Portfolio.hu fórum

Tisztelt Fórumozók,

A folyamatos véleménycsere biztosítása érdekében a fórumregisztrációban az alábbi változásokat léptetjük életbe:
Az új regisztrációk két hét után automatikusan élesednek.
Bízunk benne, hogy a könnyítés ellenére is folyatódik az a tendencia, hogy a fórum hangneme egyre kulturáltabb, higgadtabb.
Ami nem változik:
  • továbbra is érvényben maradnak a szigorú moderálási szabályok, vagyis
  • a személyeskedő, sértő hozzászólások után figyelmeztetés, majd kitiltás következik,
  • a közszereplőkkel kapcsolatos hozzászólások esetében (a nagyobb tűréshatár figyelembevételével is) szintén elvárt a kulturált véleményformálás.
  • bármely felhasználó jelzést küldhet a Portfolio.hu részére indoklással, ha úgy véli, hogy a Fórumban trágár, másokat sértő, az adott témától teljesen független, vagy bármilyen más szempontból kifogásolható hozzászólás született.
  • a Portfolio.hu minden felhasználót egyszer figyelmeztet arra, hogy megsértette a Fórum szabályait, második alkalommal figyelmeztetés nélkül letiltja az adott hozzászóló írásra vonatkozó jogosultságát.
  • a Portfolio.hu dönthet arról, hogy figyelmeztetés nélkül, azonnal kitiltjaaz adott felhasználót.

További jó beszélgetéseket kívánunk!

Így él most az, aki 800 dollárért adta el a ma milliárdokat érő Apple-részesedését

<< vissza a fórum témákhoz

Új hozzászólás | Nyomtatható verzió | betűméret: növel | csökkent

Hozzászólások oldalanként: 20 | 40 | 60 | 80 | 100   Sorrend: növekvő | csökkenő

(#19) Re: Így él most az, aki 800 dollárért adta el a ma milliárdokat érő Apple-részesedését
Értékelés:  0
előzmény (#18: pitcairn2) | válasz erre | 2017. február 13. - 10:05
Meg is történt. De ez volt az ő útja.
_Bekre_Pal_
Jelzés a moderátornak

(#18) Re: Így él most az, aki 800 dollárért adta el a ma milliárdokat érő Apple-részesedését
előzmény (#14: _Bekre_Pal_) | válasz erre | 2017. február 13. - 10:00
nem ismerem túlzottan mélyen Jobs önéletrajzát, de vmi olyan rémlik, hogy masszív munkaalkoholistának és meglehetősen zsarnoki főnöknek írták le a munkatársai (pl. hajnali kettőkor is kiugrasztotta az érintetteket az ágyból ha megszállta az isteni ihlet...)

efféle "izzást" nem lehet sokáig vinni

egy idő után elemészt a tűz

pitcairn2
Jelzés a moderátornak
(#17) Re: Így él most az, aki 800 dollárért adta el a ma milliárdokat érő Apple-részesedését
előzmény (#16: buyandhold) | válasz erre | 2017. február 13. - 08:53
Prémium csoki.

Egy ismerősöm most csinál horgásztavat. Az emlékeztet arra, amiben te utaznál. Csak szerintem túl kicsi lesz, nem fogja eltartani. De ő szereti az életképtelen üzleti megoldásokat :)
_Bekre_Pal_
Jelzés a moderátornak
(#16) Re: Így él most az, aki 800 dollárért adta el a ma milliárdokat érő Apple-részesedését
előzmény (#14: _Bekre_Pal_) | válasz erre | 2017. február 13. - 07:59
Meg lehet kerdezni, hogy mit vallalkozol?

