Portfolio.hu fórum

Tisztelt Fórumozók,

A folyamatos véleménycsere biztosítása érdekében a fórumregisztrációban az alábbi változásokat léptetjük életbe:
Az új regisztrációk két hét után automatikusan élesednek.
Bízunk benne, hogy a könnyítés ellenére is folyatódik az a tendencia, hogy a fórum hangneme egyre kulturáltabb, higgadtabb.
Ami nem változik:
  • továbbra is érvényben maradnak a szigorú moderálási szabályok, vagyis
  • a személyeskedő, sértő hozzászólások után figyelmeztetés, majd kitiltás következik,
  • a közszereplőkkel kapcsolatos hozzászólások esetében (a nagyobb tűréshatár figyelembevételével is) szintén elvárt a kulturált véleményformálás.
  • bármely felhasználó jelzést küldhet a Portfolio.hu részére indoklással, ha úgy véli, hogy a Fórumban trágár, másokat sértő, az adott témától teljesen független, vagy bármilyen más szempontból kifogásolható hozzászólás született.
  • a Portfolio.hu minden felhasználót egyszer figyelmeztet arra, hogy megsértette a Fórum szabályait, második alkalommal figyelmeztetés nélkül letiltja az adott hozzászóló írásra vonatkozó jogosultságát.
  • a Portfolio.hu dönthet arról, hogy figyelmeztetés nélkül, azonnal kitiltjaaz adott felhasználót.

További jó beszélgetéseket kívánunk!

Mennyit ér az OTP?

<< vissza a fórum témákhoz

1 [2] [3] [4] [5] [»] ... [227]

Új hozzászólás | Nyomtatható verzió | betűméret: növel | csökkent

Hozzászólások oldalanként: 20 | 40 | 60 | 80 | 100   Sorrend: növekvő | csökkenő

(#4558) Re: gyj. előtt ATH?
Értékelés:  0
előzmény (#4557: Cipolla22) | válasz erre | Tegnap, 23:02
Ne haragudj, de engem totál hidegen hagy, hogy mit művel más fórumon. Itt ezen trollkodik.
Olvasd vissza, hogy miket ir!
berlini
Jelzés a moderátornak

(#4557) Re: gyj. előtt ATH?
Értékelés:  -2
előzmény (#4555: egy_kezdo) | válasz erre | Tegnap, 20:04
Egy_kezdo ugye ez most nem komoly? Akkor beírom az eddigi ajánlásait, hogy legyen egy kis kontraszt, mert fontos dolog a kritika, de ilyenkor az érdemeket is meg kell említeni:
- DB-t 11 EUR-tól kezdte ajánlani, kb 70-80% plusz azóta. Sajnálom, hogy nem szálltam be akkor, később már igen, de +15% után dobtam.
- Nézd meg Teslat mikor mire ajánlotta, elég jól bejött neki. Igen közben változott a vétel és eladási ajánlás, ahogy a hullámok tették a dolgukat, nagyon jó a találati aránya. TSLA-m nincs.
- LAC-on 130% pluszom van..
- SDRL-t úgy emlékszem pont, hogy nem nagyon ajánlotta, ellentétben RIG, WLL, nálam kb 50% plusz eddig.
- Emellett PBR, olyan 4x-eztem a tavaly befektetett pénzt.
- SQM +50%; Gazprom (még régebbi ajánlás) +30%
- Idei ajánlása TUR nekem eddig +7%
- ICICI Bank, nekem nincs rupia óta ismét ajánlotta, 10-20%-ot lehetett hozni vele.
- GM-et 31 dollárnál tartotta bullra érdekesnek, de 15%-om lenne rajta ha akkor veszek, amikor mondja, nem vettem sajnos.
- OTP ajánlásánál még is mi az ami nem jött be? Azt mondta, hogy eufória állapotban van, bármeddig mehet, de necces belevenni.

Írt közben kevésbé jókat is, sőt olyat is amiken bukni lehetett? Biztosan. De átlagban azért elég jók a meglátásai.
Cipolla22
Jelzés a moderátornak
(#4556) Re: Citibank: ki is elemzett és hogyan?
előzmény (#4553: egy_kezdo) | válasz erre | Tegnap, 19:15
A kiszivárogtatás gyanúja bennem is felmerült.
De kinek lehetett ez érdeke?
Eddig úgy gondoltam, hogy a végső számokst csak páran ismerhetik a banknál.
berlini
Jelzés a moderátornak
(#4555) Re: gyj. előtt ATH?
Értékelés:  1
előzmény (#4548: berlini) | válasz erre | Tegnap, 19:08
Aprópó DB, az -6,7%-ot esett a lokális csúcsról (évek alatt pedig -90%-ot, biztosan jó cég).

