Portfolio.hu fórum

Tisztelt Fórumozók,

A folyamatos véleménycsere biztosítása érdekében a fórumregisztrációban az alábbi változásokat léptetjük életbe:
Az új regisztrációk két hét után automatikusan élesednek.
Bízunk benne, hogy a könnyítés ellenére is folyatódik az a tendencia, hogy a fórum hangneme egyre kulturáltabb, higgadtabb.
Ami nem változik:
  • továbbra is érvényben maradnak a szigorú moderálási szabályok, vagyis
  • a személyeskedő, sértő hozzászólások után figyelmeztetés, majd kitiltás következik,
  • a közszereplőkkel kapcsolatos hozzászólások esetében (a nagyobb tűréshatár figyelembevételével is) szintén elvárt a kulturált véleményformálás.
  • bármely felhasználó jelzést küldhet a Portfolio.hu részére indoklással, ha úgy véli, hogy a Fórumban trágár, másokat sértő, az adott témától teljesen független, vagy bármilyen más szempontból kifogásolható hozzászólás született.
  • a Portfolio.hu minden felhasználót egyszer figyelmeztet arra, hogy megsértette a Fórum szabályait, második alkalommal figyelmeztetés nélkül letiltja az adott hozzászóló írásra vonatkozó jogosultságát.
  • a Portfolio.hu dönthet arról, hogy figyelmeztetés nélkül, azonnal kitiltjaaz adott felhasználót.

További jó beszélgetéseket kívánunk!

A nyugdíjról - Tiszta lappal

<< vissza a fórum témákhoz

1 [2] [3] [4] [5] ... [8]

Új hozzászólás | Nyomtatható verzió | betűméret: növel | csökkent

Hozzászólások oldalanként: 20 | 40 | 60 | 80 | 100   Sorrend: növekvő | csökkenő

(#168) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
Értékelés:  0
előzmény (#166: gambadoro) | válasz erre | kedd, 18:02
"(#144) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
Értékelés: 0
előzmény (#143: gambadoro) | válasz erre | Ma, 11:47
link
gambadoro"
DE30_1974
Jelzés a moderátornak

(#167) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#161: philosopher) | válasz erre | kedd, 18:01
Köszönöm!
Végre a témához vágó hozzászólás! :)
1. Igen ezzel sajnos csak egyet tudok érteni. Nálunk két gyerek van, de nem nagyon gondolkozunk a harmadikban, pedig a népesség gyarapodásához elméletileg kellene. Mo-on bőven a reprodukcióhoz szükséges 2,1-es mutatószám alatt van az érték (hozzáteszem egész Európában is csak 1-2 állam ugorja meg emlékeim szerint). Valóban nem változtatható meg hirtelen felindulásból, és a jelenlegi keretrendszer nem annyira motivál a gyerekvállalás irányába, sem az állami, sem a magánszektor irányából.
2. A nyugdíjkorhatár folyamatos emelése nagy valószínűség szerint minden bizonnyal be fog következni, persze remélhetőleg majd lépcsőzetesen eltolva, valahogy úgy, ahogy jelenleg is zajlik. Ismét meg szeretném említeni a két Ratkó generációt - amikor ők a várhatóan magasabb átlagéletkor miatt egyszerre lesznek nyugdíjasok borzasztóan nagy lesz a nyugdjkassza kifeszítettsége. Egyszerűen nem jön majd ki a matek, mert a lecsökkent járadékfizető (helyesbítek adófizető) létszám nem fog betolni annyi pénzt amennyit a jelenlegi ígérvény alapján szét kellene osztani.
DE30_1974
Jelzés a moderátornak
(#166) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#162: DE30_1974) | válasz erre | kedd, 17:58
akkor nem értem miről beszélsz
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#165) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#161: philosopher) | válasz erre | kedd, 17:57
technológiai ugrás előtt áll az emberiség
minden dogma megdől hamarosan
ezt kellene megérteni

amiről te beszélsz az a kétkezi társadalmakban volt egyszer igaz
már ma sem az
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#164) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#163: philosopher) | válasz erre | kedd, 17:56
én a tisztességest az elvonásra vonatkoztattam

szerintem lehetne
neked tisztességes a 70eurós minimálnyugdíj?
az remek tényleg
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#163) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#160: gambadoro) | válasz erre | kedd, 17:55
"és ekkora elvonásból nem lehetne tisztességes minimálbért, szociális hálót biztosítani?
gambadoro
"
"hol írtam, hogy nem tisztességes?"

