Portfolio.hu fórum

Tisztelt Fórumozók,

A folyamatos véleménycsere biztosítása érdekében a fórumregisztrációban az alábbi változásokat léptetjük életbe:
Az új regisztrációk két hét után automatikusan élesednek.
Bízunk benne, hogy a könnyítés ellenére is folyatódik az a tendencia, hogy a fórum hangneme egyre kulturáltabb, higgadtabb.
Ami nem változik:
  • továbbra is érvényben maradnak a szigorú moderálási szabályok, vagyis
  • a személyeskedő, sértő hozzászólások után figyelmeztetés, majd kitiltás következik,
  • a közszereplőkkel kapcsolatos hozzászólások esetében (a nagyobb tűréshatár figyelembevételével is) szintén elvárt a kulturált véleményformálás.
  • bármely felhasználó jelzést küldhet a Portfolio.hu részére indoklással, ha úgy véli, hogy a Fórumban trágár, másokat sértő, az adott témától teljesen független, vagy bármilyen más szempontból kifogásolható hozzászólás született.
  • a Portfolio.hu minden felhasználót egyszer figyelmeztet arra, hogy megsértette a Fórum szabályait, második alkalommal figyelmeztetés nélkül letiltja az adott hozzászóló írásra vonatkozó jogosultságát.

További jó beszélgetéseket kívánunk!

Arany-Ezüst

<< vissza a fórum témákhoz

1 [2] [3] [4] [5] [»] ... [39]

Új hozzászólás | Nyomtatható verzió | betűméret: növel | csökkent

Hozzászólások oldalanként: 20 | 40 | 60 | 80 | 100   Sorrend: növekvő | csökkenő

(#791) Re: Arany kilatasok
Értékelés:  0
előzmény (#789: emerald) | válasz erre | Ma, 08:27
aki még nem látta,
link
persze a tréd szempontjából ez mindegy

egyebek
Crisis vs. the REAL Crisis: Keep Your Eye on the Debt Ball link

Gold and Silver Stocks Sitting Tight
link
NagyBarnaMacko
Jelzés a moderátornak

(#790) Néhány korábbi cikk
válasz erre | Tegnap, 21:07
Néhány évekkel ezelőtti cikkből kiollóztam az aranyra vonatkozó, akkori általános várakozásokat. Azóta tudjuk, mi történt.

2009.10.05, hétfő, 10:59

"Az infláció kivédéséről mindenkinek egyből az arany jut eszébe, ami jogos, hiszen az arany értékálló, mennyisége nem nagyon változik. Sokan 1500-2000 dolláros aranyárat vizionálnak, ami a jelenlegi 1000 dollár/uncia árfolyamhoz képest ez 50-100%-os emelkedés lenne. Azonban ezekkel a becslésekkel érdemes óvatosan bánni."

Két éven belül elérte az 1920 dolláros csúcsot.

2012. január 06., 15:59

"...a tanulmány szerzői ezért arra a következtetésre jutnak, hogy „az arany, mint megalapozó befektetés mellett szóló érvek lehengerlőek”."

Ezt a cikket már nem követte emelkedés, sőt, nem sokkal ezután alakult ki egy 30%-os árfolyamesés.

2012. április 13. péntek 12:45

"Amennyiben a pénzkínálat az elkövetkezendőkben hasonló dinamikával bővül még tovább, akkor elég kézenfekvő, hogy az ugyanebben a pénzben kifejezett aranyár is csak egyre magasabbra kerülhet."

Az amerikai FED , a Japán BOJ sosem látott pénznyomtatásba kezdett ezek után, mire az arany ára 30%-os esést szenvedett el a programok futása alatt.

Cosinusrider
Jelzés a moderátornak
(#789) Re: Arany kilatasok
előzmény (#788: pomperj) | válasz erre | Tegnap, 12:00
Köszönöm!
Barick-ot én is figyeltem, így már érthető ez a tegnapi -4,5%.....de erről a fúzióról nem volt tudomásom.
Nekem sajnos nem elérhető az összes bányász részvény, így lehet GDX-et fogok venni. Persze figyelek(a "célzásra")és a mennyiséget is korlátozom.

