Portfolio.hu fórum

Tisztelt Fórumozók,

A folyamatos véleménycsere biztosítása érdekében a fórumregisztrációban az alábbi változásokat léptetjük életbe:
Az új regisztrációk két hét után automatikusan élesednek.
Bízunk benne, hogy a könnyítés ellenére is folyatódik az a tendencia, hogy a fórum hangneme egyre kulturáltabb, higgadtabb.
Ami nem változik:
  • továbbra is érvényben maradnak a szigorú moderálási szabályok, vagyis
  • a személyeskedő, sértő hozzászólások után figyelmeztetés, majd kitiltás következik,
  • a közszereplőkkel kapcsolatos hozzászólások esetében (a nagyobb tűréshatár figyelembevételével is) szintén elvárt a kulturált véleményformálás.
  • bármely felhasználó jelzést küldhet a Portfolio.hu részére indoklással, ha úgy véli, hogy a Fórumban trágár, másokat sértő, az adott témától teljesen független, vagy bármilyen más szempontból kifogásolható hozzászólás született.
  • a Portfolio.hu minden felhasználót egyszer figyelmeztet arra, hogy megsértette a Fórum szabályait, második alkalommal figyelmeztetés nélkül letiltja az adott hozzászóló írásra vonatkozó jogosultságát.
  • a Portfolio.hu dönthet arról, hogy figyelmeztetés nélkül, azonnal kitiltjaaz adott felhasználót.

További jó beszélgetéseket kívánunk!

A nyugdíjról - Tiszta lappal

<< vissza a fórum témákhoz

1 [2] [3] [4]

Új hozzászólás | Nyomtatható verzió | betűméret: növel | csökkent

Hozzászólások oldalanként: 20 | 40 | 60 | 80 | 100   Sorrend: növekvő | csökkenő

(#168) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
Értékelés:  0
előzmény (#166: gambadoro) | válasz erre | kedd, 18:02
"(#144) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
Értékelés: 0
előzmény (#143: gambadoro) | válasz erre | Ma, 11:47
link
gambadoro"
DE30_1974
Jelzés a moderátornak

(#167) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#161: philosopher) | válasz erre | kedd, 18:01
Köszönöm!
Végre a témához vágó hozzászólás! :)
1. Igen ezzel sajnos csak egyet tudok érteni. Nálunk két gyerek van, de nem nagyon gondolkozunk a harmadikban, pedig a népesség gyarapodásához elméletileg kellene. Mo-on bőven a reprodukcióhoz szükséges 2,1-es mutatószám alatt van az érték (hozzáteszem egész Európában is csak 1-2 állam ugorja meg emlékeim szerint). Valóban nem változtatható meg hirtelen felindulásból, és a jelenlegi keretrendszer nem annyira motivál a gyerekvállalás irányába, sem az állami, sem a magánszektor irányából.
2. A nyugdíjkorhatár folyamatos emelése nagy valószínűség szerint minden bizonnyal be fog következni, persze remélhetőleg majd lépcsőzetesen eltolva, valahogy úgy, ahogy jelenleg is zajlik. Ismét meg szeretném említeni a két Ratkó generációt - amikor ők a várhatóan magasabb átlagéletkor miatt egyszerre lesznek nyugdíjasok borzasztóan nagy lesz a nyugdjkassza kifeszítettsége. Egyszerűen nem jön majd ki a matek, mert a lecsökkent járadékfizető (helyesbítek adófizető) létszám nem fog betolni annyi pénzt amennyit a jelenlegi ígérvény alapján szét kellene osztani.
DE30_1974
Jelzés a moderátornak
(#166) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#162: DE30_1974) | válasz erre | kedd, 17:58
akkor nem értem miről beszélsz
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#165) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#161: philosopher) | válasz erre | kedd, 17:57
technológiai ugrás előtt áll az emberiség
minden dogma megdől hamarosan
ezt kellene megérteni

amiről te beszélsz az a kétkezi társadalmakban volt egyszer igaz
már ma sem az
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#164) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#163: philosopher) | válasz erre | kedd, 17:56
én a tisztességest az elvonásra vonatkoztattam

szerintem lehetne
neked tisztességes a 70eurós minimálnyugdíj?
az remek tényleg
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#163) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#160: gambadoro) | válasz erre | kedd, 17:55
"és ekkora elvonásból nem lehetne tisztességes minimálbért, szociális hálót biztosítani?
gambadoro
"
"hol írtam, hogy nem tisztességes?"