Én is csak feltételesen fogalmaztam. Viszont ha a jelenlegi juttatások is "tisztességesek" szerinted, akkor nagyon egyszerű a válasz a kérdésedre: De lehetne, most is az van.
philosopher
Jelzés a moderátornak
(#162) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#159: gambadoro) | válasz erre | kedd, 17:52
Nézd melyik posztodra írtam.
Igen a Ferge posztolásod is elolvastam.

"téged zavar az én véleményem azért kiabálsz ellene
engem hidegen hagy mit gondolsz
szerintem"

Hát itt azért van némi ellentmondás nem gondold? :)
DE30_1974
Jelzés a moderátornak
(#161) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#158: DE30_1974) | válasz erre | kedd, 17:50
A demográfiai folyamatok ellen két dolgot lehet tenni:
1. megfordítani és több gyereknek kell születnie - ez nem tud megtörténni hirtelen felindulásból
2. a nyugdíjkorhatár folyamatos emelésével csökkenteni a nyugdíjkassza terhelését.

Ha maradnak ezek a demográfiai folyamatok, akkor az általános időskori juttatás szerintem nem opció (hacsaknem csökken, nem pedig nő a várható élettartam).
philosopher
Jelzés a moderátornak
(#160) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
Értékelés:  1
előzmény (#157: philosopher) | válasz erre | kedd, 17:48
hol írtam, hogy nem tisztességes?

azt írtam, hogy ekkora elvonásból miért csak erre futja
ne csúsztass
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#159) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#158: DE30_1974) | válasz erre | kedd, 17:47
téged zavar az én véleményem azért kiabálsz ellene
engem hidegen hagy mit gondolsz
szerintem

ferge az index?
oké
olvasgass ksh-t
nem tudom ugyan mi az összefüggés

irigy a magyar és széthúz
ezért soha nem viszi semmire az az ország
csak a pofa nagy
összefogás az nincs

elszomorít ez az egész
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#158) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#153: gambadoro) | válasz erre | kedd, 17:42
Hát tudod az Index-en megjelent cikk helyett inkább a KSH Népességtudományi Kutatóintézet kiadványit tekintem hiteles forrásnak - ebben a tekintetben legalábbis mindenképp.
Volt róla szó - mennyivel is nagyobb az osztrák GDP és mennyivel jobb az adómorál?
Értem miről beszélsz, azonban ne haragudj lehet más a véleményem.
Továbbra se a nyugdíjhelyzet megoldása a fókusz a mondanivalódnak, ami az osztrákoknak is elég nagy gond lesz, mert szerintem nagyságrendileg ott se túlzottan eltérő a demográfiai irányvonal, mint nagy átlagban Európában. Alapvető különbség persze van, a magasabb jövedelmekből nemcsak több adó generálódik, amelyből fenntartható a bőkezűbb szociális háló, hanem megtakarításra is van mód bármilyen célra amibe bele tartozik adott esetben a nyugdíjcélú megtakarítás is.
DE30_1974
Jelzés a moderátornak
(#157) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#156: gambadoro) | válasz erre | kedd, 17:41
Ha a mostanit nem tartod tisztességesnek, akkor mond meg, honnan kéne elvenni. Jelenleg a költségvetés az összes bevételét elkölti, sőt többet is. Tehát ahhoz, hogy többet adjon, vagy még több adót kell beszedni, vagy más költéseket kell csökkenteni.

Persze egyszerű megoldás lenne a korrupció csökkentése, szerintem 1-2000 mrd is jöhetne egy évben belőle, de sajnos ezt a tételt nem lehet hirtelen lecsökkenteni.
philosopher
Jelzés a moderátornak
(#156) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#155: Peterbond) | válasz erre | kedd, 17:28
és ekkora elvonásból nem lehetne tisztességes minimálbért, szociális hálót biztosítani?
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#155) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
Értékelés:  2
előzmény (#152: -pny) | válasz erre | kedd, 17:15
Hat igen. Bontduk is fel.
Andras elmegy a gyarba es munkajaval eloallit 1.000.000 forint erteket a cegnek. Tegyuk fel a ceg egy jotekony tulaj ezert o nem vesz ki hasznot.

