Portfolio.hu fórum

Tisztelt Fórumozók,

A folyamatos véleménycsere biztosítása érdekében a fórumregisztrációban az alábbi változásokat léptetjük életbe:
Az új regisztrációk két hét után automatikusan élesednek.
Bízunk benne, hogy a könnyítés ellenére is folyatódik az a tendencia, hogy a fórum hangneme egyre kulturáltabb, higgadtabb.
Ami nem változik:
  • továbbra is érvényben maradnak a szigorú moderálási szabályok, vagyis
  • a személyeskedő, sértő hozzászólások után figyelmeztetés, majd kitiltás következik,
  • a közszereplőkkel kapcsolatos hozzászólások esetében (a nagyobb tűréshatár figyelembevételével is) szintén elvárt a kulturált véleményformálás.
  • bármely felhasználó jelzést küldhet a Portfolio.hu részére indoklással, ha úgy véli, hogy a Fórumban trágár, másokat sértő, az adott témától teljesen független, vagy bármilyen más szempontból kifogásolható hozzászólás született.
  • a Portfolio.hu minden felhasználót egyszer figyelmeztet arra, hogy megsértette a Fórum szabályait, második alkalommal figyelmeztetés nélkül letiltja az adott hozzászóló írásra vonatkozó jogosultságát.
  • a Portfolio.hu dönthet arról, hogy figyelmeztetés nélkül, azonnal kitiltjaaz adott felhasználót.

További jó beszélgetéseket kívánunk!

TBSZ...

<< vissza a fórum témákhoz

1 [2] [3]

Új hozzászólás | Nyomtatható verzió | betűméret: növel | csökkent

Hozzászólások oldalanként: 20 | 40 | 60 | 80 | 100   Sorrend: növekvő | csökkenő

(#63) Re: TBSZ nyereségadó
Értékelés:  0
előzmény (#60: KC_) | válasz erre | 2017. március 17. - 09:47
Ha a TBSZ számla megnyílt, utána már szabadon használthatod adásvételre, amellett a gyűjtőévben még befizethetsz rá!
hopper
Jelzés a moderátornak

(#62) Re: TBSZ nyereségadó
előzmény (#61: turmix) | válasz erre | 2017. január 11. - 18:16
Köszi a választ.
KC_
Jelzés a moderátornak
(#61) Re: TBSZ nyereségadó
előzmény (#60: KC_) | válasz erre | 2017. január 11. - 16:28
Lehet használni,adni-venni.
turmix
Jelzés a moderátornak
(#60) TBSZ nyereségadó
válasz erre | Ma, 16:11
Sziasztok!

A TBSZ számlán a gyűjtőévben (pl. ha ez 2017) csak befizetni lehet, vagy lehet már használni is, tehát venni/eladni rv-t rajta?
KC_
Jelzés a moderátornak
(#59) Re: tbsz vagy nyesz
előzmény (#58: www) | válasz erre | 2017. január 2. - 21:05
Erről van vkinek újabb infója?
link
stingy
Jelzés a moderátornak
(#58) Re: tbsz vagy nyesz
előzmény (#57: hopper) | válasz erre | 2016. december 30. - 11:51
igen, őket inkább az érdekli, hogy bevallod-e :) az már nekik mindegy, melyik évre :)
Jelzés a moderátornak
(#57) Re: tbsz vagy nyesz
előzmény (#56: www) | válasz erre | 2016. december 30. - 11:22
Tavalyig én sem voltam ezzel tisztában. Így régebben az év végi tételeket a tranzakció napja szerint az aktuális adóévben számoltam el, de a NAV-nál, illetve akkor APEH-nél ez a kutyát sem érdekelte. Igaz, nem voltak jelentős tételek.
hopper
Jelzés a moderátornak
(#56) Re: tbsz vagy nyesz
előzmény (#52: hopper) | válasz erre | 2016. december 30. - 10:49
hallod, lehet, hogy neked lesz igazad...
Jelzés a moderátornak
(#55) Re: tbsz vagy nyesz
előzmény (#54: Miguel) | válasz erre | 2016. december 30. - 10:44
a ZZZZSZJA törvényt idézte a jóember anno...
Miguel
Jelzés a moderátornak
(#54) Re: tbsz vagy nyesz
előzmény (#52: hopper) | válasz erre | 2016. december 30. - 10:42
Én ezt kaptam...(kb. szó szerint)
"(2) A bevétel megszerzésének időpontja

a)210 pénz esetében az a nap, amelyen azt a magánszemély vagy javára más személy birtokba vette (átvette) vagy amelyen azt a magánszemély javára fizetési számlán jóváírták, ha azonban a kifizető a magánszemélyt megillető, az adóelőleggel csökkentett összeget átutalással vagy fizetési számláról történő készpénzkifizetés kézbesítése útján küldi el, a bevételt az átutalás, illetve a kifizetés napjával kell megszerzettnek tekinteni, feltéve, hogy a magánszemély javára azt az adóbevallása benyújtásáig, a munkáltatói adómegállapítása érdekében szükséges nyilatkozata megtételéig fizetési számlán jóváírták, illetve azt a magánszemély vagy javára más személy az említett időpontig birtokba vette (átvette);

b) dolog, értékpapír, váltó, csekk és más okirat esetében a tulajdonjog megszerzésének napja vagy - ha ez a korábbi időpont - az a nap, amelyen azt a magánszemély vagy javára más személy birtokba vette, míg dematerializált értékpapír esetében az értékpapírszámlán való jóváírás napja, ha azonban az említett vagyoni értékkel összefüggésben a magánszemélyt sem a használat, a hasznok szedésének joga, sem a rendelkezési jog nem illeti meg, akkor a bevétel ezen jogok közül legalább egynek a megnyílásáig nem tekinthető megszerzettnek"

