Portfolio.hu fórum

Tisztelt Fórumozók,

A folyamatos véleménycsere biztosítása érdekében a fórumregisztrációban az alábbi változásokat léptetjük életbe:
Az új regisztrációk két hét után automatikusan élesednek.
Bízunk benne, hogy a könnyítés ellenére is folyatódik az a tendencia, hogy a fórum hangneme egyre kulturáltabb, higgadtabb.
Ami nem változik:
  • továbbra is érvényben maradnak a szigorú moderálási szabályok, vagyis
  • a személyeskedő, sértő hozzászólások után figyelmeztetés, majd kitiltás következik,
  • a közszereplőkkel kapcsolatos hozzászólások esetében (a nagyobb tűréshatár figyelembevételével is) szintén elvárt a kulturált véleményformálás.
  • bármely felhasználó jelzést küldhet a Portfolio.hu részére indoklással, ha úgy véli, hogy a Fórumban trágár, másokat sértő, az adott témától teljesen független, vagy bármilyen más szempontból kifogásolható hozzászólás született.
  • a Portfolio.hu minden felhasználót egyszer figyelmeztet arra, hogy megsértette a Fórum szabályait, második alkalommal figyelmeztetés nélkül letiltja az adott hozzászóló írásra vonatkozó jogosultságát.
  • a Portfolio.hu dönthet arról, hogy figyelmeztetés nélkül, azonnal kitiltjaaz adott felhasználót.

További jó beszélgetéseket kívánunk!

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru

<< vissza a fórum témákhoz

1 [2] [3] [4] [5] [»] ... [607]

Új hozzászólás | Nyomtatható verzió | betűméret: növel | csökkent

Hozzászólások oldalanként: 20 | 40 | 60 | 80 | 100   Sorrend: növekvő | csökkenő

(#12154) Re: Panel vs. tégla költségek
Értékelés:  0
előzmény (#12152: kbb) | válasz erre | Ma, 12:09
:))))))))))))))))))))))))))))))))))

szerintem, ha ez ilyen jó, lakjon mindenki panelben
gambadoro
Jelzés a moderátornak

(#12153) Re: Panel vs. tégla költségek
előzmény (#12152: kbb) | válasz erre | Ma, 10:09
20-30 évvel ezelőtti -> 20-30 évvel korábbi
kbb
Jelzés a moderátornak
(#12152) Re: Panel vs. tégla költségek
előzmény (#12150: gambadoro) | válasz erre | Ma, 10:08
Panel és panel között is nagy különbségek vannak kerületen, de akár lakótelepeken belül is.

A szövetkezeti vagy OTP házak, ahol a beköltözőknek (hitellel és szocpollal megtámogatva) a teljes vételárat ki kellett fizetni, lényegében a kétezres évek lakóparkjainak 20-30 évvel ezelőtti megfelelői.

A külvárosi újépítésű saját lakást akkor és most is a társadalom középső rétege engedhette meg magának (csak akkor még sokkal szélesebb volt a kétkezi munkások elitje - aki akkor szakközepet vagy technikumot végzett, a hasonló képességű gyereke ma himihumi diplomával egy egyszerűbb irodai munkára ül be), és a lakóközösség általában nem sokat romlott azóta sem.

Ezt akár az utcáról is lehet látni: rendben tartott, nagy eséllyel panelprogramos épületek, normálisan öltözött emberekkel. Ilyen házban lakom most, egyik szomszédom egy fiatal jogász pár, másik építőmérnök, fölöttem szintén jogász. Szüleim lépcsőházában (vidék, csúsztatott zsalus ház, de a megyében panel helyett szinte csak ilyenek épültek) a '90-es években egy ideig mindhárom első emeleti lakó jogász volt (jól mutattak a kaputelefonon egymás alatt sorakozó dr. titulusok), ebből kettő ma is ott lakik, a harmadik helyére pedagógus költözött.

2014 előtt ezekben a házakban kifejezetten jó ár-érték arányban lehetett lakást kapni (olcsóbbak voltak, mint a 10-20 évvel régebbi tégla kockaházak lakásai, pedig panelprogrammal a fűtésük is olcsóbb volt már), mára nagyjából reális szintre kerültek az árak.

