Portfolio.hu fórum

Tisztelt Fórumozók,

A folyamatos véleménycsere biztosítása érdekében a fórumregisztrációban az alábbi változásokat léptetjük életbe:
Az új regisztrációk két hét után automatikusan élesednek.
Bízunk benne, hogy a könnyítés ellenére is folyatódik az a tendencia, hogy a fórum hangneme egyre kulturáltabb, higgadtabb.
Ami nem változik:
  • továbbra is érvényben maradnak a szigorú moderálási szabályok, vagyis
  • a személyeskedő, sértő hozzászólások után figyelmeztetés, majd kitiltás következik,
  • a közszereplőkkel kapcsolatos hozzászólások esetében (a nagyobb tűréshatár figyelembevételével is) szintén elvárt a kulturált véleményformálás.
  • bármely felhasználó jelzést küldhet a Portfolio.hu részére indoklással, ha úgy véli, hogy a Fórumban trágár, másokat sértő, az adott témától teljesen független, vagy bármilyen más szempontból kifogásolható hozzászólás született.
  • a Portfolio.hu minden felhasználót egyszer figyelmeztet arra, hogy megsértette a Fórum szabályait, második alkalommal figyelmeztetés nélkül letiltja az adott hozzászóló írásra vonatkozó jogosultságát.
  • a Portfolio.hu dönthet arról, hogy figyelmeztetés nélkül, azonnal kitiltjaaz adott felhasználót.

További jó beszélgetéseket kívánunk!

Ázsia: mérsékelt optimizmus

<< vissza a fórum témákhoz

1 [2] [3] [4] [5] [»] ... [257]

Új hozzászólás | Nyomtatható verzió | betűméret: növel | csökkent

Hozzászólások oldalanként: 20 | 40 | 60 | 80 | 100   Sorrend: növekvő | csökkenő

(#5154) Re: Mik 2017 legjobb potencialjai? 5.
Értékelés:  0
előzmény (#5152: kozi723) | válasz erre | Ma, 05:52
Ha komolyan gondolod ezeket az árakat, akkor azonnal akcióba kell lépni a következők szerint, ami kielégíti az összes - a charton feltüntetett - feltételt.
Kezdeményezel 2018.január 18 lejáratú short put opció nyitást 3.5 strike-on. Ennek a BEP-je 1.5, ami jóval biztonságosabb a lila vonalakkal jelöltnél. A maximális profit pedig 2 pénz, amit már 3.5 lejárati árfolyamon megkapsz . Persze menet közben is ki lehet szállni, ha kedvező lehetőség adódik
McDee
Jelzés a moderátornak

(#5153) Re: Mik 2017 legjobb potencialjai? 5.
előzmény (#5151: Keffer) | válasz erre | Tegnap, 23:55
Erre gondoltál?

link
kozi723
Jelzés a moderátornak
(#5152) Re: Mik 2017 legjobb potencialjai? 5.
előzmény (#5150: kozi723) | válasz erre | Tegnap, 23:43
Nagyjából így tudom elképzelni a mozgást a következő fél évre. A célárak persze nem február-márciusra vonatkoznak, ahogy a charton jelöltem, csak a jobb láthatóság miatt tettem ennyire közel egymáshoz őket.

A potenciális beszállási lehetőségeket a 3 vastag lila vonalnál határoznám meg, és mind a 3 beszálló szinthez 4 célárat rendeltem. Ezek a szintek a 1. mai letörés, 2.-3. a korábbi sávtetők, 4. a decemberi csúcs. Kitörés esetén (csökkenő narancs trendvonal) realitás az 1. illetve 2. célárnak van. Az 1. a nehezebb falat, a 2. célárat elérve biztos lesz korrekció, tehát ott zárás-érett. Ez nagyjából azt jelenti, hogy beszállótól függően ~8%-42% körüli hozamot lehetne elérni. Úgy gondolom nem irreális nyár elejére 3,6-4 sávba, akár 4 fölé is érni.

link

Az adósságra való tekintettel csak "játékpénzzel"! :D
kozi723
Jelzés a moderátornak
(#5151) Re: Mik 2017 legjobb potencialjai? 5.
Értékelés:  2
előzmény (#5150: kozi723) | válasz erre | Tegnap, 19:52
Szerintem az SNPW ékelődik. Ebből lefelé kitörni már nagyon ciki lenne, inkább felfelé várom, de én full laikus vagyok...
Keffer
Jelzés a moderátornak
(#5150) Re: Mik 2017 legjobb potencialjai? 5.
előzmény (#5149: kurkuma) | válasz erre | Tegnap, 18:41
Sziasztok!

