Portfolio.hu fórum

Tisztelt Fórumozók,

A folyamatos véleménycsere biztosítása érdekében a fórumregisztrációban az alábbi változásokat léptetjük életbe:
Az új regisztrációk két hét után automatikusan élesednek.
Bízunk benne, hogy a könnyítés ellenére is folyatódik az a tendencia, hogy a fórum hangneme egyre kulturáltabb, higgadtabb.
Ami nem változik:
  • továbbra is érvényben maradnak a szigorú moderálási szabályok, vagyis
  • a személyeskedő, sértő hozzászólások után figyelmeztetés, majd kitiltás következik,
  • a közszereplőkkel kapcsolatos hozzászólások esetében (a nagyobb tűréshatár figyelembevételével is) szintén elvárt a kulturált véleményformálás.
  • bármely felhasználó jelzést küldhet a Portfolio.hu részére indoklással, ha úgy véli, hogy a Fórumban trágár, másokat sértő, az adott témától teljesen független, vagy bármilyen más szempontból kifogásolható hozzászólás született.
  • a Portfolio.hu minden felhasználót egyszer figyelmeztet arra, hogy megsértette a Fórum szabályait, második alkalommal figyelmeztetés nélkül letiltja az adott hozzászóló írásra vonatkozó jogosultságát.
  • a Portfolio.hu dönthet arról, hogy figyelmeztetés nélkül, azonnal kitiltjaaz adott felhasználót.

További jó beszélgetéseket kívánunk!

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?

<< vissza a fórum témákhoz

1 [2] [3] [4] [5] [»] ... [69]

Új hozzászólás | Nyomtatható verzió | betűméret: növel | csökkent

Hozzászólások oldalanként: 20 | 40 | 60 | 80 | 100   Sorrend: növekvő | csökkenő

(#1385) Re: valami bűzlik Dániában
Értékelés:  0
előzmény (#1384: elemes) | válasz erre | csütörtök, 19:38
All Time High! Kíváncsi leszek mi történik..
Indi86
Jelzés a moderátornak

(#1384) valami bűzlik Dániában
válasz erre | csütörtök, 18:38
link

"A rendőrség a blockchain analízis során kapcsolatot talált a dílerek és bitcoin tranzakciók között, így sikerült azonosítani a bűnözőket."

Bravó!
elemes
Jelzés a moderátornak
(#1383) Re: 1000+++
előzmény (#1382: -pny) | válasz erre | csütörtök, 14:05
Kérdés, hogy arányaiban hányan ülnek a coinokon hosszú távú befektetésként, mennyi az úgymond szabad coin, mert a sajtója tuti nagyobb lesz mint anno. Belegondolva egyébként igazad van. A kapitalizáció (2 anyahajó) azonban szerintem még mindig nagyon kicsi pl. az aranyhoz mérve. És ugye már a nagy fejesek szerint sem hülyeség, hogy az arany szerepét fogja betölteni.
Indi86
Jelzés a moderátornak
(#1382) Re: 1000+++
előzmény (#1380: Indi86) | válasz erre | csütörtök, 13:27
"ráadásul hatalmasat bővült a felhasználók száma a legutóbbi ilyen eset óta."

Ez sokkal inkább csökkenti a rallyt. A sokszorozódó rallyk kulcsa az alacsony likviditás, a kicsi kozkéz, kicsi kapitalizáció és az ezekhez képest hirtelen nagy kereslet.

Most sokkal likvidebb, sokszorozódott a piaci kapitalizáció, sokkal több embernek van belőle. Nem fog úgy ugrani, mint pár éve 20-ról 200-ig, aztán 100-ról 1000-ig.