Az egykori tanácsi panelbérházak viszont sokszor tényleg pusztulnak (összefirkált falak, parkolóban leeresztett kerekű autómatuzsálemek, kigyúrt suttyó és lumpen alkesz lakók), itt a közösköltség tartozások miatt a mostanában esedékessé váló nagyobb felújítások is kétségesek.
kbb
Jelzés a moderátornak
(#12151) Re: Panel vs. tégla költségek
előzmény (#12149: kbb) | válasz erre | Tegnap, 22:41
vannak jó csúsztatott zsalus házak 2. 12. kerületben
egyrészt jól néznek ki egy panelhez képest másrészt nem szovjet:)
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#12150) Re: Panel vs. tégla költségek
előzmény (#12148: kbb) | válasz erre | Tegnap, 22:37
hát ja
arra leszek kíváncsi, hogy a végnapjaikat élő közműveket hogyan csináltatják meg a panelben és miből főleg

ezek az első paneleknél mostanában érik el az élettartamuk végét
egyébként ugyanez a helyzet a kockákkal a hegyen
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#12149) Re: Panel vs. tégla költségek
előzmény (#12148: kbb) | válasz erre | Tegnap, 22:29
A monolit beton (ingatlanosul csúsztatott zsalus) házak dicséretét meg nem igazán értem.

Laktam ilyenben és panelban is, és a szomszédokat pontosan ugyanannyira hallani - köszönhetően annak, hogy a lakáselválasztók tipikusan beton tartófalak. Lakáson belül valóban előfordulnak tégla vagy gipsz válaszfalak is, ezeknek max. annyi előnyük van, hogy könnyebb fúrni.

Panelhez képest egyetlen érdemi előny, hogy építéskor is tettek fel pár centi szigetelést. De ez egy panelprogramhoz képest nem sokat ér.

Bár szubjektív, ezek a csúsztatott zsalus csodák külsőre szerintem még a paneltömböknél is rondábbak.

Összességében tehát egyáltalán nem látom indokoltnak a felárat.
kbb
Jelzés a moderátornak
(#12148) Panel vs. tégla költségek
válasz erre | Tegnap, 22:12
link

Jó cikk, majdnem mindennel egyetértek.

Néhány évvel ezelőttig az volt az elterjedt nézet, hogy befektetésre csakis téglát, mert "értékállóbb" a panelnál... 2011-ben mindenki őrültnek nézett, mikor a javaslatomra a szüleim panellakásba fektették a pénzüket.

Akkor úgy gondolkodtam, hogy a téglalakások látszólagos értékállóságát az adja, hogy egyszerűen régebbiek: a panelek a rendszerváltáskor átlag bő 10 évesek voltak, vagyis olyanok, mint most egy 2006 körül épült lakás - amiket simán újépítésűnek hirdet mindenki...

A következő két évtizedben ez az "újsági prémium" futott ki fokozatosan, és mostanra egyre inkább az számít, mennyit költöttek közben karbantartásra, felújításra.

A tégla-panel árolló záródásának másik ok a panelprogram, amitől a fűtési költségek gyakorlatilag egy szintre kerültek a téglával.

A cikk jól írja: a távhő MJ/GJ egységára megegyezik a gázéval.

Különbség a hődíjon felüli költségekben van:

- Távhőnél kétszobás lakásra havi 4000 Ft körüli alapdíj, plusz drágább főzés (ha van gáz a lakásban, használattól függetlenül 1600 Ft, ennek híján villany)

- Egyedi gáznál 1000 Ft körüli alapdíj + veszteségek (az elégetett energia egy része a kéményen át távozik: régi cirkónál 10-15%, konvektornál jóval több is lehet) + javítás, karbantartás, kéményseprés, hosszabb távon kazáncsere súlyos százezrekért + ezekre fordított szabadidő
kbb
Jelzés a moderátornak
(#12147) Re: Zsiday
előzmény (#12134: gambadoro) | válasz erre | Tegnap, 15:15
a lakásárak messze magasabbak a jövedelmekhez képest mint bárhol nyugaton .

