Portfolio.hu fórum

Tisztelt Fórumozók,

A folyamatos véleménycsere biztosítása érdekében a fórumregisztrációban az alábbi változásokat léptetjük életbe:
Az új regisztrációk két hét után automatikusan élesednek.
Bízunk benne, hogy a könnyítés ellenére is folyatódik az a tendencia, hogy a fórum hangneme egyre kulturáltabb, higgadtabb.
Ami nem változik:
  • továbbra is érvényben maradnak a szigorú moderálási szabályok, vagyis
  • a személyeskedő, sértő hozzászólások után figyelmeztetés, majd kitiltás következik,
  • a közszereplőkkel kapcsolatos hozzászólások esetében (a nagyobb tűréshatár figyelembevételével is) szintén elvárt a kulturált véleményformálás.
  • bármely felhasználó jelzést küldhet a Portfolio.hu részére indoklással, ha úgy véli, hogy a Fórumban trágár, másokat sértő, az adott témától teljesen független, vagy bármilyen más szempontból kifogásolható hozzászólás született.
  • a Portfolio.hu minden felhasználót egyszer figyelmeztet arra, hogy megsértette a Fórum szabályait, második alkalommal figyelmeztetés nélkül letiltja az adott hozzászóló írásra vonatkozó jogosultságát.
  • a Portfolio.hu dönthet arról, hogy figyelmeztetés nélkül, azonnal kitiltjaaz adott felhasználót.

További jó beszélgetéseket kívánunk!

DAX

<< vissza a fórum témákhoz

1 [2] [3] [4] [5] [»] ... [2037]

Új hozzászólás | Nyomtatható verzió | betűméret: növel | csökkent

Hozzászólások oldalanként: 20 | 40 | 60 | 80 | 100   Sorrend: növekvő | csökkenő

(#203712) Re: DAX short
Értékelés:  0
előzmény (#203692: dogma) | válasz erre | Ma, 22:15
szerintem kezdesz kurva fárasztó lenni a mantrás szövegeddel. Ha bekaptad a nagy tőzsdei bránert, akkor gondold át mit csesztél el, ne itt oszd az észt a semmiről. :) levonsz következtetéseket rólam, úgy hogy nem ismersz, nem látod a számlám, nem tudod hogy kereskedem, de neked minden szar, minden átbaszás, meg illúzió, meg szerinted mindenki csak főállásban tőzsdézhet, mert ha nem, akkor biztos lúzer. :) el sem tudod képzelni, hogy nem kell egész nap monitort bámulni? Előadod, hogy csak provokálsz, meg szórakozol, de amúgy kurva jó fej vagy, és csak segítesz. Nekem egy kumma szart sem segített eddig egyetlenegy karaktered sem. Írkálsz össze-vissza.

Írj már valami olyan használható dolgot, vagy amire őszintén rácsettintek, esetleg valami saját gondolatot arról mire számítasz, mert jelenleg azt gondolom, hogy hétfőtől áttekerlek az egérrel. :)

Bocs.
s_jani
Jelzés a moderátornak

(#203711) Re: ..............
Értékelés:  -3
előzmény (#203708: Ttrihorn) | válasz erre | Ma, 20:33
"...a várva várt hatalmas mértékű korrekció szerintem már elkezdődött, csak mi még nem tudunk róla."

sztem ez igaz... mármint hogy "mi még nem tudunk róla".

link

;)
daxlisgyuszi
Jelzés a moderátornak
(#203710) Re: ..............
előzmény (#203708: Ttrihorn) | válasz erre | Ma, 20:32
Egy link:

link

A szöveg szerint óriási rally volt Reagen megválasztását követő 6 hónapban (1980 november - 1981 április), amit 25% zakó követett... Ennek okán most 22k-s DJI-ről regélnek a nagyobb korrekció előtt...

Megnéztem az SP chartját, igaz csak hónapos gyertyákkal, hogy miként néz ki 1980-1981 között s egészen mást mutat, mint amit cikk állít...

Elnéztem volna?
bubodoktor
Jelzés a moderátornak
(#203709) Re: ..............
Értékelés:  -6
előzmény (#203706: Ttrihorn) | válasz erre | Ma, 20:17
ez valóban gyönyörű copatás volt... a daytraderek az ilyenek miatt (is) halnak korán.

link
daxlisgyuszi
Jelzés a moderátornak
(#203708) Re: ..............
előzmény (#203707: fingerprint) | válasz erre | Ma, 20:01
Lehet, hogy igazad van de az elmúlt 3 hónap, de főleg az elmúlt 3 hét tapasztalatai alapján már nem hiszek abban, hogy a sok kisbefektető a short gomb felett várja a kamatemelés pontos időpontját, aztán majd mindenki jól fog járni. Intő jel, hogy a legnagyobb amerikai pénzügyi intézetek, a JPMorgan, GoldmanSachs, Bank Of America, Morgan Stanley, Citi Group árfolyamai, a 2017.01.25.-i időpont óta nem szenvedett el akkora árfolyamesést, mint amekkorát az elmúlt 2 napban. Ezek után nézd meg, hogy mekkorát esett a DJI index 2017.01.25.-ét követő pár napban. Lehet, hogy nincs igazam de a várva várt hatalmas mértékű korrekció szerintem már elkezdődött, csak mi még nem tudunk róla. Igazán csak most illene bele a képbe pár nagyon rossz hír a hétvége folyamán, és már indulhatna is a hatalmas lejtmemet a globális piacok árfolyamában.
Ttrihorn
Jelzés a moderátornak
(#203707) Re: ..............
előzmény (#203706: Ttrihorn) | válasz erre | Ma, 17:40
Szerintem ez még korai volt. Az amerikai indexekben még van tartalék. Nézd meg, zárórára majdnem mind pozitívba fordult. A FED idei első kamatemeléséig szerintem inkább még felfelé fog tartani.
fingerprint
Jelzés a moderátornak
(#203706) Re: ..............
előzmény (#203698: fingerprint) | válasz erre | Ma, 12:54
Ezt én sem gondoltam volna. Szerintem ez újabb intő jel arra nézve, hogy a piac nem tisztességes. Kész, nálam elszakadt a cérna,
most már nem fog érdekelni, hogy éppen túlárazott-e a piac vagy nem, az sem érdekel, hogy short vagy long, mindig arra fogok spekulálni aminek a leges legkisebb a valószínűsége. Tegnap már el is kezdtem, eddig volt 7, de létrehoztam még egy 14 szerződéses DJI index short pozit, 1:300-as tőkeáttétellel, a zárás előtti másodpercekben. Szerintem ez is a beetetés része volt, így rengeteg shortosnak elkaszálta a poziját a stop-loss, és sokan alapból be is szokták zárni a pozit a hétvégére. Lesz, ami lesz, engem már nem érdekel, ha rosszul sülne el, akkor majd év vége felé megint folytatom.

