Portfolio.hu fórum

Tisztelt Fórumozók,

A folyamatos véleménycsere biztosítása érdekében a fórumregisztrációban az alábbi változásokat léptetjük életbe:
Az új regisztrációk két hét után automatikusan élesednek.
Bízunk benne, hogy a könnyítés ellenére is folyatódik az a tendencia, hogy a fórum hangneme egyre kulturáltabb, higgadtabb.
Ami nem változik:
  • továbbra is érvényben maradnak a szigorú moderálási szabályok, vagyis
  • a személyeskedő, sértő hozzászólások után figyelmeztetés, majd kitiltás következik,
  • a közszereplőkkel kapcsolatos hozzászólások esetében (a nagyobb tűréshatár figyelembevételével is) szintén elvárt a kulturált véleményformálás.
  • bármely felhasználó jelzést küldhet a Portfolio.hu részére indoklással, ha úgy véli, hogy a Fórumban trágár, másokat sértő, az adott témától teljesen független, vagy bármilyen más szempontból kifogásolható hozzászólás született.
  • a Portfolio.hu minden felhasználót egyszer figyelmeztet arra, hogy megsértette a Fórum szabályait, második alkalommal figyelmeztetés nélkül letiltja az adott hozzászóló írásra vonatkozó jogosultságát.
  • a Portfolio.hu dönthet arról, hogy figyelmeztetés nélkül, azonnal kitiltjaaz adott felhasználót.

További jó beszélgetéseket kívánunk!

Pont Oroszország nem tartja magát az olaj-megállapodáshoz

<< vissza a fórum témákhoz

Új hozzászólás | Nyomtatható verzió | betűméret: növel | csökkent

Hozzászólások oldalanként: 20 | 40 | 60 | 80 | 100   Sorrend: növekvő | csökkenő

(#24) Re: esett is három százalékot a brent
Értékelés:  0
előzmény (#17: _Bekre_Pal_) | válasz erre | 2017. február 14. - 13:07
Lehet a harmadikat kedveli:))
sanka
Jelzés a moderátornak

(#23) Re: esett is három százalékot a brent
előzmény (#22: pitcairn2) | válasz erre | 2017. február 14. - 12:31
látok némi minőségi különbséget, úgy 3-4 nagyságrendnyit

ezt azzal együtt mondom, hogy elemes tudja, hogy nem vagyok a kritikátlan híve
_Bekre_Pal_
Jelzés a moderátornak
(#22) Re: esett is három százalékot a brent
előzmény (#17: _Bekre_Pal_) | válasz erre | 2017. február 14. - 12:02
ez elemesnek is mehetett volna...
pitcairn2
Jelzés a moderátornak
(#21) Re: esett is három százalékot a brent
Értékelés:  1
előzmény (#19: elemes) | válasz erre | 2017. február 14. - 12:01
az 1989 előtti bősz komcsik nyomnak most efféle oroszgyűlölő szövegeket:)

(gondolom új szövegkönyvet kaptak a párttól...)
pitcairn2
Jelzés a moderátornak
(#20) Re: esett is három százalékot a brent
Értékelés:  -2
előzmény (#19: elemes) | válasz erre | 2017. február 14. - 11:42
Ebben keresd az igazságot, csak gondold újra ezt a szöveget, amit visszaküldök a gondolkodásodra.
Ha nem vonatkoztatod el magadtól visszaköszön a véleményed.

""A másik tippem, hogy a minden internetes fórumon az utóbbi években megszaporodott oroszfanok valójában szarfaszú hazaárulók, akik azért állnak orosz zsoldba, mert könnyebb munka, mint mondjuk árufeltöltőnek lenni a madarasteszkóban""
Vazsmegyei
Jelzés a moderátornak
(#19) Re: esett is három százalékot a brent
előzmény (#18: Vazsmegyei) | válasz erre | 2017. február 14. - 11:25
Szerintem tök érthető, hogy miért nem szeretik sokan az oroszokat: elmaradott társadalomszerkezet, feudális állami berendezkedés, a titkosszolgálatok, a szervezett bűnözés és az állam összefonódása stb.

Érdekesebb az a kérdés, hogy mindennek ellenére miért vannak látszólag intelligens emberek (akik képesek összetett mondatok megértésére és megfogalmazására) akik mégis az oroszok p/csöcsén lógnak.

