Portfolio.hu fórum

Tisztelt Fórumozók,

A folyamatos véleménycsere biztosítása érdekében a fórumregisztrációban az alábbi változásokat léptetjük életbe:
Az új regisztrációk két hét után automatikusan élesednek.
Bízunk benne, hogy a könnyítés ellenére is folyatódik az a tendencia, hogy a fórum hangneme egyre kulturáltabb, higgadtabb.
Ami nem változik:
  • továbbra is érvényben maradnak a szigorú moderálási szabályok, vagyis
  • a személyeskedő, sértő hozzászólások után figyelmeztetés, majd kitiltás következik,
  • a közszereplőkkel kapcsolatos hozzászólások esetében (a nagyobb tűréshatár figyelembevételével is) szintén elvárt a kulturált véleményformálás.
  • bármely felhasználó jelzést küldhet a Portfolio.hu részére indoklással, ha úgy véli, hogy a Fórumban trágár, másokat sértő, az adott témától teljesen független, vagy bármilyen más szempontból kifogásolható hozzászólás született.
  • a Portfolio.hu minden felhasználót egyszer figyelmeztet arra, hogy megsértette a Fórum szabályait, második alkalommal figyelmeztetés nélkül letiltja az adott hozzászóló írásra vonatkozó jogosultságát.
  • a Portfolio.hu dönthet arról, hogy figyelmeztetés nélkül, azonnal kitiltjaaz adott felhasználót.

További jó beszélgetéseket kívánunk!

GSPARK

<< vissza a fórum témákhoz

1 [2] [3] [4] [5] [»] ... [70]

Új hozzászólás | Nyomtatható verzió | betűméret: növel | csökkent

Hozzászólások oldalanként: 20 | 40 | 60 | 80 | 100   Sorrend: növekvő | csökkenő

(#1404) Re: ár: 2920
Értékelés:  0
előzmény (#1399: zsoltee77) | válasz erre | Ma, 01:05
Legalább tudtam venni végre!!
Nimbus
Jelzés a moderátornak

(#1403) Re: 8000m2 átatdáso
előzmény (#1394: tberki) | válasz erre | Tegnap, 23:49
Azzal számolj, hogy a lakáskaszák kifizetési ideje 3 hónap, ha jól emlékszem ezt valamikor június fele leviszik majd 2 hónapra, de csak az új szerződésekre. Tehát csak az otp 45 hónapos szerződéseinél jutsz 4 év után pénzhez. Abból kiindulva, hogy számlánként 1,3 millióval számolsz az a fundamenta 49 hónapos lakástakarékja (kb 4,5év után jutsz pénzhez) lesz ami nem egy jó ajánlat a 10,56%-os ebkm-mel.

Ha nem fix kamatos hitelt veszel fel, akkor kamatkockázatot futsz, tehát nem számolhatsz biztos hozammal. Nekem 8 milliós tartozást dob hitelkalkulátor 4 év után (kiszámolost használod?). Azzal vigyázz, hogy a bankoknál általában van költsége az előtörlesztésnek. Egyik ismerősöm otp-nél vett fel hitelt és kapott egy csomó "kedvezményt" (elengedtek egy csomó elvileg fizetős díjat), de ha futamidő alatt előtörleszti több mint 50%-t a tőkének akkor utólag ráterhelik az összes elengedett díjat, kivéve, ha otp-s lakástakarékból törleszt elő :).

Kecskeméten most létrejövő sok új munkahely miatt gondolom bika piac van az ingatlan piacon. Ha 10 milliós lakást ki tudsz adni 80e-ért havonta ott szerintem félre árazás van, amit majd a piac így, vagy úgy de kiigazít.
mage
Jelzés a moderátornak
(#1402) Re: ár: 2920
Értékelés:  1
előzmény (#1401: Magicmaan) | válasz erre | Tegnap, 13:21
Legalább volt alkalom még venni.
nemethzoli
Jelzés a moderátornak
(#1401) Re: ár: 2920
előzmény (#1400: tberki) | válasz erre | Tegnap, 11:34
Valakinél elszakadt a cérna, meggondolta magát :)
Magicmaan
Jelzés a moderátornak
(#1400) Re: ár: 2920
előzmény (#1399: zsoltee77) | válasz erre | Tegnap, 11:31
ezert felesleges a ta ilyen piacon
tberki
Jelzés a moderátornak
(#1399) ár: 2920
válasz erre | Tegnap, 11:05
Ma még a Parkot se kímélik. Valaki piacin bedobott akkor pakkot, hogy 2920-ig esett az árfolyam. :(
zsoltee77
Jelzés a moderátornak
(#1398) Re: 8000m2 átatdáso
előzmény (#1397: tberki) | válasz erre | csütörtök, 10:03
Nem is DT-re gondoltam, hanem hosszabb távon.

