Portfolio.hu fórum

Tisztelt Fórumozók,

A folyamatos véleménycsere biztosítása érdekében a fórumregisztrációban az alábbi változásokat léptetjük életbe:
Az új regisztrációk két hét után automatikusan élesednek.
Bízunk benne, hogy a könnyítés ellenére is folyatódik az a tendencia, hogy a fórum hangneme egyre kulturáltabb, higgadtabb.
Ami nem változik:
  • továbbra is érvényben maradnak a szigorú moderálási szabályok, vagyis
  • a személyeskedő, sértő hozzászólások után figyelmeztetés, majd kitiltás következik,
  • a közszereplőkkel kapcsolatos hozzászólások esetében (a nagyobb tűréshatár figyelembevételével is) szintén elvárt a kulturált véleményformálás.
  • bármely felhasználó jelzést küldhet a Portfolio.hu részére indoklással, ha úgy véli, hogy a Fórumban trágár, másokat sértő, az adott témától teljesen független, vagy bármilyen más szempontból kifogásolható hozzászólás született.
  • a Portfolio.hu minden felhasználót egyszer figyelmeztet arra, hogy megsértette a Fórum szabályait, második alkalommal figyelmeztetés nélkül letiltja az adott hozzászóló írásra vonatkozó jogosultságát.
  • a Portfolio.hu dönthet arról, hogy figyelmeztetés nélkül, azonnal kitiltjaaz adott felhasználót.

További jó beszélgetéseket kívánunk!

Trumpba akart beleszállni a Nobel-díjas közgazdász, Orbánba is sikerült

<< vissza a fórum témákhoz

Új hozzászólás | Nyomtatható verzió | betűméret: növel | csökkent

Hozzászólások oldalanként: 20 | 40 | 60 | 80 | 100   Sorrend: növekvő | csökkenő

(#16) Re: Trumpba akart beleszállni a Nobel-díjas közgazdász, Orbánba is sikerült
Értékelés:  0
előzmény (#13: exmnbs1) | válasz erre | 2017. február 10. - 16:52
Nem emlékszem, de ott már elég sok megmondó ember volt, igazából az volt a kérdés, hogy ki kezdi meg az eladásokat. :)

Viszont utána néztem most egy kicsit: Massachusetts Institute of Technology (1977.), Yale Egyetem (1974.), John F. Kennedy High School

Vannak alapjai kétségtelen. :)
Phylaxa
Jelzés a moderátornak

(#15) Re: Trumpba akart beleszállni a Nobel-díjas közgazdász, Orbánba is sikerült
előzmény (#14: exmnbs1) | válasz erre | 2017. február 10. - 16:39
hogy a jelenlegi tagok választják az újakat
exmnbs1
Jelzés a moderátornak
(#14) Re: Trumpba akart beleszállni a Nobel-díjas közgazdász, Orbánba is sikerült
előzmény (#7: babosko30) | válasz erre | 2017. február 10. - 16:37
szerintem is
egyébként az akadémikusokat és a nemzet szineszeit is úgy választják
exmnbs1
Jelzés a moderátornak
(#13) Re: Trumpba akart beleszállni a Nobel-díjas közgazdász, Orbánba is sikerült
előzmény (#12: Phylaxa) | válasz erre | 2017. február 10. - 16:36
nem emlékszel?
a válság alatt ő volt a megmondóember
exmnbs1
Jelzés a moderátornak
(#12) Re: Trumpba akart beleszállni a Nobel-díjas közgazdász, Orbánba is sikerült
Értékelés:  2
előzmény (#10: Nantal45) | válasz erre | 2017. február 10. - 16:23
Nem tudom, hogy ki itélte el, vagy ki magasztalta, én nem ehhez szóltam hozzá.

A közgazdaságról annyit, hogy mivel nem egzakt tudomány, ezért elég tág az értelmezése. Több okos közgazdász többféleképpen láthatja. Tehát ebből, ha ő is valóban okos, akkor egy magánvélemény az övé, mely ha jól értem már a demokrácia kérdésével is foglalkozik. Annak pedig vajmi kevés köze van a közgazdasághoz. Mi a problémád? :)
Phylaxa
Jelzés a moderátornak
(#11) Re: Trumpba akart beleszállni a Nobel-díjas közgazdász, Orbánba is sikerült
előzmény (#9: babosko30) | válasz erre | 2017. február 10. - 16:17
Az Oscar díj egy művészeti elismerés. Ott nyilván vagy nekem is tetszik, vagy nem. De azért nem csinálják rosszul. Sok minden tetszik. Nagyon sok színész aki Oscar díjat kapott már tényleg baromi jól csinálja. Mondjuk az is számít nyilván, hogy mennyi évet éltünk már és mennyire volt ez gazdag eseményekben. :)

A leginkább nem az én világom a szépségverseny. Na ott nagyon ritkán passzolnak az én ízlésemmel. Az Euroviziós táncdalfesztivál döntőjét nem is nézem. Minek? Ott a ki utál kit politika folyik pc-be ágyazva, ezért aztán mindig a svédek nyernek. :)
Phylaxa
Jelzés a moderátornak
(#10) Re: Trumpba akart beleszállni a Nobel-díjas közgazdász, Orbánba is sikerült
előzmény (#8: Phylaxa) | válasz erre | 2017. február 10. - 16:11
...hoppá...!

