Portfolio.hu fórum

Tisztelt Fórumozók,

A folyamatos véleménycsere biztosítása érdekében a fórumregisztrációban az alábbi változásokat léptetjük életbe:
Az új regisztrációk két hét után automatikusan élesednek.
Bízunk benne, hogy a könnyítés ellenére is folyatódik az a tendencia, hogy a fórum hangneme egyre kulturáltabb, higgadtabb.
Ami nem változik:
  • továbbra is érvényben maradnak a szigorú moderálási szabályok, vagyis
  • a személyeskedő, sértő hozzászólások után figyelmeztetés, majd kitiltás következik,
  • a közszereplőkkel kapcsolatos hozzászólások esetében (a nagyobb tűréshatár figyelembevételével is) szintén elvárt a kulturált véleményformálás.
  • bármely felhasználó jelzést küldhet a Portfolio.hu részére indoklással, ha úgy véli, hogy a Fórumban trágár, másokat sértő, az adott témától teljesen független, vagy bármilyen más szempontból kifogásolható hozzászólás született.
  • a Portfolio.hu minden felhasználót egyszer figyelmeztet arra, hogy megsértette a Fórum szabályait, második alkalommal figyelmeztetés nélkül letiltja az adott hozzászóló írásra vonatkozó jogosultságát.
  • a Portfolio.hu dönthet arról, hogy figyelmeztetés nélkül, azonnal kitiltjaaz adott felhasználót.

További jó beszélgetéseket kívánunk!

OTP-forecast

<< vissza a fórum témákhoz

1 [2] [3] [4] [5] [»] ... [115]

Új hozzászólás | Nyomtatható verzió | betűméret: növel | csökkent

Hozzászólások oldalanként: 20 | 40 | 60 | 80 | 100   Sorrend: növekvő | csökkenő

(#2317) Re: Egy hetes kitekintes
Értékelés:  0
előzmény (#2315: Tibi0002) | válasz erre | szerda, 12:24
Jogos az észrevétel, egy darabig nem fárasztok senkit a célárammal.
Picky
Jelzés a moderátornak

(#2316) Re: Egy hetes kitekintes
előzmény (#2315: Tibi0002) | válasz erre | kedd, 21:09
Az a jó, ha a magyar speki pénzt keres. Csepp a tengerben, de ettől is gazdagabb az ország, többet tudnak költeni* - mindenki jól jár. Persze a magyar piacon lényegében egymástól szedik el a pénzt (többé-kevésbé), viszont gyakorlat teszi a mestert :)

*nem nagyon van amúgy most olyan helyzetben a nemzetgazdaság, hogy csak úgy válogathatna. A külföldön dolgozók pármilliárd EUR-nyi hazautalása is jól jön. Túl kell élni azt az x évet, amíg a rablóbanda ural mindent...
upgrayeddAKS
Jelzés a moderátornak
(#2315) Re: Egy hetes kitekintes
előzmény (#2314: Picky) | válasz erre | kedd, 19:50
Kérlek, hogy ezt holnap is írd be, nehogy elfelejtsük a célárad és a pezsgőbontásod.
Tibi0002
Jelzés a moderátornak
(#2314) Re: Egy hetes kitekintes
előzmény (#2313: KB58) | válasz erre | kedd, 19:45
Már csak 1604 forint emelkedés és a 11000 céláramnál vagyunk. Akkor majd talán eladás és pezsgő bontás.
Picky
Jelzés a moderátornak
(#2313) Re: Egy hetes kitekintes
előzmény (#2311: Picky) | válasz erre | hétfö, 01:26
Köszönöm a válaszod.
KB58
Jelzés a moderátornak
(#2312) Re: Egy hetes kitekintes
előzmény (#2307: Matsmath) | válasz erre | hétfö, 00:36
Rally tovabb...

A heten 5 het oldalazast kovetoen emelkedo palyara allt a BUX (+2%). Tulvett, lufi, stb...