Most már szinte biztos vagyok benne, hogy takika200-nak van igaza, miszerint:

"...minél többen veszik, annál jobban esik, de ameddig adják, emelkedni lássák."
Ttrihorn
Jelzés a moderátornak
(#203705) Re: Daxolás
válasz erre | Ma, 11:43
Vakmajom

A német költségvetés többlete 2016-ban elérte a GDP 0,8%-át, 24 milliárd eurót. Ennyivel több bevétele volt az álllamnak, mint kiadása, annak dacára, hogy az 1 millió menekült integrálására, elhelyezésére rengeteg szövetségi forrást kellett fordítani, azt lehet mondani, hogy szinte már túl egészéges állapotban vannak a német közpénzügyek, az adósság, amit ugye semmibe se fáj finanszírozni mínusz kamatok mellett (bevételt hoz az államadósság...), csökken, ezért például könnyedén lehetne többet költeni védelemre és nem spórolni annyit és ezzel az egész EU-n élénkíteni.

link
netceleb1
Jelzés a moderátornak
(#203704) Re: DAX short
előzmény (#203702: Zartavszki) | válasz erre | Ma, 00:11
Várható, hogy nagy zuhanás lesz a közeljövőben a brexit benyújtása valamint a FED valószínű kamatemelése és a francia & holland választások miatt. Lesz itt pörgés rendesen.
fingerprint
Jelzés a moderátornak
(#203703) Re: DAX short
előzmény (#203701: daxlisgyuszi) | válasz erre | Tegnap, 22:30
+
micimacko-71
Jelzés a moderátornak
(#203702) Re: DAX short
Értékelés:  1
előzmény (#203700: Nella_) | válasz erre | Tegnap, 22:24
Szerintem a 10800, esetleg a 10500 alatti szintek már márciusban meglesznek. És ez a longos verzióm.
Zartavszki
Jelzés a moderátornak
(#203701) Re: DAX short
előzmény (#203700: Nella_) | válasz erre | Tegnap, 22:14
"...a mai esés mélysége meglepett"

hmmm... mit láttál rendkívülinek benne? Sztem már bőven itt volt az ideje. Tán az sem volna baj a későbbiekre nézve, ha még lejjebb tuszkolnák.

link
daxlisgyuszi
Jelzés a moderátornak
(#203700) Re: DAX short
előzmény (#203686: eurocent) | válasz erre | Tegnap, 22:04
A tankönyv szerint valóban. Csakhogy az ott szélesedő hsz, aminek feltétele az, hogy a "c" alámenjen "a"-nak. A Daxban itt most ez nem teljesült.
Így se jó, úgy se jó. ;DDD
Nem tudom mi lesz végül a megoldás, de a mai esés mélysége meglepett.
Nella_
Jelzés a moderátornak
(#203699) Re: DAX short
előzmény (#203682: s_jani) | válasz erre | Tegnap, 21:59
Jó vízió. :)
Kérlek mond el nekem, hogy a piros fibó miből ered?
Az én vízióm szerint 13200-500 körül várható a teteje.
Nella_
Jelzés a moderátornak
(#203698) Re: ..............
előzmény (#203664: Ttrihorn) | válasz erre | Tegnap, 21:54
21:30 ig már én sem reménykedtem abban, hogy 11812-ről feljebb menne. Azért a hétfői emelkedésre spekulálva betettem magam long poziba erre rögtön megindult felfelé. Remélem hogy hétfőn nem fordul a piac ellenem.
fingerprint
Jelzés a moderátornak
(#203697) Re: DAX short
előzmény (#203696: dogma) | válasz erre | Tegnap, 21:47
Elárulnád nekünk vakoknak, hogy te mivel keresel pénzt a tőzsdén?... :)

Preoszci2000 amúgy mennyi most akciósan? :ĐĐ
daxlisgyuszi
Jelzés a moderátornak
(#203696) Re: DAX short
előzmény (#203693: daxlisgyuszi) | válasz erre | Tegnap, 21:44
hagyjuk ebből soha nem lesz egyetértés, én nem hiszek a hókuszpókuszban, ha keresek pénzt tőzsdében sohasem az összevissza húzott vonalakkal, fibo sz@rokkal, andrews pitchfork-kal, stb f@szságokkal keresem. higyjetek benne ha nem buktatok még eleget és kövessétek, majd ha kiábrándultok belőle akkor talán megértetek engem. olyanok vagytok mint egy vallás követői, vakok.
dogma
Jelzés a moderátornak
(#203695) Re: DAX short
előzmény (#203694: daxlisgyuszi) | válasz erre | Tegnap, 21:43
persze ehhez el kell jutnia a shortfolio által "ügyesen" hátratolt lényegig ("Óriási haderőfejlesztés indul")