En golfozni nem szeretek, de mondjuk egy olyan vallalkozasba belevagnek, ami olyan mintha horgasznek. Olyat nem tudsz veletlenul? :)
buyandhold
Jelzés a moderátornak
(#15) Re: Így él most az, aki 800 dollárért adta el a ma milliárdokat érő Apple-részesedését
előzmény (#6: fulton) | válasz erre | 2017. február 13. - 00:54
A 20% a tulajdonjogra vonatkozik. Ettől még ő a Facebook vezetője (ugyebár a kettő független). Ki akarná Zuckergerget leváltani amikor jól megy a szekér?
A másik trükk az, hogy sokszor úgy bocsátanak ki részvényt, hogy az nem szavaz de az osztalékból részesedik. A google-ben például a két alapítónak 51% szavazati joga van de a tulajdonrészük nekik is jóval 50% alatt van.
kardkovacsi
Jelzés a moderátornak
(#14) Re: Így él most az, aki 800 dollárért adta el a ma milliárdokat érő Apple-részesedését
előzmény (#12: pitcairn2) | válasz erre | 2017. február 12. - 22:46
amíg multinál húztam az igát én is ezt gondoltam, de minden más lett, amióta sikeres saját cégben dolgozom, az nem munka, az olyan, mintha golfoznék vagy nem is tudom, ellennék valami rekreációval, mint a befőtt. nem azért, mert nincs vele meló, hanem mert kurvajó érzés csinálni. nem kell kipihenni, mert ha jó dolgokkal foglalkozol, amik érdekelnek, akkor az nem szív le, nincs mit újratölteni.

két perce küldtem ki egy vállalkozási szerződéstervezetet egy partnernek, így vasárnap késő este, és baromi jól érzem magam közben. nagyon jó, amikor a hobbid és a munkád ugyanaz - nagyon messze vagyok jobs lába nyomától is, de úgy sejtem a tapasztalataim alapján, hogy nem maradt le semmiről, nem kell félteni.
_Bekre_Pal_
Jelzés a moderátornak
(#13) Re: Így él most az, aki 800 dollárért adta el a ma milliárdokat érő Apple-részesedését
Értékelés:  1
előzmény (#8: elemes) | válasz erre | 2017. február 12. - 21:08
a "gazdag, sikeres ember" topic-ban nekem Schliemann a példaképem

ő 36 évesen - akkor már dúsgazdag volt - "nyugdíjazta magát"

onnantól kezdve már csak a passzióinak élt - leginkább Tróját kereste-kutatta:)

link

pitcairn2
Jelzés a moderátornak
(#12) Re: Így él most az, aki 800 dollárért adta el a ma milliárdokat érő Apple-részesedését
előzmény (#11: _Bekre_Pal_) | válasz erre | 2017. február 12. - 21:04
lazítani tudni kell, egyébként kinyírod magad

pitcairn2
Jelzés a moderátornak
(#11) Re: Így él most az, aki 800 dollárért adta el a ma milliárdokat érő Apple-részesedését
előzmény (#3: pitcairn2) | válasz erre | 2017. február 12. - 19:48
Ugyan. Azt csinálta, amit szeretett. Valószínűleg megőrült volna a tengerparton koktéllal.
_Bekre_Pal_
Jelzés a moderátornak
(#10) Re: Így él most az, aki 800 dollárért adta el a ma milliárdokat érő Apple-részesedését
előzmény (#9: fulton) | válasz erre | 2017. február 12. - 19:07
Csak az oldalrol kozelitettem meg a savanyu a szőlő kérdést: ha en lennék 80 éves, es azt mondom így is jo életem volt anyagi oldalrol (is) akkor nekem nem lenne már 80 évesen savanyu az a szőlőszem. Szerintem addigra az ember magába száll, család unoka ami örömet ad. Es felértékelődik a korral. (En igy gondolom)
fulton
Jelzés a moderátornak
(#9) Re: Így él most az, aki 800 dollárért adta el a ma milliárdokat érő Apple-részesedését
előzmény (#8: elemes) | válasz erre | 2017. február 12. - 19:01
Jó válasz;)
Ertem a mondandód. En az alap anyagi háttére gondoltam ami pl orokolsz. Vagy nyersz a lotton tudom is en...:D
De valóban, nincs 1 milliardom:)
fulton
Jelzés a moderátornak
(#8) Re: Így él most az, aki 800 dollárért adta el a ma milliárdokat érő Apple-részesedését
előzmény (#7: fulton) | válasz erre | 2017. február 12. - 18:54
"Nekem ha lenne 1 milliárdom szerintetek foglalkoznék vele hogy mi lenne ha 2 milliárdom lenne?"