Én is csak feltételesen fogalmaztam. Viszont ha a jelenlegi juttatások is "tisztességesek" szerinted, akkor nagyon egyszerű a válasz a kérdésedre: De lehetne, most is az van.
philosopher
Jelzés a moderátornak
(#162) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#159: gambadoro) | válasz erre | kedd, 17:52
Nézd melyik posztodra írtam.
Igen a Ferge posztolásod is elolvastam.

"téged zavar az én véleményem azért kiabálsz ellene
engem hidegen hagy mit gondolsz
szerintem"

Hát itt azért van némi ellentmondás nem gondold? :)
DE30_1974
Jelzés a moderátornak
(#161) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#158: DE30_1974) | válasz erre | kedd, 17:50
A demográfiai folyamatok ellen két dolgot lehet tenni:
1. megfordítani és több gyereknek kell születnie - ez nem tud megtörténni hirtelen felindulásból
2. a nyugdíjkorhatár folyamatos emelésével csökkenteni a nyugdíjkassza terhelését.

Ha maradnak ezek a demográfiai folyamatok, akkor az általános időskori juttatás szerintem nem opció (hacsaknem csökken, nem pedig nő a várható élettartam).
philosopher
Jelzés a moderátornak
(#160) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
Értékelés:  1
előzmény (#157: philosopher) | válasz erre | kedd, 17:48
hol írtam, hogy nem tisztességes?

azt írtam, hogy ekkora elvonásból miért csak erre futja
ne csúsztass
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#159) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#158: DE30_1974) | válasz erre | kedd, 17:47
téged zavar az én véleményem azért kiabálsz ellene
engem hidegen hagy mit gondolsz
szerintem

ferge az index?
oké
olvasgass ksh-t
nem tudom ugyan mi az összefüggés

irigy a magyar és széthúz
ezért soha nem viszi semmire az az ország
csak a pofa nagy
összefogás az nincs

elszomorít ez az egész
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#158) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#153: gambadoro) | válasz erre | kedd, 17:42
Hát tudod az Index-en megjelent cikk helyett inkább a KSH Népességtudományi Kutatóintézet kiadványit tekintem hiteles forrásnak - ebben a tekintetben legalábbis mindenképp.
Volt róla szó - mennyivel is nagyobb az osztrák GDP és mennyivel jobb az adómorál?
Értem miről beszélsz, azonban ne haragudj lehet más a véleményem.
Továbbra se a nyugdíjhelyzet megoldása a fókusz a mondanivalódnak, ami az osztrákoknak is elég nagy gond lesz, mert szerintem nagyságrendileg ott se túlzottan eltérő a demográfiai irányvonal, mint nagy átlagban Európában. Alapvető különbség persze van, a magasabb jövedelmekből nemcsak több adó generálódik, amelyből fenntartható a bőkezűbb szociális háló, hanem megtakarításra is van mód bármilyen célra amibe bele tartozik adott esetben a nyugdíjcélú megtakarítás is.
DE30_1974
Jelzés a moderátornak
(#157) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#156: gambadoro) | válasz erre | kedd, 17:41
Ha a mostanit nem tartod tisztességesnek, akkor mond meg, honnan kéne elvenni. Jelenleg a költségvetés az összes bevételét elkölti, sőt többet is. Tehát ahhoz, hogy többet adjon, vagy még több adót kell beszedni, vagy más költéseket kell csökkenteni.

Persze egyszerű megoldás lenne a korrupció csökkentése, szerintem 1-2000 mrd is jöhetne egy évben belőle, de sajnos ezt a tételt nem lehet hirtelen lecsökkenteni.
philosopher
Jelzés a moderátornak
(#156) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#155: Peterbond) | válasz erre | kedd, 17:28
és ekkora elvonásból nem lehetne tisztességes minimálbért, szociális hálót biztosítani?
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#155) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
Értékelés:  2
előzmény (#152: -pny) | válasz erre | kedd, 17:15
Hat igen. Bontduk is fel.
Andras elmegy a gyarba es munkajaval eloallit 1.000.000 forint erteket a cegnek. Tegyuk fel a ceg egy jotekony tulaj ezert o nem vesz ki hasznot.

Az egymilliobol mi hova megy:
- 210.195 forintott szochora fizet a ceg.
- 11.700 forint Szakkepzesi jarulek
( maradt 778 500 forint ami a brutto ber )
- 116.775 forint Szja befizetes lesz
- tovabbi 77 850 megy a nyugdij kasszaba
- 54.495 forint az egeszsegugyi jarulek
- 11.700 forint a munkaeropiaci jarulek ( munkanelkuli segelyre megy lenyegeben )
( ezek utan baratunk kezhezkap 517 703 forintot )
- ezutan ha ezt elkolti tovabbi 110.064 forint Afa befizetest eszkozol.
Tehat vegul lenyegeben a termek amit meg tudott venni 407.639 forintott er.
Az allam pedig vagy ado vagy jarulek formajaban bevont 592 734 forintot.