Nekem olyan begyorsultnak tűnik kicsit...
Magicmaan
Jelzés a moderátornak
(#1397) Re: 8000m2 átatdáso
előzmény (#1396: Magicmaan) | válasz erre | csütörtök, 08:05
Nem nagyon nezegetem TA, nagyon kicsi ahhoz a forgalom.
tberki
Jelzés a moderátornak
(#1396) Re: 8000m2 átatdáso
előzmény (#1393: mage) | válasz erre | csütörtök, 07:54
Szép összefoglalókat írtatok, végigolvasgattam, azért is szálltam be.

TA-n is szokta valaki elemezni? Az is még egy plusz adalék lehet.
Magicmaan
Jelzés a moderátornak
(#1395) Re: 8000m2 átatdáso
előzmény (#1388: lukskypoker) | válasz erre | szerda, 20:15
Korrekt! Nagy nyerőt!
Nimbus
Jelzés a moderátornak
(#1394) Re: 8000m2 átatdáso
előzmény (#1390: mage) | válasz erre | szerda, 20:04
Ismet koszonom a kimerito valaszt.

Hatulrol kezdenem: igyekszem tobb "labat" kialakitani, ebbol az egyik az ingatlanos. Most tartok/tartunk a masodik ciklusnal, es nezegetek egy ujabb lakast a kovetkezohoz. 5 lakaskassza 6.5mio huf-ot jelent 4 eves ciklusban. 12mio arral, 80% hitellel, az egyszeruseg kedveert 10mio hitellel kb 80.000 a havi reszlet 15 evre, ennek 55.000 korul van a tokeresze (nem fix kamatos hitel), tehat kb 2.5mio a toketorlesztes 4 ev alatt - becsulom a jelenlegi hitelem alapjan, es tabletrol nem indul el az annuitasos szamolo excel, elnezest ha pontatlan, nagy vonalakban stimmelnie kellene. Ezekbol kb 9mio jon ossze 4 ev alatt, a maradek torlesztese elenyeszo. Nalam ket gyermek van, igy mar 4 plusz bevontuk az egyik nagyszulot...

Miutan voltam egyetemista, sosem adnam ki egyetemistanak a lakasomat, szerencsere Kecskemeten van mas jellegu kereslet. ;)
tberki
Jelzés a moderátornak
(#1393) Re: 8000m2 átatdáso
előzmény (#1388: lukskypoker) | válasz erre | szerda, 19:02
Az ígéret szép szó ha betartják úgy jó :). Már is szép pluszban van :). Reméljük 4000-ért is tudsz venni 1-2 éven belül.
mage
Jelzés a moderátornak
(#1392) Re: de miért??
előzmény (#1386: bigh4fish) | válasz erre | szerda, 18:59
Hát azért ilyeneket csak úgy nem pakolhatsz be a Dunába, mert alacsony vízállásnál veszélyes lenne a hajókra. Dunából leágazó csatorna építése meg nem lenne olcsó mulatság, főleg, hogy nem hiszem, hogy engedélyeznék. Ha minden áron megújuló energiát akar majd a GSP, akkor a tetőkre mehet a napelem, nem kell túlgondolni.
mage
Jelzés a moderátornak
(#1391) Re: 8000m2 átatdáso
előzmény (#1370: tberki) | válasz erre | szerda, 18:54
Hát, az ingatlan cégek viszonylag magas osztalékot fizetnek. 2 éve volt is egyszerre vagy 7 ingatlanokkal foglalkozó cégem. Azóta már estek az osztalék hozamok, de azért tudnék mondani most is több olyat ami 3% feletti nettó osztalékot fizet.

mage
Jelzés a moderátornak
(#1390) Re: 8000m2 átatdáso
előzmény (#1365: tberki) | válasz erre | szerda, 18:48
Csak az tudd 5 lakástakarékot kötni akinek van ennyi közeli hozzátartozója akik amúgy nem kötnének. Nálam ez velem együtt 3 lakástakarékot jelent.

Azt nem veszed figyelembe, hogy a lakástakaréknál nem a teljes összegre kapod a kamatot, mivel havonta fizetsz be fix összeget. Tehát ha kötsz 5 lakástakarékot akkor első hónapban 100e forintra kapod a kamatot, ezzel szembe a 7-8 milliós hitelnél amit felvettél az egészre fizeted a kamatot.