ebből kiragadnám: az értékpapírszámlán való jóváírás napja... na erre hivatkozott a NAv-os ügyfélszolga.... írásom (perzse külön)nincs róla....
de egyébként megnéztem a bróker kimutatást és abban se szerepel...csak az idei évre.
Most akkor???
:)
Miguel
Jelzés a moderátornak
(#53) Re: tbsz vagy nyesz
előzmény (#48: Miguel) | válasz erre | 2016. december 30. - 10:17
ÉN is így tudtam.
venedetta
Jelzés a moderátornak
(#52) Re: tbsz vagy nyesz
előzmény (#50: www) | válasz erre | 2016. december 30. - 10:13
Az SZJA tv. szövegében az adóévben pénzben elszámolt ügyleti nyereségekről/veszteségekről van szó. Na mármost a pénzbeni elszámolás az bizony T+x nap!!!

Ezt erősíti, hogy tavaly a brókeromtól kapott adóévi eredménykimutatásban nem szerepelt az év utolsó tőzsdenapján lezárt tételem, mert az elszámolás átcsúszott az idei évre.
hopper
Jelzés a moderátornak
(#51) Re: tbsz vagy nyesz
előzmény (#50: www) | válasz erre | 2016. december 30. - 10:12
....lehet de akkor a NAv-nál is(!!) rosszul tudják. Ők is azt mondták a bevétel napja az a nap. amikor a számládon megjelenik a pénz.
Szóval akkor most nem tudom mi is a ZZZigazság....
Miguel
Jelzés a moderátornak
(#50) Re: tbsz vagy nyesz
előzmény (#48: Miguel) | válasz erre | 2016. december 30. - 09:39
a könyvelőd rosszul tudja.

de gondolj bele: ha pl külföldi részvénnyel kereskedsz, melyik nap deviza árfolyamát kell használnod? hát az ügyletkötés napjáét (és nem a t+2-est). a bevételedet azon a napon szerezted, és adó szempontjából ez számít.
Jelzés a moderátornak
(#49) Re: tbsz vagy nyesz
előzmény (#41: kollini) | válasz erre | 2016. december 30. - 09:25
lásd #48-at illetve ha ma utalsz a TBSZ-re, akkor azt ha giro-n blül teszed még jóváírják. ( az utalással ne várj délig!!!)optimális eset ha TBSz ugyanott van ahonnan a pénzt akarod utalni.( bankon belüli utalás)
Miguel
Jelzés a moderátornak
(#48) Re: tbsz vagy nyesz
Értékelés:  -1
előzmény (#44: venedetta) | válasz erre | 2016. december 30. - 09:21
Volt hasonló dolgom tavaly nekem is... a könyvelőm azt mondta: az számít, mikor ér a pénz a számlára...ha t+napok miatt ez csak január, akkor az jövő évi bevételnek, profitnak számít és ekként kell adózni.
Miguel
Jelzés a moderátornak
(#47) Re: tbsz vagy nyesz
előzmény (#46: csendben) | válasz erre | 2016. december 30. - 08:54
"A minap adtam pont ezt csináltam"=
A minap pont ezt csináltam"
csendben
Jelzés a moderátornak
(#46) Re: tbsz vagy nyesz
előzmény (#45: Metwolf) | válasz erre | 2016. december 30. - 08:53
Én felhívnám a brokim (ha van!) és megkérdezném tőle.
A minap adtam pont ezt csináltam:
brokival ledumcsizva,hogy rv. eladás ellenértéke azonnal a TBSZ-re.
Megcsinálta se perc alatt!
Még azt is,hogy rögtön visszavette az eladott pakkot,de most már a TBSZ-en.

Szóval megoldható a buli!
csendben
Jelzés a moderátornak
(#45) Re: tbsz vagy nyesz
előzmény (#43: kollini) | válasz erre | 2016. december 30. - 08:24
Ha azt a pénzt akarod átvezetni ami mondjuk mai részvényeladásból lenne akkor az elszámolás miatt tényleg nem fog menni szerintem. Más forrásból viszont nyugodtan utalhatsz amennyi a csövön kivér.

Sajnos ez az elszámolás átka, hiába van a pénz a számlán mozgatni nem tudod.
Metwolf
Jelzés a moderátornak
(#44) Re: tbsz vagy nyesz
előzmény (#42: Metwolf) | válasz erre | 2016. december 30. - 08:21
Ez biztos?
venedetta
Jelzés a moderátornak
(#43) Re: tbsz vagy nyesz
előzmény (#42: Metwolf) | válasz erre | 2016. december 30. - 08:20
Közben olvasgatok, és ugy értem a T+2 nap miatt, nem tudnám átvezetni a pénzt, az egyik számlámrol a másikra(tbsz), ha ma adom el a részvényemet a normál számlámon
kollini
Jelzés a moderátornak
(#42) Re: tbsz vagy nyesz
előzmény (#41: kollini) | válasz erre | 2016. december 30. - 07:59
Ha ma adsz el normál számlán akkor az még az idei adóévhez számolódik.

Ma még utalhatsz lotyit az idén nyitott tbsz-re.
Metwolf
Jelzés a moderátornak
(#41) Re: tbsz vagy nyesz
előzmény (#40: tigus7313) | válasz erre | 2016. december 30. - 07:45
Ha az utolso kereskedési napon eladok a normál számlámon, erre mikor kell az adót megfizetnem, itt számit a t+3 nap?
Ma még rakhatok pénzt az idén nyitott TBSZ-emre?
kollini
Jelzés a moderátornak

1 [2] [3]

Prémium