Találtam egy érdekes elemzést, persze hosszabb távra, kíváncsi lennék a véleményedre:link

Az egyik grafikon pont ezt az oldalazó háromszöget mutatja, amit Te is említettél a múltkoriban. Érdekes számomra hogy mindkét variáció hordozza magában a 1050-es szintet.
emerald
Jelzés a moderátornak
(#788) Re: Arany kilatasok
előzmény (#783: emerald) | válasz erre | Tegnap, 11:21
Kis pozitiv diverganciakat velek latni ma az arany aranak, es a banyaszok mozgasanak alakulasaban is.

1)ELoszor is, oriasi az egyes banyaszok kozott a kulonbseg, mert pl. Barrick, Kinross, CoerDAlene, AlliedNevada, es Yamana a GDX Indexhez kepest nagyon gyenge. De a korabban is erosek, mint AngloGold, Goldfield, Harmony

2)A Barrick-Newmont felvasarlas hire hatasara persze ezek a kiszamithato modon mozognak, ABX le, NEM fel. De a konszolidacio puszta tenye azert nagy feszultsegeket sejtet az arany piacon, plane ha a 2 legnagyobb vasarolja fel egymast. A tapasztalatok a felvasarlasok utan nem jok, ezt a kettot egy ideig en elfelejteni javaslom.

3)Par kicsi, MGN, NSU meg mintha mar keszulne felfele fordulni.

4)Ezust ujra teszteli a dec. aztan febr. ban megallt, 18.5 support savot.
Ha most is felpattan, akkor az vilagos jel lehet: tessek venni, egy par hetre jo lehet a long.

5)Ezt megerositi, hogy arany nem torte le az 1280 savban levo supportot, es az egyebkent is 50% koruli Fibo arany.

Ha meg egyszer letesztelne es felpattan, (kene meg egy drop, szebben nezne ki!)
akkor ideje elovenni a musketat, es celozni.
pomperj
Jelzés a moderátornak
(#787) Re: Arany kilatasok
előzmény (#783: emerald) | válasz erre | Tegnap, 11:21
Kis pozitiv diverganciakat velek latni ma az arany aranak, es a banyaszok mozgasanak alakulasaban is.

1)ELoszor is, oriasi az egyes banyaszok kozott a kulonbseg, mert pl. Barrick, Kinross, CoerDAlene, AlliedNevada, es Yamana a GDX Indexhez kepest nagyon gyenge. De a korabban is erosek, mint AngloGold, Goldfield, Harmony

2)A Barrick-Newmont felvasarlas hire hatasara persze ezek a kiszamithato modon mozognak, ABX le, NEM fel. De a konszolidacio puszta tenye azert nagy feszultsegeket sejtet az arany piacon, plane ha a 2 legnagyobb vasarolja fel egymast. A tapasztalatok a felvasarlasok utan nem jok, ezt a kettot egy ideig en elfelejteni javaslom.

3)Par kicsi, MGN, NSU meg mintha mar keszulne felfele fordulni.

4)Ezust ujra teszteli a dec. aztan febr. ban megallt, 18.5 support savot.
Ha most is felpattan, akkor az vilagos jel lehet: tessek venni, egy par hetre jo lehet a long.

5)Ezt megerositi, hogy arany nem torte le az 1280 savban levo supportot, es az egyebkent is 50% koruli Fibo arany.

Ha meg egyszer letesztelne es felpattan, (kene meg egy drop, szebben nezne ki!)
akkor ideje elovenni a musketat, es celozni.
pomperj
Jelzés a moderátornak
(#786) Re: Arany kilatasok
Értékelés:  1
előzmény (#781: NagyBarnaMacko) | válasz erre | hétfö, 10:41
Szia,
1)"halálpontosan kiszerkesztett" dolgokban en se. De Elliott theory ennek a forditottjarol szol: azt probalja a fraktalok alapjan megtalalni, hogy mi az, ami nem lehet?
Ugyanis, mar ez is nagy eredmeny.

Es gyakran sokkal jobban hasznalhato, mint egy fundamentalista elemzes 20 oldal szoveggel. Igaz, pl. en azokbol rendszeresen 3-at is megveszek es elolvasok, mielott strategiai pozicioba lepek. Es ezzel egyutt, sokat tevedek.