US ATH hegyek, DAX meg mindig lemarado. Caldaro 30 pontos esest gondol, ami "barmikor" bekovetkezhet, hogy kicsit hutse a tulfeszult indikatorokat. Szerinte az buy op lesz.

DAXot tradeltem kicsit (sikerrel!), a long pozicio meg megvan, eves csucson ki is szallnek belole. Komoly akciot nem tervezek.

Jovo heten hetfon (azaz ma) US szunnap.

BUXUSD: link
Matsmath
Jelzés a moderátornak
(#2311) Re: Egy hetes kitekintes
előzmény (#2310: KB58) | válasz erre | 2017. február 17. - 12:16
Nem tudom megmondani, hogy mikor és mekkora korrekciók lesznek az új történelmi maximumig. Túl nagyok nem lehetnek, hisz akkor sokan kiábrándulnának. A profitrealizálás és a folyamatos pénz éhségtől függ a görbe. Inkább azon gondolkozom néha, hogy mennyit fog még felszúrni 11 000 fölé. Az már szűz terület, és veszélyes. Olyan 13500-ig benne van ég szerintem a pakliban.
Picky
Jelzés a moderátornak
(#2310) Re: Egy hetes kitekintes
előzmény (#2309: Picky) | válasz erre | 2017. február 15. - 12:55
Itt 9300, esetleg 9600 körül sem vársz akár egy rövid, legalább néhány száz pontos korrekciót, esetleg valamilyen lejtmenetet?
KB58
Jelzés a moderátornak
(#2309) Re: Egy hetes kitekintes
előzmény (#2308: Picky) | válasz erre | 2017. február 15. - 12:18
Már csak 1710 forint emelkedés és a 11000 céláramnál vagyunk. Akkor majd eladás és pezsgő bontás.
Picky
Jelzés a moderátornak
(#2308) Re: Egy hetes kitekintes
előzmény (#2301: Picky) | válasz erre | 2017. február 13. - 12:22
Már csak 1950 forint emelkedés és a 11000 céláramnál vagyunk. Akkor majd eladás és pezsgő bontás. :)
Picky
Jelzés a moderátornak
(#2307) Re: Egy hetes kitekintes
előzmény (#2306: Matsmath) | válasz erre | 2017. február 13. - 00:23
Ezt az esest is megvettek...

Erdekes het. Hetfon BUX az RG gyorsjelentes hatasara 1.5%-ot, a legnagyobb intraday esest produkalta a junius vegi BR-exit minipanik ota. Jogos volt az a feltetelezes, hogy a "varva vart" 50 napos atlagig leer a BUX index, es esetleg OTP is. Kedd-szerdan azonban mar csak a HUF gyengult, es csutortok-penteken SPX uj csucsok hatasara BUX esest is megvettek, es osszessegeben a heten stagnalt az index.

Ennek ellenere, es a nyugati feltamadas dacara, tovabbra is BUX-szkeptikus vagyok: semmi mas nem latszik, mint januar elso hete ota tarto oldalazas/felfele sodrodas a hetes Keltner-csatorna tetejen. Innen tovabbi rally eleg nehezen kepzelheto el. Esest varok. De tavaly tavasszal is vartam ("bear piac"), es teljesen hiaba.

A heten hetfon az SPX longot eladtam "jo aron", aztan kesobb a jo ar mar nem volt olyan jo ar. Van helyette egyelore alulteljesito DAX long, abbol kicsit sok is. A ket-harom hettel korabban inditott OTP shorton buktam, "egyeb" kamikaze OTP longon (kevesebbet ugyan, de) kerestem. A 9000-es arfolyam eleresekor unneples helyett egyetlen (egyebkent rossz indulatu ;-)) komment volt az OTP topicban: kisbefekteto mar nincs, a shortosok pedig tovabbra is csak a penzt egetik. Valahol a 20 hetes mozgoatlagnal kellene beszallni.