SRDL-t én is nézegetem régóta. TA alapon szerintem még lejjebb fog jönni. Meglátásom szerint 2,95-ig mindenképpen lejön, de inkább 2,5-2,7 közötti résig. Az olaj szerintem inkább lecsorog mint kilő. Ahogy korábban is elhangzott itt köztetek, a csökkentés amikor ténylegesen kiderül akkor várható érdemi és biztos irányú elmozdulás. Inkább inkább csordogálás. 2,8-2,6-2,4 szerintem már elég jó vétel. Hosszú távú befektetésről lévén szó, majdnem mindegy hol kapja el az ember. Az persze már más kérdés, hogy 3,2 vagy egy 2,6-os átlag, na ez már kevésbé mindegy.

link

Egyébként H4-en short jelzést ad ma ha itt zárunk. 2,90-2,95-ös célárral. Ott már csipegetem én is. Egyelőre necces.

link

János! Újra solar. Már már az agyadra megyek ezzel, tudom :) Újra megcsúszott. Lassan adódhat egy spekulatív long. Ugyanakkor Trump beiktatása talán az eladókat mozgatja meg jobban. 6,8-on elég jó hozam kockázattal lehetne nyitni, viszont 6,5 alatt új alj lehet belőle. Várnál vele, ugye?

link

Köszi :)
kozi723
Jelzés a moderátornak
(#5149) Re: Mik 2017 legjobb potencialjai? 5.
Értékelés:  1
előzmény (#5146: pomperj) | válasz erre | Tegnap, 17:19
Igen, a brutális adóssága miatt nem merek komolyabban belevenni, tényleg csak annyival, ami még nem fájna nagyon.
kurkuma
Jelzés a moderátornak
(#5148) Re: Mik 2017 legjobb potencialjai? 5.
előzmény (#5147: kurkuma) | válasz erre | Tegnap, 17:05
vagyis 2,3 csak.
kurkuma
Jelzés a moderátornak
(#5147) Re: Mik 2017 legjobb potencialjai? 5.
előzmény (#5146: pomperj) | válasz erre | Tegnap, 17:04
Nagyon köszöm János, biztos hogy továbbra is figyelem, de még nem piszkálom. Közben nőttek a készletek, bő 4M hordóval.
kurkuma
Jelzés a moderátornak
(#5146) Re: Mik 2017 legjobb potencialjai? 5.
előzmény (#5145: kurkuma) | válasz erre | Tegnap, 16:50
Csinaltam SDRL-re kozelito kalkulaciokat, es en 2017re kb. 40% aremelkedest latok realisnak.
Leirom a gondolatmenetet.

1)Elso jelentesek bejottek OPEC termeles csokkentesrol, es nagyjabol megfelel a varakozasoknak. A nem-OPEC-rol nincs meg report, de alighanem ok is kozel betartjak. Igy a 42 USD atlagos 2016 olajar a 2017 evre atlagosan 57 USD-re emelkedik. A Saudiak legalabbis ezt varjak.

2)A Baker-Hughes drill-rig jelentesben az van, hogy 7%-al nott az aktiv furotornyok szama. Ez igen jo hir SDRL-nek is, mert kis kesessel ok is szamithatnak ennyi uj megrendelesre.

3)A tengeri olajfuras kb. 40 USD olaj-artol kezdodoen nyereseges. Ha tenyleg eleri az 57 USD atlagos at-szintet, akkor jo sok tengeri mezon kell furni, mert 3 eve alig van uj kut. Es lehetoleg mar iden elkezdeni: varhatoan evkozben sorban jonnek majd uj megrendelesek az olaj-oriasoktol, mint Exxon, PB, Total, Petrobras, stb.
Es az SDRL furo-flotta igen modern, a legjobb minosegu; igaz, jo sok adossaggal epitettek fel. Szoval, szivesen fogjak igenybe venni.

4)SDRL 0.20/share veszteseggel zarhatja 2016 evet. A 2017 projekcio most +0.13/sh.
Es ezek az olajos ciklusok 7-10 evesek, tehat az utanavalo evekre is olajar emelkedesre lehet szamitani. Az olajszerviz cegek PE mutatoja a felmeno ciklus-agban 30-40 korul szokott lenni.
Ez kiad 0.13*(30-40)=3.9-5.2 arat...az ugy +40%, ha 3.2 korul veszed meg.

5)Van egy nagy riziko. Az adossag sok, es at kell strukturalni. SRDL megprobalta visszavasarolni a kotvenyeit, de nem sikerult. A bankok akik finanszirozzak, azok tudjak ezt is, meg azt hogy a szektor most szarban van, de eddig mindig kimaszott. Es egy nagy investor, Fredericksen, beigert 1.2Mrd -os bankgaranciat a bankoknak hogy finanszirozzak SDRL-t tovabb. A Book value 18 korul, az adossag 20(!)