)
daxlisgyuszi
Jelzés a moderátornak
(#203694) Re: DAX short
előzmény (#203688: dogma) | válasz erre | Tegnap, 21:40
Napi 5-6 óra elemzés helyett pld. bőven elég, ha az ilyen jellegű tudósításokat megfelelően képes lefordítani tőzsdei nyelvre. link :)
daxlisgyuszi
Jelzés a moderátornak
(#203693) Re: DAX short
előzmény (#203688: dogma) | válasz erre | Tegnap, 21:28
Napi 5-6 órával nem is lesz sikeres... legalábbis ilyet soha nem állítottam. :)

daxlisgyuszi
Jelzés a moderátornak
(#203692) Re: DAX short
előzmény (#203691: s_jani) | válasz erre | Tegnap, 21:22
tehát nem élsz meg belőle, tehát ne vagy annyira nyereséges, köszi ezt akartam tudni
dogma
Jelzés a moderátornak
(#203691) Re: DAX short
előzmény (#203690: dogma) | válasz erre | Tegnap, 21:20
Én dolgozom mellette, mert D1 és W1 kereskedéshez nem kell ülnöm a monitort bámulva. Dolgozom, mert szeretem a munkám.

Jó éjt tényleg.
s_jani
Jelzés a moderátornak
(#203690) Re: DAX short
előzmény (#203687: s_jani) | válasz erre | Tegnap, 21:18
tehát te nyereséges vagy és ebből megélsz hiszen ha könnyen keresed a pénzt nem kell dolgoznod, grat ha így van
dogma
Jelzés a moderátornak
(#203689) Re: DAX short
előzmény (#203684: Ttrihorn) | válasz erre | Tegnap, 21:17
ha ez így van nyilván te milliomos vagy hiszen tudod alkalmazni ezt a tudást, ha nem így van inkább ne is válaszolj
dogma
Jelzés a moderátornak
(#203688) Re: DAX short
előzmény (#203685: daxlisgyuszi) | válasz erre | Tegnap, 21:14
neked is van felelősséged taxis mert az itt megjelenő fiatal titánokkal elhiteted hogy ha napi 5-6 órát tölt abszolút felesleges elemzéssel akkor sikeres lesz, egy frászt lesz az
dogma
Jelzés a moderátornak
(#203687) Re: DAX short
előzmény (#203683: dogma) | válasz erre | Tegnap, 21:12
ok. Hidd el, én is be tudom bizonyítani, hogy miért short, ha épp akarnám. Csak épp nem az. Tehát továbbra is long trendben vizsgálom a be és kiszállási lehetőségeket D1-en és W1-en.

Ez nem fugázi, stb. Nem rakom fel az ez évi teljesítményt, mert azzal csak annak tenném ki magam, hogy jönne a fikázás.

Jó éjszakát.
s_jani
Jelzés a moderátornak
(#203686) Re: DAX short
előzmény (#203583: Nella_) | válasz erre | Tegnap, 21:12
Tankönyv 50 oldal bal alsó kép szerint d>b
eurocent
Jelzés a moderátornak
(#203685) Re: DAX short
előzmény (#203677: dogma) | válasz erre | Tegnap, 21:11
"csak utólag látják bele az igazukat..."

helyesebben: "csak utólag látják bele az iguazukat" :))

link
daxlisgyuszi
Jelzés a moderátornak
(#203684) Re: DAX short
előzmény (#203679: dogma) | válasz erre | Tegnap, 21:10
A technikai elemzés ereje szerintem abban rejlik, hogy a segítségével lesz egy közös standard, aminek segítségével a hozzá értők nagy csoportjai meghatározzák a technikai szinteket, ellenállásokat, trendfordulókat, stb...és ezeknek az eljövendő idejét, ezáltal sokkal nagyobb az esélye, hogy ugyanazon, közös elven kikalkulált szintekhez érve szinte egyszerre, koncentráltan, szinte ugyanazon időben hoznak létre egymástól függetlenül megegyező vagy eltérő irányú kötéseket, amire a piac reagál és meghatározza a további fő irányt és annak mértékét. Az egészben az időzítés a lényeg. Az irányt az erősebb csoport határozta meg egészen addig, amíg rohamos mértékben el nem terjedtek a HFT robotok (programok), amik korlátlan mennyiségben vannak jelen és korlátlan tőkével, tőkeáttétellel manipulálják a piacot. :)
Ttrihorn
Jelzés a moderátornak
(#203683) Re: DAX short
előzmény (#203682: s_jani) | válasz erre | Tegnap, 21:06
persze értelek sjani, csak a gáz az az elemzéssel és ezért tolom a fugázi szöveget, mert bármikor bebizonyítom neked hogy több az esély a longra, vagy pont az ellenkezőjét.
Mert a trendvonal szerint x lesz, a fibo szerint y vagy x, a párhuzamos csatornák szerint x, rsi pedig y-t mutat, de mindez m5-ön a fordítottja és H1-en is meg H4 megint más, és akkor a többi f@szságról még nem is beszéltünk.
dogma
Jelzés a moderátornak
(#203682) Re: DAX short
előzmény (#203680: dogma) | válasz erre | Tegnap, 20:59
Vágom.

Szóval. Persze, hogy nem látja senki a jövőt, csak mérlegel. És ehhez kellenek mankók. Ezt hívják technikai elemzésnek. Persze az olcsó tanfolyamos hülyítéseket ne tekintsük ennek. De persze fizessen érte akinek nincs jobb dolga.