Matsmath
Jelzés a moderátornak
(#2306) Re: Egy hetes kitekintes
előzmény (#2305: Matsmath) | válasz erre | 2017. február 5. - 23:47
Swarm intelligence link

A heten a BUX 1.9%-ot emelkedett, koszonhetoen annak hogy a MOL (+1.8%) es az RG (+4%) elertek az 50 napos atlagukat, ahonnan rovidtavon megfordultak. MTEL (+1.1%) es OTP (+0.8%) masodik hete folso kanocos gyertyat rajzoltak.

MOLtol 20.000-20.500 kozotti savozast, majd esest varok. OTPtol esest varok (bar penteken meneteltek a bankok). RG es MTEL kozul pedig legalabb az egyik kilohetne.

Nem bannam, ha altalaban BUX leerne az 50 napos atlagig (110USD) meg a tavaszi rallyk elott.

Ekozben a nyugati indexek arfolyamilag, es strukturalisan is maradtak erosek. Hetfon akar gap-up-and-go is lehet.

DAXot is, es SPXet is vettem egy keveset. A jovo heten nem tervezek lepni.

OTP: link
Matsmath
Jelzés a moderátornak
(#2305) Re: Egy hetes kitekintes
előzmény (#2304: Matsmath) | válasz erre | 2017. január 29. - 22:48
DOW 20.000, SPX 2300. Merre megy?

A heten BUX stagnalt. A december elejen megindult vad rally mar ket hete oldalazasba valtott at. A hetes, honapos chartok nagyon erosek. Ha februar elejen mondjuk a januari emelkedes elolvadna, akkor sem okozna kulonosebb technikai kart a chartokban.

MOL a heten -3%, igy osszessegeben januarban esett. Rovidtavon esest varnek, ha nem lenne a heten ho vegi zaras. A chart elgyengult rovidtavon. RG-re ugyanez igaz.

MTEL eros januari gyertyat csinalt, de egyelore csak ket nap tudott a kritikus 1.75USD ar fole bezarni. Ez egyelore falsch kitores is lehet (vagy barmi mas). Nagy esest mindenesetre itt nem varok.

OTP orok long tovabbra is. Harom devizachart esest, GBP emelkedest prognosztizal. A heten volt nyero es veszto short poziciom is, emiatt most kicsit jobban figyeltem a heten a BETet. Elkepeszto likviditasi sivatag es unalmas market makeres mukereskedes van.

DAX long poziciom volt, de 11760-on kiszalltam belole. A DOW 20.000-es megugras meglepett. Caldaro ha jol ertem tovabbra sincs kepben, a hozzaallasa egyelore az, hogy "amerre megy, arra megy". Ki vagyok vele segitve.

A jovo hetre nincs konkret elkepzelesem, lehet, hogy nem lepek semmit. Egyelore a januari honap jol sikerult, nincs mas dolgom, mint orulni a sikeres tradeknek.

OTP: link
Matsmath
Jelzés a moderátornak
(#2304) Re: Egy hetes kitekintes
előzmény (#2302: Matsmath) | válasz erre | 2017. január 22. - 23:41
Trump-era indul.

Elnezve a chartokat vegyes benyomasom van a piacokrol. A heten BUX osszessegeben stagnalt, de ugy, hogy az orok long OTP 1.7%-ot esett, a MOL 1.1%-ot, RG pedig es MTEL 1% korul emelkedtek. Ebbol ugy tunik, hogy a MOL es OTP megcsak most latott hozza az eseshez, mikozben a ket masik blue chip mar vegzett is vele. Ha RG kimegy uj csucsra, akkor onnan tovabbi 3USD-nyit emelkedhet, boven 7000 fole. Gondolom ezzel azert az eves jelentest megvarja. MTEL penteken csinalt egy apro felszurast, amivel kijelolt egy eso trendlinet. Amint a trendline alol kibujik, strong buy.

DAXban kifizetodo strategianak bizonyult megvenni az eseseket, ebbol meglepoen jo hozam alakult igy alig harom het utan; viszont poziciom most nincs, es mindenki meg van rola gyozodve, hogy innen megy tovabb folfele. Eros bennem a "fear of missing out".