Ez így van,nyugaton mégis több a bérelt lakás?

(római) árak izmosan csökkennek, nagyon nehéz az eladás? Ez érdekes...
Bécs nem csökken,ott nem ugyanez van?

az utóbbi hetekben megnéztem egy halom üzlethelyiséget, annyi leadó/kiadó van mint a szemét-Ezzel egyetértek.

hiteltől félnek, bank komoly fedezetre ad csak, a legtöbb hitel kiváltás - unicredites privátbankár szerint .-Így van,most nem adhat a bank jövedelem igazolás nélkül jelzáloghitelt mind egykor volt.
gyula1971
Jelzés a moderátornak
(#12146) Re: PMÁK: 1% kamatcsökkentés
előzmény (#12129: Sarpac) | válasz erre | Tegnap, 12:00
luxusadot, nyugi a berlok fizetik ki...

Ugyanugy amikor szamlat kersz, akkor rateszik az adot (nem csak alberlet, hanem minden mas...pont ezert nem eri meg lakaskorszrutesre palyazni, mert pont annyival dragabb a ceh.
buyandhold
Jelzés a moderátornak
(#12145) Hány új társasházi lakás épült 2016-ban?
válasz erre | Tegnap, 11:30
Meglepő, hogy 2017-ben a portfolio.hu még mindig simán mellébeszél, ha lakásépítési statisztikáról van. Ideje lenne már komolyan venni a lakáspiacot annak, aki beszél róla link

"2016-ban 5193 db új társasházi lakás épült és további 17620 db társasházi lakásra adtak ki építési engedélyt."

BPartner
Jelzés a moderátornak
(#12144) Re: fogadjunk, hogy már min. 1x elküldtem, csak nem akar frissíteni a rendszer...
előzmény (#12143: gambadoro) | válasz erre | Tegnap, 06:00
Németo.
upgrayeddAKS
Jelzés a moderátornak
(#12143) Re: fogadjunk, hogy már min. 1x elküldtem, csak nem akar frissíteni a rendszer...
előzmény (#12140: upgrayeddAKS) | válasz erre | Tegnap, 02:23

honnan? ha nem titok
hogy minek, azt nem kérdezem :)
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#12142) Re: PMÁK: 1% kamatcsökkentés
előzmény (#12135: gambadoro) | válasz erre | Tegnap, 01:48
Megtalálták a kreténfityisz Achilles-sarkát :)
upgrayeddAKS
Jelzés a moderátornak
(#12141) Re: fogadjunk, hogy már min. 1x elküldtem, csak nem akar frissíteni a rendszer...
előzmény (#12140: upgrayeddAKS) | válasz erre | Tegnap, 01:37
Tudtam :)
Hiába nyomkodtam a refresh gombot, nem jelenítette meg, de a számláló feljebb ment, ami a hsz.-eket számolja...

Mindenkitől bocsesz...
upgrayeddAKS
Jelzés a moderátornak
(#12140) fogadjunk, hogy már min. 1x elküldtem, csak nem akar frissíteni a rendszer...
előzmény (#12136: gambadoro) | válasz erre | Tegnap, 01:35
Én is hazaköltöztem, és meg is bántam :)
Agyam eldobom ettől az országtól néha.
Mintha egy kontraszelektált zombitanyára tenném be a lábam, olyan érzésem van sokszor. Azért is járok vissza fórumozni hébe-hóba, mert itt sok az értelmes ember.
Az átlagos honfitársunkkal max. az időjárásról lehet beszélgetni. :)
Meg arról, hogy mi megy épp a TV-ben... mármint lehetne, ha néznék én is TV-t :)
A kommunizmus nagyon megnyomorította ezt az országot...
upgrayeddAKS
Jelzés a moderátornak
(#12139) Re: PMÁK: 1% kamatcsökkentés
előzmény (#12136: gambadoro) | válasz erre | Tegnap, 01:31
Mintha egy kontraszelektált zombitanyára tenném be a lábam, olyan érzésem van sokszor. Azért is járok vissza fórumozni hébe-hóba, mert itt sok az értelmes ember.
Meg arról, hogy mi megy épp a TV-ben... mármint lehetne, ha néznék én is TV-t :)
upgrayeddAKS
Jelzés a moderátornak
(#12138) Re: PMÁK: 1% kamatcsökkentés
előzmény (#12136: gambadoro) | válasz erre | Tegnap, 01:30
upgrayeddAKS
Jelzés a moderátornak
(#12137) Re: PMÁK: 1% kamatcsökkentés
előzmény (#12136: gambadoro) | válasz erre | Tegnap, 01:23
jut eszembe egy jó példa
12. ker 14 éve nem volt fizetésemelés az önkormányzatnál, most lesz valami