Teszem fel, nekem ez a vízióm dax MN1-re:

link

Ehhez képest vizsgálom kisebb tf-eken több megközelítésből, hogy eléri e ezt, és ha igen, milyen kacskaringókkal.

És ha felbasznám ide az összes megközelítésű chartomat, na akkor dobná rám gete66 a kényszerzubbonyt miután rámköpte a sörét.
s_jani
Jelzés a moderátornak
(#203681) Re: DAX short
előzmény (#203679: dogma) | válasz erre | Tegnap, 20:54
Ha mégis akkor biztos tuti beír ide és válaszol napi 500 hülye kérdésre és napi kilencszer különböző bizonyítékokat mutat be.
netceleb1
Jelzés a moderátornak
(#203680) Re: DAX short
előzmény (#203678: s_jani) | válasz erre | Tegnap, 20:43
nem kell mellreszívni, a karakterem egy fricska, nem vagyok hülye tudom ki mennyit ér, azt is tudom én hol helyezkedem el ezen a listán, és nem a legtetején. Én is csak egy trader vagyok aki folyton tanul, de szeret szórakozni is közben, bárcsak olyan lehetnék mint dogma!
dogma
Jelzés a moderátornak
(#203679) Re: DAX short
előzmény (#203677: dogma) | válasz erre | Tegnap, 20:40
Még pár dolog:
1.senki nem tudja merre fog menni az árfolyam, mindenki spekulál, tippel, egyik azt mondja fölmegy a fibo szintig, másik azt mondja lemegy a fibo szintig, harmadik az Rsi szerint nézi negyedik meg mást néz, egyik se tudja mi lesz
2.mindenki utólag megmagyarázza hogy mi miért történt
3.statisztikák bizonyítják hogy a véletlenszerű kötések ugyanolyan hatékonyak /vagy nem hatékonyak/ mint aki órákat tölt elemzéssel és asszerint köt.
4.csak a bennfentesek nyernek /ha nem hiszed kérdezd meg az ittlévőktől ki az aki ebből megél/

dogma
Jelzés a moderátornak
(#203678) Re: DAX short
előzmény (#203675: dogma) | válasz erre | Tegnap, 20:35
Nekem elég ha egy ember figyelmesen megnézi a chartot, netán elgondolkodik rajta és ne adj isten nyer vele. Vagy csak utánanéz reg channelnek, IKH-nak és tanul új dolgokat.

Ez meg ugye nem szorosan korrelál azzal, hogy kedves legyek veled. :)

( és most sértődj meg :) )
s_jani
Jelzés a moderátornak
(#203677) Re: DAX short
előzmény (#203672: gete66) | válasz erre | Tegnap, 20:25
Nincs mit, de a hókuszpókuszokkal vigyázz! itt sokan hisznek mindenféle zőccségekben mint fibo vonalak , eliott vonalak meg káprázati tényezők stb, ezek mind félrevezethetnek csak utólag látják bele az igazukat!
dogma
Jelzés a moderátornak
(#203676) Re: DAX short
előzmény (#203671: netceleb1) | válasz erre | Tegnap, 20:23
Egyáltalán hogy jöttél rá hogy én vagyok az apád? Semmi jelét nem adtam ennek és a stílusomból se lehetne erre következtetni.
dogma
Jelzés a moderátornak
(#203675) Re: DAX short
előzmény (#203670: s_jani) | válasz erre | Tegnap, 20:22
Ha kedvesebb lennél hozzám már rég más lenne a besorolásod ugyanis nálam demokrácia van, tehát ha kedves vagy az számít!
dogma
Jelzés a moderátornak
(#203674) Re: DAX short
előzmény (#203672: gete66) | válasz erre | Tegnap, 20:05
Ezzel én is így vagyok
fingerprint
Jelzés a moderátornak
(#203673) Re: ..............
előzmény (#203664: Ttrihorn) | válasz erre | Tegnap, 20:03
Igen, valóban. Bár én még várok egy 20 pontos emelkedést. (11825)
Kérdés, hogy hétfőn mi várható nyitáskor.
fingerprint
Jelzés a moderátornak
(#203672) Re: DAX short
előzmény (#203668: dogma) | válasz erre | Tegnap, 20:03
Az én tudásom hozzátok képest a békasegge környékén van,de mindig tanulok valamit.És ezért kösz mindenkinek.
gete66
Jelzés a moderátornak
(#203671) Re: DAX short
előzmény (#203668: dogma) | válasz erre | Tegnap, 19:57
Jövőre vagy 2019-re nem lehetne előléptetni 3,5-re Papa , persze ha nem lesz túl nagy arc?
netceleb1
Jelzés a moderátornak
(#203670) Re: DAX short
előzmény (#203668: dogma) | válasz erre | Tegnap, 19:57
pillanat, apu azt mondja épp, hogy ne piszkáljam a céges gépét és menjek fürödni, mert egy 3 évesnek ilyenkor már ágyban a helye

;(

bocsi, mennem kell.... ;(((
s_jani
Jelzés a moderátornak
(#203669) Re: DAX short
előzmény (#203668: dogma) | válasz erre | Tegnap, 19:53
Amúgy meg direkt ma nem írtam hogy jól kibillentselek tikteket az eggyensújotokból!
dogma
Jelzés a moderátornak
(#203668) Re: DAX short
előzmény (#203667: s_jani) | válasz erre | Tegnap, 19:53
Attól hogy 3-as besorolású tréder vagy még lehetsz fejlődőképes, én is csak 18 éves koromra értem el a 7-es besorolást!
dogma
Jelzés a moderátornak
(#203667) Re: DAX short
előzmény (#203665: gete66) | válasz erre | Tegnap, 19:42
nem bonyolult. csak fibo és Ichimoku és reg channel.

az Andrew's villával volt egy kapcsolódó linkem, mire is jó, pl lehetséges korrik meghatározása fő trendben kis képzelőerővel.

akkor: link

jelenleg: link

kiigazítva: link

Ez sokkal egyszerűbb, csak mivel saccolsz nagyjából, belefér pár tít pip. Az IKH azért trendkereskedésre sokkal jobb, de párhuzamosan használva a kettőt nem is olyan rossz.