Azert ezen erdemes elgondolkodni.
Peterbond
Jelzés a moderátornak
(#154) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#151: Peterbond) | válasz erre | kedd, 17:09
nem tudom
én nem kaptam soha életemben semmilyen segélyt sehol sem
mert nem kértem
utólag kicsit azért bánom, mert pl. még a 7 ezer eurós gyedet sem vettük igénybe
az benne maradt a kasszájukban
mondjuk akkor nem is tudtam, h járna

egyébként, az elveken vitatkozunk
ezeket pedig soha nem lehet egyénekre kivetíteni csak a sokaságra

én azt állítom, hogy igenis fenn kel tartani a hullámok felett az embereket, mert a leszakadás sokkal de sokkal többe kerül
szerintetek meg nem
pedig ezek tények
nem a havi 100ezer ingyenpénz a sok, hanem minden más, amit egy víz alá került emberre költ a társadalom

gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#153) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#150: DE30_1974) | válasz erre | kedd, 17:05
olvasd el amit linkeltem figyelmesen
én erről beszélek
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#152) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#149: gambadoro) | válasz erre | kedd, 16:24
"te írtad h iszonyatosan magas a magyar újraeolsztás
akkor az osztrák milyen?"

ALACSONYABB, mint a miénk.
-pny
Jelzés a moderátornak
(#151) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#140: gambadoro) | válasz erre | kedd, 16:23
Bocs de nem lehet hogy te ausztriabol latod kicsit maskepp a valosagot mibt az aki benne el?
Nem mondom hogy mindenki aki segelyen el lusta es nem akar tenni az eleteert. De minden lusta es ingyenelo segelybol el es hiszed vagy sem nem 5-10 emberrol beszelunk. Teljesen fuggetlenul raszra nemre vagy eletkorra.
En fat vagok otthon takarmanyt villazok hetvegente. Apam meg munka mellett napi szinten. De embert alig lehet lasszoval fogni aki jonne par napra segiteni. Mobdanad hogy mert nem eri meg neki mert akkor nem tudd elmenni melozni. De erdekes mod olyanok jonbek akik pont hogy meloznak. Szabadnapon vagy munka utan. Aki meg boven raerne meg kozmunkara se mindig megy el szabadidejeben meg nem azt nezi hogy kereshetne egy ket napi melival pluszt hanem otthon ul.
Ez nem MINDENKIRE igaz de NAGYON sok emberre. Aki melozni akar az valami modon mindig talal munkat meg itt is falun.
Peterbond
Jelzés a moderátornak
(#150) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#140: gambadoro) | válasz erre | kedd, 14:49
Alapvetően mar megintcsak sajnos nem szorosan a nyugdijrol van szo.
Sajnos az édesanyám kénytelen a kozmunkaprogram aldasait élvezni mert 63 évesen nem tudott elhelyezkedni amikor elveszítette a munkáját. Tudna mesélni egyes társadalmi rétegek munkához való hozzaallasarol (jot es sajnos inkabb tobb rosszat) illetve arrol hogy valoban eloszor a gyerekre koltik-e a segélyt. Tovabba a testverem tobb mint 20 eve rendor ugyancsak E-Mo térségben - o is tudna mesélni néhány erdekes sztorit minden bizonnyal.
Ezek elszomorító tények azonban a lényegen nem valtoztatnak. Strukturális reformok nelkul a jelenlegi magyar elosztó rendszer fenntarthatatlan es akármennyire szolidarisak akarunk lenni nem megy mert amig nincs átalakítás addig nincs ra keret. Szornyu az Eu-s forrasok elherdalasa akar a korrupcioban elfolyt akar az értelmetlen beruházásokra elköltött reszet tekintve.
A fentiek persze kötődnek a nyugdíjhoz de alapvetően mégse arrol zajlik a diskurzus...
DE30_1974
Jelzés a moderátornak
(#149) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#148: -pny) | válasz erre | kedd, 12:25
te írtad h iszonyatosan magas a magyar újraeolsztás
akkor az osztrák milyen?
elvi szinten
sőt, arányaiban is sokszorosa a magyarnak