Lokálisról a TSLA -11,6%-ot a LAC -13%-ot, otp -7%-ot esett. SDRL pedig egy év alatt esett kb -75%-ot, míg az S&P ment +25%-ot, OTP +51%-ot stb stb. Hiába, aki tud, az mindenhol mindenben tud…
egy_kezdo
Jelzés a moderátornak
(#4554) Re: gyj. előtt ATH?
előzmény (#4549: pomperj) | válasz erre | Tegnap, 19:06
Egyébként, normális ember meg tud különböztetni egy szimpla kérdést egy választól.
berlini
Jelzés a moderátornak
(#4553) Re: Citibank: ki is elemzett és hogyan?
előzmény (#4545: berlini) | válasz erre | Tegnap, 19:06
Azt láttuk, hogy a ma reggeli setup nagyon elromlott és ismét a lefelé irányba állította a market makereket. Ilyenkor a fundás is igyekszik egyensúlyozni a lefele menetben, ez sokat nem hoz, de kevésbé veszteséges.

Reggeli setup: citi hatása még kicsit érződött. Plusz, és ez lett a lényeg, adni indultak kora reggel az egész bankszektort (még USA-ban is jpm, gs és a többit is) a két brit bank jelentési betlije miatt, ez így együtt túl sok és megfordulni nem lehetett (ilyen napokon felesleges erőlködni az algoritmusok ellen, melléjük kell állni ha lehet). +GS nekiment MTEL-nek a JPM pedig RG-nek, ezért az egész magyar piac is zakózott. (Nagyon tudnak időzíteni az amcsi fiúk, nem nyugodt felfele napokon, hanem romló hangulatban + eltolcsy szólamai és olimpiai bukta idején veszik elő a fiókból az „elemzéseket”. Így kell ezt csinálni, ha pozícióban vagy és megteheted). Már rettentően kívánta mindenki a lefele köröket, a broki cégek és a nagyfiúk leginkább...

Hogy mi lesz a hétfő reggeli setup, még senki sem tudja, de jövőhétre várjuk a korrekciót, ha nem is az egész -7%-ot, mivel lefele is lehetett nyerni valamicskét a napokban. Kivétel ez alól, ha szivárogtatták a visszafogott számokat a Citinek, mert túlzónak tartották a feladatot (ROE stb) a következő évekre, vagy más globális pánikot kreálnak valamiből valakik...
egy_kezdo
Jelzés a moderátornak
(#4552) Re: gyj. előtt ATH?
előzmény (#4551: berlini) | válasz erre | Tegnap, 19:00
Persze ezek után joggal felmerülhet a kérdés, hogyha ilyen ember nincsen akkor te mi vagy.
berlini
Jelzés a moderátornak
(#4551) Re: gyj. előtt ATH?
előzmény (#4548: berlini) | válasz erre | Tegnap, 18:56
Amúgy még nem találkoztam olyan emberrel, aki állitólag érti a "nem érdekel" jelentése és mégis éjjel nappal egy számára érdektelen témával foglalkozik
berlini
Jelzés a moderátornak
(#4550) Re: gyj. előtt ATH?
előzmény (#4549: pomperj) | válasz erre | Tegnap, 18:53
Akkor jó lenne ha nem irnál ebbe a topicba. Én sem mászkálok a DB topicba (mert nem érdekel a DB) fikázni a részvényeseket, akik (gondolom ) ott is megpróbálnak eszmét cserélni, elbeszélgetni, ami egészen addig jól mehet amig nem jelensz meg.
berlini
Jelzés a moderátornak
(#4549) Re: gyj. előtt ATH?
előzmény (#4548: berlini) | válasz erre | Tegnap, 18:37
Nincs meglepi.
Tovabbra sem erted a szavakat: "nem erdekel", azt jelenti, hogy ezen az aron jozan investort nem erdekelheti OTP.