De nem is baj. A cél eléréséhez a szélsőséges vola nem is kedvez.
-pny
Jelzés a moderátornak
(#1381) Re: 1000+++
előzmény (#1380: Indi86) | válasz erre | csütörtök, 13:14
1155..
1166 az all time..
Popcornt elő!
Indi86
Jelzés a moderátornak
(#1380) Re: 1000+++
előzmény (#1374: mereszZenesz) | válasz erre | csütörtök, 10:44
Szerintem ha elszáll, nem áll meg ennyinél. Nem arról híres a bitcoin, hogy szoidan regálna egy all time highra. Ahogy nézem, ilyen esetekben eddig legalább duplázott, ráadásul hatalmasat bővült a felhasználók száma a legutóbbi ilyen eset óta.
Indi86
Jelzés a moderátornak
(#1379) Re: 1000+++
előzmény (#1377: -pny) | válasz erre | csütörtök, 10:40
Egyébkén hogyan lehetséges, hogy nyomon tudták követni? Gondolom ez csak bizonyos esetekben lehetséges. Ha az utcán veszi az ember, kétlem, hogy le tudnák követni.
Indi86
Jelzés a moderátornak
(#1378) Re: 1000+++
előzmény (#1377: -pny) | válasz erre | csütörtök, 10:39
Egyébkén hogyan lehetséges, hogy nyomon tudták követni? Gondolom ez csak bizonyos esetekben lehetséges. Ha az utcán veszi az ember, kétlem, hogy le tudnák követni.
Indi86
Jelzés a moderátornak
(#1377) Re: 1000+++
előzmény (#1376: Indi86) | válasz erre | csütörtök, 10:26
Egyáltalán nem biztos, hogy ez rossz hír, sőt. Ha a BTC szeretné elérni a célját (hogy kb. pénzként kezeljék), akkor jót is tesz hosszútávon, ha tisztul, üzenet érték szempontjából is fontos, hogy lemossa magáról a "bűnözők" eszköze bélyeget, ami részben már meg is történt.
-pny
Jelzés a moderátornak
(#1376) Re: 1000+++
előzmény (#1375: -pny) | válasz erre | csütörtök, 10:12
Egyébként olvastam, hogy Trump költségvetési tanácsadója vagy milye nagy Bitcoin rajongó. Ez plusz, hogy csökkenteni akarják a regulákat az ETF elfogadása mellett szól. Illetve az, hogy előbb utóbb meglépik valahol, így inkább ez náluk történjen.

Szeintem is el fog szállni..

Hogy, rosszat is írjak:

link

Ez,nem túl jó hír az árfolyamnak sztem hosszú távon.
Indi86
Jelzés a moderátornak
(#1375) Re: 1000+++
előzmény (#1374: mereszZenesz) | válasz erre | csütörtök, 07:17
Én is azt gondolom. Még mielőtt ETF-n keresztül tömegek vehetnék.
-pny
Jelzés a moderátornak
(#1374) Re: 1000+++
előzmény (#1373: -pny) | válasz erre | csütörtök, 02:38
Ez el fog szállni sztm.. 1500 ig várom záros határidőn belül !
mereszZenesz
Jelzés a moderátornak
(#1373) Re: 1000+++
előzmény (#1372: zotyó) | válasz erre | szerda, 22:39
Közben a BTC szép csendben csúcsot ostromol... 1135$.
-pny
Jelzés a moderátornak
(#1372) Re: 1000+++
előzmény (#1371: -pny) | válasz erre | szerda, 22:30
zotyó
Jelzés a moderátornak
(#1371) Re: 1000+++
előzmény (#1368: Kisvuk) | válasz erre | szerda, 12:14
"Nem vagyok kozgazdasz"

Én viszont igen...

A vita se lep már meg innentől. Pénzügyi ezoteriában pénzügyi ismeretekkel nem rendelkezők hisznek...
-pny
Jelzés a moderátornak
(#1370) Re: 1000+++
előzmény (#1366: Kisvuk) | válasz erre | szerda, 12:12
Összefoglalom. BTC-vel ilyen módokon kereskedhetsz.

1. Bitcoin tőzsde. Előny: ha bitcoin tőzsdén veszel valós BTC-t, akkor a bitcoinjaidat tudod biztonságos helyre tenni (bitcoin pénztárca), további előny, hogy elég olcsóak is. Kockázat: a tranzakciók közben, vagy a szabad pénzeddel számlavezetsi kockázatot futsz (nincs számlavezetésre biztosítás) és a platformon csak BTC-vel tudsz kereskedni.

2. CFD szolgáltatón keresztül "kereskedsz". Előny: más termékeket is elérsz ugyanazzal a számlával, a nagyobb platformok normál piaci helyzetben elég likvidek és olcsók is. Viszont itt ki is merült az előny, mert a többi mind hátrány/kockázat: nem ellenőrzött tőkepiac, a "kereskedés" sem ellenőrzött, láttunk már példákat, hogy nagy árfolyammozgásoknál ezek a rendszerek összeomolhatnak és teljesen extrém árakat írhatnak az ügyfeleknek jóvá (gyakorlatilag kényük-kedvük szerint), számlavezetési kockázatod van, amire nincs biztosítás, és mivel nem rendelkezel valós BTC-vel, azokat biztonságos helyre se tudod tenni.

3. ETF-en keresztül, amik szabályozott tőzsdéken forognak. Előny: megfelelő szolgáltató választással van biztosításod a számlavezetési kockázat ellen, könnyen hozzáférhető, részvényként kereskedhetsz vele. Hátrány: valós BTC-d nincs és az áttételesség miatt drágább is lesz, mintha közvetlenül kereskednél.