"...Nem azért adják, hogy ki hogyan tud valakit kritizálni. Ezért ennek semmi köze ahhoz, hogy valaki Nobel díjas vagy nem. Az illető magánvéleménye. :)...!

...aki közgazdasági Nobel díjas, - nehogy már hülyének gondold (magánvélemény!) -, egy állam, - gazdasági vonatkozású -, motivációinak megítélésében...!

...tudod, az időben való HIBA JELZÉS, sok felesleges munkát és költséget spórolhat...!

...azaz, a javítószándék, - nagyon is köszönetre méltó -, nem pedig visszakézből elítélendő..!

...bocsi...!
Nantal45
Jelzés a moderátornak
(#9) Re: Trumpba akart beleszállni a Nobel-díjas közgazdász, Orbánba is sikerült
Értékelés:  -2
előzmény (#8: Phylaxa) | válasz erre | 2017. február 10. - 16:00
de ha jól sejtem az Oscar-díj kapcsán nem vitatod a dolgot.. :)) (Szöul, Spotlight és társai)
babosko30
Jelzés a moderátornak
(#8) Re: Trumpba akart beleszállni a Nobel-díjas közgazdász, Orbánba is sikerült
előzmény (#7: babosko30) | válasz erre | 2017. február 10. - 15:57
A Nobel díjat egy bizonyos területen végzett munkájáért kapja valaki azt is beszámítva, hogy ez mennyire van hatással az emberiség jövőjére. Nem azért adják, hogy ki hogyan tud valakit kritizálni. Ezért ennek semmi köze ahhoz, hogy valaki Nobel díjas vagy nem. Az illető magánvéleménye. :)
Phylaxa
Jelzés a moderátornak
(#7) Re: Trumpba akart beleszállni a Nobel-díjas közgazdász, Orbánba is sikerült
előzmény (#2: exmnbs1) | válasz erre | 2017. február 10. - 15:53
Kezdem azt hinni, hogy a Nobel-díj is olyasmi mint az Oscar-díj, összejön a nagy csapat, és egymást megjutalmazzák.
babosko30
Jelzés a moderátornak
(#6) Re: Trumpba akart beleszállni a Nobel-díjas közgazdász, Orbánba is sikerült
előzmény (#2: exmnbs1) | válasz erre | 2017. február 10. - 15:45
Persze *neked* számít, hogy ki az a Krugman :)

De mondjuk el tudod képzelni, hogy Donald Trump olvassa a napi sajtót, látja mit mondott Krugman, felnéz: "hm, lehet, hogy igaza van.@
elemes
Jelzés a moderátornak
(#5) Re: Trumpba akart beleszállni a Nobel-díjas közgazdász, Orbánba is sikerült
előzmény (#4: bigyula) | 2017. február 10. - 14:56

Törölt hozzászólás
padlizsan

(#4) Re: Trumpba akart beleszállni a Nobel-díjas közgazdász, Orbánba is sikerült
előzmény (#3: padlizsan) | válasz erre | 2017. február 10. - 14:41
Úgy érted, hogy "Magyarország (kormánya) erőlködik"?
bigyula
Jelzés a moderátornak
(#3) Re: Trumpba akart beleszállni a Nobel-díjas közgazdász, Orbánba is sikerült
előzmény (#2: exmnbs1) | 2017. február 10. - 14:37

Törölt hozzászólás
padlizsan

(#2) Re: Trumpba akart beleszállni a Nobel-díjas közgazdász, Orbánba is sikerült
előzmény (#1: portfolio) | válasz erre | 2017. február 10. - 14:28
Ismet valaki, nem is akarki
exmnbs1
Jelzés a moderátornak
(#1) Trumpba akart beleszállni a Nobel-díjas közgazdász, Orbánba is sikerült
Értékelés:  -1
válasz erre | 2017. február 10. - 14:22
Sokan tartunk attól, hogy az Egyesült Államok is olyan irányba indul el Donald Trump elnöksége alatt, mint például Magyarország Orbán Viktor vezetése alatt. Ez azt jelentené, hogy papíron még demokrácia maradna az ország, a gyakorlatban viszont...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=243887
Portfolio
Jelzés a moderátornak

Prémium