Es tovabb ontod a hazugsag-aradatot is. Az itteni hazugsag cafolata a DB topicban:

pomperj
Jelzés a moderátornak
(#4548) Re: gyj. előtt ATH?
előzmény (#4547: pomperj) | válasz erre | Tegnap, 18:06
A Deutsche Bank 2%-os esésének is ennyire örülsz?
berlini
Jelzés a moderátornak
(#4547) Re: gyj. előtt ATH?
Értékelés:  -1
előzmény (#4546: gyula1971) | válasz erre | Tegnap, 17:39
Meg mindig neutral vagyok, kivarom a korrekcios (2) hullam topot a shortolassal.

A bull protagonista baratoknal meg tele a pelus.
A bőségesen áradó funda-hazugsaggal megtoltott merészség elapadt.
Pukkan a hólyag.

pomperj
Jelzés a moderátornak
(#4546) Re: gyj. előtt ATH?
előzmény (#4542: Cipolla22) | válasz erre | Tegnap, 14:56
Ezt nem tudom,én a Richternél figyeltem erre az MSCI-átsúlyozásra régen,a Richtert árfolyamban 20%-al elmozdította lefelé az átsúlyozás.

OTP-részvényei tovább shortolva jó pár kontraktussal.
25 k azaz 5000 db-ig.
gyula1971
Jelzés a moderátornak
(#4545) Re: Citibank: ki is elemzett és hogyan?
előzmény (#4543: egy_kezdo) | válasz erre | Tegnap, 13:19
Ez esik tovább....
Nem jött be közös tippünk a mai korrekciós emelkedésről.
Jó lenne tudni, hogy hol lesz az alja.
Gondolom ott, ahol a korábban kiszállük ujra beszállnának.
berlini
Jelzés a moderátornak
(#4544) Re: Citibank: ki is elemzett és hogyan?
előzmény (#4543: egy_kezdo) | válasz erre | Tegnap, 07:06
Nem tudom már melyik elemző (valamelyik nagy) 2017-re 212 milliárdos eredményt várt (pár hete volt itt a cikk).
gtg
Jelzés a moderátornak
(#4543) Re: Citibank: ki is elemzett és hogyan?
előzmény (#4541: berlini) | válasz erre | csütörtök, 18:50
Egyértelmű, hogy megalapozott véleményt jövőhét pénteken lehetne mondani.

Amit ma valószínűsítünk azok a következők:
1. Mi is úgy tudjuk, hogy Q4-ben nagyobb céltartalékolás lesz, de csak a Q3, Q2-höz viszonyítva (30M? a 40M és a fölötti már nem tetszene). És nem azért lesz, mert erre a banknak szüksége lenne, hanem (mi így gondoljuk) mert így könnyebb tartani a 2017-re beígért 15-20%-os ROE-t, amelyet szerintünk a menedzsment továbbra is szeretne biztosítani a részvényeseknek. Ezekből következik, hogy legrosszabb esetben egy 1400 milliárdos 2016-os BV mellett, a minimum 15% roe minimum 210M profitot eredményez 2017-re. Szerintünk ezt a bank akkor is eléri, ha a menedzsment tagjai egész évben be sem néznek a munkahelyükre :) A céltartalékolt összeg pedig csak ideiglenesen kerül ki a profitból, megfelelő időben vissza lesz írva a részvényeseknek ;)

2. OTP-nél általában nem a Citi „az a fecske”, sőt a GS és az MS sem az, de befolyásolni tudják az árfolyamot. Szeretjük, követjük amit írnak és brutálisan nagyokat nyertünk 2015-ben és 2016-ban is azon, hogy állandó jelleggel ellenük vettünk fel pozíciókat.