amúgy a ferge írás az érdekes, abból tanulhatnátok
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#148) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
Értékelés:  -1
előzmény (#146: gambadoro) | válasz erre | kedd, 12:17
Hogy jön ez ide? Itt a magyar nyugdíjról, meg szerinted bevezetendő alapjövedelemről, meg szoc. támogatásról, meg szolidaritásról volt szó.
-pny
Jelzés a moderátornak
(#147) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#144: gambadoro) | válasz erre | kedd, 12:12
egyébként a 60 euró hülyeség
160 a minimum havi befizetés
a három gyerek 600 egyéb támogatásokkal jön ki az is hülyeség
a 12 ezer sem annyi de majdnem
nem tudom, honnan veszik ezeket
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#146) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#145: -pny) | válasz erre | kedd, 12:06
ott van a link olvasgasd
ezt írtam már többször
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#145) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
Értékelés:  -1
előzmény (#143: gambadoro) | válasz erre | kedd, 12:00
Te fiktív állításokat próbálsz cáfolni. Senki nem írta itt, hogy 0.0 szolidarítás kell.

De azt is látnod kéne, hogy csak azt lehet elosztani, amit másoktól (adófizetők beszedsz). A magyar gazdaságnak már most is éppen az a baja, hogy iszonyatosan magas az állami újraelosztás. Ami a politikusoknak jó (hiszen többől szolgálhatnak ki saját érdekük szerint csoportokat, tehát a hatalmukat növelhetik egyrészt másrészt saját pártpolitikai céljak szerint oszthatnak, ami viszont sokszor nem esik egybe az ország egészének érdekével). A másik oldalon viszont a gazdaságnak rossz, mert ezt a gazdaság szereplőitől veszik el.

-pny
Jelzés a moderátornak
(#144) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#143: gambadoro) | válasz erre | kedd, 11:47
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#143) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#138: Peterbond) | válasz erre | kedd, 11:29
én tőled krvára nem várok el semmit
remélem, majd te sem vársz el másoktól segítséget ha úgy alakul
ja, nem
akkor majd jön a sírás
mindig ez van
de egészségedre
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#142) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#141: gambadoro) | válasz erre | kedd, 11:27
és még ez is

Több adót szeretne fizetni több tucat gazdag New York-i - derül ki abból a levélből, amelyet New York állam mintegy 80 milliomos vagy milliárdos lakója írt Andrew Cuomo New York-i kormányzónak hétfőn.

A levél szerzői azt írják: a legvagyonosabbak megengedhetik maguknak, hogy több adót fizessenek, és így támogassák a helyi iskolákat, az utak és hidak építését és fenntartását, valamint a szegényeket és a hajléktalanokat támogató programokat.
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#141) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#140: gambadoro) | válasz erre | kedd, 11:26
érdemes elolvasni
bár minek az is igaz

link
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#140) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#139: DE30_1974) | válasz erre | kedd, 11:25
Közben pedig a társadalom egy jelentős részében erőteljesen él az érdemtelen szegényekről alkotott kép, hogy a legszegényebb, segélyekből tengődő emberek csak elherdálják az állami segítséget, cserébe pedig nem is akarnak dolgozni. Erre a képre játszik rá sokszor a kormányzati propaganda is.

Pedig Ferge szerint pontosan lehet tudni, hogy ez sok szempontból hamis kép. Hogy ezeknek a legszegényebb családoknak a túlnyomó többségében a gyerekek szükségletei elsőbbséget élveznek: ha segély érkezik, ezeket elégítik ki először. A segélyezetteknek ráadásul rengeteg kötelezettségnek kell eleget tenniük. Az sem igaz, hogy nem fizetnek adót, hiszen nem csak a legkisebb megkeresett bérből jön le 15 százalék. A szegények is fizetik az (Európában legmagasabb) áfát az első elköltött fillértől kezdve: „Ha nagy a szegénység, a politikai propaganda mindig azt a gondolatot harsogja, hogy érdemtelenek, nem érdemlik meg a segítséget, csak elpazarolják. Az emberek pedig szívesen elhiszik ezt, mert felmentésként élik meg. Ez nem magyar, hanem általános jelenség.”

Ferge szerint a hosszú távon megbomlott egyensúlytalanság alapvető oka, hogy nincs munka: ami van, az a falvakból nem elérhető, nincs közlekedés, összeköttetés. Költözni nem lehet, mert ha saját házuk van és azt eladják, soha többet nem tudnak másikat venni. Ma a szegények számára lakásszerzési lehetőség nincs. Szociális bérlakás szinte nem épül, az albérletek pedig megfizethetetlenek. Albérletet 50 ezer forint alatt alig lehet találni, a minimálbér pedig százezer forint körül van.