Caldaro tovabbra is csak tippelget, es SPXben a legutobbi melypont teszteleset varja -- mikozben a DOW azt mar csutortokon megcsinalta. En az 50 napos atlagok megszurasat varom -- lehet hiaba.

Alacsonyabb arakat szeretnek.

kimpaa: bocs, nem nagyon nezegetem a topicot hetkozben. Caldaro most eppen (maximum) 2177-ig vizional egy esest. MTEL is RG-hez hasonlo klasszikus fulescsesze alakzat USD chartokon. A ketto kozul az egyik igazan kilohetne.
Matsmath
Jelzés a moderátornak
(#2303) Re: Egy hetes kitekintes
előzmény (#2302: Matsmath) | válasz erre | 2017. január 16. - 08:15
A Tkom szinte a kitörési szintig esett, durva hogy USD-ben semmit.

Caldarot mindig nézed, most miben vár 5% korrekciót?
kimpaa
Jelzés a moderátornak
(#2302) Re: Egy hetes kitekintes
előzmény (#2300: Matsmath) | válasz erre | 2017. január 15. - 22:56
OTP...short?

A heten ugy tunik elgyengultek a piacok. BUX csutortok-penteken egy apro dojit rajzolt egy kb. 1USD meretu deviza-gap folott, a kialakult res tolteset varom a jovo het elejen. MTEL komaba esett (USD bazison a heten stagnalt!) RG penteken esett, MOL lenyegeben stagnalt, OTP-vel meg szinteztek a piacot.

Caldaro nincs kepben, 5%-os korrekciot var (vagy barmi mast) :-).

DAXban buveszkedtem egy kicsit a heten.

Egy nehany napos, nehany szazalekos esest mar megvennek. Ha jol olvasom, kedden brexit hirecske miatt akar jo beszallok is lehetnek.
Matsmath
Jelzés a moderátornak
(#2301) Re: Egy hetes kitekintes
előzmény (#2299: Picky) | válasz erre | 2017. január 13. - 12:15
Már csak 2150 forint emelkedés és a 11000 céláramnál vagyunk. Akkor majd eladás és pezsgő bontás
Picky
Jelzés a moderátornak
(#2300) Re: Egy hetes kitekintes
előzmény (#2298: Matsmath) | válasz erre | vasárnap, 23:14
Januar, januar...

A heten BUX szaguldott, es USD bazison kimentek a blue chipek uj lokalis csucsra. MTEL-t hetfon vettem, van. RG kifejezetten meglepett, nem ezt vartam. OTP olyan draga, hogy ez a parszaz forintos emelkedes a kotesi dijat se nagyon termeli ki. 7400-ert vennek belole... Tavaly OTP-t es RG-t is kegyetlenul bezuztak januar masodik heteben (a kinai novekedesi blablabla... miatt), iden talan nem ez a program. A gyengulo USD most hatszel a BETen, automatikusan emeli a chartokat.

Arany long volt, koran eldobtam.

Egyelore inkabb varok. November 7 Trump ota felfele az irany, ez eppen ket honap eddig.
Matsmath
Jelzés a moderátornak
(#2299) Re: Egy hetes kitekintes
Értékelés:  1
előzmény (#2289: Picky) | válasz erre | 2017. január 4. - 18:50
Már csak 2379 forint emelkedés és a 11000 céláramnál vagyunk. Akkor majd eladás és pezsgő bontás
Picky
Jelzés a moderátornak
(#2298) Re: Egy hetes kitekintes
előzmény (#2293: Matsmath) | válasz erre | 2017. január 2. - 00:15
A new hope.

Levert blue chipet, illetve indexet, nyersanyagot vennek, ha... epp nem tartana a december elejen indult rally.

Iden BUX 140USD arszintet veheti celba.

Ehhez 100USD MOL tarsul...

MOLUSD: link

...2USD erteku MTEL...

MTELUSD: link

...100.000HUF arfolyamu OTP (macibear, tartottad a shortod ;-))...

OTPUSD: link

...valamint 16USD RG.