Az egymilliobol mi hova megy:
- 210.195 forintott szochora fizet a ceg.
- 11.700 forint Szakkepzesi jarulek
( maradt 778 500 forint ami a brutto ber )
- 116.775 forint Szja befizetes lesz
- tovabbi 77 850 megy a nyugdij kasszaba
- 54.495 forint az egeszsegugyi jarulek
- 11.700 forint a munkaeropiaci jarulek ( munkanelkuli segelyre megy lenyegeben )
( ezek utan baratunk kezhezkap 517 703 forintot )
- ezutan ha ezt elkolti tovabbi 110.064 forint Afa befizetest eszkozol.
Tehat vegul lenyegeben a termek amit meg tudott venni 407.639 forintott er.
Az allam pedig vagy ado vagy jarulek formajaban bevont 592 734 forintot.

Azert ezen erdemes elgondolkodni.
Peterbond
Jelzés a moderátornak
(#154) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#151: Peterbond) | válasz erre | kedd, 17:09
nem tudom
én nem kaptam soha életemben semmilyen segélyt sehol sem
mert nem kértem
utólag kicsit azért bánom, mert pl. még a 7 ezer eurós gyedet sem vettük igénybe
az benne maradt a kasszájukban
mondjuk akkor nem is tudtam, h járna

egyébként, az elveken vitatkozunk
ezeket pedig soha nem lehet egyénekre kivetíteni csak a sokaságra

én azt állítom, hogy igenis fenn kel tartani a hullámok felett az embereket, mert a leszakadás sokkal de sokkal többe kerül
szerintetek meg nem
pedig ezek tények
nem a havi 100ezer ingyenpénz a sok, hanem minden más, amit egy víz alá került emberre költ a társadalom

gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#153) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#150: DE30_1974) | válasz erre | kedd, 17:05
olvasd el amit linkeltem figyelmesen
én erről beszélek
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#152) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#149: gambadoro) | válasz erre | kedd, 16:24
"te írtad h iszonyatosan magas a magyar újraeolsztás
akkor az osztrák milyen?"

ALACSONYABB, mint a miénk.
-pny
Jelzés a moderátornak
(#151) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#140: gambadoro) | válasz erre | kedd, 16:23
Bocs de nem lehet hogy te ausztriabol latod kicsit maskepp a valosagot mibt az aki benne el?
Nem mondom hogy mindenki aki segelyen el lusta es nem akar tenni az eleteert. De minden lusta es ingyenelo segelybol el es hiszed vagy sem nem 5-10 emberrol beszelunk. Teljesen fuggetlenul raszra nemre vagy eletkorra.
En fat vagok otthon takarmanyt villazok hetvegente. Apam meg munka mellett napi szinten. De embert alig lehet lasszoval fogni aki jonne par napra segiteni. Mobdanad hogy mert nem eri meg neki mert akkor nem tudd elmenni melozni. De erdekes mod olyanok jonbek akik pont hogy meloznak. Szabadnapon vagy munka utan. Aki meg boven raerne meg kozmunkara se mindig megy el szabadidejeben meg nem azt nezi hogy kereshetne egy ket napi melival pluszt hanem otthon ul.
Ez nem MINDENKIRE igaz de NAGYON sok emberre. Aki melozni akar az valami modon mindig talal munkat meg itt is falun.
Peterbond
Jelzés a moderátornak
(#150) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#140: gambadoro) | válasz erre | kedd, 14:49
Alapvetően mar megintcsak sajnos nem szorosan a nyugdijrol van szo.
Sajnos az édesanyám kénytelen a kozmunkaprogram aldasait élvezni mert 63 évesen nem tudott elhelyezkedni amikor elveszítette a munkáját. Tudna mesélni egyes társadalmi rétegek munkához való hozzaallasarol (jot es sajnos inkabb tobb rosszat) illetve arrol hogy valoban eloszor a gyerekre koltik-e a segélyt. Tovabba a testverem tobb mint 20 eve rendor ugyancsak E-Mo térségben - o is tudna mesélni néhány erdekes sztorit minden bizonnyal.
Ezek elszomorító tények azonban a lényegen nem valtoztatnak. Strukturális reformok nelkul a jelenlegi magyar elosztó rendszer fenntarthatatlan es akármennyire szolidarisak akarunk lenni nem megy mert amig nincs átalakítás addig nincs ra keret. Szornyu az Eu-s forrasok elherdalasa akar a korrupcioban elfolyt akar az értelmetlen beruházásokra elköltött reszet tekintve.
A fentiek persze kötődnek a nyugdíjhoz de alapvetően mégse arrol zajlik a diskurzus...
DE30_1974
Jelzés a moderátornak
(#149) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#148: -pny) | válasz erre | kedd, 12:25
te írtad h iszonyatosan magas a magyar újraeolsztás
akkor az osztrák milyen?
elvi szinten
sőt, arányaiban is sokszorosa a magyarnak