„Nagyon nagy baj van azzal, ahogy ez az ország az elmúlt 25 évben a foglalkoztatást kezelte. Kelet-Európában eleve alacsonyabb általában a foglalkoztatás, mint Nyugaton, de Magyarországon még a régión belül is alacsony – mondja Ferge. – A közmunka és a külföldön dolgozók miatt tűnhet úgy, hogy alacsony a munkanélküliség. Közben viszont nagyon nehéz tisztán látni, mert az adatok csak a regisztrált munkanélküliekről szólnak, de már annak is számos feltétele van, hogy valaki regisztrált munkanélküli lehessen, százezrek lehetnek, akik itt sem látszanak. ”
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#139) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#133: gambadoro) | válasz erre | kedd, 07:21
Sorry nem állítottam, hogy a nyomorból törtem fel. Elég torz tükrön keresztül szemléled a világot és olvasod más kommentjeit.
Ám É-Mo egyik "acélvárosában" nevelkedtem és képzeld egy mezővárosban jártam fősulira, úgyhogy pont nem kell bemutatnod, hogy ezekben a térségekben mi és hogyan történik, hogyan éltek és hogyan élnek ott jelenleg az emberek.
Igen elvégeztem az alapdiplomám, miközben minden hétvégén és nyáron a fateromnál dolgoztam és amikor végeztem, azt mondták amikor el akartam helyezkedni a szülővárosomban, hogy túliskolázott vagyok... Egy szaros agrárdiplomával. Nem tartozott (és még most se) a családom abba a körbe, hogy be tudjanak nyomni egy jó kis állásba. Vettem egy mély levegőt és feljöttem Bp-re dolgozni, ahogy sokan így döntenek még most is, vagy tovább lépnek és még az országot is elhagyják.
Ki mondta, hogy meg kell menteni a vállalkozókat? Igazságosabb adóztatásra lenne szükség és akkor talán nem titkolnák el a jövedelmüket, ami által több lenne a költségvetési bevétel és lehetne szolidárisabbnak lenni. Imádom a minimálbéres vállalkozót, aki közben több tízmilliós kocsival jár...

Egyvalamit fel kellene fogni - az országnak van egy teherviselő képessége, amelyet a szociális hálóinak fenntartására tud fordítani. Ennek forrása az adórendszer. Ami ide bekerül azt lehet újra elosztani. Jelen pillanatban hulla mindegy hogy egy vagy többkulcsos az adórendszer, nem generál elegendő bevételt ahhoz, hogy a jelenlegi formájában és juttatásaival fennmaradjon - mint írtam, de elegánsan elsiklottál felette - egyszerűen a demográfiai vonulatok miatt. Ha meg többet költ, mint amit beszed, akkor azt csak hitelből tudja megtenni, ahogy tették is jópár éven keresztül.
És még egy gondolat: folyamatosan nyomatod a szolidaritást, de mert ez nálad a fókusz. Azonban ez nem megoldási javaslat. Mellesleg nem kicsit eltértél az eredeti témától a nyugdíjtól és szépen kiprovokálod ezt másokból is.
Na mindegy részemből ennyi. További jó véleménynyilvánítást.
DE30_1974
Jelzés a moderátornak
(#138) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#133: gambadoro) | válasz erre | kedd, 02:44
" mindannyiatoknak azt tudom mondani, remélem, soha nem lesz szükségetek a társadalom szolidaritására. de, ha mégis, nem veszitek igénybe."
Erre egy utolso sztory es reszemrol ennyi a tema mert boven elmondta mar mindenki amit akart.