2)"ahány elliott szakember annyi számozás".
Igen, vannak alternativak. De azokrol tobbnyire a guideline-ok alapjan eldontheto, melyik a preferalt.
Szerintem, ha a klasszikus Elliott szabalyokat betartod, akkor 2-nel tobb alternate nagyon ritkan csinalhato. En a blogomban eleg sokszor csinalok alternate-et.

link

Ha valaki athagja oket, akkor persze abszolut igazad van. Itt sok olyannal lehet talalkozni, aki a csatornakat se raajzolja be helyesen; aztan ha joszandekkal segitesz neki, alaposan letol.

3)Bob Prechter, az Elliott kiralya, 50 eve csinalja. Azt irja valahol, eddig csak egyet talalt, ami nem szamozhato be szabalyosan.
pomperj
Jelzés a moderátornak
(#785) GoldsteinBrokers
válasz erre | szombat, 21:36
Áldott békés ünnepeket kívánok minden aranyosnak:) Esetleg Goldstein Brokersékről tud valaki valami infót,hogy milyen tapasztalatok vagy hallomások vannak velük kapcsolatban?Kösz előre is hátha...
spekiholding1
Jelzés a moderátornak
(#784) Re: Arany kilatasok
előzmény (#783: emerald) | válasz erre | péntek, 20:02
Csatlakozom én is hozzád,köszönöm az észrevételeiteket és remélem továbbiakban is számithatok Rátok!Üdv.!
luxemburg
Jelzés a moderátornak
(#783) Re: Arany kilatasok
előzmény (#782: Kisvuk) | válasz erre | péntek, 09:33
Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok Minden kedves fórumtársnak!
emerald
Jelzés a moderátornak
(#782) Re: Arany kilatasok
előzmény (#781: NagyBarnaMacko) | válasz erre | csütörtök, 20:32
hogy viselted az utobbi 2 evet?
Kisvuk
Jelzés a moderátornak
(#781) Re: Arany kilatasok
Értékelés:  2
előzmény (#780: pomperj) | válasz erre | csütörtök, 13:19
1) én nem "hiszek" ezekben a matematikailag halálpontosan kiszerkesztett dolgokban NEM így működik
aki ezt állítja az menjen el orvoshoz

2) ahány elliott szakember annyi számozás, de mindegyik szerint az övé a jó. aztán egyiké se lett az.

3 a-b-c-d akármi, rendben / utólag be lehet számozni/ de mi van a nem szabályos elliott ciklusokkal, mert olyan is van - nem kevés.

NagyBarnaMacko
Jelzés a moderátornak
(#780) Re: Arany kilatasok
előzmény (#777: NagyBarnaMacko) | válasz erre | csütörtök, 13:08
Atneztem, sok ujdonsagot nem lattam, de reagalnek.
1)Mindketten tudjuk, hogy konzekvensen rosszul szamozzak az oldalazo haromszogban a sub-hullamokat:
-az (1) eleve teves mert az inkabb (3),
-es az oldalazo haromszogekben a 2-3-4-5 helyen inkabb (a-b-c-d-e) kellene.

2)Tartalmilag az ezust parnapos piacvezeto elore-jarasa fontos. De ez inkabb csak az utolso 2 evre jellemzo "divergencia", nem okvetlen igaz egy masik regime idejen.

3)Talan ismered rambus-t, en nem. A temak parallel kezelese mindenesetre jo idea.
pomperj
Jelzés a moderátornak
(#779) Re: Ti ketten!
előzmény (#770: pomperj) | válasz erre | csütörtök, 09:46
pomperj koszonom a hozzaszolasod,
sajnos azzal nem ertek 1-et, hogy 10 ceg van amit figyelnek az alapok, mert en tobbet figyelek....
es nekem is van alapom, ill. a cegemnek
;)
ha nem olyan kis bufikrol beszelunk mint en...es a cegem....

Akkor megemlitenek nehany kisebb alapot lehet hogy esetleg hallottal roluk:

BlackRock
Credit Suisse
Morgan Stanley
Van Eck Association ( csak ok 25 billio $ koltenek Au-ban vasarlasra)
....
a teljesseg igenye nelkul...

Kisvuk
Jelzés a moderátornak
(#778) Re: Arany kilatasok
előzmény (#777: NagyBarnaMacko) | válasz erre | szerda, 18:07
nagyon profin nez ki,
nekem kicsit blablabla......
;)
Kisvuk
Jelzés a moderátornak
(#777) Re: Arany kilatasok
előzmény (#775: emerald) | válasz erre | szerda, 18:02
NagyBarnaMacko
Jelzés a moderátornak
(#776) Re: Arany kilatasok
előzmény (#775: emerald) | válasz erre | szerda, 17:55
emerald miert dolgozol tokeattetelel, ha nem engedheted meg magadnak hogy 20%, hogy veszitsel....