...mármint egy hármaskától. :)
s_jani
Jelzés a moderátornak
(#203666) Re: VXX...
előzmény (#203663: Tazsomaru) | válasz erre | Tegnap, 19:40
Én sem azt mondom, hogy az árfolyamot piszkálják, csak az indikátort szorozzák meg mindig 4-el, amikor 10 alá esik. Amúgy vicc, hogy usd-ben van megadva hivatalosan a érték, de ezek szerint nem sok köze van hozzá.
Ttrihorn
Jelzés a moderátornak
(#203665) Re: DAX short
előzmény (#203660: s_jani) | válasz erre | Tegnap, 19:28
Apám hanyatt dobtam magam egy sörrel.Köszi feldobtad a napomat mire ezt kibogozom.
gete66
Jelzés a moderátornak
(#203664) Re: ..............
előzmény (#203661: fingerprint) | válasz erre | Tegnap, 19:26
Én úgy látom, hogy az USA már nagyon kinlódik, ha tudott volna feljebb menni, akkor már ment volna. Szerintem a szokásos mérsékelt hétvége előtti csökkenés hamarosan.
Ttrihorn
Jelzés a moderátornak
(#203663) Re: VXX...
előzmény (#203657: Ttrihorn) | válasz erre | Tegnap, 19:25
Úgy gondolom mem az árfolyamot piszkálják, hanem a VXX darabszámát.
Ezt úgy képzelem el, hogy van 100db VXX-ed 10USD-ről. Ennek értéke 1000USD. Csinálnak egy 1:4-es revers split-et, másnap 25db VXX-ed lesz 40USD-ért, aminek az értéke maradt az 1000 USD és az árfolyam máris 10-ről 40-re ugrott, de a számládon semmi változás nem történt.
Tazsomaru
Jelzés a moderátornak
(#203662) Re: ..............
előzmény (#203661: fingerprint) | válasz erre | Tegnap, 19:22
Nálam is ez van.De nem nyitok várok.
gete66
Jelzés a moderátornak
(#203661) Re: ..............
előzmény (#203658: gete66) | válasz erre | Tegnap, 19:17
Inkább valószínűbb az emelkedés
fingerprint
Jelzés a moderátornak
(#203660) Re: DAX short
előzmény (#203638: ocsibroker) | válasz erre | Tegnap, 19:16
mindenki nyugodjon le. Igaz, én csak hármaska tréder vagyok, de linkelnék egyet, ha nem zavarok.

link

Az árfolyam a tréderek akarata.
Drága: eladják, olcsó:veszik :)
Vagy fordítva FxL szerint. ;)
s_jani
Jelzés a moderátornak
(#203659) Re: VXX...
előzmény (#203657: Ttrihorn) | válasz erre | Tegnap, 19:03
nem rossz, bár adódik a kérdés, hogy milyen tényleges (belső) "érték" rendelhető egy volatilitás-indexhez?

amennyiben az aktuális chart mellett álló (időközben) 256szorozott számértékekre gondolsz, akkor persze jogos.

összességében aki rulettben "jó", az vxx-ben sem lesz rossz.

))
daxlisgyuszi
Jelzés a moderátornak
(#203658) ..............
válasz erre | Tegnap, 18:57
Egy kis gondom van a dax shortal az sp még nem shortos nálam.Van még benne long.
gete66
Jelzés a moderátornak
(#203657) Re: VXX...
előzmény (#203647: Tazsomaru) | válasz erre | Tegnap, 18:56
Megértettem végre. Semmi más nem történt csak megszorozták 4 alkalommal, 4-el az árfolyamindex értékét, de ettől csak a névleges érték változik, a tényleges nem. Tehát csak az árfolyam "számozása" lett 256x-ozva, ezért a kezdeti árfolyamindex is mostanára már az eredeti 256x-osa.
Erre azért volt szükség, mert mostanára már olyan alacsony lenne az árfolyamindex (0.07 usd), ami nem ad kellően pontosan meghatározható értéket. De ettől a termék tényleges értéke, a veszteség és a profit aránya és mértéke semmit sem változik.
Ttrihorn
Jelzés a moderátornak
(#203656) Re: VXX...
előzmény (#203653: daxlisgyuszi) | válasz erre | Tegnap, 18:54
"8.57-es abszolút ATL-t találtam"... a többi tényleg stimmel.

na mára ennyi volt, sok lesz az elírás.
daxlisgyuszi
Jelzés a moderátornak
(#203655) Re: VXX...
előzmény (#203653: daxlisgyuszi) | válasz erre | Tegnap, 18:51
így élvezhetőbb a szöveg: link

)
daxlisgyuszi
Jelzés a moderátornak
(#203654) Re: VXX...
előzmény (#203653: daxlisgyuszi) | válasz erre | Tegnap, 18:51
így élvezhetőbb a szöveg: link

)
daxlisgyuszi
Jelzés a moderátornak
(#203653) Re: VXX...
előzmény (#203647: Tazsomaru) | válasz erre | Tegnap, 18:49
8.57-es abszolút ATH-t találtam... meg ezt a szöveget hozzá:

"VXX Really Trading at .34?