3. A mai napról: Sokkal jobban szeretjük trend szempontjából, ha a negatív írások-árfolyammozgások a gyorsjelentések előtt történnek meg, így a jelentésben már sokkal kevesebb meglepetés lehet és a trend folytatódik, vagy épp fordul a pár napos irány. Ezért örömmel fogadtuk a Citi mostani véleményét.
Ugyanis túl nagy volt a háttérben a konszenzus a nagyok köreiben az OTP jövőbeli mozgását illetően (márciusban 9500), ebből most a Citi nyilvánosan kilépett a sell ajánlásával, ez mindenkinek jó. Egy eszközben legyen ellenvélemény a nagyok között. Ezen pozíciók hátán lehet trendszerű mozgást kiváltani, amikor bebizonyosodik, hogy valakiknek fundamentális okok miatt nem lett igaza. Természetesen azt, hogy kinek lesz igaza és az irányt, előre nem lehet tudni. A napi mozgást pedig, egy global player sell ajánlására, a market maker algoritmusainak kutya kötelessége megjátszani. Ez történt ma. Hogy holnap (vagy a napokban) ne legyen ennek korrekciója? 1:9.
egy_kezdo
Jelzés a moderátornak
(#4542) Re: gyj. előtt ATH?
előzmény (#4538: gyula1971) | válasz erre | csütörtök, 18:27
Nekem még egy régi emlékeztető van a naptáramban, nem mostanában van az msci átsúlyozás?
Cipolla22
Jelzés a moderátornak
(#4541) Re: Citibank: ki is elemzett és hogyan?
előzmény (#4540: berlini) | válasz erre | csütörtök, 17:23
Egy-kezdő, mi a véleményetek?
berlini
Jelzés a moderátornak
(#4540) Re: Citibank: ki is elemzett és hogyan?
előzmény (#4539: berlini) | válasz erre | csütörtök, 17:19
Kockázatos döntéssel nveltem az OTP-pakkomat összesen 33%-kal a mai napon.
Meglátjuk bejön-e.
berlini
Jelzés a moderátornak
(#4539) Citibank: ki is elemzett és hogyan?
válasz erre | csütörtök, 17:12
A CITiBANK értékelése meglehetősen érdekes:
1.
Bevallottan a konszenzus alatti várakozásokat irnak erre és a következő évre is (-8%) A már meglévő akviziciók és az általuk is várt hitelbővülés ellenére, a költségek megfutása és a kamatmarzs további csökkenése miatt a CITIBANK várakozása 2017 évre csak 190 milliárd ft nyereség lenne!
Márpedig akik 9000 -re és afölé vitték vételeikkel az elmúlt hónapokban azok - kiszámithatóan optimistább várakozásokat fogalmaztak meg mint a konszenzus és különösen mint a Citibank. Hogy ezeket miért lepte meg ez az értékelés azt nem tudom. Csak arra tudok tippelni, hogy nyereségrealizálás után keresik az alacsonyabb beszálló pontot. Ha ez a tippem bejön, akkor a gyj.-ig lesz még egy rövid rally.
2.
A Citibank a tavalyi évre csökkentette a nyereségvárakozást 203 milliárd ft-ra.
Okként nem a romló bevételeket fogalmazzák meg, hanem az első 3 negyedévhez képest konzervativabb céltartalékolást!!!
Én nem azt állitom, hogy ez kizárt, de!!!
- az eddigi séltartalékolási szint 90% felett van. Hova még felfelé, mikor
- cikkek jelentek már meg arról, hogy 2016-ban a nemteljesitő hitelek állománya keményen csökkent, mikor ennek a tendenciának a folytatására számit az elemzők többsége?
3.
A 2. pont miatt 203 milliárdos adózott nyereséget várnak.
Ez azt jelentené, hogy a 176 milliárd ft-os első 3 negyedéves nyereség után (2. és 3. negyedévben 70 és 72) az utolsó negyedévben 27 milliárd ft-ot hoznak össze úgy, hogy nem a bevételek roskadnak a Citibank szerint össze, hanem csak a céltartalékolás ugrik meg erről a rekord szintről még feljebb. Számolgattam, de ez azt jelentheti, hogy a céltartalékolást növelték kb. 55 milliárd ft-tal (!?), igy a céltartalék teljes értéke is növekedett volna érezhetően, közel egy százalékkal, de a nemteljesitő hitelállomány csökkenése miatt a céltartalékolás szintje akár a közel 100%-ot is elérhette volna.
Mégegyszer!!!
Én semmit sem zárok ki, de ennek az esélyét alacsonynak tartom.
Én továbbra is 230 milliárdos adózott nyereséget várok 2016 évre és semmiképpen nem várom annak közel 20%-os csökkenését 2017-re, még akkor sem, ha nem lesznek további akviziciók.
4.
A ROE alakulására is alacsonyabb értéket adtak meg mint az elemzői konszenzus. (Konszenzus is csak 13-14%-ot vár erre és a következő évre, de a Citibank ezt 12% körül várja.)