20-30% DD elobb utobb jon, tokeattetel nelkul,
nyersanyagokban meg inkabb ennek a 1,5-2szerese

ha nem engedheted meg magadnak 20% DD-et tokeattetel nelkul sem szabadna arannyal kereskedned, de ez csak az en szereny velemenyem........
Kisvuk
Jelzés a moderátornak
(#775) Re: Arany kilatasok
előzmény (#774: Kisvuk) | válasz erre | szerda, 17:22
Értelek de én tőkeáttel dolgozom....cfd-én és nem engedhetem meg magamnak hogy akár 20-30-40 százalékot veszítsek.

Tavaj július végén vettem, és realizáltam 35%-ot úgy hogy bőven a dupláját is lehetett volna. Ami tőkeáttétel azt jelentette, hogy a befektetett tőke megnégyszereződött!

Decemberben szintén vettem, akkor szintén kb 25%-ot kerestem vele.

Leírtam hogy egy új mélypontot várok, ami meglessz pár hónapon belül. Ha pedig érdemben már nem esnek mert arany szárnyal, nos az se baj....venni lehet bármikor...:))

Tudod Te évekre fektetsz be tőkeáttét nélkül....ez ugye teljesen más.
Más kereskedési stílust igényel.
Kössz a jótanácsot de én kivárok.....:))
emerald
Jelzés a moderátornak
(#774) Re: Arany kilatasok
előzmény (#773: emerald) | válasz erre | szerda, 16:35
emerald,

a nagy fiuk mar gyujtogetnek....
csak az uj generacios hedge fundok, meg kereskedok probalkoznak shortokkal,de majd ha kijon az adat a long es short poziciokrol...elobb utobb mindenkinek leesik a tantusz...

Van Eck Association havi alapon emeli a reszesedeset a banyakban....

pl. OGC.asx-ben mar 15.95%-nal jarnak....

nem olcson kelll venni hanem dragan es meg dragabban eladni...
;)
Kisvuk
Jelzés a moderátornak
(#773) Re: Arany kilatasok
előzmény (#772: pomperj) | válasz erre | 2014. Április 15. - 22:33
Bizony ráültem a kezemre...:)))
Pont azt írtam ma máshol,hogy amíg arany nem alakít ki irányt addig én se short, se long.

Az alapján hogy a decemberi mélypont lejjebb volt mint a júniusi, az emelkedés meg sokkal kissebb mint az augusztusi, én egy új minimumot is elképzelhetőnek tartok a bányászoknál.
Sok év megfigyelése alapján az aranyban álltalában a nyári minimumot egy nagyobb felpattanás követi augusztus-szeptemberben ami nem tart sokáig, csak kb 2,5-4hétig. Ezt okoskodtam ki magamtól, hogy majd erre figyelek....:)))

De jó h írtad ezeket, most nyugodtabb vagyok. Köszönöm!

ps:
Ami most van a piacokon, például indexekben....húú hát nem könnyű eligazodni!

emerald
Jelzés a moderátornak
(#772) Re: Arany kilatasok
előzmény (#743: emerald) | válasz erre | 2014. Április 15. - 20:35
Eleg gyorsan egyertelmusodik a helyzet az aranybanyaszok piacan:

-GDX a marc. 26-i, es 23.5 szinten levo melypontrol 10 napot maszott lassan felfele,
-aztan az utolso 3 nap alatt ugyanodaig le is esett.

Azt gondolom, hogy ujabb 7-8 nap alatt le is fog erni a 21.5 koruli savba. Ha ott megfordul ismet felfele, akkor mar egeszen magas a valoszinusege, hogy oldalazo haromszogben vagyunk.
Ennek a haromszog-formacionak 1-1.5 honap mulva lehet vege. Es akkor indul egy ujabb impulziv hullam lefele: na, annak az aljan kell bevasarolni.