Szoval: igen jo lehetoseg SDRL.
De egyelore csak annyi penzt szabad beletenni, ami utan nem sir az investor lelked sokaig. Aztan havonta nezni kell, hogy mikepp alakul a funda.
En tegnap vettem ujabb kis csomagot. Ha 3.00 ala esik, megint veszek egyet. Ha meg attor felfele 3.8 fole, akkor is veszek...de akkor sokat.

pomperj
Jelzés a moderátornak
(#5145) Re: Mik 2017 legjobb potencialjai? 5.
előzmény (#5143: pomperj) | válasz erre | Tegnap, 16:13
János, a SDRL-t milyen árszintnél nézegetnéd komolyabban? Az adóssága miatt csak napon belül mertem foglalkozni vele. 4 USD környékéről elég gyorsan visszazúgott még decemberben, amikor pedig még nagy volt az öröm. Valahogy 3.22-nél sem merem még piszkálni.
kurkuma
Jelzés a moderátornak
(#5144) Re: Mik 2017 legjobb potencialjai? 5.
előzmény (#5143: pomperj) | válasz erre | Tegnap, 11:28
ez az új csúcs ami zavar, mert én is "benne érzem", nem hagyják itt a 20 ezres Dow-t ilyen közelről.
kimpaa
Jelzés a moderátornak
(#5143) Re: Mik 2017 legjobb potencialjai? 5.
Értékelés:  -5
előzmény (#5125: pomperj) | válasz erre | Tegnap, 11:09
1)Az SPY dec.13-an volt maximum momentumon; az jellemzoen a (iii of 3) hullam csucsa. Az stabil szabaly, hogy a maximalis momentum csucsa utani csucs az ar-top. Ha igy nezzuk, legalabb egy, de lehet hogy ket ujabb ATH iranyu rally meg hatra van.
A chartot eszerint szamozva a kek valtozat a legvaloszinubb kilatas most.
link

Az elnoki beiktatas koruli parnapos lelkesedes megcsinalhatja az egyik csucsot. A Bollinger sav aljat tegnap megszurta a napos Low, es elesen felpattant; ez bull signal. Lehet hogy elindult az (v) hullam. A target 20300 Dow, vagy 2300 SPY-ban.
De a piros ALT. is lehetseges.

2)A Brent olaj korrekcio majdnem vagy teljesen kesz; meg egy eses 53-ra lehetseges, de mar eleg jo a formaja. A TASI index tegnap megindult fel, ADX is eros, es emelkedesben van; ezek eleg eros signalok arra, hogy az olajosokban erdemes most longot nezni.
(AbuDhabi Index bull velemeny eddig bejott)

3)Az ezust erosebb az aranynal most. Az ezustbanyasz PAAS charton az OBV eros pozitiv divergenciat mutat.
link
Ennek az ollonak be kell zarodnia.

Az aranybanyasz GDX Index momentuma, CMO, felfele mar 50 szintnel jar; ez a szint a korabbi alkalmak idejen ez menetkozi lokalis top-ot szokott jelezni. Ami utan tobb napos korrekcio varhato. De aztan meg egy magasabb csucs kialakulhat februarra.

link

4)A bond piacon nyugodt korrekcio van. Megvan a minimalis emelkedes meret, tehat (a) csucs. Csak eppen igen sok ellentetes futures-pozicio van, szoval mindket iranyban le kellene epuljon, ahhoz viszont kell tovabbi (b-c) hullamzas.

pomperj
Jelzés a moderátornak
(#5142) Re: Indexek
előzmény (#5141: Kisvuk) | válasz erre | Tegnap, 10:30
lehet úgy is nézni, hogy nem tudnak esni, tehát emelkedés lesz
kimpaa
Jelzés a moderátornak
(#5141) Indexek
válasz erre | Tegnap, 10:09
Kezd egyre jobban ugy festeni, hogy egy minimum 5-10%-os zako elott vannak az indexek legalabbis a viselkedesuk erre enged kovetkeztetni...
Kisvuk
Jelzés a moderátornak
(#5140) Re: CCJ_warning
előzmény (#5132: pomperj) | válasz erre | Tegnap, 07:44
Fiatalság, bolondság, belevettem CCJ-be 11,74 átlaggal egy közepeset.

SDRL-ben minden egyes csomag (van bőven) tartva.