Mindezek után számomra inkább az az érdekes, hogy hogyan sikerült egy ennyire visszafogott értékelést és célárat megfogalmazni. Irhattak volna akár 8000 ft-ot is tekintettel a - szerintük 2017-ben beszakadó nyereségesség miatt. Ennek ellenére sikerült összehozniuk egy 9155 ft-os célárfolyamot.
berlini
Jelzés a moderátornak
(#4538) Re: gyj. előtt ATH?
előzmény (#4537: Tibi0002) | válasz erre | csütörtök, 16:54
Délelőtt újabb short állomány a bank részvényeire.
gyula1971
Jelzés a moderátornak
(#4537) Re: gyj. előtt ATH?
előzmény (#4530: Cipolla22) | válasz erre | csütörtök, 11:54
Ezzel csak azt akartam mondani, hogy aki nem vállalja a kilétét, saját gondolataként ad elő az OTP jelentésből kiollózott mondatokat, és úgy beszél, mintha ő lenne Csányi Sándor, azt nem kell komolyan venni. Érdemes mielőbb felismerni, és hagyni tovább játszani, hiszen ő így érzi jól magát.
Tibi0002
Jelzés a moderátornak
(#4536) Re: gyj. előtt ATH?
előzmény (#4530: Cipolla22) | válasz erre | csütörtök, 10:10
Nem vállalják a kilétüket, szerintem ez mindent elárul.
Tibi0002
Jelzés a moderátornak
(#4535) Re: gyj. előtt ATH?
előzmény (#4533: mage) | válasz erre | csütörtök, 05:36
volt az atl is, csak az ujratervezesnel a chartok eltunnek a 8000es mol celarral egyutt.
tberki
Jelzés a moderátornak
(#4534) Re: gyj. előtt ATH?
előzmény (#4530: Cipolla22) | válasz erre | csütörtök, 01:43
Szinte mindenki az, örök long jeligére:))
sanka
Jelzés a moderátornak
(#4533) Re: gyj. előtt ATH?
előzmény (#4532: berlini) | válasz erre | szerda, 23:26
De legalább már feljebb húzta ő is a célárját. Emlékszem mikor 3500FT körül még 2800Ft-tal ijesztgetett.
mage
Jelzés a moderátornak
(#4532) Re: gyj. előtt ATH?
előzmény (#4530: Cipolla22) | válasz erre | szerda, 22:18
Amúgy meg nem ártana ha tisztában lennél pár ténnyel:
- olvasd vissza hányszor figyelmeztettem minden fórumozót a korrekciók szükséges eljövetelére (magam is meglepődtem azon az elmúlt pár hónapban, hogy ezek szinte kimaradtak
- a beszállási pontok kiválasztására (én az elmúlt pár hónapban a többségét megtartva, azért realizáltam is és eszem ágában nem volt a longos poziciót kiépiteni.
- János soha sem a 9000-es szintek feletti rizikóra hivta fel a figyelmet, (mert akkor ebben szinte mindig egyetértettem volna) hanem (ki kell hogy mondjam) primitiv módon megpróbálja bebizonyitani, hogy a papir fundamentálisan 5000 ft-ot ér. Ez nagyon nagy különbség ám!
berlini
Jelzés a moderátornak
(#4531) Re: gyj. előtt ATH?
előzmény (#4530: Cipolla22) | válasz erre | szerda, 22:12
Akkor ne törődj a beirásokkal és hallgass rá!
Én is azt teszem, vagyis nem foglalkozom a beirásoddal, mert én -aki hosszú ideig védelmembe vettem Jánost - meg kellett, hogy állapitsam, hogy szándékosan manipulál és rosszul idéz és hamisitott adatokkal operál és azokat a részvényeket amelyeket birtokol másképpen értékel mint amelyeknél jó beszállási pontot keresve lefelebeszél.
berlini
Jelzés a moderátornak
(#4530) Re: gyj. előtt ATH?
előzmény (#4529: egy_kezdo) | válasz erre | szerda, 20:20
Egy_kezdo azért nem kéne személyeskedni, mert nem úgy látod. Nekem itt a fórumon eddig tőle jöttek a legjobb tippek, szó szerint milliókat kerestem rajta. Ahogy látom OTP-nél inkább a beszállási pontokat találja el elég jó pontossággal. Ha ő nem lenne ez a topic nem szólna másról, mint az OTP felbeszéléséről, nagy valószínűséggel az itteniek egy részének ebben érdeke is van. És szerintem van valóságalapja annak, hogy valaki 9k-s árfolyamnál figyelmeztet a rizikókra.
Cipolla22
Jelzés a moderátornak
(#4529) Re: gyj. előtt ATH?
előzmény (#4528: berlini) | válasz erre | kedd, 21:27
Viszont a tangible BV alapú mutatókat ront(hat)ja, mármint a goodwill.

