Portfolio.hu fórum

Tisztelt Fórumozók,

A folyamatos véleménycsere biztosítása érdekében a fórumregisztrációban az alábbi változásokat léptetjük életbe:
Az új regisztrációk két hét után automatikusan élesednek.
Bízunk benne, hogy a könnyítés ellenére is folyatódik az a tendencia, hogy a fórum hangneme egyre kulturáltabb, higgadtabb.
Ami nem változik:
  • továbbra is érvényben maradnak a szigorú moderálási szabályok, vagyis
  • a személyeskedő, sértő hozzászólások után figyelmeztetés, majd kitiltás következik,
  • a közszereplőkkel kapcsolatos hozzászólások esetében (a nagyobb tűréshatár figyelembevételével is) szintén elvárt a kulturált véleményformálás.
  • bármely felhasználó jelzést küldhet a Portfolio.hu részére indoklással, ha úgy véli, hogy a Fórumban trágár, másokat sértő, az adott témától teljesen független, vagy bármilyen más szempontból kifogásolható hozzászólás született.
  • a Portfolio.hu minden felhasználót egyszer figyelmeztet arra, hogy megsértette a Fórum szabályait, második alkalommal figyelmeztetés nélkül letiltja az adott hozzászóló írásra vonatkozó jogosultságát.
  • a Portfolio.hu dönthet arról, hogy figyelmeztetés nélkül, azonnal kitiltjaaz adott felhasználót.

További jó beszélgetéseket kívánunk!

Nemzetközi piacok

<< vissza a fórum témákhoz

1 [2] [3] [4] [5] [»] ... [18]

Új hozzászólás | Nyomtatható verzió | betűméret: növel | csökkent

Hozzászólások oldalanként: 20 | 40 | 60 | 80 | 100   Sorrend: növekvő | csökkenő

(#365) Re: Profit realizálás
Értékelés:  0
előzmény (#361: Magustanonc) | válasz erre | kedd, 15:12
Vettem a XETRÁN egy kisebb OTP pakkot. Megpróbálok valahol Telkot is venni.
Magustanonc
Jelzés a moderátornak

(#364) Re: Profit realizálás
előzmény (#363: pomperj) | válasz erre | kedd, 15:11
Remélem hamar visszajön az árfolyam. Olvastam az erre vonatkozó okfejtésedet, a DBK esetében a nagy tulajdonosok támogatják a tőkeemelést, sőt növelni akarják a tulajdonosi hányadukat, ezért nem fog sokkal mélyebbre menni véleményem szerint az árfolyam (mint pl. annak idején a CBK tőkeemelés esetén).
Magustanonc
Jelzés a moderátornak
(#363) Re: Profit realizálás
előzmény (#361: Magustanonc) | válasz erre | kedd, 10:46
Ez erdekes trade konstrukcio. Lehet hogy jol bevalik.
En maradok a DB topicban vazolt klasszikus trade-tervnel.
pomperj
Jelzés a moderátornak
(#362) Re: Profit realizálás
előzmény (#361: Magustanonc) | válasz erre | kedd, 10:19
Ahogy nézem a BÉT-et shorttámadás érte, a külföldi tőzsdei lapok hozzák egyébként, ha egy részvényt jelentősebb short támadás éri a fedezeti alapok által (pl. CBK, DBK stb.), a magyar gazdasági lapok nem veszik a fáradságot, hogy utána járjanak ennek.

A magyar papírok egyre szimpatikusabbak lesznek spekulatív vételre...
Magustanonc
Jelzés a moderátornak
(#361) Re: Profit realizálás
előzmény (#360: Magustanonc) | válasz erre | kedd, 10:10
Deutsche Bankot párhuzamosan longoltam és shortoltam. DBK CFD-t shortoltam amit nyitóban le is zártam (10%-os profit egy hét alatt). A DBK részvény longjaim után pedig élni fogok a részvény jegyzési jogaimmal (2 részvény után jegyezhetek egyet).

OTP-be is remélhetőleg be tudok szállni a XETRÁN (meglehetősen illikvid a piac OTP esetében, meglátjuk teljesül-e a megbízásom).
Magustanonc
Jelzés a moderátornak
(#360) Re: Profit realizálás
előzmény (#359: pomperj) | válasz erre | 2017. március 2. - 10:19
Szia!
Igen szeretem a bankokat, mert meglehetősen volatilisak, tehát ha adott a trend sokszor lehet ki-be ugrálni. A profitkilátások hosszabb távon valóban javulnak, de az eu politikai kockázatai ezeket a banki papírokat előbb-utobb meg fogják találni, ezért fokozatosan mind két irányra nyitottan fogok kereskedni.

A DB-nek szintén hosszabb távon jók a kilátásai, ráadásul egy kínai alap is folyamatosan vásárolja, ami még rásegít az árfolyam erősödésére. Emiatt a DB-t egyelőre nem merném még shortolni, de a CBK esetén már másabb a helyzet.
Magustanonc
Jelzés a moderátornak
(#359) Re: Profit realizálás
előzmény (#358: Magustanonc) | válasz erre | 2017. március 2. - 09:45
Szia,
latom maradtal a bankok kornyeken. Amit jo ideanak gondolok, mert amint a kamat emelkednek...es emelkednek... a profitkilatasaik javulnak.