Közeleg az április 30. De mivel már többször halogatták, szerintem most nem várják meg a határidő végét, hanem korábban fogják bejelenteni az adósságrendezést, ami egybe fog esni az olajkitermelés érdemi csökkenésének érezhető hatásával, mikor is az olaj 59-62 dodó lesz és megy 64 felé, SDRL akkor éppen 4 körül lesz, ott kilő majd 5-5,5-re, ott eladom a 4,2 körüli átlagommal az összeset. :)

Na jól van, bilibe lóg a kezem, megyek inkább dolgozni.
benevez
Jelzés a moderátornak
(#5139) Re: Szaúd-Arábia megújuló energiaforrás program
előzmény (#5137: tberki) | válasz erre | szerda, 21:30
Nem rosszbol es nagykepusegbol irom,de sokan europaban el sem tudjak kepzelni mi folyik azsiaban...
Europaban el kb. 500 millio ember...azsiaban ennek 6-7-szerese mar most es demografiailag az atlag eletkor joval alacsonyabb...
a kovetkezo 15-20 evben ez az arany meg jobban tavolodni fog egymastol kb. 8-9-szeresre...
az elet minoseg, szinvonal egyelore magasabb eu-ban mint azsiaban,de ez valtozni fog jelentosen...
Talan 10-15 evvel ezelott olvastam a Globalizacio valsaga cimu konyvet ahol is arrol irtak mar akkor hogy europabol biraltak a kinai vezetest, hogy az elektromos vezetek, csatornazas es viz szolgalttas milyen rossz szinvonalu, mire a valasz az volt a kinai vezetestol, hogy ez igaz de mar evek ota napi 50ezer ember koltozik a kisebb falvakbol a nagyvarosokba ill. az azt ovezo tersegbe...

Szoval kepzeld el, hogy mondjuk mo-on BP,Miskolc, Szegedre minden nap 50 ezer ember jonne aki, lakast, munkat keres es ehez mindenfele kozmuvek kellenek...
Ahogy elnezem talan most piciket mas a velemenyuk az eu-ban a vezetoknek miutan volt 1 kisebb migracios valsag...
Ha jol lattam a hirekbe, satorokat is felallitottak, hogy legyen hol elhejezni az ujonnan erkezoket...
Kinaban nem satrakat, hanem lakotelepeket epitgettek, a regi szep kommunista szokas szerint...nyilvan kapitalista kontosbe bujtatva...

Miert epultek a 70-80-as evekben mo-on lakotelepek, mert volt 1 demografiai robbanas es lakasokra volt szukseg..es akkor nem eppen azzal voltak elfoglalva hogy szep zold ovezetu, kertes hazakat epitsenek hanem ahol emberek szazezrei kepesek bekoltozni lehetoleg minnel elobb!!!
Kisvuk
Jelzés a moderátornak
(#5138) Re: Szaúd-Arábia megújuló energiaforrás program
előzmény (#5136: upgrayeddAKS) | válasz erre | szerda, 21:15
Felre ertettel!!!!

En is az olyan uj technologiak mellett teszem le a voksot mint napenergia, szel, ar-apaly eromuvek stb.stb...es igen evtizedek mulva, ugy fognak nezni a belso egesu motorokra es egyebb technologiakra mint a dinoszauruszokra...
a vilag viszont nem igy mukodik!!!

Mindenki tudja hogy a dohanyzas eszmeletlenul egeszsegtelen szokas, megis emberek millioi-szaz millioi betegednek meg benne evente...

Phillip Morris pedig az egyik legnyeresegesebb cegek egyike evtizedek ota, meg ugy is hogy folyamatosan kell alkalmazkodni a kulonbozo szabalyokhoz, torvenyekhez es extra adokhoz....
viszont a termekuk addictive es emberek millioi hasznaljak!!!!

En peldaul nem vennek benzinnel mukodo scootert vagy motort, es kepes vagyok kifizetni akar 2-szeres arat elektromos biciklire vagy mounten bike-ra mint amit egy uj scooter vagy motor kerul....,de mint irtam a vilagon emberek millioirol van szo...
Nincs szukseg az elelmiszerekben extra sora, vagy cukorra mert kepesek vagyunk barmilyen termeket megfelelo homersekleten tarolni ill. szallitani....
viszont a cegeknek gazdasagosabb, cukort vagy so-t hasznalni a kulonbozo termekekben esetleg mas tartositoszert hogy a termekuk ne rohadjon el a polcon...
az hogy az emberek millioit betegitik meg csupan azert hogy tobb profitot erjenek el...

tberki irta, es olvastam ill. lattam Elon Musk-tol, hogy kepesek olcsobban egy haz tetejet olyan napelemekkel ellatni amik energiat kepesek termelni, szoval olcsobb mint a cserep, viszont a szallitas joval korulmenyesebb!!!