Másik oldalról érdemes figyelnetek az eredményhozamot is (E/P), ez alapján a várható 2016-os profit mellett még mindig nincs túlárazás, 9400-9500-nál sem. Ez nem jelenti azt, hogy nem lehetne szerencsésebb vagy kevésbé feszített egy korrekciókkal telített emelkedés, de a piac túlnyomó többsége szerint ma pont ennyire „rossz” ez a bank.

Hiányossága ennek a fórumnak, hogy nem lehetséges a kóklerek kiszűrése.
Minden esetre ez a topik, egy a kevesek közül, amelyben használható írások is találhatók (szakmailag figyelemre méltó herlas 4500-ös bejegyzése). És hősiesen tűritek pj folyamatos ámokfutását is, galambbal sakkozni értelmetlen, szándékosan manipuláló kóklert észhez téríteni viszont lehetetlen…
Arra nagy tétet lehet tenni, hogy az összes károgó (vele az élen) itt fog ujjongani, hogy milyen jó ismét a 2000-es otp-ből venni, ami viszont csak a következő 10-es split után lesz legközelebb lehetséges. De a split a többségnek sajnos semmit sem fog mondani, hiszen akkor az ÁRFOLYAM már nekik tetszően alacsony lesz :)

Bárcsak lenne egy akkora világválság-pánik, hogy ismét alulárazott otp részvényt (és mást) lehessen milliószámra zsákolni, ez pár év alatt már a Forbes 500-ra vinne bennünket. (Álmodozni mi is tudunk :)
egy_kezdo
Jelzés a moderátornak
(#4528) Re: gyj. előtt ATH?
előzmény (#4527: herlas) | válasz erre | kedd, 18:01
Én úgy tudom, hogy ha a vételár a könyvszerinti érték felett volt a horvát akviziciónál, akkor az Goodwill-ként kerül be a könyvbe. Igy az nem okoz tőkevesztést.
Ha az ár a könyvszerinti érték alatt volt (nem tudjuk) akkor az növeli a saját tőkét (rendkivüli nyereségtétel), hacsak a bank nem dönt úgy, hogy az átvett banknál rendkivüli leirásokat képez (kitakaritja azt a kockázatoktól.)
berlini
Jelzés a moderátornak
(#4527) Re: gyj. előtt ATH?
előzmény (#4525: berlini) | válasz erre | kedd, 13:51
Két kérdés:
- a horvát bank megvétele és konszolidációja milyen hatással van a konszolidált saját tőkére, annak függvényében, hogy könyvérték alatt vagy felett vették meg?
- Származhat-e ebből a pénzügyi záráskor rendkívüli eredmény, netán veszteség?

Például a CIG friss jelentését elemző pf cikkben az áll, hogy rendkívüli nyereséget számolhat el az MKB akvizíció miatt, gondolom könyvérték alatt vehette meg.
link
herlas
Jelzés a moderátornak
(#4526) Re: gyj. előtt ATH?
előzmény (#4525: berlini) | válasz erre | kedd, 12:48
Én továbbra is tartom, ha a harmadik negyedéves eredménye állandósul, akkor nincs túlértékelve (ezért most már valszeg megvárom, hogy mit csinált a negyedik negyedévben) P/E alapon. A saját tőke alapján számolt mutatókat meg ajánlott óvatosan kezelni, mivel a nevező is változhat (pl. ha akvizíció helyett saját részvény visszavásárlásba kezd az befolyásolhatja a saját tőkét, mivel azokat (ha nem adja el) be kell vonni).
gtg
Jelzés a moderátornak
(#4525) gyj. előtt ATH?
válasz erre | kedd, 12:32
Nálam optimistább OTP részvényest nehezen lehet elképzelni, de ez a korrekció nélküli folyamatos felmenetel már az én idegeimet is megviseli.
A valamikori csúcshoz képest már csak 80%-át tartom (a legutolsó eladás után valahol 9200 alatt még aznap visszavettem drágábban, mert jött a megérzés, hogy ez nem akar tovább korrigálni.)
A 9000 feletti vágtát én csak megalapozott módon, egy jól sikerült (messze az elemzői átlag feletti) 2016 évi beszámoló után, március elején gondoltam.
Ez a papir a Brexit népszavazás óta, tavaly június közepétől szinte korrekció nélkül felment közel 50%-ot.
Mondjuk innen lehet szépet (akár 1000ft-ot is) korrigálni, ha a gyj. csak az elvárt eredményt hozza vagy nagyobbat zuhanni, ha az utolsó negyedév számai nem stimmelnek, vagy olyan folyamatok alakulnak rosszul, amiből a 2017 évre negativ következtetéseket lehet leszürni.
Ezek lehetnek:
- nem növekvő csoportszintű hitelállomány, igy
- tovább csökkenő bevételek,
- (esetleg) nem kellően javuló nemfizető hiteles állomány