RGUSD: link

MTELben es MOLban nagy potencialt latok a jovo evre, OTP egy (nem szignifikans) trendvonalat ert el, RG havi chart pedig azert eszrevette, hogy tavaly nem tortent az arfolyammal semmi erdemleges. Egy korrekcio 5000 szintig raferne.

SPX, DAX-ot 5% esest kovetoen vennek. Arany szezonalisan eros lehet, csakhat a mult heten mar ment 40USD-ot...
Matsmath
Jelzés a moderátornak
(#2297) Re: KB58
előzmény (#2295: Picky) | 2016. december 27. - 15:54

Törölt hozzászólás
csacskacdacsi

(#2296) Re: KB58
előzmény (#2295: Picky) | válasz erre | 2016. december 27. - 15:46
Köszönöm a visszajelzésed. Megint elég hihetetlen, amit írsz, hogy ebből a magasságból nem igen fog lefelé korrigálni az OTP, és csak a pislogás marad, amikor korrekció nélkül tovább emelkedik.

Én azért nem vettem bele már hosszabb ideje az OTP-be sem, mert egy általános és jelentősebb tőzsdei lefele korrekciót, esést várnék ezekről a szintekről, amivel mostanában egyre gyakrabban riogatnak is és valószínűleg nem alaptalanul (kötvénypiaci buborék, feszültségek szerte a világban, 7 éves emelkedési ciklus utáni általában jelentősebb esés, stb.). Jó lenne egy a mostaninál jobb beszállót találni, mert ha nagy problémák mégsem lesznek a világ tőzsdéin, akkor valóban jelentősen emelkedhet még az OTP.

De ahogy eddig igazad volt, tartok tőle, hogy most is így lesz, én pedig kimaradok az emelkedésből. Ezek után azért jobban figyelni fogom, hogy merre indul el rövidesen az OTP.
KB58
Jelzés a moderátornak
(#2295) Re: KB58
előzmény (#2292: KB58) | válasz erre | 2016. december 27. - 11:52
T: KB 58!
A piac trükkje pont abban van, hogy a saját mércénkhez mérjük egy részvény árát. Vagyis vesszük valamennyiért és utána eladjuk a saját eszünk szerint, de ennek semmi sok köze a historikusan kialakuló árfolyamokhoz. Utána meg túl veszélyesnek ítéljük meg az árát, legyen az pont alacsony, vagy magas szinten. Jelenleg a szint túlszédítő, egy alacsonyabb beszállási pont kényelmesebb lenne, de csak nem akar jönni a várva várt alkalom. Nem is fog jönni marad a tátott száj és a pislogás minimum egy évig. Nem tud nagyot esni, maximum egy világméretű járvány vagy egy aszteroida tudna mélyen belevágni. A felhajtó erőnek jelenleg rengeteg oka van. Csak egy példa a kamat bruttó 0,9 % míg OTP bőven 30% fölött hozott. Jelenleg ez egy fekete lyuk, ami pénzt szippant magába, s csak növekszik, és még messzebbről ránt be még több helyről összegeket. A távoli jövőben azért kirajzolódik egy növekvő valós érték teremtő képesség hanyatlás a cégnél, de az infláció sokáig be tudja foltozni a szelelő buborék réseit. A 11 000 az garantált a miatt senki ne aggódjon, bekövetkezik, mint ez az írás. Számomra inkább az afölötti értékek lesznek zavaróak, de csak túléljük majd valahogy.
Picky
Jelzés a moderátornak
(#2294) Re: Egy hetes kitekintes
előzmény (#2293: Matsmath) | 2016. december 26. - 19:45

Törölt hozzászólás
Lennert

(#2293) Re: Egy hetes kitekintes
előzmény (#2291: Matsmath) | válasz erre | 2016. december 26. - 15:36
Rovid ev vegi ertekeles.

Nehez ev volt! (Melyik nem az?) Az ev elso hat honapja eleg rosszul sikerult, fokent a bear-nem-bear miatti bizonytalansagnak. Az ev masodik feleben viszont sikerult javitani.