A hazaszeretet az egyik tippem, tehát az oroszfanok valójában orosz állampolgárok. Ez teljesen respektálható, amikor orosz kollégákkal beszélgetünk (munka után, például a MOLOKO bárban) teljesen meg tudom érteni az elfogultságukat és a szempontjaikat. Nem értek egyet velük, de hitelesen képviselik az értékrendjüket. Csodálkoznék, ha megtagadnák a hazájuk iránti érzelmeiket. Pedig az utóbbi két évben gazdag lettem hozzájuk képest, mert az én napidíjam az orosz árakhoz képest majdnem duplájára nőtt, az ő fizetésük pedig reálértékben 25%-kal csökkent. Tehát ha orosz állampolgárok írnak (felsőfokú magyar nyelvvizsgával), azt megértem. Csak valószínűtlen.

A másik tippem, hogy a minden internetes fórumon az utóbbi években megszaporodott oroszfanok valójában szarfaszú hazaárulók, akik azért állnak orosz zsoldba, mert könnyebb munka, mint mondjuk árufeltöltőnek lenni a madarasteszkóban.
elemes
Jelzés a moderátornak
(#18) Re: esett is három százalékot a brent
Értékelés:  -2
előzmény (#17: _Bekre_Pal_) | válasz erre | 2017. február 14. - 10:52
Na jól van pali, nem szereted az oroszokat azt még megértem, de hogy a hülyeséget is eltudod vonatkoztatni, ahhoz már elkötelezettnek kell lenned.
Persze nálad ez nem lehet téma. A fórum azért van, hogy ne csak a te véleményed terjedjen 99%-ban.
Vazsmegyei
Jelzés a moderátornak
(#17) Re: esett is három százalékot a brent
Értékelés:  4
előzmény (#16: Vazsmegyei) | válasz erre | 2017. február 14. - 10:35
kéne már neked egy asszony vagy faszi, nem ismerem az ízlésedet, de lenne, aki nyakonvág a sodrófával amikor hülyeségekkel fosod tele a közösségi teret

hagyd már a normális 99%-ot fórumozni
_Bekre_Pal_
Jelzés a moderátornak
(#16) Re: esett is három százalékot a brent
Értékelés:  -4
előzmény (#15: elemes) | válasz erre | 2017. február 14. - 10:18
Úgy látom nagyon begyepesedtél, a világért sem változnál a világgal együtt.

A véleményedre kíváncsi vagyok minden orosz témában, de nem tudsz újat mondani.

Nagy valószínűséggel nem tőled fogom megkapni az orosz gazdaság valós elemzését.
Vazsmegyei
Jelzés a moderátornak
(#15) Re: esett is három százalékot a brent
előzmény (#10: Vazsmegyei) | válasz erre | 2017. február 14. - 09:57
"Az adataid nem tartalmazzák az új technológiák alkalmazásának előnyeit."

1. Az új technológiák elterjedése megállt, amikor egy British Petrol - Rosznyeft vegyesvállalatot (ahová a BP hozta a technológiát) Putyin megfingatott és a BP lényegében elbukta az egész befektetését.

2. Az oroszok szeretik az alacsony kitermelési költségeket mutogatni, de ez csak a délebbre fekvő olajmezőkre igaz -- ezek kimerülésével egyre nagyobb súlyt kapnak az északi tenger partvidékéhez közelebb eső olajmezők, ahol viszont jóval magasabbak a kitermelési költségek.

Tök mindegy, mit válaszolsz, merthogy (mint tudjuk) te nem a valóságot írod, hanem azt, amire kenyéradó gazdáid utasítanak. Az Olgino trollok sorsa, hogy az IQ-jukat erre pazarolják. Mondjuk a pampa kaliberű segédmunkások másutt sem tudnának jobban keresni...

A valóságos állapotot fényesen mutatja, hogy Oroszország mekkora szarba került amikor a világpiaci olajár mélyrepülésbe kezdett: Putyin elnök két alkalommal is elnöki rendeletben csökkentette a vodka árát.
elemes
Jelzés a moderátornak
(#14) Re: trollalla
Értékelés:  -3
előzmény (#12: padlizsan) | válasz erre | 2017. február 14. - 09:47
Trollok találkozása! Ott a legtöbb, ahol éppen megjelentél.
Vazsmegyei
Jelzés a moderátornak
(#13) Re: Pont Oroszország nem tartja magát az olaj-megállapodáshoz
előzmény (#8: elemes) | válasz erre | 2017. február 14. - 09:45
Én éppen a sorbanállást nálad fedeztem fel. Most éppen a sor elején állsz!
Vazsmegyei
Jelzés a moderátornak
(#12) Re: trollalla
előzmény (#9: elemes) | 2017. február 14. - 09:44

Törölt hozzászólás
padlizsan

(#11) Re: trollalla
előzmény (#9: elemes) | válasz erre | 2017. február 14. - 09:43
Ha elfogadnám az érvelésedet, akkor a te "pártkatonaságodat", már korábbról lehetne keletkeztetni.
Tudom te nem parancsra teszed a megállapításaidat.