Hát nekem nem teljesen az a tapasztalatom a megyeszékhelyekről amivel te számolsz. Debrecenben egy 12 millás lakást tudsz kiadni 70-80e-ért. A 12 millión felül 1-2 millióért bútort kell bele rakni. Átlagosan egy lakás egy évben 11 hónapot van kiadva, a maradék 1 hónapban is kell fizetni rezsit mikor üresen áll. Ha egyetemistáknak adod ki akkor inkább 2 hónapot áll üresen. Ezen kívül fizetned kell 15% szja adót. Szegeden kb 3 éve 40e-ért lehetett kiadni egy 6-7 milliós lakást.

Ha 15 évre veszel fel 10m-t, akkor 4 év után kb 8,5-9m lesz a tőketartozásod amire nagyon kevés az 5 lakás takarék, mert abban olyan 5,8-5,9m fog összegyűlni.

Ha csak lakástakarékot kötök azon is keresek 10-11%-ot (én tavaly kötöttem 14-15%-os ebkm mellett). Tehát sehogy sem olyan nagy a várható nyereség, hogy hitelből vegyek lakást. Nem mondom, hogy nem lehet rajta keresni, de túlságosan nagy a hitel undorom ahhoz, hogy ilyennel játsszak.

Viszont az érdekelne, hogy te mért nem vágsz bele, ha ennyire jó üzletnek tartod?
mage
Jelzés a moderátornak
(#1389) Re: de miért??
előzmény (#1386: bigh4fish) | válasz erre | szerda, 18:14
Be is szálltam 3075ön a végén ma :)
Magicmaan
Jelzés a moderátornak
(#1388) Re: 8000m2 átatdáso
előzmény (#1362: mage) | válasz erre | szerda, 18:00
Ahogy ígértem 3000 felett (is) vettem/kaptam. :-)

Bővítés: 44 db (43+1)

16:27:15 3 073 1 3.1k
16:26:41 3 073 43 132.1k

Folyt. köv.:-)

PS: 4000 felett

lukskypoker
Jelzés a moderátornak
(#1387) Re: de miért??
előzmény (#1383: bigh4fish) | válasz erre | szerda, 17:45
Gratulálok a kitartásodhoz! Így is kell. A jó papírt tartani kell. És nem is olyan régen volt ezer körül. Én ugyan néha megengedek magamnak egy-egy parasztshortot, mert eddig többnyire bejött.
trochosa
Jelzés a moderátornak
(#1386) Re: de miért??
előzmény (#1384: Cline) | válasz erre | szerda, 17:35
én speciel szívesen olvasok olyan sztorikat ahol több száz százalékos nyerőben vannak a cég részvényesei. ez másokat is motiválhat arra, hogy befektessenek. ide vagy más cégbe ezt mindenki maga dönti el.

a másik téma sokkal fontosabb. részvényesként örülnék ha kiváltaná a GSPARK az áramfogyasztása egy részét, vagy egészét megújuló forrásból származó energiával. erre a Duna alkalmas. 24/7 áramtermelés.
valami ehhez hasonlóra gondolok: link
bigh4fish
Jelzés a moderátornak
(#1385) Re: de miért??
előzmény (#1384: Cline) | válasz erre | szerda, 14:12
touché:-)
lukskypoker
Jelzés a moderátornak
(#1384) Re: de miért??
előzmény (#1383: bigh4fish) | válasz erre | szerda, 14:09
A piac nagy pofonnal díjazza a nagyképűséget.:) (Amúgy gratula)
Cline
Jelzés a moderátornak
(#1383) de miért??
Értékelés:  -1
válasz erre | szerda, 10:22
a GSPARK miért nem hasznosítja a dunából kinyerhető megújuló energia lehetőségét?
ott csörgedezik a kertjük alatt.

valaki vegyen már részvényt, szeretném 300% felett látni a részvénycsomagomat és még csak 278%nál jár :'(
bigh4fish
Jelzés a moderátornak
(#1382) Re: eagle 360
előzmény (#1377: tberki) | válasz erre | szerda, 00:16
THC (vagy LSD lehetett a hatóanyag) ...és THX :)
upgrayeddAKS
Jelzés a moderátornak
(#1381) Re: eagle 360
előzmény (#1378: lukskypoker) | válasz erre | kedd, 22:57
fel eves hir, ckd gyar lesz. Csak a portfolio 3x hozta le eddig.
tberki
Jelzés a moderátornak

1 [2] [3] [4] [5] [»] ... [70]

Prémium