This ETF was launched at 0 back in 2009. In fact, on a nominal basis it traded at .01 back in November 2010 before it was reverse split. That 1-for-4 split brought the price back into the s again. If there hadn't been a reverse split back in 2010, then VXX would now be trading at .34.

There's no reason the ETN couldn't be reverse split again. And again. And again.

The sponsors of the fund could reverse split the fund 1-for-10 tomorrow, bringing the price to 3.50, and I'd bet that within three or four years, VXX will be back at .35 and we'd be having this discussion yet again.

So, yes, there's a practical limit on how low VXX can go in nominal terms because I'm sure the iPath folks want to keep the price at a tradable level. Sure, VXX could move up sharply in the midst of a market panic. That's why people buy it, after all. But smart traders don't hold long VXX positions for very long. It's a tactical trade, not a long-term hold. That's because over the long haul in adjusted terms, VXX will continue to approach zero. As long as volatility generally remains in contango, you can pretty much count on it."

------------------

"fugázi, káprázat, délibáb... nincs a periódusos rendszerben".

)))

daxlisgyuszi
Jelzés a moderátornak
(#203652) Re: VXX...
előzmény (#203643: Tazsomaru) | válasz erre | Tegnap, 18:31
Jaja, a VXX-et csak shortolni érdemes, főleg azután mikor felpumpálják. A XIV a meg a VIX ellentettje, ez is jó volt most shortra. Opcióval mi meg tudunk a sima VIX-re is játszani. Aki most csinál egy bull call a VIX-ben, hogy 12 felett lesz mondjuk 40-60 napos időtávon az nem tud nagyon mellényúlni. Szeptemberben talán érdemes lehet sima callt nyitni rá ha addig nem szakad be a piac, de a bátrabbak most is nyithatnak.
peter_s
Jelzés a moderátornak
(#203651) Re: DAX short
előzmény (#203648: fingerprint) | válasz erre | Tegnap, 18:23
Nézem és várok.Köszi.
gete66
Jelzés a moderátornak
(#203650) Re: long beszálló
előzmény (#203649: sellMcsitri) | válasz erre | Tegnap, 18:21
Szép, neki megadod, nekem meg nem.. :(
goapsy1
Jelzés a moderátornak
(#203649) Re: long beszálló
előzmény (#203645: goapsy1) | válasz erre | Tegnap, 18:18
hát akkor tovább fogsz zargatni mint sp-t shortolni :)))
sellMcsitri
Jelzés a moderátornak
(#203648) Re: DAX short
előzmény (#203640: gete66) | válasz erre | Tegnap, 18:17
Jelenlegi trend alapján még akár feljebb is kúszhat 840-850 közé.
fingerprint
Jelzés a moderátornak
(#203647) Re: VXX...
előzmény (#203646: Ttrihorn) | válasz erre | Tegnap, 18:13
Van pontos adat, csak nincs kedvem kikeresni.
Yahoo: link
Close oszlopban keresd.
Tazsomaru
Jelzés a moderátornak
(#203646) Re: VXX...
előzmény (#203643: Tazsomaru) | válasz erre | Tegnap, 18:09
Bocs, megnéztem jobban és így már értem. Bár nekem ez így zavaros. Mi az, hogy 6-8 körül? Miért nincs pontos adat?
Ttrihorn
Jelzés a moderátornak
(#203645) Re: long beszálló
előzmény (#203642: sellMcsitri) | válasz erre | Tegnap, 18:06
Azt is mondta, h addig zargassalak, amíg meg nem mondod, mi a blogod :D
goapsy1
Jelzés a moderátornak
(#203644) Re: VXX...
előzmény (#203643: Tazsomaru) | válasz erre | Tegnap, 18:02
Sajnos nem ugyanazon termékről beszélünk.
Én erre értettem.
link
Ttrihorn
Jelzés a moderátornak
(#203643) VXX...
előzmény (#203521: Ttrihorn) | válasz erre | Tegnap, 17:57
Pár gondolat a VIX és a VXX-ről.
Hogy működik a VXX (backwardation, contango).
link
Revers split-ek a VXX-ben.
link

A VXX ára még nem volt 100 felett, vagy talán az indulást követő hónapban rövid ideig.
10 alatt viszont már többször is volt, igaz ez nam látszik a chartokon. Nem 16.76 a történelmi mélypont, hanem valahol talán 6-8 körül. Ha nyugodt marad az SPX akkor megint lesz 10 alatt és újra négyszerezik majd az árát.
Csak óvatosan a VXX longokkal. Rövid ideig jó lehet, de nagyon ritkán van az előny a long oldalon.
Tazsomaru
Jelzés a moderátornak
(#203642) Re: long beszálló
előzmény (#203622: goapsy1) | válasz erre | Tegnap, 17:50
egy trédernek rácseszésben is jónak kell lennie :))
sellMcsitri
Jelzés a moderátornak
(#203641) Re: DAX short
előzmény (#203638: ocsibroker) | válasz erre | Tegnap, 17:30
Köszi.
gete66
Jelzés a moderátornak
(#203640) Re: DAX short
előzmény (#203639: gete66) | válasz erre | Tegnap, 17:20
Van még egy kis időnk 830-ig aztán meglátom merre az arra.
gete66
Jelzés a moderátornak
(#203639) Re: DAX short
előzmény (#203634: geltrade) | válasz erre | Tegnap, 17:18
Sebaj még a popa hiányzik,hogy megtérjek.
gete66
Jelzés a moderátornak
(#203638) Re: DAX short
előzmény (#203630: gete66) | válasz erre | Tegnap, 17:16
Csak Neked még egyszer, mert f@sz@ gyerek vagyok :))