Apam es anyam is megdolgozott azert hogy jol eljunk de ez nagyon nem volt igy az elejen. Mi meg kicsik voltunk igy csak torteneteket meseltek hogy a naszajandekba kapott kishutohoz szerelot hivtak mert nem kapcsolt be. A szerelo meg nevetve mondta hogy azert mert a.konyhaba hidegebb van mint a hutoben ( es tenyleg igy volt ).
A konyhas labtorlo odafagyott a csempere pedig ez mar hazon belul volt.
De apam egyetlen egyszer folyamodot segelyert. Amikor anyumat hirtelen leszazalekoltak a betegsege miatt es apam lett egyeduli kereso mi meg altalanos vegen lehettunk.
Nem kapott mert azt mondtak neki van meg mit eladni a lakasban. Adja el az amugy hasznaltan vett pentium gepet ugyis csak luxus. Apam nem adta el. Ugy volt vele hogy a tanittatasunk fontos. Valahogy kihuzta sajat erejebol.
Utolag nagyon is igaza lett. Mindket gyerek jol tanult es jo allasaik lettek. Apam most is ket wmber helyett dolgozik pedig nincs raszorulva mar reg.
En meg tartom magam ahhoz hogy aki raszorul annak adok de annyit es annak aki szerintem megerdemli. En dontesem es ne mas mondja meg en mennyire kell szolidarus legyek. Es semmikepp se varja el tolem.
Annyit varhat el amennyit adott es az nem volt tul sok. Boven tulteljesitette egyesevel a csaladom.
Peterbond
Jelzés a moderátornak
(#137) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#134: gambadoro) | válasz erre | kedd, 02:29
Szep. Bar en aranyra kerdeztem. Nem a pontos osszeg erdekelt es irtam magadnak tedd fel a kerdest. Az aranyszamot viszonyitasnak meg a sajatomrol irtam.

Es nem neked kell csak szolidarisnak lenneed. De bocs hogyha olyan embertol nem erdekel a szentbeszed aki vizet iszik es bort predikal.
Ha szolidaris akarsz lenni legyel es ezutan beszelhetsz hitelesen rola. De meg ekkor se kovetelhetedmeg senkitol.
Peterbond
Jelzés a moderátornak
(#136) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#103: gambadoro) | válasz erre | kedd, 02:24
Ezen elsiklottam.

Az hogy mennyi afat fizet be es bakfist kap.
Hat mar bocs de nem ugyanaz a rendorseg vedi. Ugyanaz a mento tuzolro megy ki erte. Nem pont ugyanazt az utat hasznalja? Nem ugyanaut a korhazi ellatast kapja? Ugyanazt a kozoktatast, kozvilagitast kapja?
Nem tudsz szinte semmilyen allami szolgaltatast mondani ami ne ugyanugy jarna egy minimalberes havi 40-50 ezer forint adot fizetonek ( afastul jarulekig es szjaig ) es egy diplomas mernoknek aki az 500 ezres nettoja mellett kb 600.000 adot fizet havonta.

Akkor ki is kap aranyaban bakfittyet?
Az egyeduli kivetel a nyugdij a munkanelkuli segely es a tappenz de ebbol igazabol a nyugdij a komoly tetel. Ez meg lekoveti a befizetwtt jarulekot ugy ahogy.
Peterbond
Jelzés a moderátornak
(#135) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#132: Peterbond) | válasz erre | kedd, 02:21

biztos sok időt eltöltöttél szolidáris országokban
nem az irigy magyarok között, ezért jól tudod

SZERINTEM, én mindenhol azt tapasztaltam, hogy míg egy román, ukrán, szlovák segítette a másikat, a magyar szándékosan nem mond el semmit, amivel előre léphetne az akkor érkezett
tolmácsoltam számos helyen ,csináltam betanításokat, állami szinten is jól tudom

sőt, általában keresztbe tesznek a másiknak

nem is csodálkozom, hogy ezt itt a mainstream vélemény
szomorú ez a nemzet
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#134) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#132: Peterbond) | válasz erre | kedd, 02:15
nekem kell tehát egyedül szolidárisnak lennem?
azt hittem az államnak és az össztársadalomnak

elnézést, az állam nem én vagyok

egyébként, bár krvára semmi közöd hozzá, és irgalmatlan cinikus a kérdésed, az utóbbi 10 évben mondjuk 2 milliónál többet
nem sok, viszont néhány gyereknek segíthettem
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#133) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#129: DE30_1974) | válasz erre | kedd, 02:12
imádom, hogy itt mindenki nyomorból tört fel nagyszerű
én ennek örülök
az viszont cinikus vélemény, hogy deviszont akkor ez mindenkinek sikerül

fáradj el falura, ne is, egy sima mezővárosba és magyarázd el, hogy megy ez
milliók vannak kiszolgáltatva
de hagyjuk

hitel: live within your means, én ezt tartom. majd veszek lakást ha tuti ki tudom fizetni ezerszer túlbiztosítva. több évfolyamtársam vett fel akkoriban forinthitlet és kiröhögték őket, erről ennyit
na látod, ki csalt a jövedelemigazolásokkal? elsősorban, aki kamura hitelt vett fel, aztán az én pénzemből is megmentették. remek

vállalkozó: akkor ezek szerint mentsük meg őt is, mert azt hitte majd lesz nyugdíja, pedig nem fizet

lekopasztás: :)))))))))) rendben ahogy gondolod, tehát a több kulcs az lekopasztás, az erőforrások elosztása az lekopasztás. imádkozz, ne legyen rá szükséged. jelzem a hitelesek kimentése mega SZOLIDARITÁS volt, az nem zavart ezek szerint. engem senki sem kérdezett meg, mi a véleményem erről.