Addig akar bekesen is lehet szemlelodni.
pomperj
Jelzés a moderátornak
(#771) Re: Ti ketten!
előzmény (#770: pomperj) | válasz erre | 2014. Április 14. - 13:25
koszi szepen, nagyra ertekelem az idot amit a valaszra forditottal....

mint irtam engem 1elore csak au-ral cegek erdekelnek, valoszinulegmeg van ennek is az oka...
(torvenyi szabalyozas), ja es shortot ill. tokeattetelt nem hasznalok ebben a portfolioban...

email: oogway88@gmail.com

a portfolio kvantitiv strategiara epul:.....

Jelenleg:

AGS.asx
GEM.asx (mar nagyon varom az eladasi, kiszallasi jelet, mert mar visszaadtunk a profitbol 19%
NCM.asx
NST.asx
OGC.asx
RSG.asx
SAR.asx
SBM.asx
SLR.asx
TGZ.asx
TRY.asx

koszi, legyen szep heted!
Kisvuk
Jelzés a moderátornak
(#770) Re: Ti ketten!
előzmény (#768: luxemburg) | válasz erre | 2014. Április 14. - 09:42
Szia,
A "precious metals" mufajban 10 "investment quality" ceg van amiket az alapok is figyelnek,
Tajekoztataskent ide irom neked a 2013,2014 earnigs szamot(ttm es estimate), az Apr. arat, P/E es P/B szamat, meg par lenyeges mondatot az 5 legnagyobbrol (meg nem Del-Afrika, am nagyon rizikos).
Ez mar eleg jo kiindulasi info, ha utana akarsz nezni.

Szia,
A "precious metals" mufajban 10 "investment quality" ceg van amiket az alapok is figyelnek,
es altalanos parrol ezek kozul, tajekoztataskent ide irom neked a 2013,2014 eves earnigs szamot(ttm es estimate), az Apr. arat, P/E es P/B szamat, meg par lenyeges mondatot rola.
Ez mar eleg jo kiindulas ha utana akarsz nezni rendesen..

1)Agnico Eagle AEM
PE=32,Div= 1.1%,PB=1.8, 2013E=0.64, 2014E=1.05?, Price=30,
Gold production will probably rise around 8% this year. Gold output is slated to rise in both Canada and Mexico Projects under way ought to help boost gold output a further 5% or so in 2015.

2)Anglogold, AU
PE=19, Div=1%, PB=2, 2013E=0.88,2014E=1.07?,P=17.
In 2013 gold volume increased 18%, to 1.23 million ounce, as production costs eased 8% and exploration outlays fell 20%; that overwhelmed the falloff in gold price.
AU has above average long-term capital appreciation potential. Further cost cuts should help, while the reduced exploration program yields some new prospects. CCa. 600,000-ounce new contribution from the new Tropicana and Kibali mines, in Australia and from Republic of the Congo.

3)Barrick ABX
PE=18, Div=1%,PB=1.5,2013E=2.2,2014E=0.9?P=18
ABX plans 6.5 million ounces of gold this year. This is down from the 7.16 million ounces in 2013, the decline reflects a series of divestitures, sold mines. Further streamlining is likely, remained 6 mines in Barrick’s portfolio. All-in-costs over ,100 an ounce.

4)Goldcorp GG
PE=25,Div=1,PB=0.9,2013E=1.37,2014=1?P=23
gold production is estimated to decline 5% to 6% this year. Reduction is from lower ore grades in Nevada and the
divestiture of the Midas operations.

5)Kinross Gold KGC
PE=32, Div=0, PB=0.8,2013E=0.28, 2014E=0.24?,P=4,2
In 2014, Kinross expects to produce 2.5 million ounces against 2.63 million in 2013. Management cost estimates
0 to 0. Share earnings to decline in 2014, to .24. The company’s asset base has dwindled materially. Kinross’ total estimated proven reserves 2013 are 40 million ounces gold, a net decrease of roughly 20M ounces from 2012.

pomperj
Jelzés a moderátornak
(#769) Re: Ti ketten!
előzmény (#768: luxemburg) | válasz erre | 2014. Április 13. - 22:28
Canada, South Africa es Australia a legnagyobb piacok a nyersanyag kereskedelemben, ott vannak meg az oroszok is de ok most nem nepszeruek.