ez igen
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#12136) Re: PMÁK: 1% kamatcsökkentés
előzmény (#12121: Tök Ödön) | válasz erre | Tegnap, 01:15
nincs jövedelemnövekedés reálértékben ez szinten tartás legfeljebb
krva drága minden, nem tudom feltűnt-e

az mókás, amikor a kockában 80 nm-re most januárban 100 volt a rezsi - fűtés, áram, net stb. ok nincs leszigetelve

vándorlás: most nyomatják éppen a vidéki lakhatási támogatást, az a néhány új beruházás is vidékre megy, a nolimpia miatt pedig végképp büntetni fogják bpestet

nyugati visszavándorlás: ugyan minek? meséld már el tényleg. árufeltöltő tesco berlin 1300 euró netto és semmi sem drágább mint itt. ennél rosszabb munka nem nagyon van, munkaerőhiány annál inkább. bár az ukránok sok mindent átrajzolhatnak, az igaz.
ehhez még annyit, hogy a kislányom szerint itthon mindenki mérges és ideges az arca - hát ebben is egyet kell értsek vele.
gyere kicsit élj nyugaton és meglátod, hogy mennyire más a hangulat, ezt nem adja fel senki, kivéve az a pár anarchista, ilyenek mindenhol vannak :)

arabok? :)
mi vagyunk az arabok a tudósaink tudnak - és tényleg
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#12135) Re: PMÁK: 1% kamatcsökkentés
előzmény (#12132: upgrayeddAKS) | válasz erre | Tegnap, 01:09
nem lesz itt luxusadó amíg a fidesz hatalmon van
jönne egy népszavazás rá és ennyi:)

egyébként viszont már régen be kellett volna vezetni

mondjuk, mivel hamarosan ürülni fog az eklézsia, az adóbevételek zuhannak, az eu pénz pedig hááát nem tart örökké, valamint be kell vezessenek

különadók megint?

18 után viszont minden megváltozik
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#12134) Re: Zsiday
előzmény (#12128: Bandi_ujonc) | válasz erre | Tegnap, 01:05
ugyanmár
zsiday most éppen érdekelt

nem voltam most 12 napig jártam olaszországban, ausztriában

azt kell mondjam ismét, hogy aki ide bármilyen nyugati bevándorlást vár, az menjen előtte egy kört nyugaton :)

a lakásárak messze magasabbak a jövedelmekhez képest mint bárhol nyugaton

hülye voltam, hogy nem vettem bécsben nagyobbat 6 éve

ugyanakkor olasz (római) árak izmosan csökkennek, nagyon nehéz az eladás

az utóbbi hetekben megnéztem egy halom üzlethelyiséget, annyi leadó/kiadó van mint a szemét
a biztos üzletnek hitt pékségek garmadát árulják
fény utcai piacon három stand volt mostanában, vásárcsarnokban kettő, ez nem volt eddig jellemző

a kis boltok haldokolnak, de még ezek a piacok is
pl. fény utca stand 140 e közös költség (bérlet) + 15 millió a stand + 2 alkalmazott 600 ezer ezt kellene kitermelni 30 százalékos profittal

az a helyzet, hogy az állami szférán, illetve a multin kívül itt minden meg fog halni, ez meghatározza a keresletet is

másrészt az itteni multik is zavarba kerültek, mert a németek egy kicsit kevesebbet rendeltek januárban, mint várták, holott a német gazdaság tovább növekszik. állítólag elkezdtünk drágák lenni.