természetesen minden fenti SZERINTEM

ps. nem tudok mit kezdeni az ilyen emberekkel, komolyan nem bántás.
mindannyiatoknak azt tudom mondani, remélem, soha nem lesz szükségetek a társadalom szolidaritására. de, ha mégis, nem veszitek igénybe.

köszönöm, hogy elolvastad
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#132) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#126: gambadoro) | válasz erre | kedd, 02:07
Azt irod te a szocialisan erzekenyek csoportjaba tartozol.

Volt talan 2 oldallal korabban egy kerdesem arrol hogy TE konkretan a jovedelmed mennyi reszet koltod adakozasra? Elvegezted a szamutast?

Csak mert olyan batran torsz itt palcat emberek szocialis erzekenysege felett. Erdekelne hogy azon kivul hogy allam bacsi penzet szornad ( amirol meg most se esett le hogy masok munkajanak erteke ) teszel is e nemes eszmeert?
Illetve nem ertem tovabbra se hogy a szolidaritast te mert kevered az eszetlen osztogatassal es miert hiszed hogy a magas szocialis juttatasok az OKA es nem egy KOVETKEZMENYE a magas eletszonvonalnak a nyugati tarsadalmakban?
Peterbond
Jelzés a moderátornak
(#131) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#129: DE30_1974) | válasz erre | kedd, 02:03
kívánod, hogy minden mondat elé írjam oda: szerintem?
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#130) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#126: gambadoro) | válasz erre | kedd, 01:34
"az a tapasztalatom, hogy egy holland, olasz, de még osztrák is messze szolidárisabb"

Évtizedeken keresztül gigantikus mennyiségű potyautast szállított a magyar szociális háló. Akár az egészségügy, akár a nyugdíjrendszer - szerintem érted mire gondolok. Szerinted ez nem volt elég szolidáris? Ja, igaz, végülis néhányan ezen is szépen megtollasodtak a korrupción és paraszolvencián keresztül - amiből nyilván nem adóztak, nem fizettek utána járulékot és nagy valószínűség szerint nem segítettek belőle rászorulókat.
DE30_1974
Jelzés a moderátornak
(#129) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#128: gambadoro) | válasz erre | kedd, 01:28
Már ne vedd zokon, de elég érdekes, ahogy a dolgokat szemléled.
Úgy jön le, hogy amit te írsz, az szentírás és csak az lehet igaz, vagy jó megoldás. Mindezt ráadásul a szolidaritás mögé ágyazod be.

Megállapításokat tettem. Részben szubjektív oldalról, részben pedig azért mert megtapasztaltam.

"Nem vennék fel hitelt..." gondolatodra - örülök neki, hogy ilyen helyzetben vagy, hogy mindent meg tudsz oldani, úgy hogy nem kell hitelt felvenned ehhez.
"Árfolyamkockázat...." utólag könnyű okosnak lenni. Amennyiben a nagy devizahitelezési őrület idején se vettél fel hitelt (vagy ha igen akkor forint alapút), akkor gratulálok valóban meggondolt vagy, stb, azonban nem ildomos úgy pálcát törni, ha ismered a következményeket. Ez kb. olyan, mintha 2009 február magasságában amikor mélypont környékén járt az OTP (1300 Ft-nál valahol), most azt mondod, hogy venni kellett volna, mert most már 8000 felett jár... csak épp februárban repkedtek ám elég keményen az 500 Ft-os célárak is. A tények ismeretében könnyű véleményt formálni.