-pny
Jelzés a moderátornak
(#1369) Re: 1000+++
előzmény (#1367: -pny) | válasz erre | szerda, 12:11
ha barmikor rateszem a bitcoin tozsdes szamlamra akkor ugye van kockazatom mind a bitcoin tozsdes szamlaval kapcsolatban mind a btc-mel ill. a penz ami ott van????

(eppen ezert nem ertem mit erolkodsz a bitcoin tozsdes szamlaval) extra kockazat!!!

broker kockazat ill. btc kockazat!!!

az en bitcoinjaimnak nincs broker kockazata se digitalis kockazat hogy hekkerek ellopjak...

Hogy ertsd, megprobalom a leheto legegyszerubben leirni:

CFD szolgaltatomnal nincs bitcoinom, hanem van 1 mini kontraktus btc long poziciom...( ami 10BTC-nek felel meg)
ami azt jelenti, hogy a CFD szolgaltato elszamolja a veteli ill. a jelenlegi ar kozotti kulonbseget szamomra ill. amikor zarom a poziciot...

CFD szolgaltatonal nincs hekker kockazat, nyilvan van kockazat a szolgaltatoval kapcsolatban mint ahogy brokercegnel a broker kockazat....

Szerintem fuss neki parszor remelem 1 nap megerted...
tudod volt ezen a forumon 1 srac aki 2500-as S&P-rol irogatot....mar majdnem ott vagyunk,de nem hiszem hogy megertette mi a problema az elkepzelesevel, ugyan ez a problema a te elkepzeleseddel...
;)

Tema reszemrol lezarva, kar lenne ezert a topikert...

Sok sikert a bitcoin tozsdes kereskedeshez ill. az etf-hez....a tema reszemrol lezarva...
Kisvuk
Jelzés a moderátornak
(#1368) Re: 1000+++
előzmény (#1364: upgrayeddAKS) | válasz erre | szerda, 11:59
Nem vagyok kozgazdasz es nem kivanok kozgazdasagi alapfogalmakat kitargyalni ezen a forumon...

akik nem ertik a modern penzugyi rendszer mukodeset azokat kellemetlen meglepetes erheti a jovoben....

eppen ezert fontos a nemesfemek ill. bitcoin...

Kisvuk
Jelzés a moderátornak
(#1367) Re: 1000+++
előzmény (#1366: Kisvuk) | válasz erre | szerda, 11:59
"ha beteszed a penztarcadba a btc-det akkor azzal nem kereskedsz!!!"

De bármikor ráteheted a bitcoin tőzsdés számládra. Egy BTC utalás, ami gyorsan megye, tudod...
-pny
Jelzés a moderátornak
(#1366) Re: 1000+++
előzmény (#1361: -pny) | válasz erre | szerda, 11:53
ha beteszed a penztarcadba a btc-det akkor azzal nem kereskedsz!!!
egyebkent ezt meg mindig nem ertem hogy mire irod...(abban sem vagyok biztos hogy te erted...)

papirpenztarcanal ami privat vaultban van nem tudok biztonsagosabb tarolasi lehhetoseget, ha te tudsz kerlek vilagosits fel!!!
probald meg azt ellopni...
;)))

CFD (fogado iroda) anglia ill. a vilag egyik legnagyobb market maker-e aki egyebkent csak ugy megvette az fxcm (broker-t)...ami ugye 1 ugynevezett "komoly" es "szabalyozott" brokerceg volt elmeletileg; (az en velemenyem az volt roluk hogy 1 kis bucket shop) gyakorlatilag meg tudjuk mi tortent, bar aki regebb ota olvassa a hsz-mat az tudja hogy mi a velemenyem ill. volt 1-2 evvel ezelott az FXCM-rol...

Nem erdekel, hogy a CFD szolgaltatom hogyan fedezi magat, opciokkal vagy rendelkezik-e BTC-vel, tolem mehet az ar 0-ra is....

Egyebkent a CFD szolgaltatom hibazott az arjegyzesnel korabban, erre ebben a topikban volt nehany hsz-as, csak te errol sem tudsz... ha van kedved olvass vissza...
;)
azzal is kerestem penzt...
nem erdekel, hogy 5 perc mulva mit mutat az arfolyam maga a trend erdekel...

Egyebkent nem volt vita, te csinaltal azt belole mint ahogy te keztel el az en arcomrol irni ill. szemelyeskedni...

velemeny kulonbseg volt es van is, szerintem nincs igazan nagy jelentosege a BTC etf-nek, szerinted meg van...
majd meglatjuk...
tobbszor irtam hogy van a GBTC befektetesi alap es van jo nehany ceg ami nincs bevezetve a tozsdere ahol tudsz befektetest eszkozolni ha BTC-be akarsz fektetni es nem akarod a btc-ket megvenni....
leirtam azt is hogy miert nem tartom ezt egyelore okos dolognak....
ugy latszik ezt sem erted, vagy nem sikerult vegig gondolni...