Viszont ezt nem olyan hazak szaz millioira fogjak eloszor feltenni ahol meg nehany evvel ezelott villany se volt, hanem olyan hazak ezreire, majd tizezreire ahol szinte az osszes elektronikai berendezes benn van a hazban...

Igazad van es abban egyetertunk, hogy folyamatos technologiai fejlodesen megy keresztul az emberiseg,de az atom energia nagyon nagy valoszinuseggel meg velunk lesz a kovetkezo 15-25 evben es meg az is elofordulhat hogy tovabb...
meg leteznek szen eromuvek is, pedig a szen felhasznalasa nem eppen uj dolog!!!
Kisvuk
Jelzés a moderátornak
(#5137) Re: Szaúd-Arábia megújuló energiaforrás program
előzmény (#5135: Kisvuk) | válasz erre | szerda, 20:35
Hmm... csak erdeklodes szinten hogy jon ide az energiasuruseg?
En is az atomenergiat tartom jelenleg az egyetlen tenyleg hasznalhato energiatermelesi formanak de el kell ismerni a napelemek terhoditasat, olyan semmire nem hasznalhato felulet amit erre be lehet fogni van boven. Nagyon tetszik pl az a megoldas amivel tenylegesen a napelem a tetofedo megoldas.

Azt is illik szem elott tartani milyen technologia kell akar csak az uran felhasznalhato allapotba hozasahoz ill az energiatermeleshez.
tberki
Jelzés a moderátornak
(#5136) Re: Szaúd-Arábia megújuló energiaforrás program
Értékelés:  -2
előzmény (#5135: Kisvuk) | válasz erre | szerda, 19:28
Az urán energiasűrűsége vitathatalnul jó. Még úgy is, hogy nagyrészt a 238-as izotóp alkotja, aminek még egy nagyságrenddel jobb is az energia-kibocsátása, mint a 235-ösnek, de a 238-ast nem tudod atomerőműben hasznosítani, mert túl gyorsak a kilépő neutronok. A hangsúly azon van, hogy 1. nem a bányászatuk a "nagy kunszt", de ettől még a kanadaiak és az aussie-k jól fognak járni vele, mert magas a 235-ös izotóp aránya egyes lelőhelyeiken. Így ők többet kérhetnek az uránért.
2. vannak konkurens technológiák.

A fúziót nem számoltam bele, és ez nem véletlen. Bár optimista vagyok, és laikusként azt várom, hogy az egyik technológia csak "bejön" majd. (Van, amiben lézerrel érik el a kellő nyomást és hőmérsékletet, van ahol mágneses erővel (tokamak) és van, ahol jól irányított "kalapácsütésekkel" igyekszenek összepréselni az anyagot. Utóbbi elnevezést nem én találtam ki, hanem az a szintén kanadai mérnök, aki a "szülőatyja" a szinkronizált "kalapácsütéses" technológiának.) Szóval van jó sok jelentkező erre, de nagy lutri szvsz. Az elektromágneses erő a 2. legerősebb, és azt a Coulomb-taszítást ill. Coulomb-erőt kell leküzdeni, ami a protonokat taszítja egymástól. Mindezt úgy, hogy ki lehessen nyerni belőle energiát... nem lesz könnyű meccs.
upgrayeddAKS
Jelzés a moderátornak
(#5135) Re: Szaúd-Arábia megújuló energiaforrás program
Értékelés:  5
előzmény (#5133: upgrayeddAKS) | válasz erre | szerda, 19:08
Szep hogy megosztottad....
Azonban a tenyeken semmit nem valtoztat, ha akarod ill. van idod nezz utana, hogy 1 hordo olajbol mennyi ill. mekkora menyisegu energiat vagy kepes felhasznalni, majd nezz ra az uraniumra itt nem 5,10,100-szor tobb energiat fogsz kapni hanem???
Na eppen ezen lenne a hangsuly...
Szep dolog a technologia ill. a kornyezet vedelem a valosgban viszont vannak orszagok ahol tobb szaz millios tomegek kezdenek egyre tobb elektromossagot hasznalni...
(eloszor csak villany, majd huto,tv, szamitogep egyeb elektronika, legkondi stb.stb....most olyan uj iparagakrol mint elektromos auto ne is beszeljunk...mert 5-10 ev mulva a tehetosebbje meg fogja venni azt is.
Szoval ha az orszag vezetesere harul 1 kis nyomas mert tobb szaz millio ember fogyasztgat egyre tobb elektromossagot, akkor nem nehez belatni, hogy melyik energia forrast fogjak valasztani....
Hidd el ertem en hogy Daniaban, Norvegiaban ahol el nehany millio ember es 1 fejlett gazdasagrol van szo, es az emberek atlag jovedelme 40-80kEUR ott nem gond venni 70k-ert 1 Tesla-t, ezzel szemben Indiaban, Kinaban,Indoneziaban emberek millioi gyujtogetnek penzt hogy megvegyek az elso robogojukat (ami 5-10 eves) ill. olyan regi autokat, amit fejlettebb orszagokban nem engednek hasznalni mar az utakon....

