETVEN MILLIÁRD FORINTÉRT ÁTFESTETTÉK FEHÉRRE.
elemes
Jelzés a moderátornak
(#54) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
előzmény (#53: salve) | válasz erre | kedd, 18:01
szerintem ezen még az ajtó sem robbanna le

talán mészaros majd beszáll a fejlesztésbe

link
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#53) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
előzmény (#51: elemes) | válasz erre | kedd, 17:55
igen és az az Alstom vadi új, eztelmondták a hírekben..mozgásképtelenné vált. az orosz vonatnak csak az ajtóvisszajelzője romlott el, amúgy menni ment..
salve
Jelzés a moderátornak
(#52) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
előzmény (#48: -pny) | válasz erre | kedd, 17:53
ebben most nagyjából egyetértünk. viszont én úgy tudom, csak 8-9 év átfedés azaz párhuzamos működés lenne. azt én sem látom igazoltnak hogy megérné-e (de szerintem mindenki tényleg csak becslésekre hívatkozhat, lássuk be).
ami miatt inkább mégis arra hajlanék hogy inkább atom mint megújuló az az, hogy utóbbiakat nehezebben tudom elképzelni mint szünetmentes, stabil forrásokat! persze meggyőzhető lennék az ellenkezőjéről is. tudom írta már vki h. nem lett akkora fogyasztásnövekedés nálunk az utóbbi pár évben mint várták, de szerintem ez nem mérvadó. a globális felmelegedés ugyanis megállíthatatlannak tűnik, a tavalyit kivéve az utóbbi pár nyár rekordmeleg volt (ahol én lakom gombamódra szaporodnak a magán klímabeszerzések évek óta); és mindent elönt az elektronizálás (papír helyett mindent a netre és elektronikus felületekre vsznek fel ami szerintem ugrásszerűen növeli az áramfogyasztást,erről a BBC már évekkel ezelőtt beszámolt h. a szervergépek mennyire megnövelték a fogyasztást világszerte). abban pedig nem nagyon kételkedem h. a németek majd egyszer csak visszatérhetnek még símán az atomhoz mert ami helyette van az környezetszennyő legalább annyira. kéne mindzekről egy átfogó vita de sajnos kicsi rá az esély. elég info híján egy laikus ebben nem tud elég okos lenni tehát ezt szakemberknek kéne eldönteni és nem népszavazásnak
salve
Jelzés a moderátornak
(#51) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
előzmény (#50: exmnbs1) | válasz erre | kedd, 17:47
Rögtön ezután -- szolidaritásból -- egy Alstom is :)))
elemes
Jelzés a moderátornak
(#50) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
előzmény (#49: exmnbs1) | válasz erre | kedd, 17:36
" Máris lerobbant a felújított orosz metró"
exmnbs1
Jelzés a moderátornak
(#49) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
előzmény (#48: -pny) | válasz erre | kedd, 17:35
17:31
link
exmnbs1
Jelzés a moderátornak
(#48) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
előzmény (#47: salve) | válasz erre | kedd, 16:42
Nem, ilyet sem írtam... Szimplán csak:
1. Nem értem a siettséget (jelenleg Paks 1 és 2 között 15-20 év átfedés lesz).
2. Nem tetszik az orosz függés és az oroszokkal való fű alatti háttérmegegyezés.
3. Nem látom igazoltnak, hogy megéri-e.