Az eredmeny: 645 pozicio, ezzel az indulo toke 13-szorosat forgattam meg, a netto eredmeny (az osszes poziciora) 1.37%, ami a 13-szoros szorzo miatt a kiindulasi tokere vetitve 17.5%-ra alakul. Ha ehhez hozzaveszem, hogy az osszes forgatott toke 50%-a tipikusan longterm portfolioban volt (azaz valojaban nem is forgott), az eredmeny ennel talan kicsivel jobb.

Az eredmeny egyszerre jo is es rossz is. Jo, mert minden ami penzt termel, az jo. Rossz, mert a raforditott ido, atelt stressz, az opportunity cost (a raszant ido, amit barmi mas ennel hasznosabbal tolthettem volna), nos, azokat egybevetve, es a tavalyi evi nagy kaszalast (es annak elfustoleset) latva: ebben azert ennel joval tobb van. Az eredmeny lenyegesen alulmulja a (hosszutavu) varakozasaimat.

Ha egy tanulsagot erdemes kiemelni az elmult evbol: nemcsak terben, hanem idoben is erdemes diverzifikalni. Hiaba tunik ugy, hogy "na, ma van a NAGY vetel, mert...", a valosag az, hogy "a nagy vetel majd harom het mulva lesz, esetleg". Egy korai pozicio, megha direkt veszteseget nem is termel, mentalisan kifarasztja az embert, es kesobb reszben emiatt is nem lesz kepes a mar "beindult" poiziciot futtatni.

OTP-t iden lenyegeben nem tradeltem. Januar elejen amikor 21USD fole bezart heti bazison is, akkor nagy pozicioval belevettem, majd aztan 15% veszteseg utan (tokeattetel!) US piacok bezuzasat is latva logo orral elbucsuztam hosszu idore OTPtol. Ezen nemileg javitott az augusztusi par hetes sikeres trade. Egyelore semmi mas nem latszik a charton, mint "eros trend folfele", es ez jovore akar gyorsulhat is. USD, GBP bazisokon oriasi potencial van meg benne. MTEL, MOL hasonlo lehet, RG iden elerte az Aberdeen ontes idejen levo 22USD szintet, es nem lehetetlen, hogy elindult lefele (?).

Semmilyen poziciom nincs, es a jovo heten mar nem is lesz.
Matsmath
Jelzés a moderátornak
(#2292) Re: Egy hetes kitekintes
előzmény (#2290: Picky) | válasz erre | 2016. december 19. - 02:26
Szia Picky!

Emlékszem, írtad a múltkor, hogy csak a hosszú távú grafikonokat érdemes figyelni, amik alapján az OTP-nek ismét el kell érnie a 11000 pontot. De nem vársz a közeljövőben egy jelentősebb lefelé korrekciót, ami jó, hosszú távra szóló beszállót jelenteni az OTP-ben?

KB58
Jelzés a moderátornak
(#2291) Re: Egy hetes kitekintes
előzmény (#2288: Matsmath) | válasz erre | 2016. december 18. - 22:33
Regeneralodas reiterated.

A heten DAXtol hetfon, RG-tol kedd-szerdan megszabadultam. EWG a gyenge EUR miatt elakadt a 200 hetes atlagban.

BUX MOL vezetesevel tovabb menetelt. A meneteles megitelese azonban a bazisdeviza fuggvenyeben a kovetkezo: BUX a mar majusban elert 100USD szintet 110USD-rol lefordulva visszatesztelte, es koszonhetoen a MOL rallynak ujra folfele fordult. MOL USD-ban uj lokalis csucsot utott, elkepesztoen eros. OTP 60%, RG 50% korrekciot csinaltak (eddig...), MTEL viszont egy ekben esik.

OTPUSDw1: link

Majdnem nincs poziciom, viszont a GOLDba 15USD esest kovetoen belevettem, ami masnap esett ra meg 15-ot... Ettol a remekul sikerult kamikaze-tradetol szeretnek nullaban a heten szabadulni. Elnezve a pentek delutani chartot, erre van nemi esely.