Nyilvan a kulonbozo orszagokban kulonbozo nyersanyagok vannak jobban eloterbe; Canada ill. a CAD/USD nagy mertekben korrelacioban van az olajjal, nem veletlenul, hasonlo dolog all fenn Australia es az AUD/USD ill. az aranyar kozott......

nyersanyanyaggal foglalkozo cegeket, nagyobb piacokon jegyeznek, pl. NYSE, Toronto Exchange, ASX stb....
komolyabb brokercegeknel elerhetok ezeknek a cegeknek a reszvenyei, nehany CFD kereskedo cegnel is bar en nagyon nem ajanlanam, a nyersanyanyag kereskedest tokeattetellel, bar mas sem nagyon, de a nyersanyanyagkereskedest kulonosen nem ajanlom, sokkal nagyobb a volatilitas....

Mint pompejr vagy Jim Rogers is mondana,
lesznek cegek amik elvesztik az ertekuk 90-99%, lesznek banyak ahol leallitjak a termeleset, vagy csokentik, esetleg bezarjak, eladjak a mezoket, lesznek cegek amelyekben levaltjak a managementet, amelyek csodbe mennek esetleg felvasaroljak oket.......

a masik dolog mint ahogy az autogyartasban azert mert az AUDI vagy Mercedes egyre nagyobb profitokat er el az nem jelenti azt, hogy a Ford, renault vagy mas ceg nem kerul nehez helyzetbe vagy megy csodbe.....
Kisvuk
Jelzés a moderátornak
(#768) Re: Ti ketten!
előzmény (#767: luxemburg) | válasz erre | 2014. Április 13. - 22:09
Ha esetleg van még "megosztható" infod örömmel olvasnám.Au bánya részvényt hol jegyeznek?Hol követhetem őket?Üdv!
luxemburg
Jelzés a moderátornak
(#767) Re: Ti ketten!
előzmény (#766: Kisvuk) | válasz erre | 2014. Április 13. - 22:01
Szia!Én a hangnemnek és a hozzá állásotoknak örülök,mert a legtöbb topikban csak az egymás szivatása és cikizése folyik.Ezek az "eszmefuttatások"is nagy segitséget jelentenek a kevésbé tájékozottaknak is,mert jobban utána olvasnak.A bánya részvények nem nagyon vannak előtérben nálunk,ezért a népszerüségük sem akkora,mint a nagy amerikai vagy europai részvényeknek.A "nagy" elemzőházak sem foglalkoznak velúk. Szeretettel és jó szerencsét kivánva Üdv!
luxemburg
Jelzés a moderátornak
(#766) Re: Ti ketten!
előzmény (#765: luxemburg) | válasz erre | 2014. Április 13. - 21:12
Szia,

Ezek csak eszmefutatasok, velemenyek es 1 kis hazi feladat.....

En nem igazan foglalkozok fundamentalis elemzessel, mert ezzel az a baj, hogy nagyon nehez megfelelo mennyisegu valos erteku adatott osszeszedni,
mondhatjuk ugy is, hogy mindig bizonyos informacoik hianyaba, hozzunk donteseket.
Azok pedig lehetnek jok ill. rosszak.

En nem ajanlok senkinek befektetest ill. kereskedest, az osszes informacio csak eszmefutatas, velemeny az altalam hozzaferheto informaciok alapjan, amik kozul van amit, megoszthatok, van amit nem.....

A portfolio foruman nekem ugy tunt foleg technikai elemzes jellegu erdeklodok vannnak.

En is hatekonyabnak tartom a technikai jellegu strategiakat ill. quantitive befektetesi, kereskedesi rendszereket....

Mint irtam korraban en shortoltam az aranyat 1690 korul....
es meg voltam gyozodve hogy 800-ig meg sem all......

kozben eltelt 1 kis ido es a szamitogepek melyek quantitive kereskedes alapjan generalnak veteli eladasi megbizasokat, elkezdtek januar-februar kozott aranybanya reszvenyeket dobalni....

igy kenytelen voltam 1 kis idot raszanni es a 800$-os aranyarba vetett hitem, velemenyem megvaltozott....

azt sem szabad elfelejteni, hogy az osszes nyersanyagkereskedes aranylag eleg komoly kockazatot jelent....
Kisvuk
Jelzés a moderátornak
(#765) Ti ketten!
válasz erre | 2014. Április 13. - 20:15
Gratulálok Nektek ezekhez a közérthető elemzésekhez.Régóta foglalkoztat már,hogy hosszabb időre esetleg bánya részvényt is vennék.Au bánya részvényt,melyik tőzsdén jegyeznek.Nagy élvezettel olvasnálak Benneteket tobábbra is!Gratulálok Kisvuk és Pompei!Üdv!
luxemburg
Jelzés a moderátornak
(#764) Re: Arany all--in costs
előzmény (#763: pomperj) | válasz erre | 2014. Április 13. - 19:32
Szerinted van osszefugges az arany vilagpiaci ara es a termeles menyisege kozott?!?