egyébként láttam a napokban legalább 4 lakáshirdetést, ami érdekelne, szóval én azt látom, hogy beindult a kínálat, miközben a fél-egy éve hirdetett lakások is megvannak. hangsúlyozom, hogy ezek 40 M+ lakások 600 e feletti nm áron

hallottam már olyan konkrét társasházról az 5. kerületben, ami letiltotta a szobáztatást, kíváncsi vagyok, hogy valósítják meg

origo voltam tisztelettel

ps. most 4,1 az állampapír, jövőre az idei inflára számolva elég nehéz lesz ennél kevesebbet fizetni :) nekem ugyan nem kéne egy forint állampapír sem, de netto 4 százalék nyugalomban vonzóbb mint kiadással vacakolni és a mai árakhoz képest várhatóan nem emelkedő lakásárakra apellálni.

szerintem ma fokozottan igaz, hogy csak és kizárólag jó vételbe szabad belemenni, hacsak nem örökre veszel lakást, akkor tök mindegy
de mivel öröklakás így aztán ez is rendben van:)
amiben van ráció továbbra is az a garzon, aránytalanul drágán lehet kiadni
hegyi panorámásat nagy terasszal 80 nm 200ért nem ment el, nem is baj, miközben 30 nm 100 ezerért simán 50 méterrel odébb

úgy látom, a tűréshatár kb 150e, vételnél 20 Mtöbb gyerekkel esetleg 30M

hiteltől félnek, bank komoly fedezetre ad csak, a legtöbb hitel kiváltás - unicredites privátbankár szerint

ps2. házak: budai agglóban akartak rávenni telkek vásárlására és csok-osoknak építésre, nos telki, budakeszi mindent felparcelláztak, rengeteg építési engedélyt adtak ki, okádni fogják a családi házakat, a régieknek annyi én úgy látom
gambadoro
Jelzés a moderátornak
(#12133) Re: PMÁK: 1% kamatcsökkentés
előzmény (#12130: Vortex) | válasz erre | Tegnap, 00:30
"Ha az olimpiai falu lakásait utána lakásként hasznosítanák, akkor az óriási kínálat növekedést okozna."

Így van. Mondjuk kb. 100%, hogy akkor is szálló lett volna belőlük, és nem lakás (esetleg kollégium még szóba jöhet). Szálló =/= hotel, de akár az is benne lehet a pakliban, azaz csak lehetett volna. Pl. sportolóknak szálló (kajakos edzőtáborok esetén, stb.) és/vagy gyerekeknek nyári tábor... hopp, ezen kéne takonyárpinak végigmennie, nem a kokó-csíkon... a Momentum elvette a gyerekektől a nyaralási lehetőséget :)
upgrayeddAKS
Jelzés a moderátornak
(#12132) Re: PMÁK: 1% kamatcsökkentés
Értékelés:  -1
előzmény (#12129: Sarpac) | válasz erre | Tegnap, 00:20
"luxusadók formályában."

A hejesírás :) höhöhö, érted... :) na, az a luxus :)
upgrayeddAKS
Jelzés a moderátornak
(#12131) Re: PMÁK: 1% kamatcsökkentés
előzmény (#12129: Sarpac) | válasz erre | csütörtök, 08:56
hirdetés-szám hogy áll?

:)
xmann
Jelzés a moderátornak
(#12130) Re: PMÁK: 1% kamatcsökkentés
előzmény (#12129: Sarpac) | válasz erre | csütörtök, 08:22
Nem is értem miért jó lakást venni az olimpia miatt.

Azért mert pár hétre megtelik a város?

A fejlesztések miatt? A hasznos fejlesztéseknek olimpia nélkül is meg kell valósulniuk. A haszontalan pedig inkább visszahúzzák az árakat. pl. lepusztuló stadionok, épületek.