Szerdaig lehet meg valami mozgas, de a het masodik felere holiday modot varok es szerdatol 10 nap szabadsagra megyek. Vegre.
Matsmath
Jelzés a moderátornak
(#2290) Egy hetes kitekintes
előzmény (#2289: Picky) | válasz erre | 2016. december 15. - 20:49
Már csak 2617 forint emelkedés és a 11000 céláramnál vagyunk. Akkor majd eladás és pezsgő bontás
Picky
Jelzés a moderátornak
(#2289) Egy hetes kitekintes
Értékelés:  -1
előzmény (#2279: Picky) | válasz erre | 2016. december 13. - 17:58
Már csak 2803 forint emelkedés és a 11000 céláramnál vagyunk. Akkor majd eladás és pezsgő bontás
Picky
Jelzés a moderátornak
(#2288) Re: Egy hetes kitekintes
előzmény (#2286: Matsmath) | válasz erre | 2016. december 12. - 02:04
Regeneralodas link

A heten DAX, SPX kilott. DAX poziciok 90%-abol 11.100 koruli atlaggal negy nap alatt kiszalltam. A maradekot a jovo heten kiszorom.

BUX korrekciot csinalt a heten. RG kuzd, 6080 korulig elkuszhat, ott megszabadulok attol is.

Penteken negyedeves opex. Iden uj poziciot mar nem tervezek nyitni.
Matsmath
Jelzés a moderátornak
(#2287) Gyengusz.
válasz erre | 2016. december 5. - 12:55
Hol a pover?
Kaktuszdenem
Jelzés a moderátornak
(#2286) Re: Egy hetes kitekintes
előzmény (#2284: Matsmath) | válasz erre | 2016. december 4. - 23:21
Olasz melo.

A heten esett minden, az olajat kiveve. Bar eleg nehezen tudom elkepzelni, hogy a DAX lenullazza az egesz Trump-rallyt, azert a "sorsdonto" olasz nepszavas koruli hype-ot elnezve jobban aludnek, ha nem volna poziciom. Anelkul hogy a reszleteket pontosan ismernem, eleg hihetetlenul hangzik hogy a "60 ev, 60 kormany" orszaganak ez a most vasarnapi nepszavas lenne minden problemajara a megoldas. Es valoszinuleg nem is az. US piacokat a valasztas kimenetele pedig nagyjabol semmilyen modon nem befolyasol(hat)ja. De talan elbagatelizaltam a referendum jelentoseget, es jobb lett volna inkabb konzervativ, ovatos hozzaaallast (=kiszallast) alkalmazni. EWG hetes gyertya doji; ket nap is emelkedni tudott, ez a MACDot mar emeli.

BUX eleg gyengecske. Egyelore MOL tunik ugy, mint aki kieste magat (az olajrally latszik rajta). RG USD bazison uj melypontot utott, de az eses tempoja az USD oldalazasnak koszonhetoen szelidul. OTP, MTEL esnek.

Aranyat vettem, valoszinuleg fel uton 1200-ig eladom. Talan mar holnap nyitoban.

Csutortokon mintha ECB ules lenne, ott Darghi megtamaszthatja, vagy akar ki is loheti az urbe a DAXot.

Reggel meglatjuk.
Matsmath
Jelzés a moderátornak
(#2285) Re: Egy hetes kitekintes
Értékelés:  2
előzmény (#2284: Matsmath) | válasz erre | 2016. november 27. - 22:14
Bocs, azt nem tettem hozzá, hogy csak %-os értéket várok, és semmiképpen sem pénzbeli összeget.
Tibi0002
Jelzés a moderátornak
(#2284) Re: Egy hetes kitekintes
Értékelés:  4
előzmény (#2281: Matsmath) | válasz erre | 2016. november 27. - 22:10
A rovid heten nem tortent erdemi valtozas.

A heten nem foglalkoztam a tozsdevel. SPX rallyzott tovabb, de az USD erosodes mar megallni latszik.