Meglátjuk!
berlini
Jelzés a moderátornak
(#4524) Re: A kor hangulata
előzmény (#4522: pomperj) | válasz erre | hétfö, 11:53
3)A BUX es OTP nem erdekel. Semennyire.

már megint? ))))))))))
a felesége otp shortjaival mi lett?
)))))))
NagyBarnaMacika
Jelzés a moderátornak
(#4523) Re: A kor hangulata
Értékelés:  3
előzmény (#4522: pomperj) | válasz erre | hétfö, 11:48
Se arról nincsen információnk, hogy milyen értékelés alapján döntött Buffet az Unileveres ajánlat mellett,
se a visszavonás okairól nem tudunk semmit.
Mellesleg ezen a fórumon (ismétlem) nem érdekel ez senkit.
Az viszont (ismétlem) rád jellemző, hogy először megitéled az ajánlatot, (lehülyézed Buffettet,) majd személyes győzelemként tálalod a visszavonást.
Továbbra sem győztél meg senkit arról, hogy normális dolog azokat a cégeket a jövőbeni nyereségességük alapján megitélni, amelyek részvényeit már megvásároltad (nehogy azt mond, hogy a Deutsche bank növekedési sztory, mert körberöhöglek), mig az OTP-nél (egyedüliként a világon) a jövőt nem a cég pénzügyi folyamatainak alakulásából vezeted le, hanem valamilyen elavult múltbéli átlag kiragadásából.
berlini
Jelzés a moderátornak
(#4522) Re: A kor hangulata
előzmény (#4521: berlini) | válasz erre | hétfö, 02:41
Pajtas,
1)Ma, egyetlen napon belul kiderult, hogy en ertekeltem jol az Unilever vetelt.
Az rossz idea volt, en ezt leirtam. Es Buffett kozben ugyanigy latta, es mar visszavonta.

Az is kiderult ekozbeni irasaidbol, hogy ... te jonak hitted. Hogy value(?) alapon, vagy pusztan ajult tisztelet alapon az allitolagos vetelt, az mindegy. Rossz ajanlat volt.

De te ezt sem nem ismerted fel, sot jonak hitted. Ez elarulta, hogy ... nem ertesz a value investing mufajhoz.

2)"értékelsz különböző módon cégeket"

Most ezzel elarultad azt is, hogy azt hiszed, hogy azonosan kell ertekeleni value es growth mufaju cegeket.
Nos, nem igy van. Ez investing 2. oldalon, basic alapkonyv ismeret.

Ezzel elarultad mindenkinek, hogy a growth investing mufajhoz sem ertesz.
Nem is hallottal rola.
Bizony, azokat maskepp kell ertekelni.

3)A BUX es OTP nem erdekel. Semennyire.

Ha lenne penzed, akkor te venned, ez vilagos. Ha nekem lenne OTP reszvenyem, en eladnam, az is vilagos.
Nincs mirol beszelnunk.
pomperj
Jelzés a moderátornak
(#4521) Re: A kor hangulata
Értékelés:  2
előzmény (#4520: pomperj) | válasz erre | hétfö, 00:30
Hát sajnálom, hogy csak ennyi ragadt meg nálad a mai beirásokból.
Nemigazán érdekel itt senkit, hogy miért adott Buffett ajánlatot, maj miért vonta vissza.
Ellenben az mindenkit érdekel, hogy miért értékelsz különböző módon cégeket. (Jellemző módon egészen másként azokat, amelyeknél pozicióban vagy.)
Miért irsz be szándékosan légből kapott adatokat az OTP-ről?
csak mert másként nem jön ki az 5000ft-os célárad?
Szerinted ez normális?
berlini
Jelzés a moderátornak

1 [2] [3] [4] [5] [»] ... [227]

Prémium