Ha megemlitenek neveket hogy kik azok akik a hideg fuzion dolgoznak es velemenyuk szerint 5 ev mulva kesz lesz a technologia meglepodnel....de ugye az ember tervez es amire az ember azt hiszi, hogy kepes 3-5 ev alatt elerni lehet hogy csak 10-15 ev alatt lesz kepes,de hosszabb tavon altalaba alul becsuljuk azt hogy mire illetve milyen technologiai ujitasokra vagyunk kepesek...
Kisvuk
Jelzés a moderátornak
(#5134) Re: Szaúd-Arábia megújuló energiaforrás program
előzmény (#5133: upgrayeddAKS) | válasz erre | szerda, 17:08
bocs, a kötőjelek kimaradtak, de szvsz így is érthető...
upgrayeddAKS
Jelzés a moderátornak
(#5133) Re: Szaúd-Arábia megújuló energiaforrás program
Értékelés:  -1
előzmény (#5124: pomperj) | válasz erre | szerda, 17:07
Sziasztok!

Urán és Sz-A. témához tennék pár kiegészítést. Afféle "nézzük meg természettudományos szempontból is" járjuk körbe a témát elv mentén:

1. a természetben az U235 ritka (ezt használják atomerőművekben), és leginkább az U238 (tehát az urán 238-as izotópja) van jelen. Az U235 átlagos előfordulási gyakorisága minössze 0,72%, de egyes kanadai ill. aussie bányákban olyan uránércet is bányásznak, ami ettől nagyságrendekkel jobb "tisztaságú". Ez miért fontos? Mert az urán önmagában nem drága, hanem a dúsítása egy igen költséges eljárás. Tehát korántsem biztos, hogy a hasznot a bányászcégek fogják lefölözni.
2. a VVER (nyomottvizes) technológia kiváló, de egyben az egyik legdrágább. Érdemes megnézni, mit tud a tóriumra alapozó technológia: EBR II ill. LFTR (gugliba)

Tehát hiába vagyunk bizonyos szempontból egy energia-krízis kellős közepén, még nem dőlt el az irány (részben pont ezért vagyunk egy energia-krízis kellős közepén, mert még nem dőlt el az irány :) ...az igény már meglenne az energiára, már csak azt nem tudni, mivel fogjuk előállítani a kereslethez a kínálatot...) a szolárban és a szélben is van még potenciál (hogy mennyi, az földrajzi fekvés kérdése is ugyebár)

Nota bene: a vízerőművek hatásfoka 85-95%, míg a turbinás erőműveké (szén- vagy gáztüzelésű, atomerőmű, stb.) inkább 30-35% körüli. A vízforralás brutális hatásfok-veszteséggel jár, ezért is van még kraft az árapály-erőművekben, stb.

Kiemelném a szaúdiakat: nem olvastam utána, mihez kell nekik az atomerőmű, de én speciel egy atomfegyver-programot sejtek mögötte. Nappal ott van nekik a sivatag (lehet benne napelemeket kihelyezni és/vagy parabolatükrös megoldással termelni az áramot), mellette meg a sok olaj, amikor nem süt a nap. Persze simán lehet, hogy rábeszélték őket :) pár atomerőmű megépítésére, mert annyira nem bírnak a pénzzel. Biztos van elég vizük az atomerőművek hűtésére :) és majd az atomerőművek által termelt áramot és/vagy hőt felhasználják a tengervíz lepárlására, hogy ivóvizet is előállítsanak maguknak... fene se tudja, mi jár a fejükben.
upgrayeddAKS
Jelzés a moderátornak
(#5132) Re: CCJ_warning
Értékelés:  3
előzmény (#5131: benevez) | válasz erre | szerda, 10:42
Igen, van ra eselyed;-)
Cameco fo baja az, hogy nagy felgyulemlett keszletek vannak most uranbol. Az nem fogy le hamar.
Viszont piac hihetetlenul eros technikai alapu rallyt csinalt a javulo keresleti kilatasokra. A Japan eromuvek ujra indulnak de lassan megy mert oriasi a regulacios teher. Az uj eromuvek epitese is vontatot most meg. Es nyilvan short-cover nyomta fel CCJ-t, de nem fundas kereslet novekedes.
Innen tobbhetes, jellegzetesen csillapodo amplitudos eses lehet; de mar nem varnek uj melypontot; am egy 63-73% korrekciot igen.