A DB oktobertol Januarig emelkedett nagyot, azota inkabb oldalazva korrigal.
Kene neki egy kicsit melyebb eses, hogy ujra neki indulhasson.

pomperj
Jelzés a moderátornak
(#358) Re: Profit realizálás
előzmény (#357: Magustanonc) | válasz erre | 2017. március 2. - 09:26
Lezártam a CBK pakkom (izzadságszagú volt ez a 2-3% plusz). Bezzeg DBK-val jobban jártam volna...
Magustanonc
Jelzés a moderátornak
(#357) Re: Profit realizálás
előzmény (#356: Maguskiraly) | válasz erre | 2017. február 9. - 12:01
Vettem CBK részvényt.
Magustanonc
Jelzés a moderátornak
(#356) Profit realizálás
előzmény (#355: Maguskiraly) | válasz erre | 2017. január 26. - 09:38
Kiszórtam maradék SAN és CBK pozícióimat, az én türelmem eddig terjedt. A nevemet megváltoztatom, mert spirituális vonatkozásban túlontúl hivalkodó, az átmeneti állapotban az új nevem alatt még meg fog jelenni a régi is.

Magustanonc
Maguskiraly
Jelzés a moderátornak
(#355) Re: Random konferencia
előzmény (#354: pomperj) | válasz erre | 2017. január 25. - 17:42
Én óvatosabb duhaj vagyok, inkább a szakaszos zárásoknak vagyok híve. De van még egy csekély long munícióm is (CBKG, BMW, SAN stb.). Egyre esélyesebb egy korrekció (péntektől, vagy jövő héttől várom). DAX-ot 11200-ig várom vissza, dehát egyelőre még az emelkedés van műsoron...
Maguskiraly
Jelzés a moderátornak
(#354) Re: Random konferencia
előzmény (#353: Maguskiraly) | válasz erre | 2017. január 25. - 17:31
Ma is, es meg par napig azert tartania kellene ennek az SPY/DAX/stb (v of 3?) hullamos rallynak.
Tegnap a GLD poziciokat tovabb konnyitettem, alig maradt...es kar volt megtartani azt is.

Ma eros nap van, alighanem a (v) kozepen tartunk, meg nem adok el. (Kis atrendezest csinalok, talan veszek olajost meg.) Egyelore pentekig tervezek tartani mindent.
pomperj
Jelzés a moderátornak
(#353) Re: Random konferencia
előzmény (#343: Maguskiraly) | válasz erre | 2017. január 25. - 17:17
Ez egy izgalmas nap, záródott BEI longom is. Betettem maradék SAN CFD csomagomat is, remélem lesz felhúzás a végén (short likvidációk).
Maguskiraly
Jelzés a moderátornak
(#352) Re: Random konferencia
előzmény (#351: Maguskiraly) | válasz erre | 2017. január 25. - 16:03
Lezártam maradék Santander longom felét.
Maguskiraly
Jelzés a moderátornak
(#351) Re: Random konferencia
előzmény (#343: Maguskiraly) | válasz erre | 2017. január 25. - 10:42
Realizáltam DAI és AIR cfd long pozícióimat. Santander is elszállt remélhetőleg itt is lesz a mai napon teljesülés.
Maguskiraly
Jelzés a moderátornak
(#350) Re: Elvben es konkretan
előzmény (#349: Maguskiraly) | válasz erre | 2017. január 3. - 14:59
Dax shortomból egy jelképes nyerővel kiugrottam. Commerzbank egyszerűen megvadult 2 nap alatt uszkve 8% emelkedés.
Maguskiraly
Jelzés a moderátornak
(#349) Re: Elvben es konkretan
előzmény (#348: pomperj) | válasz erre | 2017. január 2. - 18:26
ING fundásan elég erős, ez az árfolyamaiban is látszik, ezért látok ennél a papírnál jobb lehetőséget. DB-ben jelenleg nincs pozícióm egyelőre kivárok. CBK-ban továbbra is tartom a maradék longomat. Ha a DAX-li holnap kitör lehet, hogy veszek egy kis DBK CFD-t.

11600-ról indítottam egy óvatos DAX shortot, azért csodálkoznék, ha minden átmenet nélkül áttörésre kerülne az ellenállás. De ha átmegy holnap lezárom hamar a pozícióm.

Igen én is kíváncsi vagyok a portfólió átrendezésekre, az eu-ban magas lesz idén a politikai kockázat (német, olasz, holland választások), ezért érdemes lesz óvatosan kereskedni nyitottan mindkét irányra.
Maguskiraly
Jelzés a moderátornak
(#348) Elvben es konkretan
előzmény (#347: Maguskiraly) | válasz erre | 2017. január 2. - 09:58
1)OTP temaban egyetertunk.
Mol-ban meg van potencial, ha az OPEC betartja a megallapodast.
Egyetertunk DB-ben is. De megjegyzem a brit HSBC igen pocsek szamokat hozott, ING is 7% elbocsat, szoval az EU bankszektori atlag azert nem annyira eros.