Sajnos az is tény, hogy hazánkban rossz az adómorál. Ezen nincs mit szépíteni. Erről is van sajnos nagyon közeli személyes tapasztalatom, olyan személy tekintetében, aki végigdolgozta az életét nagyon keményen vállalkozóként, nem is élt rosszul (de fényűzően se), és most röhejes a nyugdíja - pedig anno TB max-on kezdte el fizetni a járulékot, csak épp egy idő után nem tudta azt a szintet kitermelni a vállalkozásával, nem lett volna versenyképes. Ennyi és ez így van sajnos nagy általánosságban. Dolgoztam az állami szektorban adóellenőrzési területen, vám oldalon, hidd el láttam furcsa könyveléseket eleget. Dolgoztam a bankszektorban, ahol láttam épp elég kamu jövedelemigazolást, minimálbérre felvett nem kis összegű hitelt - túlvállaló adósokat, céges hitel oldalról meg ne is beszéljünk, éves beszámoló elemzéséből írtam a szakdolgozatom, annyi a kamu bennük, amit épp a papír elbír. Mocsok korrupt volt már akkor is a rendszer és most is az. Alapvetően mindig a kishalak akadnak fel nem pedig a nagyon, mert az ő jólétükhöz és prosperálásukhoz a hatalmi elit érdeke fűződik.

Nem arról van szó, hogy nincs szükség a szolidaritásra. De igenis van. Csak épp ahogy írták is nem a normálisan adófizetők teljes lekopasztása mellett.

A szüleim kétkezi munkások mind a ketten, hármunkat neveltek, iskoláztattak erejükhöz (vagy néha afelett) mérten. Ebben nekünk csak azt kellett beleraknunk, hogy tanuljunk. Ezen kettő tényező, ami eljuttatott oda, ahol most vagyok. A másoddiplomám már saját erőből, munka mellett szereztem. Úgyhogy nem kell jönni azzal a maszlaggal, hogy nem lehet kitörni a társadalmi keretekből, onnan ahova születtél. Nehéz, nem kérdéses, de nem lehetetlen.

DE30_1974
Jelzés a moderátornak
(#128) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#127: -pny) | válasz erre | hétfö, 22:32
nagyon jól tudod mire gondoltam
nem érted mert érzéketlen vagy
azért sem érted sokakkal egyetemben mert nem hiszitek, hogy ebből problémátok lehet - és akkor már önös érdekből is támogatni kellene a rászorulókat

majd akkor fogod megérteni, ha rászoruló leszel - előfordulhat bármikor
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#127) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#126: gambadoro) | válasz erre | hétfö, 22:28
Tehát te sem vagy egyik csoport tagja sem?

Akkor ha te értheted enélkül is azt, hogy szolidaritás, akkor pontosan ugyanúgy én is érthetem.
-pny
Jelzés a moderátornak
(#126) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#125: -pny) | válasz erre | hétfö, 22:26
én a szociálisan érzékenyek csoportjába tartozom
másrészt a munkám miatt mindkét végletet ismerem
nemcsak magyarországon
ennyi

az a tapasztalatom, hogy egy holland, olasz, de még osztrák is messze szolidárisabb, mint a magyarok
fel sem merül, hogy ne adjanak annyi pénzt egy rászorulónak, amiből meg tud élni
mondjuk az olaszok nem adnak amúgy
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#125) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#124: gambadoro) | válasz erre | hétfö, 22:23
Ebben semmi személyeskedés nem volt, tök komolyan kérdeztem. Azt írtad, hogy én nem érthetem, amiről beszélsz, mert nem tartozom ezen csoportok közé. Ezért érdeklődöm, hogy te vajon ezen csoportok közé tartozol-e? Igen vagy nem?
-pny
Jelzés a moderátornak
(#124) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#123: -pny) | válasz erre | hétfö, 22:03
most írom harmadszor
fogd vissza magad
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#123) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#119: gambadoro) | válasz erre | hétfö, 21:54
"semmiért
nem fogok erről vitát nyitni"

Komoly érvek...

"amit te nem értesz
a szó lényegét
akkor értenéd, ha szellemileg, fizikailag vagy származásod, lehetőségeid miatt örök hátrányban lennél"

Te szellemileg, fizikailag vagy származásod, lehetőségeid miatt örök hátrányban vagy?
-pny
Jelzés a moderátornak
(#122) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#120: DE30_1974) | válasz erre | hétfö, 21:52
azért teremtették meg mert a társadalmuk a szolidaritás elvén alapul

tehát, szerinted azért, mert sokan adót csalnak, ennyi volt a szociális érzékenység
érdekes
nehogy egyszer meg kelljen tapasztalnod

a svéd extrém az adórendszerük miatt
az osztrák, német tökéletesen követhető
mit nem lehet ezen érteni?
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#121) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#118: DE30_1974) | válasz erre | hétfö, 21:50
nyugdíj mindig lesz ez a politika alapja

a hitel egyéni döntés
én nem vettem fel soha, nem vennék fel, ha mégis, tisztában lennék az árfolyamkockázattal - de ez más kérdés
gambadoro
Jelzés a moderátornak

1 [2] [3] [4]

Prémium