Leszarom, hogy a szocik mit akartak vagy sem. Orbánék a döntéshozók 7 éve.
-pny
Jelzés a moderátornak
(#47) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
előzmény (#44: -pny) | válasz erre | kedd, 16:38
aha..de! mégis, csak azért riogatsz azzal hogy "itt jön a magyar atomkatasztrófa", csak azért, mert neked nem szimpi az hogy nem az amerikaiak építik hanem az oroszok, és főleg azért nem szimpi, mert most a fidesz akarja Paks 2-t. korábban amikor a szocik akarták (úgy mint ahogy az olimpiát is akarták egykor, csak azt is visszavonták), "akkor még rendben volt Paks2"..
salve
Jelzés a moderátornak
(#46) Re: lmár megint lerobbant az Alstom..
előzmény (#45: salve) | válasz erre | kedd, 16:34
a mindössze 3 éves Alstom típusú francia "szupermetró"
salve
Jelzés a moderátornak
(#45) lmár megint lerobbant az Alstom..
válasz erre | kedd, 16:33
bréking: most mondta be a Bkk info 2 perccel ezelőtt (aki nem hiszi ellenőrizze le a neten!), hogy "a 2es metró helyett pótlóbuszok járnak a Deák tér és a Déli pu. között, JÁRMŰHIBA MIATT!!
hiszen olyan hihetetélenül "kurvajó" a mindössze 33-36 éves Alstom típusú francia "szupermetró" (az hogy a 30 éves régi orosz kocsik is elromolgatnak rendszeresen az 33 év amortizáció után már nem meglepő), hogy az iylen típusú hírből minden hátre jut legalább egy! de ti, lebutult Orbán-, orosz- és fideszgyűlölő barmok, toljátok csak tovább az agymenéseiteket ezeken a fórumokon...
salve
Jelzés a moderátornak
(#44) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
előzmény (#43: salve) | válasz erre | kedd, 16:08
Én magam jártam mindhárom hazai reaktorban és az apám részecske- és magfizikával foglalkozott, amíg élt, szóval nekem nem kell bemutatnod se Paksot, se az atomerőműveket.
-pny
Jelzés a moderátornak
(#43) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
előzmény (#41: -pny) | válasz erre | kedd, 16:03
már megint a buta leegyszerűsítő általánosításoddal jössz. bármikor bárhol bármiben meghalhatsz ha nem vigyázol magadra. Franciao.-ban pl. Dunát lehetne velük rekeszteni annyi atomerőmű van, egyik se orosz gyártmány és mégis romlott már el belőlük nem is egy, nem is egyszer! szerncsére nem voltka komoly bajok, de voltak! személyesen ismertem a Framatome francia állami atomcég vezérigazgatóját tizenéve amikor még nem ment nyugdíjba (magyar származású) aki nekem személyesen is azt mondta, Paks miatt nem kell aggódnunk mert többször is járt ott és tök profin lett megépítve is, és volt, van, működtetve is! ez éppoly nevetséges atomkatasztrófát vizionálnod Paksra mint ez a metrótéma: az index is megírta hogy az Alstom metró is egy nagy szar, ahhoz képest meg főleg, hogy mennyivel drágább volt mint ez a felújított orosz!! tudja mindenki h. a nem full komputertechnikán alapuló régi járművek legyen az autó vagy vonat, mind megbízhatóbbak és egyszerűbben szervizelhetőek, éppen az egyszerűségük miatt! és a legjobb: az index cikkből kideült, az Alstom metrónak olyan lerobbanása is volt már 1,5 év alatt azaz nagyon újszerű állapotában és nem 30 évesen(!), ami a 30 éves oroszoknak egyszer sem: olyan, hogy az alagútban állt meg, ott kellett belőle kiszállítani az utasokat és elgyalogoltatni a követező állomásig!!
salve
Jelzés a moderátornak
(#42) Re: az is hülye, aki az oroszoktól mást is vesz
előzmény (#39: salve) | válasz erre | kedd, 15:47
Az elfogultság és a szolgalélek csodákra képesek.

Pár éve még te is röhögtél a szánalmas orosz ipar szerencsétlen és még mindig 30 évvel lemaradt technikáin, de most, hogy Orbánék orosz feneket nyaldosnak és orosz metrókocsikat festettek újra 70 milliárdért (mert ugye az orosz metrókocsik működésével kapcsolatban folyamatosan nagyon pozitívak a tapasztalataink), azóta képes vagy az orosz kocsikért kampányolni, csak mert Orbánék most azt mondták, ez a jó.

Szánalmas.
-pny
Jelzés a moderátornak
(#41) Re: Elindultak a felújított metrókocsik - Friss fotók!
előzmény (#35: salve) | válasz erre | kedd, 15:38
Persze, hogy a típusa nem csernobili (ahogyan elemes is megírta), de ettől még a szánalmas orosz ipar gyártja, ahol sem a környezetvédelem, sem az emberélet még mindig nem szepont. Akkor területen ez mindegy is. De nálunk egy atomerőműkatasztrófa = teljes ország nullázása. Nagyon nem ugyanaz a kategória, mintha csak egy kis rész körbe lenne kerítve 50000 évig, hogy zóna... Itt ki lehetne tenni Hegyeshalomtól Záhogynig, hogy már csak egykori Fidesz hívek rádióaktív földi maradványai találhatóak ezen a területen.

-pny
Jelzés a moderátornak

1 [2] [3]

Prémium