Tartod meg SDRL poziciod?
Egy ideje nezegetem, az a veszett nagy adossag aggaszto, meg csak pici proba-poziciom van.
pomperj
Jelzés a moderátornak
(#5131) CCJ_warning
előzmény (#5124: pomperj) | válasz erre | szerda, 09:23
CCJ kiadott egy profit warningot, after hours ker.-ben majdnem -8%.

Ha lett volna szabad cash, 90%, hogy beleveszek tegnap, de így talán még jobb long pozíció is fog adódni, addigra pedig lesz újra szabad tőkém.
benevez
Jelzés a moderátornak
(#5130) Re: Mik 2017 legjobb potencialjai? 5.
Értékelés:  4
előzmény (#5125: pomperj) | válasz erre | kedd, 21:59
A brazil CIA néz ki érdekesen az utóbbi napokban. Mintha elkezdene megindulni felfelé.
Cipolla22
Jelzés a moderátornak
(#5129) Re: Mik 2017 legjobb potencialjai? 5.
Értékelés:  8
előzmény (#5125: pomperj) | válasz erre | kedd, 17:18
ez igen: a pf. maris reagalt a
"DelAmerika es benne Mexico bull" velemenyemre

link

Ismetelten kivalo contrary Indikator.

Ahogy a torok fordulat napjan azt irtak, hogy "megallithatatlanul zuhan", lasd #5056, es TUR azota epp +10%,

ugy ma azt irja pf. Mexicorol, hogy
"minden jel arra utal, hogy valósággá válik Mexikó rémálma",
"peso... sem tudta megállítani a zuhanást, hogy közben a mexikói jegybank 2016-ban ötször is kamatot emelt"

Szoval, erdemes szorosabban figyelni a Mex. piacot. A chart fokozatosan egyre baratsagosabbnak nez ki: az EWW tozsdenek is, pesonak is.

pomperj
Jelzés a moderátornak
(#5128) Re: Mik 2017 legjobb potencialjai? 4.
Értékelés:  3
előzmény (#5127: kimpaa) | válasz erre | kedd, 11:32
Igen, némi orosz hekkeri segítséggel... :)

Bár még így is csak az amcsi rendszer sajátosságai miatt lett ő az elnök, mert számszerűleg Clinton több szavazatot kapott (és hát ő is elég messze volt az eszményi jelölttől...)
goapsy1
Jelzés a moderátornak
(#5127) Re: Mik 2017 legjobb potencialjai? 4.
Értékelés:  -1
előzmény (#5126: goapsy1) | válasz erre | kedd, 11:07
És mégis megválasztották látod :)
kimpaa
Jelzés a moderátornak
(#5126) Re: Mik 2017 legjobb potencialjai? 4.
előzmény (#5121: pomperj) | válasz erre | kedd, 09:17
" Szeretnem latni a heten a Trump twitteren: "Ujra olvastam a Haboru es beket. Meg Kostler Arthurt. Es picivel jobban ertem Europat es az oroszokat."

Na, erre asszem várhatsz.
Állítólag maga dicsekedett vele, h soha életében egyetlen könyvet sem olvasott végig.

Mit mondjak... Látszik. :D
goapsy1
Jelzés a moderátornak
(#5125) Re: Mik 2017 legjobb potencialjai? 5.
előzmény (#5108: pomperj) | válasz erre | kedd, 09:13
Del-Amerika 2017ben is kivalo potencial.
2016 evben a legjobb rallyk Del-Amerikaban voltak.
Brazil +67%
Argentina +22%
Chile +22%
Columbia +16%

1)A Brazil piac a tavalyi rally utan korrekcioban van. A Bovespa piaci ertekelese, koztuk PBR ara is, alaposan eloreszaladt a fundamentumok javulasahoz kepest. Itt tovabbi nehany honapos korrekciot tartok valoszinunek. A kamat 13% meg most is, am a Brazil Bank mar megkezdte a csokkentesi ciklust. A gazdasag fokozatosan javulo szamokat mutat, az allami beavatkozas csokkeno tendenciaju.

2)Argentinaban uzletbarat kormany van hatalmon, es intezkedeseiket a piac [pozitivan fogadja. A legnagyobb potencial a Vaca Muerta olaj-gaz mezo, ami a masodik legnagyobb a vilagon, es orias-beruhazasok indulnak. Ebben YPF 50% koncesszioval rendelkezik; a piac maris elesen veszi. A kilatasok a tobbi szektorban is javuloak.