link

hsz 545 szöveges rész
ocsibroker
Jelzés a moderátornak
(#203637) Re: Daxolás
előzmény (#203616: daxlisgyuszi) | válasz erre | Tegnap, 17:15
köszönöm! Lehet, hogy megpróbálkozom náluk egy kisebb összeggel, az FXCM helyett. Az IB-n kívül szeretnék egy európai céget, ami nem nyúlja le a pénzemet és jók a devizapárokban és széles a termékpaletta. IB csak opcióra, esetleg kötvényekre.
peter_s
Jelzés a moderátornak
(#203636) Re: ......
előzmény (#203613: DAXHU) | válasz erre | Tegnap, 17:14
Alakul ez. Még az is lehet, hogy pluszban zár:D
DAXHU
Jelzés a moderátornak
(#203635) Re: DAX short
előzmény (#203634: geltrade) | válasz erre | Tegnap, 17:14
Bizony, szinte unatkozok is ilyenkor :))
goapsy1
Jelzés a moderátornak
(#203634) Re: DAX short
előzmény (#203630: gete66) | válasz erre | Tegnap, 17:12
valóban felüdülés,már nem egész nap gopa csesztetése megy
geltrade
Jelzés a moderátornak
(#203633) Re: DAX short
előzmény (#203631: daxlisgyuszi) | válasz erre | Tegnap, 17:10
Természetesen, lejjebb már írtam, h semmiképp nem várok egyből beszakadást.

Hogyne, a mari néniéket akkor ki tömné ki sokadik ath-n? :)))

Ilyenkor kell belevenni, hisz óccsó, esett 5 pontot, és ma még ath se volt :)))))))
goapsy1
Jelzés a moderátornak
(#203632) Re: DAX short
előzmény (#203626: goapsy1) | válasz erre | Tegnap, 17:08
"...ők azt tanácsolják a befektetőknek, súlyozzák felül a készpénzt, 3 és 12 hónapos időtávon egyaránt, hogy megfelelő fedezettséggel rendelkezzenek."

igen... a shortos marginszámlák feltöltésére valszeg kelleni fog (még) némi készpénz.

)
daxlisgyuszi
Jelzés a moderátornak
(#203631) Re: DAX short
előzmény (#203626: goapsy1) | válasz erre | Tegnap, 17:02
Amíg ennyire "optimista" (értsd: shortra-váró) cikkek íródnak, addig szép nyugodtan bandukolhat felfelé.

))
daxlisgyuszi
Jelzés a moderátornak
(#203630) Re: DAX short
előzmény (#203629: ocsibroker) | válasz erre | Tegnap, 17:00
Meg tettem.A segítség magam vagyok csak olvasgatok és komentelek.Bár kapok néha hideget meleget,de jó a topik csak így tovább.
gete66
Jelzés a moderátornak
(#203629) Re: DAX short
előzmény (#203627: gete66) | válasz erre | Tegnap, 16:50
lapozz lejjebb, még chartot is találsz, ha az sem segít...
ocsibroker
Jelzés a moderátornak
(#203628) Re: DAX short
előzmény (#203625: daxlisgyuszi) | válasz erre | Tegnap, 16:48
és nem fekete pénteknek, hanem fekete tavasznak fogják hívni ezután :)))
ocsibroker
Jelzés a moderátornak
(#203627) Re: DAX short
előzmény (#203624: ocsibroker) | válasz erre | Tegnap, 16:42
így kell politizálni.Jó fej vagy csak nekem sajnos ez így ahogy leírtad semmit nem mond .
gete66
Jelzés a moderátornak
(#203626) Re: DAX short
előzmény (#203623: DE30_1974) | válasz erre | Tegnap, 16:38
Elég lassan kapnak észbe.
De

link

"általában az S&P 500-as az utolsó kockázatos eszköz, amelytől a befektetők szabadulni kezdenek."

Ezt nem tudom, mennyire helytálló. De h nem az első, amivel kezdik, az tuti :D
goapsy1
Jelzés a moderátornak
(#203625) Re: DAX short
előzmény (#203624: ocsibroker) | válasz erre | Tegnap, 16:38
"...Szerintem le- felszúrásokkal fog telni az idő longosoknak és shortosoknak is borzasztó mennyiségű profitot hozva."

))))

A brokik meg ugyanakkor borzasztó mennyiségű veszteséget lesznek kénytelenek elkönyvelni.

))
daxlisgyuszi
Jelzés a moderátornak
(#203624) Re: DAX short
előzmény (#203623: DE30_1974) | válasz erre | Tegnap, 16:33
Igaz, de talán nem véletlen. Mint lentebb írtam az általam várt korrekciós idő kb 2-2,5 hónap és kb 600 pont. Ebből 3 nap alatt megcsinálta a felét. Szerintem le- felszúrásokkal fog telni az idő longosoknak és shortosoknak is borzasztó mennyiségű profitot hozva. Aztán ember tervez, a dax végez...
ocsibroker
Jelzés a moderátornak
(#203623) Re: DAX short
előzmény (#203621: ocsibroker) | válasz erre | Tegnap, 16:24
Rezeg a léc az új alj lehetősége miatt elég rendesen. Eddig nem sokon múlott és mintha az amcsik is elbizonytalanodtak volna egy picit.
DE30_1974
Jelzés a moderátornak
(#203622) Re: long beszálló
előzmény (#203619: sellMcsitri) | válasz erre | Tegnap, 16:19
Azt üzeni, h rácsesztél, h nem higítottál