2)Elso jan. napokban latszani kellene, hogy a Trump rallyban van-e lang is, vagy meleg legvarak voltak az utolso 8 het rally mogott.

3)A taxloss sell December vegen elmaradt; de elmaradt az ujev elotti Santa-rally is. A Fund-ok a januartol mar alacsonyabb adoban bizva jelentosen konnyithetnek a gyengenek itelt szektorokban. Es nagy atrendezesbe kezdhetnek: a penz iranya a "meterialis" szektorok vilaga?

Az elso lefele nyomja az Indexet, a masodik meg felfele. A heten meglatjuk, mi lesz a netto hatas.

Egyelore maradok a biztosanak latszo par szektorban; penteken cash-t gyujtottem; nagy likviditassal szeretem az evfordulast venni.
Jo szerencset.
pomperj
Jelzés a moderátornak
(#347) Re: Random konferencia
Értékelés:  -1
előzmény (#343: Maguskiraly) | válasz erre | 2017. január 2. - 09:19
BUÉK! Kiszórtam RWE papírjaimat (5% bruttó profit).

Jelenleg kivárok a német bank részvények egyre szimpatikusabb szinteken.

Érdeklődve olvastam egyes OTP prognózisokat, javaslom mindenkinek az óvatos kereskedést a bankpapírral. Perek tömege van folyamatban az Európai Bíróságon, a tavalyi osztalékfizetést is megtámadták ügyvédi irodák, az ügy jelenleg másodfokon van. A korrupt magyar igazságszolgáltatás el tudta szabotálni a deviza alapú kölcsönök károsultjainak pereit az eddigiekben, ebben az évben az Európai Bíróság megfogja hozni ítéleteit, amelyek jelentősen befolyásolni fogják az OTP fundamentális (tőke) helyzetét. A későbbi várható kártérítési perek miatt jelentős céltartalék képzési kötelezettsége merülhet fel a banknak.
Maguskiraly
Jelzés a moderátornak
(#346) Re: Random konferencia
előzmény (#345: pomperj) | válasz erre | 2016. december 16. - 14:22
Egyetértek, én sem mertem egyelőre megkockáztatni a DAX shortolását. Az eu piac ráadásul fundamentálisan sem túlértékelt, ez különösen igaz a német, spanyol és olasz tőzsdére.

A kiválasztott papírjaim ráadásul mind egyedi sztorikkal büszkélkedhetnek amellett, hogy a technikai képük is igen kedvező. Bízom benne, hogy ez évben a megnyitott longjaim, felül fogják teljesíteni jócskán a DAX emelkedését.
Maguskiraly
Jelzés a moderátornak
(#345) Re: Random konferencia
előzmény (#339: Maguskiraly) | válasz erre | 2016. december 16. - 13:50
A spekulativ DAX shorthoz.

1)A DAX es a tobbi EU index felfele megy, de most nem impulzus jelleguen, hanem korrektivan. Amit iden latunk febr. ota eddig az egy a-b-c korrekcio leginkabb, amiben (3 of c) kornyeken jarhatunk...most a legmagasabb RSI iden.

szoval, szerintem is lehet jo az a short idea, csak talan korai.
DAX-ban meg most is RSI=75, az nagyon eros momentum, aminek meg nincs egeszen vege. Most inkabb (iii of c) nek nez ki, szoval egy kissebb es csapkodo (iv) oldalazas-korrekcio jon, azuutan meg egy magasabb (v of c) top varhato.
Na, ott talan csatlakoznek.
pomperj
Jelzés a moderátornak
(#344) Re: Random konferencia
előzmény (#343: Maguskiraly) | válasz erre | 2016. december 16. - 13:36
Persze 11400-as ellenállásról elképzelhető korrekció, de ezt jövő héten meg fogom venni.
Maguskiraly
Jelzés a moderátornak
(#343) Re: Random konferencia
előzmény (#342: Maguskiraly) | válasz erre | 2016. december 16. - 13:34
DAX hati 13 óra körül kifutott, óvatosan kezdem megnyitni a longokat. Első körben vettem RWE, BEI, AIR, DAI és LIN cfd-ket.
Maguskiraly
Jelzés a moderátornak
(#342) Re: Random konferencia
előzmény (#341: Maguskiraly) | válasz erre | 2016. december 13. - 12:12
A BUX1712 sajnálatosan továbbra is nagyon illikvid. Gondolkodom, hogy visszatérek a magyar piacra határidőzni, de a likviditással továbbra sem vagyok kibékülve. A BÉTA piacon is a forgalom nevetséges, ennyi év után nem tudott felfejlődni!
Maguskiraly
Jelzés a moderátornak
(#341) Re: Random konferencia
előzmény (#340: Maguskiraly) | válasz erre | 2016. december 13. - 12:06
Ismét realizáltam a csomag Santander CFD csomagot. FED döntés előtt jobb az óvatosság!
Maguskiraly
Jelzés a moderátornak

1 [2] [3] [4] [5] [»] ... [18]

Prémium