3)Columbiaban a FARC-al kotott uj megallapodas nyugalmat es stabilitast hozhat. Az ICOL igen jo potencial 2017 evre.

4)Mexico most meg a trumpizmus aldozatanak latszik, es a 2016 evi eses utan 2017 eleje is negativ. A tozsdei chart azonban 3 ev utan elkeszult korrekciot jelez (bar meg egy eses lehetseges). A peso a nagy gyengules utan ugyanugy fordulatba latszik kezdeni, mint a torok lira csinalja. Elobb-utobb Trump beket fog kotni, es Mexico Index, EWW es a levert cegek a stabilizalodasban igen jo evet zarhatnak 2017 evben.

pomperj
Jelzés a moderátornak
(#5124) Re: Szaúd-Arábia megújuló energiaforrás program
előzmény (#5123: eurocent) | válasz erre | hétfö, 17:20
Azert a cikk lenyege megis az, hogy 2 atomeromuvet is epitenek a Saudok. Az a gondolatmenet tegnaprol az uran temarol innen is es ujra megerositest nyert.

Viszont az olaj temahoz: bemasoltam blogba az EIA chartjat az olaj-ar varhato mozgasarol, ahogy most a piac latja a futures arak alapjan.
link

pomperj
Jelzés a moderátornak
(#5123) Szaúd-Arábia megújuló energiaforrás program
válasz erre | hétfö, 16:53
link
"Szaúd-Arábia a következő hetekben 30-50 milliárd dolláros megújuló energiaforrás-fejlesztési programot indít útjára – jelentette be hétfőn Khalid al-Falih energiaipari miniszter.

A 10 gigawatt áramtermelési kapacitásúra tervezett program első beruházási tendereit a következő hetekben írják ki, a nem fosszilis eredetű energiaforrások fejlesztésében elsősorban Afrikában terveznek kapcsolatokat kiépíteni – mondta a miniszter anélkül, hogy részletekbe bocsátkozott volna."

Kik lehetnek a beszállítók? Mely iparági cégeknek vannak Afrikai érdekeltségei?
eurocent
Jelzés a moderátornak
(#5122) Re: Mik 2017 legjobb potencialjai? 4.
előzmény (#5117: eurocent) | válasz erre | hétfö, 10:16
PACD
link

Szerintem veszettul rizikos...de ha olaj most felfele megy, az elkepeszto nagyot hozhat.
pomperj
Jelzés a moderátornak
(#5121) Re: Mik 2017 legjobb potencialjai? 4.
előzmény (#5099: pomperj) | válasz erre | hétfö, 10:07
1)AZ olajos leading indexek gyengek.

link

TASI ma is szakad lefele. ADX erosebb volt korabban is, az most meg tartja magat. Az olaj piac nyilvanvaloan ideges, es nem biztos hogy az OPEC kitermeles-csokkentesi aggalyok miatt.

2)Az Istanbul index megy fel, az USDTRY viszont korrekcioba kezdett felfele. Ebbol a combo-bol adodhat a heten egy ujabb jo lehetoseg.

3)A trumpizmust lehet ketfelekeppen latni.
a)valtozat.
Visszatert a kapitalizmus lenyegi mukodese Americaba. Uzletember az elnok, jobb lesz a vallalkozasoknak, a republikanus tobbsegi Kongresszus egyszerusiti a szabalyozasokat es 15%-ra csokkenti az adokat. Ettol felugrik a profit, meggyorsul a novekedes 2%-rol 3% szintre. A deficit alig no, mert a novekedestol tobb adobevetel termelodik.

b)Valtozat.
Kiszamithatatlan, ellenseg-kereso, es szabadkereskedelem ellenes, diplomaciat hirbol sem ismero agressziv America egy megvadul elefantkent viselkedik a porcelanboltban. Szetveri a finomhangolt strukturakat, kamat emelkedest es kaosz-kilatast, defenzivebb vallalati startegiakat, ovatosabb fogyasztoi koltekezest okoz, vegso soron lezuhano novekedesi kilatasokat hoz.

A piac egyelore az a)valtozatot diszkontalta le a 2 honap alatt.
Eddig nagyon hasonlo amit Nixon es Reagan elnokke valasztasa idejen lattunk; aztan a beiktatas utan -30% eses kovetkezett.

link

Szeretnem latni a heten a Trump twitteren: "Ujra olvastam a Haboru es beket. Meg Kostler Arthurt. Es picivel jobban ertem Europat es az oroszokat."

pomperj
Jelzés a moderátornak

1 [2] [3] [4] [5] [»] ... [257]

Prémium