Én meg azt üzenem, h hagyd lulonak h megadja a blogod címét :)
goapsy1
Jelzés a moderátornak
(#203621) Re: DAX short
előzmény (#203617: DE30_1974) | válasz erre | Tegnap, 16:16
ha nem megy új aljra, a célár módosult 888/941-re
ocsibroker
Jelzés a moderátornak
(#203620) Re: DAX short
Értékelés:  -4
előzmény (#203588: joe001) | válasz erre | Tegnap, 16:16
kemény... de állítólag túlélte többszörös koponya és egyéb töréssel.
daxlisgyuszi
Jelzés a moderátornak
(#203619) Re: long beszálló
előzmény (#203615: sellMcsitri) | válasz erre | Tegnap, 16:03
látod lulo, sose hallgatnak rád, oszt mindig igazad van, kivéve amikor nincs :)))
sellMcsitri
Jelzés a moderátornak
(#203618) Re: ......
előzmény (#203613: DAXHU) | válasz erre | Tegnap, 16:02
dax 910ig long . majd onnan talán lehet vissza rakom a shortot. Amcsiknál sztem sem a tegnapi volt az uccsó ath...
Milo99
Jelzés a moderátornak
(#203617) Re: DAX short
előzmény (#203612: ocsibroker) | válasz erre | Tegnap, 16:02
Szépen megcibálja a Dax-ot szokás szerint amerika...
Kíváncsi leszek mi sül ki belőle.
DE30_1974
Jelzés a moderátornak
(#203616) Re: Daxolás
Értékelés:  -4
előzmény (#203551: peter_s) | válasz erre | Tegnap, 15:56
Itt az "anyacég" elérhetősége... akinek a zannya meg az IB: :) itt valszeg egész jól tudnak angolul válaszolni a kérdéseidre:

link

Az index cfd kicsit bonyika itt a német leánynál (angoloknál nem tom h. megy), de azért müxik. Sokkal jobb a részvény-cfd (!), ahol a bázisár 10%-át marginra befogva már kereskedhetsz velük. Kamatot a tényleges rv-árra fizetsz tartási időtől függően év/naposítva. Lubickolok is jókat a swing-tengerben.

)))
daxlisgyuszi
Jelzés a moderátornak
(#203615) Re: long beszálló
előzmény (#203603: DAXHU) | válasz erre | Tegnap, 15:56
persze lulo, csak ne áruld el hogy te vagy mert kitiltanak :)))
sellMcsitri
Jelzés a moderátornak
(#203614) ..............
válasz erre | Tegnap, 15:53
Szerintem max 800 fel oszt 20h-ig short.
gete66
Jelzés a moderátornak
(#203613) Re: ......
előzmény (#203610: Milo99) | válasz erre | Tegnap, 15:53
Nap végére 2360 körül lesz. Még nincs itt az ideje az esésnek. Majd 2400 fölött...
DAXHU
Jelzés a moderátornak
(#203612) Re: DAX short
előzmény (#203609: ocsibroker) | válasz erre | Tegnap, 15:50
835/871-re változott
ocsibroker
Jelzés a moderátornak
(#203611) Re: DAX short
előzmény (#203609: ocsibroker) | válasz erre | Tegnap, 15:50
Én most shortolom.
gete66
Jelzés a moderátornak
(#203610) ......
válasz erre | Tegnap, 15:50
4-kor Trump beszél. Az amcsiknak ennyi is elég. ez még ha így halad felfelé egy korrekciós napnak sem lesz nevezhető.
Milo99
Jelzés a moderátornak
(#203609) Re: DAX short
előzmény (#203607: fingerprint) | válasz erre | Tegnap, 15:49
az már nem él, ha nem megy új aljra, akkor lényegesen feljebb lesz
ocsibroker
Jelzés a moderátornak
(#203608) Re: DAX short
előzmény (#203604: ocsibroker) | válasz erre | Tegnap, 15:46
mit foglalkozol vele...
bubodoktor
Jelzés a moderátornak
(#203607) Re: DAX short
előzmény (#203571: ocsibroker) | válasz erre | Tegnap, 15:44
Kezdi megmászni ezt a 815 szintet
fingerprint
Jelzés a moderátornak
(#203606) Re: DAX short
előzmény (#203604: ocsibroker) | válasz erre | Tegnap, 15:43
Amcsik meglátták az "olcsó" sp-t, gyorsan meg is vették, mehet új csúcsra, csak a hecc kedvéért
ocsibroker
Jelzés a moderátornak
(#203605) Re: long beszálló
előzmény (#203603: DAXHU) | válasz erre | Tegnap, 15:42
Amerika felkarolja a gyengécske DAX-ot:D
DAXHU
Jelzés a moderátornak
(#203604) Re: DAX short
előzmény (#203586: ocsibroker) | válasz erre | Tegnap, 15:40
Minuszolós kollegának üzenem: ha van egy jól bevált stratim, és az megborul valamiért, akkor zárom a pozit lehetőleg 0-ban, de akár mínuszban is. Nem érdekel hogy van-e a közelben ellenállás, MA, csati vagy bármi, mert azt vagy átviszi, vagy nem. Majd lesz új beszállási pont célárral, stoppal egyebek, akkor ígérem, nyitni fogok megint:))
ocsibroker
Jelzés a moderátornak
(#203603) long beszálló
válasz erre | Tegnap, 15:39
A mai nap egy jó alkalom a long beszállóra.
DAXHU
Jelzés a moderátornak
(#203602) Re: Daxolás
előzmény (#203601: sellMcsitri) | válasz erre | Tegnap, 15:38
legközelebbi fibbo a 2309,8. még vissza se tesztelte
sellMcsitri
Jelzés a moderátornak
(#203601) Re: Daxolás
előzmény (#203599: goapsy1) | válasz erre | Tegnap, 15:32
nincs semmiféle blog, túl sok volt ez a mai mínusz az idegeinek :))
sellMcsitri
Jelzés a moderátornak

1 [2] [3] [4] [5] [»] ... [2037]

Prémium