Na ezért nincs 1 milliárd dollárod.

Tényleg :)
elemes
Jelzés a moderátornak
(#7) Re: Így él most az, aki 800 dollárért adta el a ma milliárdokat érő Apple-részesedését
előzmény (#5: BudFox) | válasz erre | 2017. február 12. - 18:45
és honnan tudjátok mennyi vagyona van?
lehet volt anyagi háttere hiába állt tovább.
Nekem ha lenne 1 milliárdom szerintetek foglalkoznék vele hogy mi lenne ha 2 milliárdom lenne (űzném)? valaki ez a fajta tudom, de nem vagyunk egyformák.
fulton
Jelzés a moderátornak
(#6) Re: Így él most az, aki 800 dollárért adta el a ma milliárdokat érő Apple-részesedését
előzmény (#2: kardkovacsi) | válasz erre | 2017. február 12. - 18:44
20%? az igen, akkor már nem is nála a végső szavazati jog, feltételezem vannak 20% feletti önálló részesedéssel rendelkező befektetők benne. Nem mintha csődbe vinné :D még ha így is lenne.
fulton
Jelzés a moderátornak
(#5) Re: Így él most az, aki 800 dollárért adta el a ma milliárdokat érő Apple-részesedését
előzmény (#1: Portfolio) | válasz erre | 2017. február 12. - 18:28
Oszt' mi lett volna ha a cégben marad ? és pár év alatt meghalt volna a sok idegeskedés miatt, amit Jobsékkal idegeskedett volna ? .-)

Ha...

Persze a fószernek is savanyú a szölő, mert aztmondja most is igy csinálna visszamehetne az időben :D
BudFox
Jelzés a moderátornak
(#4) Re: Így él most az, aki 800 dollárért adta el a ma milliárdokat érő Apple-részesedését
előzmény (#1: Portfolio) | válasz erre | 2017. február 12. - 18:22
egy jó állapotban lévő 82 éves nyugger, aki már hosszú évekkel túlélte Jobs-t:)
pitcairn2
Jelzés a moderátornak
(#3) Re: Így él most az, aki 800 dollárért adta el a ma milliárdokat érő Apple-részesedését
Értékelés:  1
előzmény (#2: kardkovacsi) | válasz erre | 2017. február 12. - 18:19
nem is beszélve arról, hogy Jobs már nem is él...

ez az igazi szívás...

jobban járt volna ha első néhány milliójából elmegy vhová a trópusokra koktélt kortyolgatni a tengerpartra...
pitcairn2
Jelzés a moderátornak
(#2) Re: Így él most az, aki 800 dollárért adta el a ma milliárdokat érő Apple-részesedését
előzmény (#1: portfolio) | válasz erre | 2017. február 12. - 18:12
Annyira viccesek az ilyen cikkek, hogy menyit érne ma. Igen sokat érne a csomagja de nem lenne 10%-a ahogy sem Jobsnak sem a Wozniaknak nincs 45%-a a cégben. Minden egyes tőkeemeléssel mindig is csökkent az alapítók részesedése. Zuckerbergnek is \"csak\" 20%-a van a facebookban pedig gyakorlatilag egyedül csinálta az egész céget.
kardkovacsi
Jelzés a moderátornak
(#1) Így él most az, aki 800 dollárért adta el a ma milliárdokat érő Apple-részesedését
válasz erre | 2017. február 12. - 13:12
Ha az Apple alapításáról van szó, mindenkinek a két Steve (Steve Jobs és Steve Wozniak) neve ugrik be elsőként. De volt egy harmadik személy is, Ron Wayne, aki akkoriban 42 éves korával a "felnőtt" volt a 21 éves Jobs és a 25 éves Wozniak között. De...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=243892
Portfolio
Jelzés a moderátornak

Prémium