Nincs azzal semmi baj valakinek kevesebb valakiknek tobb idore van szukseguk....
Kisvuk
Jelzés a moderátornak
(#1365) Re: 1000+++
előzmény (#1364: upgrayeddAKS) | válasz erre | szerda, 11:48
Pontosan. Ha márpedig egy tőzsdén jegyzett ETF-en keresztül kereskedkedsz a BTC-vel, akkor ha megfelelő szolgáltatónál vagy, a számlavezetési kockázatod biztosítva van.

Ha bitcoin tőzsdén veszel valós BTC-t, akkor a bitcoinjaidat tudod biztonságos helyre tenni (bitcoin pénztárca), de a tranzakciók közben, vagy a szabad pénzeddel számlavezetsi kockázatot futsz.

Ha CFD szolgáltatónál "kereskedsz", ami gyakorlatilag egy fogadóiroda, akkor se számlavezetési biztosításod nincs, se a kereskedés nem ellenőrzött, szabályzott és még csak a BTC-idet se teheted biztonságos helyre, mert azok nem is léteznek.

De látod, ezt hiába írom neki...

-pny
Jelzés a moderátornak
(#1364) Re: 1000+++
előzmény (#1363: upgrayeddAKS) | válasz erre | szerda, 11:29
jav.: Ezek arra lettek tervezve, hogy egy-egy konkrét pénzintézet bedőlésének esetére ejtőernyőt...
upgrayeddAKS
Jelzés a moderátornak
(#1363) Re: 1000+++
előzmény (#1360: Kisvuk) | válasz erre | szerda, 11:28
Remélem, nem lesz sok személyeskedés a vitátokban, de van itt egy dolog, ami érdekes... OBA, BEVA téma.
Nyilvánvaló, hogy messze nem elég a bennük levő pénz a teljes pü.-i rendszer "lefedésére" (tehát bedőlés esetén az összes ügyfél kárpótlására). Ezek arra lettek tervezve, hogy egy-egy konkrét pénzintézet esetére ejtőernyőt adjanak a betéteseknek / befektetőknek, és eddig ez jól is működött. Hasonló lényegében, mint egy biztosítás: az sem fizet semmit nukleráis katasztrófa, háború, stb. esetén. Ezért is kell szvsz. a tőkéből szignifikáns részt külföldön tartani. De ez egy olyan dolog, hogy Ausztrália is igencsak veszélyeztetve van pl. cunamik által. Kevés az olyan földrengés ill. egyéb jelenség (bármilyen más szeizmikus aktivitás, nagyobb meteor, stb.), ami a Csendes-óceán partvidékét elárasztaná egy brutál cunamival, de 2004-ben ez mégis megtörtént az Indonéz szigetvilágban. Szóval tökéletes biztonság nem létezik...
upgrayeddAKS
Jelzés a moderátornak
(#1362) Re: 1000+++
előzmény (#1360: Kisvuk) | válasz erre | szerda, 11:23
Sikerült jó nagy vehemenciával jó sokmindent összezagyválnod. Kb. ezek és ilyen zagyván lehetnek a fejedben "piacok" címszó alatt:)
-pny
Jelzés a moderátornak
(#1361) Re: 1000+++
előzmény (#1360: Kisvuk) | válasz erre | szerda, 11:19
Olvass is, ne csak írj... Másrészt meg a személyeskedést fejezd be.

"Ha bitcoin tozsden kereskedsz nem csak akkor van kockazatod ha penz van a szamladon hanem akkor is ha btc-d van vagy mindketto..."

Leírtam: de a BTC-idet beteheted a pénztárcádba, így akkor biztonságban van.

Te a fogadóirodás "kereskedéssel" nem tudod betenni sehová a BTC-idet, mert azok nincsenek is.

"CFD szolgaltatotol nem tudjak ellopni ill. feltorni a btc-ket...gondolom tudod miert..."

Ezt is írtam (itt feljebb is): mert nincsenek is. Tehát biztonságban sincs. Ki vagy téve a CFD szolgáltató kénye-kedve szerint kiírt "árfolyamainak". Ami tudod mit ér egy óriás parában? Belegondolni is rossz. Márpedig a bitcoin mozog rendesen...

A vita pedig a bitcoin ETF-ekről indult, amire semmit nem sikerült érdemben írnod.
-pny
Jelzés a moderátornak

1 [2] [3] [4] [5] [»] ... [69]

Prémium