Ha az olimpiai falu lakásait utána lakásként hasznosítanák, akkor az óriási kínálat növekedést okozna.
Vortex
Jelzés a moderátornak
(#12129) Re: PMÁK: 1% kamatcsökkentés
előzmény (#12118: Tök Ödön) | válasz erre | szerda, 23:43
Hát sok tényezős az ingatlanpiac. Vannak egészen elvetemültek pl. akik kpnek vették sz olimpiát. Ismerek ilyen tagot is 100 millás nagyságrendben csak ezért vett kecókat bpn. és az is biztos,h nincs egyedül. Nos ez a spekulációs opció kilőve. A másik EKB leáll euró mennyire fog kilőni, mert az keményen beleszólhat majd a kötvénypiacunkba. A 3. tényező az állami beavatkozás esélye is egyre növekszik akár luxusadók formályában.
Sarpac
Jelzés a moderátornak
(#12128) Zsiday
válasz erre | szerda, 21:51
A guru szerint további fel, évekig.
Nincs ez túltolva már?
Bandi_ujonc
Jelzés a moderátornak
(#12127) Re: PMÁK: 1% kamatcsökkentés
előzmény (#12125: exmnbs1) | válasz erre | szombat, 20:29
A házakat pedig viszik. Két helyen nézünk év eleje óta és az orrunk elől vittek el eddig hármat...
DAXHU
Jelzés a moderátornak
(#12126) Re: PMÁK: 1% kamatcsökkentés
Értékelés:  1
előzmény (#12125: exmnbs1) | válasz erre | szombat, 19:38
Eladasi
exmnbs1
Jelzés a moderátornak
(#12125) Re: PMÁK: 1% kamatcsökkentés
előzmény (#12123: xmann) | válasz erre | szombat, 19:30
Ahhoz kepest hogy mindjárt március van alig látok uj megbízásokat.
Viszont van ahol 3 táblán is hirdetik a házon hogy van lakas kiadó.
exmnbs1
Jelzés a moderátornak
(#12124) Re: PMÁK: 1% kamatcsökkentés
előzmény (#12123: xmann) | válasz erre | szombat, 19:26
Érdekes lesz. A növekvő infláció miatt előbb-utóbb kamatot kell(ene) emelni, ami ugye a hitelköltségek növekedésével járna együtt. Kérdés, hogy mi lenne azon emberek reakciója, akik mostanában szeretnének hitelből ingatlant venni. Megijednének? Milyen hatással lenne a keresletre?
DAXHU
Jelzés a moderátornak
(#12123) Re: PMÁK: 1% kamatcsökkentés
Értékelés:  1
előzmény (#12121: Tök Ödön) | válasz erre | szombat, 18:02
egyetértek: rövidebb távon a belső migráció és az alternatív hozamok fogják meghatározni az áralakulást, amíg ezekben nincs változás addig tartós esésről hiába is álmodozik bárki, emelkedni fognak az árak. külön érdekes az újlakás építés: 2017 után lehet hogy leállnak a fejlesztések, legalábbis most úgy néz ki
xmann
Jelzés a moderátornak
(#12121) Re: PMÁK: 1% kamatcsökkentés
előzmény (#12120: xmann) | válasz erre | szombat, 16:11
Az infláció feletti hozamot egy pár évig nem fogja növelni értéknövekedés, ennek megfelelően én várnék egy ideig a vásárlással. De hiába várnék én, ha tovább folytatódik a pesti felvándorlás, a nyugati visszavándorlás és a gyatra hozamok miatti türelmetlenség. Erre még vastagon rájöhet az arab középosztály pénze és az általános jövedelem-növekedés. Szal, nem egyszerű a képlet, de majd Sarpac kolléga rendet rak a bizonytalanságban :-)
Tök Ödön
Jelzés a moderátornak
(#12122) Re: PMÁK: 1% kamatcsökkentés
előzmény (#12120: xmann) | válasz erre | szombat, 16:11
Az infláció feletti hozamot egy pár évig nem fogja növelni értéknövekedés, ennek megfelelően én várnék egy ideig a vásárlással. De hiába várnék én, ha tovább folytatódik a pesti felvándorlás, a nyugati visszavándorlás és a gyatra hozamok miatti türelmetlenség. Erre még vastagon rájöhet az arab középosztály pénze és az általános jövedelem-növekedés. Szal, nem egyszerű a képlet, de majd Sarpac kolléga rendet rak a bizonytalanságban :-)
Tök Ödön
Jelzés a moderátornak

1 [2] [3] [4] [5] [»] ... [607]

Prémium