amúgy a ferge írás az érdekes, abból tanulhatnátok
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#148) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
Értékelés:  -1
előzmény (#146: gambadoro) | válasz erre | kedd, 12:17
Hogy jön ez ide? Itt a magyar nyugdíjról, meg szerinted bevezetendő alapjövedelemről, meg szoc. támogatásról, meg szolidaritásról volt szó.
-pny
Jelzés a moderátornak
(#147) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#144: gambadoro) | válasz erre | kedd, 12:12
egyébként a 60 euró hülyeség
160 a minimum havi befizetés
a három gyerek 600 egyéb támogatásokkal jön ki az is hülyeség
a 12 ezer sem annyi de majdnem
nem tudom, honnan veszik ezeket
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#146) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#145: -pny) | válasz erre | kedd, 12:06
ott van a link olvasgasd
ezt írtam már többször
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#145) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
Értékelés:  -1
előzmény (#143: gambadoro) | válasz erre | kedd, 12:00
Te fiktív állításokat próbálsz cáfolni. Senki nem írta itt, hogy 0.0 szolidarítás kell.

De azt is látnod kéne, hogy csak azt lehet elosztani, amit másoktól (adófizetők beszedsz). A magyar gazdaságnak már most is éppen az a baja, hogy iszonyatosan magas az állami újraelosztás. Ami a politikusoknak jó (hiszen többől szolgálhatnak ki saját érdekük szerint csoportokat, tehát a hatalmukat növelhetik egyrészt másrészt saját pártpolitikai céljak szerint oszthatnak, ami viszont sokszor nem esik egybe az ország egészének érdekével). A másik oldalon viszont a gazdaságnak rossz, mert ezt a gazdaság szereplőitől veszik el.

-pny
Jelzés a moderátornak
(#144) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#143: gambadoro) | válasz erre | kedd, 11:47
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#143) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#138: Peterbond) | válasz erre | kedd, 11:29
én tőled krvára nem várok el semmit
remélem, majd te sem vársz el másoktól segítséget ha úgy alakul
ja, nem
akkor majd jön a sírás
mindig ez van
de egészségedre
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#142) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#141: gambadoro) | válasz erre | kedd, 11:27
és még ez is

Több adót szeretne fizetni több tucat gazdag New York-i - derül ki abból a levélből, amelyet New York állam mintegy 80 milliomos vagy milliárdos lakója írt Andrew Cuomo New York-i kormányzónak hétfőn.

A levél szerzői azt írják: a legvagyonosabbak megengedhetik maguknak, hogy több adót fizessenek, és így támogassák a helyi iskolákat, az utak és hidak építését és fenntartását, valamint a szegényeket és a hajléktalanokat támogató programokat.
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#141) Re: A nyugdíjról - Tiszta lappal
előzmény (#140: gambadoro) | válasz erre | kedd, 11:26
érdemes elolvasni
bár minek az is igaz

link
gambadoro
Jelzés a moderátornak

1 [2] [3] [4] [5] ... [8]

Prémium