Az RG es DAXra cserelt SPX poziciok egyelore nem valtottak be a hozzajuk fuzott remenyeket, azonban egy korabbi olaj pozicio lezarodott.

Szerdan havi zaroarbeallitas.

Tibi: koszi a kerdeseket. Az eves osszegzessel valoban ados vagyok, de azt szandekosan elhalasztottam a naptari ev vegere (hogy szinkronba keruljon a beszamolo azzal, mi kerul ra az adobevallasra). A kituzott cel egy konkret kerek szam, "nehany even belul".
Matsmath
Jelzés a moderátornak
(#2283) Re: Egy hetes kitekintes
előzmény (#2281: Matsmath) | válasz erre | 2016. november 21. - 15:48
Az olajosokat ne temesd;-)
Az nagyon szep hozam lehet 2017 evben; minden gyengesegnel inkabb adj hozza.

Nezd meg az Azsia topicba hetvegen feltettem a fundasan legjobbnak latszo 30 ceget; es rengeteg koztuk az olajos.

Kell az mind a 900mdb autoba, mind a 90.000 hajoba, minda 30.000 repulobe. Meg a vegyiparba.

A thanksgiving rallyt ne hagyd ki.

pomperj
Jelzés a moderátornak
(#2282) Re: Egy hetes kitekintes
Értékelés:  2
előzmény (#2281: Matsmath) | válasz erre | 2016. november 21. - 15:21
Milyen hozamot vársz el magadtól sok év átlagában, és hogy állsz eddig idén?
Tibi0002
Jelzés a moderátornak
(#2281) Re: Egy hetes kitekintes
előzmény (#2280: Matsmath) | válasz erre | 2016. november 21. - 00:03
Rovid het Thanksgiving miatt.

A heten SPX-bol szerdan 2180 korul kiszalltam, miutan a decemberi SPX futures ATH-t utott 2185 kornyeken. 2160-2170 kozott visszaszallnek. Jo lenne egy i-ii strukturat latni a fuggoleges emelkedes helyett. Heten csutortok-pentek NYSE holiday illetve roviditett nyitvatartas.

Tobb sikeres daytradem is volt DAXban, alapvetoen profitrealizalst koveto "jo, inkabb megis visszaveszem, mert esett egy kicsit, es jajj, nehogy lemaradjak, ha kilo" attituddel. De az EWG (=DAXUSD) chart igen cefetul nez ki, penteken bezart a d1MA200 ala az arfolyam... Reszben ez is oka a DAX koruli bizonytalansagnak. Egyelore azt gondolom, hogy a 10200 tartani fog, csak kitudja mennyi ideig tart meg az oldalazas.

Itthon a BUX USD bazison lefordult a hetes Jurikrol, es fokent az USD rally miatt illetve a Richter bezuzasanak koszonhetoen -4%-ban zarta a hetet. RG teljesitmenye -6% es d1MA(200) teszt penteken, ami elso nekifutasra megtartotta az arfolyamot (nem veletlenul volt oriasi forgalom). Ez a chart is eleg ronda. Aki a tavalyihoz hasonlo rallyt vizionalt novemberre -- engem is beleertve -- az most pislogva figyeli a chartot, hogy az arfolyam ugyanott van, mint januar masodik heteben. RG-be kamikaze modon belevettem. Nyolc nap van a honap vegeig, addig tartom. De a technikai kep igen gyenge, nem volnek meglepodve, ha valami megcsak most derulne majd a napokban ki...

Olajban is buveszkedtem, de nagyon messze van meg a 49USD arfolyam. Szerencsere nincs sok belole. A ho vegen lesz valami szokasos OPEC meeting, addig lehet remenykedni.

OTPt tovabbra is kerulom, mert semmi mas nem latszik a chartokon, mint "eros trend kozben enyhe oldalazo korrekcio".

Vagyalom, de jo lenne a poziciokat lezarni, es legalabb egy hetet pihenni.
Matsmath
Jelzés a moderátornak

1 [2] [3] [4] [5] [»] ... [115]

Prémium