Az sem tatrtom tul erdekesnek, hogy 1 mezon ahol az osszes koltseg alacsonyabb ott 27% nott a termeles, ahol pedig a koltseg magasabb mint az ar ott visszaesik a termeles.

Mint irtad nem csak a cash all in cost-ot kell nezni, hanem az Egyeb jarulekos koltsegeket, royality, adok stb....

Mint irtam en foleg au aranybanyakkal foglalkozom, az o nyereseguket Nagy mertekben befolyasolja az AUD/USD arfolyama, az olajar, Ill. Itt. Jelenleg van ezeken Carbon ado es extra banyaado !
Ezek kozul nehany ado 1 even belul meg lesz szuntetve!
Ez neha par millios koltseg, nehany cegnel tobb 10millios koltseg.

Nem tudom hol lesz az arany ara, holnap vagy jovore...

Magaban az aranyba nem latok akkora fantaziat..,
Az aranybanyakban viszont igen..,

Aranyokban van kulonbseg: kockazat 10-15% es hozam 10-30% [arany]

Banyakban 20-50% arfolyamkockazat a lehetseges 100-400%-os hozam?!?!
Kisvuk
Jelzés a moderátornak
(#763) Re: Arany all--in costs
előzmény (#760: Kisvuk) | válasz erre | 2014. Április 13. - 18:39
Nekem 2013-rol vannak adataim, a lenyege a kovetkezo:
1)Az osszes aranybanyasz atlagos all-in-cost szama merlegeik alapjan, a 70M uncial osszes vilagtermelesre visszaszamolva, = 1391 USD (tovabbiak mind USD).

Ez kicsit magasabb mint World Gold Council szama, ok 1350 et mondanak.
Barclays 1100-at mond, plusz kb. 200 a capital expenditure becsles a fenntarthatosaghoz, szoval igazabol az is 1300.

2)Barrick:
2012-re 945,
2013-ra 975
De, ebben az uj banya vasarlasok+sajat fejlesztesek nincsenek benne, ami kb.plusz 200-250.

3)GoldCorp.
Gold Corp's Revenue in 2011 was: .362/billion and their cost of revenue
was: .736/billion. The average price of Gold in 2011 was ,571/oz. So that translates to the cost of mining Gold being: 1.61/oz for
Total cost 2013 (amiben csak a mining+ processing+selling+royalty van), 360
All-in-cost 2013: 910

4)Newmont: tele ellentmondo szamokkal, de mivel a 7.5M uncial termelese 4 ev alatt 5.0M-ra leesett, akarmit is irhatnak, az nem mervado, mert sok koltseget megsporoltak. A realis kb. 1250.

5)GoldField:
Gold Field's Q4FY13 true all-in costs actually fell significantly on a year-over-year basis from
1431 in Q4FY12
1310 in Q4FY13

6) Tobb kicsi:
Alamos Gold AGI 1150, Yamana Gold YAU 1100,Eldorado Gold EGO 1100
Agnico Eagle EAM 1100

7)Azert ebbol is eleg nyilvanvalO, hogy ha az ar 1200-ala esne, azt nem lehet birni sokaig, talan csak 3-6 honapig, aztan a banyaszok vagy leallnak (es a piacrol eltunik a termek), vagy csodbe mennek.
Viszont rovid tavon le tud szurni az ar egy felborulo kereslet/kinalat miatt akar 1000-1100 savba is, 1-2 honapig.
De ott az mar nagyon jo vetel lenne.
pomperj
Jelzés a moderátornak
(#762) Re: Arany kilatasok
előzmény (#760: Kisvuk) | válasz erre | 2014. Április 13. - 15:04
Barrick-nal van mezo: negyszazotven$ korul
hetszaz alatt van Troynal

link
Kisvuk
Jelzés a moderátornak
(#761) Re: Arany kilatasok