Kódoljad ezt a meggyőződésedet és rájössz ki a pártkatona rajtam kívül is!
Vazsmegyei
Jelzés a moderátornak
(#10) Re: esett is három százalékot a brent
előzmény (#7: elemes) | válasz erre | 2017. február 14. - 09:37
Az adataid nem tartalmazzák az új technológiák alkalmazásának előnyeit.
Az oroszoknak csak télen kedvezőtlen a szállítás megoldása, nem pedig a felhozatal.

A 25 dolláros orosz "felhozatalt" már egy éve nem tudod korrigálni.

Az orosz belső piacról meg ne is mondj kedvező adatot, mert nem is akarsz mondani.

Csak azért válaszoltam,hogy az ismétléseidet már felülvizsgálhatnád az adataid valóságos állapotáról.
Vazsmegyei
Jelzés a moderátornak
(#9) trollalla
előzmény (#5: Vazsmegyei) | válasz erre | 2017. február 14. - 09:32
Látod ezért szar azoknak az élete, akik egy párt zsoldjában állnak: meg kell tagadniuk saját magukat. Innen származik a "pártkatona" kifejezést. "Parancsra tettem" - mondhatod bármikor.
elemes
Jelzés a moderátornak
(#8) Re: Pont Oroszország nem tartja magát az olaj-megállapodáshoz
előzmény (#3: padlizsan) | válasz erre | 2017. február 14. - 09:10
szigorú :) és milyen engedelmesen állnak sorba.
elemes
Jelzés a moderátornak
(#7) esett is három százalékot a brent
válasz erre | 2017. február 14. - 09:08
Hát az a helyzet, hogy a kitermelési kvóták betartása pont Oroszországnak lett volna érdeke, mert nekik van legnagyobb szükségük az olajbevételekre.

Kiderült, hogy 1%-kal túllépik a megállapodott mennyiséget -- három százalékkal esett a Brent ára.

Nettó bukta.

És ha a többi kitermelő erre bemérged, azt is az oroszok szívják meg, mert a szaudiak 3 dollárért hoznak fel egy hordó olajat, az irániak 8 dollárért -- az oroszok 25 dollárért. És az oroszok 120 millió embert kell etessenek az olajbevételekből.
elemes
Jelzés a moderátornak
(#6) ruszki olaj
válasz erre | 2017. február 13. - 21:52
Ha van eszük nem tartják be!!!!
zoli80
Jelzés a moderátornak
(#5) Re: Pont Oroszország nem tartja magát az olaj-megállapodáshoz
Értékelés:  -6
előzmény (#3: padlizsan) | válasz erre | 2017. február 13. - 21:45
Előbb olvassad végig a cikket és aztán mondjál véleményt. Persze annyi hülyeséget írhatsz, amennyi tőled kitelik.
Vazsmegyei
Jelzés a moderátornak
(#4) Re: Pont Oroszország nem tartja magát az olaj-megállapodáshoz
előzmény (#2: loliense) | válasz erre | 2017. február 13. - 21:42
Vannak direktívák.

1., Másold ki nekem a cikkből ki és miből következtetett arra, hogy az oroszok nem tartják be az olaj-megállapodást.

2., Csak a címben jelentette ki a tisztes portfoliós hogy az oroszok nem tartják be.

A többire nem vagyok kíváncsi, de hazudni azt lehet, mert ebből csak a vad libériások tudnak hülyeséget hülyeségre összehordani.
Vazsmegyei
Jelzés a moderátornak
(#3) Re: Pont Oroszország nem tartja magát az olaj-megállapodáshoz
előzmény (#2: loliense) | 2017. február 13. - 20:42

Törölt hozzászólás
padlizsan

(#2) Re: Pont Oroszország nem tartja magát az olaj-megállapodáshoz
előzmény (#1: portfolio) | válasz erre | 2017. február 13. - 14:42
ez milyen egy rosszindulatu cikk mááá!

miért nem tartaná magát a megállapodáshoz a testvéri demokratikusszovjetunió és annak egyszemélyi vezetője putyinelvtárs?

-és hol vannak ilyenkor a népnemzetiek:

bamba,spongya,szintiadiktátor stb. elvtársak és elvtársnők
loliense
Jelzés a moderátornak
(#1) Pont Oroszország nem tartja magát az olaj-megállapodáshoz
Értékelés:  -1
válasz erre | 2017. február 13. - 13:49
A nagy olajkitermelő országok tavaly novemberben megállapodtak a kitermelés csökkentéséről hogy stabilizálják az olajárat
A legfrissebb adatok alapján az OPEC-országok tartják magukat a megállapodáshoz a nem OPEC-tagországok pedig csak később...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=243961
Portfolio
Jelzés a moderátornak

Prémium